Prodaja proizvoda kojima je istekao rok trajanja

odgovora

Objavljeno

Pre 2 meseca sam kupila u Lili drogeriji u Nisu Chicco deciju pastu za zube sa ukusom banane 12+, uvoznika Keprom doo Beograd. Na deklaraciji uvoznika koja je samo nalepljena na orginalnu kutiju pise da je:

godina proizvodnje: April 2009

rok trajanja: 36 meseci

Pastu dete nije koristilo do danas, kada je moj suprug bacajuci kutiju primetio da je na njoj orginalno utisnut datum proizvodnje 02.04.2005., sto znaci da joj je rok istekao jos godinu dana pre nego sto je uvoznik naznacio da je proizvedena!

Pitam se samo dokle ce se u Srbiji prodavati roba kojoj je istekao rok trajanja. Ne ulazim u to da li su svojstva hemikalija od kojih se sastoji izmenjena ili nisu, samo mislim da je bruka za uvoznika i prodavca da se ovako nesto i dalje desava. Na stranu to sto se radi o proizvodu za decu od godinu dana.

Tek toliko da vas podsetim da gledate rok orginalni trajanja na proizvodima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno gledam rok, sta god da kupujem.

A do kada ce taj bezobrazluk i bahatost trajati, pa verovatno sve dok ne krenu kontrole kako uvoznih tako i domacih proizvoda(jer je prodavcima u interesu da PRODAJU, pa kako god to izveli), a za to je odgovorna drzava koja ima "preca posla" a za tako nesto nema vremena. Mozemo se i zaliti i ljutiti ali dzaba, na nama je da prokontrolisemo ono sto kupujemo da nam deca ne bi posle ne daj boze stradala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 2 meseca sam kupila u Lili drogeriji u Nisu Chicco deciju pastu za zube sa ukusom banane 12+, uvoznika Keprom doo Beograd. Na deklaraciji uvoznika koja je samo nalepljena na orginalnu kutiju pise da je:

godina proizvodnje: April 2009

rok trajanja: 36 meseci

Pastu dete nije koristilo do danas, kada je moj suprug bacajuci kutiju primetio da je na njoj orginalno utisnut datum proizvodnje 02.04.2005., sto znaci da joj je rok istekao jos godinu dana pre nego sto je uvoznik naznacio da je proizvedena!

Pitam se samo dokle ce se u Srbiji prodavati roba kojoj je istekao rok trajanja. Ne ulazim u to da li su svojstva hemikalija od kojih se sastoji izmenjena ili nisu, samo mislim da je bruka za uvoznika i prodavca da se ovako nesto i dalje desava. Na stranu to sto se radi o proizvodu za decu od godinu dana.

Tek toliko da vas podsetim da gledate rok orginalni trajanja na proizvodima...

to je stvarno neverovatno... kako je moguće da to niko ne kontroliše... kad se tako ponašaju sa proizvodima za decu šta li je onda sa ostalim proizvodima za nas odrasle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno gledam rok trajanja šta god da kupujem (hrana ili higijena), jer se dešavalo da kupim nešto, a rok istekao pre nekoliko meseci, ne bi mi bilo čudno da je istekao nekoliko dana, ali što je previše, previše je. Jednom sam vratila sir-trapist u Maxi, rok mu istekao pre 2 meseca. Tražila sam da mi vrate novac, tj. insistirala, jer su mi nudili drugi sir, koji je još bio u roku trajanja nekoliko dana. Tako da u kupovinu širom otvorenih očiju! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek proveravam rok proizvodnje i trajanja. Kontrola se kod nas vrsi pre uglavnom po prijavi. Razlog tome je veliki broj prodajnih lanaca pa , zaboga , osobe zaduzene za taj posao ne mogu sve proveriti sto je apsurdno objasnjenje. Nek ih proveravaju jednom u dve godine,bice dovoljno da se trgovci malo osveste kada im stigne kazna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto smo VELIKI konzumenti plazma keksa...i skoro je kupujem svaki drugi-treći dan, i keks i mleveni ,juče sam se obradovala kada sam videla da je na SNIŽENJU. Taman sam htela da uzmem poveću količinu kad primetih da je rok trajanja još 2 DANA. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa uvek proveravamo ,a znamo da skoro uvek kad je nesto na snizenju njemu nije dug rok ostalo jos par dana .... Jednom smo se zaebali sa mlekom i vise nikad ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek gledam rok trajanja nebitno da li je hrana ili kozmetika u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek proveravam sve što kupujemo.

Mm je još sumnjičaviji od mene, pa uvek zagleda da li kod natpisa za rok trajanja ima još nešto nalepljeno (čitaj produženo) i takve stvari obavezno vraća u raf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek gledam rokove, jer sam jedno vreme radila u dragstoru i znam na šta su sve spremni vlasnici dragstora, samo da izbegnu otpis robe i gubitak. Tako je vlasnica radnje od koleginice i mene konstantno tražila da mokrim sunđerom skidamo naznačene istekle rokove sa suhomesnatih proizvoda, a jednom prilikom smo imale sukob sa njom jer nismo htele da prodajemo Juvitanine kašice kojim je rok istekao 3 meseca ranije, koje ona nije htela da povuče, a mi smo obaveštavale mame da je kašicama istekao rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, to je stvarno odvratno. Kako ih nije sramota? :(

Ja rok trajanja gledam samo za stvari koje kupujem Mihailu, ostalo kupujem bez provjeravanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas sta sve ljudi ne rade da bi zaradili :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm i ja sve proveravamo.

srednji dever kaze, hahahah :lol: :lol: :lol: :

ti rokovi su glupost. roba se uopste ne kvari tada vec oni to namerno rade da bi mislio da je nesto pokvareno pa bacis i moras da kupis novo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm i ja sve proveravamo.

srednji dever kaze, hahahah :lol::lol::lol: :

ti rokovi su glupost. roba se uopste ne kvari tada vec oni to namerno rade da bi mislio da je nesto pokvareno pa bacis i moras da kupis novo !!!

Biser :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biser :lol::lol::lol:

e, kakvih on ima bisera.. u pocetku me je sve to jako nerviralo ali kad sam vremenom shvatila da je jednostavno takav smesno mi je !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm i ja sve proveravamo.

srednji dever kaze, hahahah :lol: :lol: :lol: :

ti rokovi su glupost. roba se uopste ne kvari tada vec oni to namerno rade da bi mislio da je nesto pokvareno pa bacis i moras da kupis novo !!!

Hahahha... zanimljivo...

b0213.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel i dalje ostalo da sve što je na akcijama sa velikim popustom ima rok još par dana eventualno nedelju?

Jel i dalje proveravate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secam se kad je bila ona nestasica mleka,ja nadjem u jednoj prodavnici 3-4 tetrapaka i odmah se zaletim da kupim,kad ono sutradan im istice rok :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel i dalje ostalo da sve što je na akcijama sa velikim popustom ima rok još par dana eventualno nedelju?

Jel i dalje proveravate?

Ma jok, bar ne u velikim centrima poput DISa, TEMPA i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel i dalje ostalo da sve što je na akcijama sa velikim popustom ima rok još par dana eventualno nedelju?

Jel i dalje proveravate?

Sve proveravam i zbog radnje sam u Metrou svaki drugi dan i cesto nailazim na takve proizvode.Uglavnom su na velikim snizenjima,cak 50% od redovne cene.I u nasoj radnji vodimo racuna o rokovima,imamo zapisano kada i kom artiklu istice rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je komsinica koja drzi market prodala pastetu 19 dana proslo od datuma roka trajanja..... sramota...inace zbog nje smo i poceli da gledamo rokove svuda, sada kad god uzmem nesto gledam rok pa stavljam u korpu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je komsinica koja drzi market prodala pastetu 19 dana proslo od datuma roka trajanja..... sramota...inace zbog nje smo i poceli da gledamo rokove svuda, sada kad god uzmem nesto gledam rok pa stavljam u korpu....

Jesi vratila? Ja bih bez pardona otišla da vratim - i ako sam otvorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I treba tako. Sigurno ima jos kojima je istekao rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi vratila? Ja bih bez pardona otišla da vratim - i ako sam otvorila.

jesam , jela sam ja , sreca te sam Paji dala krem, nije hteo pastetu, veruj mi, nakon toga sam povracala, otisla onako nikakva i vratila naravno, sram ih bilo, inace to je vlasnica koja kada pitas za jogurt ona odgovori pitanjem jel za tebe ili dete :blink: u fazonu ako je za tebe da ti dam prosao rok pre dva dana.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazite na paketiće. Dobila sam jednom paketić pun proizvoda sa isteklim rokom trajanja. Od tad ih pakujem sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.