Krvarenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Svaka čast na smirenosti ... skidam kapu.

Nadam se da nije ništa ozbiljno. Biće kako mora, čuvaj se do ponedeljka.

Samo bi te zamolila da bar razmotriš ovo što ću ti reći ... ako krvarenje postane preobimno, ako bolovi postanu neizdrživi ODMA I ISTE SEKUNDE IDI ... MOLIM TE .... Nije u pitanju samo beba, ona je u TVOM stomaku, TVOM tijelu - u pitanju si i ti i tvoje zdravlje ...

Znam da je beba sada na prvom mjestu i ne želim da ovo zvuči sebično ali neke komplikacije imaju za posljedicu i narušeno tvoje zdravlje. Čuvaj se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast na smirenosti ... skidam kapu.

Nadam se da nije ništa ozbiljno. Biće kako mora, čuvaj se do ponedeljka.

Samo bi te zamolila da bar razmotriš ovo što ću ti reći ... ako krvarenje postane preobimno, ako bolovi postanu neizdrživi ODMA I ISTE SEKUNDE IDI ... MOLIM TE .... Nije u pitanju samo beba, ona je u TVOM stomaku, TVOM tijelu - u pitanju si i ti i tvoje zdravlje ...

Znam da je beba sada na prvom mjestu i ne želim da ovo zvuči sebično ali neke komplikacije imaju za posljedicu i narušeno tvoje zdravlje. Čuvaj se

Naravno draga pa imam ja i mog Markica a njemu trebam zdrava zato nije sebicno i zato mislim i na sebe pored bebe, mislim ja na sve ... nije obimno a ni oskudno ,srednje je a bolova trenutno nema , mirujem bas pa mi valjda i to godi :* Hvala na brizi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko je pametno cekati. Mislim, sta cekas? Ja sam prokrvarila i posto je bila nedelja otisla sam u Cacak u bolnicu na ginekologiju, niko me nije pitao ni za uput, ma nista, odmah su me primili, pregledali uradili Uz, ukljucili infuziju i lekove. Nemoj da se igras zbog sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko je pametno cekati. Mislim, sta cekas? Ja sam prokrvarila i posto je bila nedelja otisla sam u Cacak u bolnicu na ginekologiju, niko me nije pitao ni za uput, ma nista, odmah su me primili, pregledali uradili Uz, ukljucili infuziju i lekove. Nemoj da se igras zbog sebe.

Ja sam vec bila kod lekara i dobila terapiju sledeca mi je u utorak ... Naravno da se ne igram i ne radim na svoju ruku , nije to za igru , ali sad mi je najbitnije mirovanje i bas to i radim... ne cekam ... mirujem ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bila u Betaniji posto su mi se ponovo javili bolovi u toku veceri ... Plod nema srcanu radnju ... zakazali su mi intervenciju za petak, pre intervencije cemo raditi jos jedan UZ u slucaju da se javi srcana radnja za sta je kazu verovatnoca mala .... I to je i bio uzrok krvarenja i bolova ... Sve mi se srusilo , sve do sad sam nekako izdrzavala , sad sam pukla ... na sto delova ... Uzasan osecaj i velika tuga , tuga koja boli , ali bukvalno ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bila u Betaniji posto su mi se ponovo javili bolovi u toku veceri ... Plod nema srcanu radnju ... zakazali su mi intervenciju za petak, pre intervencije cemo raditi jos jedan UZ u slucaju da se javi srcana radnja za sta je kazu verovatnoca mala .... I to je i bio uzrok krvarenja i bolova ... Sve mi se srusilo , sve do sad sam nekako izdrzavala , sad sam pukla ... na sto delova ... Uzasan osecaj i velika tuga , tuga koja boli , ali bukvalno ....

:( veliki..... ma najveci zagrljaj ti saljem da budes jaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E u tri .... :(

NSanja, znaš kako kažu, samo hrabro napred. Verovatno je mnogo teško ali sigurno ćeš uz mm i Marka ovu krizu i bol pregurati pa brzo da "ideš dalje". Puno ti snage želim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :(

:( veliki..... ma najveci zagrljaj ti saljem da budes jaka!

E u tri .... :(

NSanja, znaš kako kažu, samo hrabro napred. Verovatno je mnogo teško ali sigurno ćeš uz mm i Marka ovu krizu i bol pregurati pa brzo da "ideš dalje". Puno ti snage želim

:( :( : ( jako mi je zao draga uz tebe sam, saljem ti poljubac i zagrljaj veliki..

E bas u tri ... sto Ana kaze...

Celu noc sam se budila , sad samo jedva cekam da se to zavrsi da krenem dalje ...

Hvala vam svima na podrsci !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bila u Betaniji posto su mi se ponovo javili bolovi u toku veceri ... Plod nema srcanu radnju ... zakazali su mi intervenciju za petak, pre intervencije cemo raditi jos jedan UZ u slucaju da se javi srcana radnja za sta je kazu verovatnoca mala .... I to je i bio uzrok krvarenja i bolova ... Sve mi se srusilo , sve do sad sam nekako izdrzavala , sad sam pukla ... na sto delova ... Uzasan osecaj i velika tuga , tuga koja boli , ali bukvalno ....

uffff ..... naježila sam se ..... :(

ako ništa drugo tu smo da te utješimo :( .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bila u Betaniji posto su mi se ponovo javili bolovi u toku veceri ... Plod nema srcanu radnju ... zakazali su mi intervenciju za petak, pre intervencije cemo raditi jos jedan UZ u slucaju da se javi srcana radnja za sta je kazu verovatnoca mala .... I to je i bio uzrok krvarenja i bolova ... Sve mi se srusilo , sve do sad sam nekako izdrzavala , sad sam pukla ... na sto delova ... Uzasan osecaj i velika tuga , tuga koja boli , ali bukvalno ....

Ja sam prošla kroz to pre tri nedelje i ja sam čekala na intervenciju tri dana,a pre toga sam 7 dana bila u neizvesnosti...s tim što je nama srculence kucalo,ali je prestalo...i mogu samo da ti kažem da će ti biti lakše kada se to završi...možda grubo zvuči,ali s obzirom da sam kroz isto prošla dajem sebi za pravo da tako kažem.

Nemoj da razmišljaš,veruj mi,kada se to završi,ne vraćaj se na to i nemoj sebe da opterećuješ pitanjima na koja nemaš odgovor...

Moraš dalje,mlada si,zdrava i jaka...ima mnogo gorih stvari...

A ti samo pogledaj u svog Marka i on ti neće dozvoliti da padaš u depresiju...

Malo se odmoriš i u nove radne pobede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja...zaista mi je žao :( ...nisam htela ništa da pišem...ali znaj da sam čitala i molila se da sve bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nsanaj,žao mi je,ali to je bila prosto 'prirodna selekcija'...trudnoća je bila jako mala i to je u neku ruku 'lakše',ako se tako smem izraziti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna sam 16 nedelja, danas sam pocela po malo da krvarim. Panika me uhvatila, ne znam sta da radim. Tek u petak imam zakazan termin kod ginekologa, da li je potrebno da zovem hitnu ili nesto. Molim vas pomozite mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna sam 16 nedelja, danas sam pocela po malo da krvarim. Panika me uhvatila, ne znam sta da radim. Tek u petak imam zakazan termin kod ginekologa, da li je potrebno da zovem hitnu ili nesto. Molim vas pomozite mi!

Jel imaš bar neke bolove? U tom slučaju obavezno otići kod dr-a. Pazi nisam ni najmanje stručna ali krvarenje može biti potpuno bezazleno (posledica širenja materice) a opet nekad ukazuje da se nešto drugo dešava.

Lično mišljenje, ipak otići do dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NsSanja...mnogo mi je zao... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna sam 16 nedelja, danas sam pocela po malo da krvarim. Panika me uhvatila, ne znam sta da radim. Tek u petak imam zakazan termin kod ginekologa, da li je potrebno da zovem hitnu ili nesto. Molim vas pomozite mi!

Jel imaš bar neke bolove? U tom slučaju obavezno otići kod dr-a. Pazi nisam ni najmanje stručna ali krvarenje može biti potpuno bezazleno (posledica širenja materice) a opet nekad ukazuje da se nešto drugo dešava.

Lično mišljenje, ipak otići do dr.

Slažem se sa Anom.

Može da bude totalno bezazleno,pogotovo ako nemaš bolove,zato nemoj da paničiš,ali ipak idi do dežurne bolnice da te neko pregleda,daleko je petak.

Javi nam šta se dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna sam 16 nedelja, danas sam pocela po malo da krvarim. Panika me uhvatila, ne znam sta da radim. Tek u petak imam zakazan termin kod ginekologa, da li je potrebno da zovem hitnu ili nesto. Molim vas pomozite mi!

I kod najmanjeg krvarenja se treba javiti lekaru istog momenta kada se primeti , bio dan ili noc ... sto ne znaci da je neki los znak ili problem u pitanju ... vecina krvarenja se zavrsi sretno i bez posledica , sto eto kod mene nije bio slucaj ...

Hvala vam svima koje ste bile uz mene , citale , pisale, tesile...

I pored losih prognoza ja se jos uvek nadam ... da ce ono malo verovatnoce pobediti i da ce srculence da se ipak javi do petka ...

Meni je Markic i sad melem na tu ranu , ne znam i ne mogu da zamislim kako bih se osecala da nemam njega sad kraj mene ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja i ja sam uz tebe i šaljem ti zagrljaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna sam 16 nedelja, danas sam pocela po malo da krvarim. Panika me uhvatila, ne znam sta da radim. Tek u petak imam zakazan termin kod ginekologa, da li je potrebno da zovem hitnu ili nesto. Molim vas pomozite mi!

Idi kod dr. zakaži preko reda i idi što pre. Nije za paniku, ali nije ni za ignorisanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna sam 16 nedelja, danas sam pocela po malo da krvarim. Panika me uhvatila, ne znam sta da radim. Tek u petak imam zakazan termin kod ginekologa, da li je potrebno da zovem hitnu ili nesto. Molim vas pomozite mi!

Ne mora da bude ništa ozbiljno, ali kao što su ti devojke već rekle, nikako ne treba ignorisati. Obavezno što pre lekaru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prokrvarila u 9-oj nedelji i trajalo je nekih 10 dana. Jako sam se uplasila da je krenuo spontani, medjutim doktor je ustanovio da je sve u redu sa plodom i da se to jednostavno nekad desava. Nije mi dao nista da pijem, on je protiv toga, kaze da priroda sve resava, nas organizam, tj. imunitet. Kada nesto nije u redu sa plodom, nazalost, organizam to prepozna i odbaci na vreme. Nije mi bilo ni najmanje svejedno tih 10 dana, jer sam svakog trenutka ocekivala najgore...

Evo upravo sam i ja u ovoj situaciji... U 6. nedelji sam malo prokrvarila..to nije bila klasicna krv, vec vise braonkast sekret, ali me je naravno uplasio...i danas imam ali jako malo i to samo na dnevnom ulosku ali kada se obrisem nista... I meni je doktor rekao d anista ne uzimam i da zaboravim na te lekove, da se to desava i da ce ako nesto nije u redu priroda uraditi svoje, sa lekom ili bez.ne zivim u srbiji pa su ovde i pravila drugacija dosta i nema tako cestih pregleda ili UZ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 23 godine i vec 2 meseca pokusavam zatrudneti. Menstruacije su mi uglavnom neredovne. Prosli put sam dobila 11.10. A vec oko 10. 11. sam pocela osecati simptome trudnoce- jako bolne grudi, bol u stomaku, mucnine. Test sam uradila 15 i bio je pozitivan s tim sto je druga crtica bila slabije vidljiva... A 16. i 17. mi se pojavio braonkast iscedak koji je 18. presao u redovnu menstruaciju koja je trajala 4 dana. Prisutni su i bolovi u stomaku, ali manje nego kad sam pre imala menzis. Znam da trebam ici kod ginekologa, ali sada ovih dana nikako nisam u mogucnosti, medjutim oticicu cim budem mogla. Mozete li mi reci sta mislite jel ovo opasno, da li sam jos trudna? Jel normalno imati menstruaciju u pocetku trudnoce? Negde sam citala da moze da se desi i bude u redu a negde da je to spontani pobacaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaljubljena ne znam sta da ti kazem,postoje 1000 razlicitih slucajeva,moja rodjaka je sa drugim detetom bila trudna a da nije znala, do cetvrtog meseca je dobijala mecu,ja sam npr. imala malo tek po koju kap braonkasto-crveno u drugom i trecem mesecu,ko zna zbog cega.....Najbolje je da ti sto pre odes lekaru ili bar da uradis betu i budes sigurna na cemu si.Ja ti od srca zelim da je u pitanju jedna lepa trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 23 godine i vec 2 meseca pokusavam zatrudneti. Menstruacije su mi uglavnom neredovne. Prosli put sam dobila 11.10. A vec oko 10. 11. sam pocela osecati simptome trudnoce- jako bolne grudi, bol u stomaku, mucnine. Test sam uradila 15 i bio je pozitivan s tim sto je druga crtica bila slabije vidljiva... A 16. i 17. mi se pojavio braonkast iscedak koji je 18. presao u redovnu menstruaciju koja je trajala 4 dana. Prisutni su i bolovi u stomaku, ali manje nego kad sam pre imala menzis. Znam da trebam ici kod ginekologa, ali sada ovih dana nikako nisam u mogucnosti, medjutim oticicu cim budem mogla. Mozete li mi reci sta mislite jel ovo opasno, da li sam jos trudna? Jel normalno imati menstruaciju u pocetku trudnoce? Negde sam citala da moze da se desi i bude u redu a negde da je to spontani pobacaj.

Može da bude opasno, ali i ne mora. Kako god, za svako krvarenje u trudnoći treba se što pre javiti lekaru.

Da li si uopšte bila kod lekara? Da li je lekar konstatovao trudnoću? Test nije baš 100% pouzdan, a prvi simptomi trudnoće su jako slični simptomima PMS-a, tako da dok ne posetiš lekara ni u šta ne možeš biti sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.