Samohrana Majka

odgovora

Objavljeno

ja sam sa njim zavrsila kakvo crno opravdavanje. Cekam brata i tatu da dodju da mi tu bude neko ako pocne da pravi gluposti da mogu da pozovu policiju i pakujem se i idem. Samo sam htela da cujem iskustva /ljudi koji su ziveli sa jednim roditeljem da budem sigurna da necu biti sebicna sto bebi necu pruziti da bude uvek i sa mamom i sa tatom. Ali evo vidim da jedan roditelj moze da pruzi detetu sve ono sto mu treba. Sad mi je mnogo lakse jer znam da radim pravu stvar za svoje dete.:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тако је и неки мој теча, био неваљао па су ми мој тата и стриц објаснили правила лепог понашања, сад тетка и теча имају унуке, живе заједно. . . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni da pomisli da podigne ruku a ne da je, ne daj Boze, spusti! Sta citam ovde? Kakvo crno razmisljanje? O cemu? Cupao za kosu, uvrtao ruke, pretio? Tata, brat i policija, zabrana prilaska - kraj. Taj se nije kvalifikovao ni nacrtanu ovcu da mu poveris a ne dete. 

Ehinacea, Smey, Пилче i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija, detetu trebas ziva a i zdrava. Ako ostanes sa njim, ne znam, al jedno od ova dva mozes da izgubis. Neka ti dete bude snaga. Javljaj kako je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да му се пружи  шанса да, али мора да буде озбиљно упозорен. Није ми јасно како неко има "храбрости" да удари жену, мајку свога детета. Смрад

Mini Buba i Jeca_Dragon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni, zasto mislis da neko ko je vec podigao ruku na zenu zasluzuje sansu? Pogotovo neko ko ima istoriju nasilnog ponasanja (mada, sto se mene tice, i da je kao jagnje bio pre toga - isto mu se hvata). Slazem se sa tobom da osoba koja to ucini ne zasluzuje ni mrvu postovanja - ali, zasto onda mislis da je ok da mu se da sansa? Sansa za sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Шта знам, некако увек у другом тражим оно добро, вероватно грешим, а та борба између добра и зла је један од покретача за све остало, барем мени. Нисам ја неко ко може да суди, немам права на то а са друге стране, Његош је рекао а мени је блиско, шта је човјекова дужност најсвјетлија . . . То је уствари та борба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ако ти тако кажеш онда нека тако и буде, ти га боље познајеш. Само, намеће се питање, откуд онда сњим? Како то ниси видела раније? Или ти је пријао "мачо" тип? То наравно, није оправдање за то што је урадио, али има ту и твоје заслуге. Извуци поуку, па полако даље, питај старије ал и размишљај својом главом. Срећно, чувај се!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zlatni, mislim da je vrlo pohvalno truditi se da uvek nadjes dobro u coveku... i verovati da se borba dobra i zla uvek u njemu odvija. Medjutim, takodje smatram da u tom trazenju dobra mora postojati granica koju namece prezivljavanje i visi cilj zastite potomstva od rizika. Ako se ta granica jasno ne postavi - mnogo je lako pomerati je i rizik uvecavati. Ovako, fizicko nasilje je vrlo jasna crta koja bi prilicno 'omeksala' (bila laksa za pomeranje) kada kriterijum ne bi bilo fizicko nasilje po sebi vec njegov kvalitet/kvantitet (vrsta ili broj povreda, ucestalost napada i sl). Zbog toga mislim da kada je fizicko nasilje u pitanju - tolerancija mora biti na apsolutnoj nuli.

Izmenjeno od strane Sena13
Tangerine i Nice volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

слажем се, апсолутно. На срећу, ја заиста нисам присуствовао таквим сценама, у породици сви имамо углавном складне односе, не знам како би реаговао али знајући себе, сигуран сам да би жену заштитио а после, када се охлади нека у миру виде шта и како даље. Тужно је то, нов живот који тек почиње треба да буде ускраћен за љубав и пажњу барем једног од родитеља а зарад чега??? Борба за породицу треба да буде приоритет обома, подједнако, да обезбеде лагодан живот, поштовање, пажњу, љубав а новац дође или не. Нека борба буде непрестана . . . Нису ни свесни колико су богати, неко би све дао да чује плач у дечијој соби !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam volela takve tipove, takav je poceo da bude od kad sam zatrudnela, a za dosije i uslovnu kaznu sam saznala skoro od njegove majke.pre toga je sve bilo super, bila smo 3 godine u vezi i jednu godinu sko ziveli pre neggo sto sam zatrudnela i za svo to vreme me je drzao ko malo vode na dlanu lepo smo se razumeli ma sve super. :( i onda je poceo da se ponasa tako kako se ponasao. Pre toga sam mogla da odem sad misli da ne mogu. Al se zeznuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakva sansa, slazem se sa Senom!! Ko jednom digne ruku opet ce sto posto!

Draga Marija, ime moje, sasvim sam slucajno naisla ma temu, zelim  samo da ti kazem sledece, u pravu si, ko jednom podigne ruku vise kocnicu nema. Ja na srecu nikada to nisam dozivela niti ikome zelim, zelim da znas da imas moju podrsku, odluka je samo tvoja. Da sam na tvom mestu, ne bi vise pokusavala da ga urazumim, taj covek nema razuma, on je u teskom psihickom krahu, nesiguran, apsolutno ne voljen, ima tu I obrnute psihologije,  gledao je i nasilje I veoma grube svadje, slika kakvi on ima je iskrivljena I mislim da ima tezak sy anxiosum, to su revrzibilni poremecaji u ponasanju, afektivnom! Bezi sto te noge nose a svoje dete vaspitavaj da bude dobar I posten covek I neka to sve bude utemeljeno tobom I tvojom ljubavlju. Srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли сте причали нешто за те три године? Знаш оно, упознаш прво њега, па другаре, па чиме се баве, повежеш од чега живи, неке навике( алкохол, дуван и с.) итд. Не тражим оправдање, хоћу да ти кажем да убудуће више пазиш, ако ниси довоњно искусна, питај, читај, успори. Народна изрека каже, пет пута мери једном сеци, па тако и сад, консултуј своју породицу, његову, бебац форум  :)  мене ( драга Савета  :)   :)   :)   ) 

Срећно!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem sta hoces da kazes ali razumi i ti mene. Ne kazem da sam ja cvecka, daleko od toga imam i ja bubice, nikoga ne bijem i ne pretim da cu da ubijem, nikome ne stojim za vratom da bi se drala za svaki korak koji napravi nikome ne pretim nicim cemu onda to. Mislim da nisam zasluzila. Bila sam dobra zena pedantna uredna uvek je bilo u rucka i svega spremljenog sve je bilo oprano popeglano ma tip top a on je od kad sam trudna poceo sve to da omalovazava. Dala sam celu sebe u ovu porodicu. I svasta sam progutala i kao aj dobro bice bolje ali nije bolje sve je gore! I znam sta znaci dete, znam kakvo je to bogatstvo. Zato sam i gutala sva sranja zbog nje. Inace da se ranije tako ponasao, pre trudnoce, zapalila bi odma bez razmisljanja!

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Javi se u prvu sigurnu kuću.Tamo ćeš osim distance od nasilnika pronaći i besplatnu pravnu pomoć.Policija i nije od neke pomoći na našim prostorima,kad su ovi slučajevi u pitanju.Spori i nezainteresovani.Surovo ali tako je.Dok ne staneš na noge i ne nadješ sebi posao sigurna kuća mislim da ti je sad najbolje rešenje.

Izmenjeno od strane Marijachi
Moja pesmica i Mini Buba volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sena je objasnila.

Zlatni, baš si zlatan :P  Ništa bez anamneze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Верујем ја теби, има над разних, имаш породицу, дете па полако. Прочитај кинеску поучну причу: и то ће проћи!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mini buba hvala punoo na podrsci!! <3<3<3

Zlatni ma kako ga nisam upoznala, alkohol ne okusa, muzicar je :) pusi cigare samo. Evo od sad cu samo tebi da se obraca za savet. Samo ne mogu da ti objasnim da se meni ovo prvi put u zivotu desilo i jako sam uplasena i za sebe i za dete. I naravno da sam razmisljala o bebi. Ona mi je sve u zivotu. Ali ne mogu da zivim sa nekim ko je poceo tako lose da se ponasa prema meni i da me psihicki zlostavlja. A mislim da je detetu bolje da ne gleda svadje.

amorfati i Mini Buba volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi se u prvu sigurnu kuću.Tamo ćeš osim distance od nasilnika pronaći i besplatnu pravnu pomoć.Policija i nije od neke pomoći na našim prostorima,kad su ovi slučajevi u pitanju.Spori i nezainteresovani.Surovo ali tako je.Dok ne staneš na noge i ne nadješ sebi posao sigurna kuća mislim da ti je sad najbolje rešenje.

Poslusaj I Marijachi, nije lako, bice ti mnogo tesko, bice puno teskih trenutaka, ali mlada si, pogresila si, imas pravo, cuvaj se I dobro promisli sledeci put, ne da budes paranoicna, ali dobro izmeri situaciju prema sebi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mini buba hvala punoo na podrsci!! <3<3<3

Zlatni ma kako ga nisam upoznala, alkohol ne okusa, muzicar je :) pusi cigare samo. Evo od sad cu samo tebi da se obraca za savet. Samo ne mogu da ti objasnim da se meni ovo prvi put u zivotu desilo i jako sam uplasena i za sebe i za dete. I naravno da sam razmisljala o bebi. Ona mi je sve u zivotu. Ali ne mogu da zivim sa nekim ko je poceo tako lose da se ponasa prema meni i da me psihicki zlostavlja. A mislim da je detetu bolje da ne gleda svadje.

:baby::):babymommy: nema na cemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

страх је нормална реакција, покушај да га се ослободиш јер не можеш рационално да доносиш одлуке. Нисам ти ја добар за савете, ја бих то решио другачије, ал онда невоља оде на другу страну, сањао би да свира клавијатуру дуже времена :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам аналоган тип у дигитално доба  :)  код мене још увек влада оно око за око и сл. Па после како буде :( срећа па ме људи познају, немам непријатеља  :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzvratiti torturom na torturu - nema mi nekog efekta. Ja se vodim onim - beži od budale, spasi život, sačuvaj zdravlje, pa jedno po jedno rešavaj. 

Doba neprijatelja je prošlo, sad se zovu prijatelji. Čast izuzecima. :)

Marija 92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 :) 

јашта, поред таквих пријатеља, коме требају непријатељи !?  :) 

crnokosa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.