Kako ste saopštili šefu da ste trudni, i kako je reagovao?

odgovora

Objavljeno

Eh kako sam saopstila.:)

Sef kao sef,nista se nije pitao.Jednog dana sam mu samo rekla da sam trudna.Nisam bila prijavljena,bila sam pod ugovorom.U aprilu sam saznala da sam trudna,ugovor mi isticao u junu,gazde nisu htele da mi produze ugovor,tako da su mi u maju vec nasli zamenu i ja naravno ostala bez posla :).Nisam se ni nadala da ce mi produziti ugovor,takvi su privatnici...a da sam ostala da radim morala bih na bolovanje zbog odrzavanja trudnoce,a to im se ne bi isplatilo.Lakse im je bilo sut karta.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kako sam saopstila.:)

Sef kao sef,nista se nije pitao.Jednog dana sam mu samo rekla da sam trudna.Nisam bila prijavljena,bila sam pod ugovorom.U aprilu sam saznala da sam trudna,ugovor mi isticao u junu,gazde nisu htele da mi produze ugovor,tako da su mi u maju vec nasli zamenu i ja naravno ostala bez posla :).Nisam se ni nadala da ce mi produziti ugovor,takvi su privatnici...a da sam ostala da radim morala bih na bolovanje zbog odrzavanja trudnoce,a to im se ne bi isplatilo.Lakse im je bilo sut karta.:)

Užas! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kako sam saopstila.:)

Sef kao sef,nista se nije pitao.Jednog dana sam mu samo rekla da sam trudna.Nisam bila prijavljena,bila sam pod ugovorom.U aprilu sam saznala da sam trudna,ugovor mi isticao u junu,gazde nisu htele da mi produze ugovor,tako da su mi u maju vec nasli zamenu i ja naravno ostala bez posla :).Nisam se ni nadala da ce mi produziti ugovor,takvi su privatnici...a da sam ostala da radim morala bih na bolovanje zbog odrzavanja trudnoce,a to im se ne bi isplatilo.Lakse im je bilo sut karta.:)

Užas! :angry:

Baš užas :angry: , ali ovo je Srbija svašta se može... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam bila prijavljena, nisam htela da me prijave u fotokopirnici da bih mogla da budem na birou i da tražim posao u struci... ili bar pripravnički... onda me je iznenadila trudnoća i njegove reči su bile "moramo odmah da te prijavimo"! ... tako da su me prijavili kada sam bila 3 mesec, ja u četvrtom otišla na bolovanje i tako... svima lepo... on sad ima nove ljude tamo, ja svaki mesec odem da odnesem doznake i na kaficu... ispričamo se lepo, oni se dive mom stomaku ....

tako da nisu svi seronje :D

jes da nadoknada kasni, ali dobro, stići će i to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...bices duze sa bebicom mesec dana(nisam znala da od dana kad otvoris pretporodiljsko bo po isteku tacno godinu dana moras da se vratis na posao)

Draga, ne razumem? Da li je moguce da ja sad ako odem na trudnicko sa nepunih 6 meseci, na posao moram da se vratim kada beba bude imala nepunih 9 meseci?

Inace termin mi je 12.02., a planiram da odem na bolovanje od 31.10.(posto pada ponedeljak, da neidem taj jedan dan bas :lol: ) I iskreno jedva cekam, jer me posao uzasno iscrpljuje. I od pocetka trudnoce vucem strah od spontanog, jer sam 4 meseca pre ove trudnoce imala isti.

Jedino mi je sad problem kako da saopstim direktoru da od novembra idem na trudnicko posto su jedva progutali to da sam trudna. Hteli su da mi daju otkaz, ali kao videce kasnije, pa mi kolege kazu da su culi da mi firma nece dozvoliti da idem na bolovanje, ne znam samo kako kada sam u stalnom radnom odnosu?! Nesmeju da me otpuste, tuzicu ih!

E sad mi treba savet, posto nikad nisam isla na trudnicko ni na porodiljsko. Da li da direktoru uopste najavim sad da cu ici u novembru (da bi mogli da nadju zamenu) ili da cutim i samo odem na bolovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ne razumem? Da li je moguce da ja sad ako odem na trudnicko sa nepunih 6 meseci, na posao moram da se vratim kada beba bude imala nepunih 9 meseci?

Inace termin mi je 12.02., a planiram da odem na bolovanje od 31.10.(posto pada ponedeljak, da neidem taj jedan dan bas :lol: ) I iskreno jedva cekam, jer me posao uzasno iscrpljuje. I od pocetka trudnoce vucem strah od spontanog, jer sam 4 meseca pre ove trudnoce imala isti.

Jedino mi je sad problem kako da saopstim direktoru da od novembra idem na trudnicko posto su jedva progutali to da sam trudna. Hteli su da mi daju otkaz, ali kao videce kasnije, pa mi kolege kazu da su culi da mi firma nece dozvoliti da idem na bolovanje, ne znam samo kako kada sam u stalnom radnom odnosu?! Nesmeju da me otpuste, tuzicu ih!

E sad mi treba savet, posto nikad nisam isla na trudnicko ni na porodiljsko. Da li da direktoru uopste najavim sad da cu ici u novembru (da bi mogli da nadju zamenu) ili da cutim i samo odem na bolovanje?

Po zakonu,porodiljsko odsustvo pocinje onog dana kada se beba rodi.Dakle,uzmes izvod bebe iz bolnice i poneses,ti ili neko drugi to u tvoju firmu da bi ti otvorili porodiljsko koje traje godinu dana.

Sto se tice trudnickog,ono pocinje najkasnije 28 dana pred termin i tada se preko komisije otvara.

Ako hoces na odrzavanje trudnoce takodje moras na komisiju pa ako ti oni odobre otvaras bolovanje u smislu odrzavanja trudnoce.

Ako imas ugovor na neodredjeno ne mogu ti dati otkaz.

E sad,ako su fer firma,trebalo bi da kazes da bi nasli adekvatnu zamjenu.

A i mislim da bi trebalo iskrenost da cijene.

Kod mene u firmi su svi krili trudnocu dok se ne "vidi".

Trudnice su prilicno nepozeljne :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po zakonu,porodiljsko odsustvo pocinje onog dana kada se beba rodi.Dakle,uzmes izvod bebe iz bolnice i poneses,ti ili neko drugi to u tvoju firmu da bi ti otvorili porodiljsko koje traje godinu dana.

Sto se tice trudnickog,ono pocinje najkasnije 28 dana pred termin i tada se preko komisije otvara.

Ako hoces na odrzavanje trudnoce takodje moras na komisiju pa ako ti oni odobre otvaras bolovanje u smislu odrzavanja trudnoce.

Ako imas ugovor na neodredjeno ne mogu ti dati otkaz.

E sad,ako su fer firma,trebalo bi da kazes da bi nasli adekvatnu zamjenu.

A i mislim da bi trebalo iskrenost da cijene.

Kod mene u firmi su svi krili trudnocu dok se ne "vidi".

Trudnice su prilicno nepozeljne :huh:

Hvala na odgovoru. Pa i ja sam mislila da im kazem bas da bi nasli zamenu. I kod nas su trudnice nepozeljne, ali mene ne zanima, ja sam rekla iako sam znala da im nece biti pravo. ja sam srecna sto sam trudna opet i ne zelim to da krijem. A i u stalnom radnom odnosu sam, tako da mi ne mogu nista ;)

Nista, ja cu onda u petak da direktoru saopstim da ja od 31.10. odo na bolovanje, pa sta bude.

Pozzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. Pa i ja sam mislila da im kazem bas da bi nasli zamenu. I kod nas su trudnice nepozeljne, ali mene ne zanima, ja sam rekla iako sam znala da im nece biti pravo. ja sam srecna sto sam trudna opet i ne zelim to da krijem. A i u stalnom radnom odnosu sam, tako da mi ne mogu nista ;)

Nista, ja cu onda u petak da direktoru saopstim da ja od 31.10. odo na bolovanje, pa sta bude.

Pozzzzzz

Nema na čemu.Pa kad imaš ugovor na neodređeno,nema šta da brineš.Kod nas smo svi na ugovoru od godinu dana pa krijemo :unsure: Al,što ti kažeš beba je najveća radost i ne treba gubiti živce posebno u blagoslovenom stanju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. Pa i ja sam mislila da im kazem bas da bi nasli zamenu. I kod nas su trudnice nepozeljne, ali mene ne zanima, ja sam rekla iako sam znala da im nece biti pravo. ja sam srecna sto sam trudna opet i ne zelim to da krijem. A i u stalnom radnom odnosu sam, tako da mi ne mogu nista ;)

Nista, ja cu onda u petak da direktoru saopstim da ja od 31.10. odo na bolovanje, pa sta bude.

Pozzzzzz

Javi kako je prošlo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po zakonu,porodiljsko odsustvo pocinje onog dana kada se beba rodi.Dakle,uzmes izvod bebe iz bolnice i poneses,ti ili neko drugi to u tvoju firmu da bi ti otvorili porodiljsko koje traje godinu dana.

Sto se tice trudnickog,ono pocinje najkasnije 28 dana pred termin i tada se preko komisije otvara.

Ako hoces na odrzavanje trudnoce takodje moras na komisiju pa ako ti oni odobre otvaras bolovanje u smislu odrzavanja trudnoce.

Ako imas ugovor na neodredjeno ne mogu ti dati otkaz.

E sad,ako su fer firma,trebalo bi da kazes da bi nasli adekvatnu zamjenu.

A i mislim da bi trebalo iskrenost da cijene.

Kod mene u firmi su svi krili trudnocu dok se ne "vidi".

Trudnice su prilicno nepozeljne :huh:

Moram da te ispravim porodiljsko bolovanje počinje najkasnije 28 dana pre termina, a može da se otvori i 45 dana pre termina.... znači vraćaš se na posao 28 dana pre nego što beba napuni godinu dana ( naravno u koliko je porođaj baš na termin).

Trudničko bolovanje može da se otvori kad hoćeš, ali nakon 30 dana (računajući i subotu i nedelju) se ide na komisiju da ona odobri dalje bolovanje, trudničko se zatvara najkasnije 28 dana pred termin porođaja i tad počinje porodiljsko.

Nadam se da sam lepo obijasnila :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da te ispravim porodiljsko bolovanje počinje najkasnije 28 dana pre termina, a može da se otvori i 45 dana pre termina.... znači vraćaš se na posao 28 dana pre nego što beba napuni godinu dana ( naravno u koliko je porođaj baš na termin).

Trudničko bolovanje može da se otvori kad hoćeš, ali nakon 30 dana (računajući i subotu i nedelju) se ide na komisiju da ona odobri dalje bolovanje, trudničko se zatvara najkasnije 28 dana pred termin porođaja i tad počinje porodiljsko.

Jeste ovde u Srbiji, ja sam nešto pomislila da ne živi ovde :unsure: :unsure: :unsure:

Dobro si objasnila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna je iz Podgorice (Marijachi) a druga (latica) iz Zemuna ;)

Možda u CG važi ovo što je Marijachi napisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da te ispravim porodiljsko bolovanje počinje najkasnije 28 dana pre termina, a može da se otvori i 45 dana pre termina.... znači vraćaš se na posao 28 dana pre nego što beba napuni godinu dana ( naravno u koliko je porođaj baš na termin).

Trudničko bolovanje može da se otvori kad hoćeš, ali nakon 30 dana (računajući i subotu i nedelju) se ide na komisiju da ona odobri dalje bolovanje, trudničko se zatvara najkasnije 28 dana pred termin porođaja i tad počinje porodiljsko.

Nadam se da sam lepo obijasnila :P

Izgleda da je onda drugačiji zakon u Crnoj Gori.Meni su rekli kad se porodim da neko odnese izvod bebe u firmu,da bi porodiljsko trajalo tačno 12 mjeseci.Kod nas je zakon takav.Ima i to pretporodiljsko 28 dana pred termin,ali se poslije to izmjeni kad odneseš izvod.Tako su sve moje koleginice uradile,i znam da je kod nas zakon takav.Ne znam kad je tačno usvojen ali takav je. :rolleyes:

Inače ja radim u državnoj firmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna je iz Podgorice (Marijachi) a druga (latica) iz Zemuna ;)

Možda u CG važi ovo što je Marijachi napisala.

Jeste,ja se zanesem zaboravim da smo ipak druga država ;)

Nadam se da će i vama izglasati to u zakonu.Jer rijetko se ko porodi tačno na termin,a tih mjesec dana valjda znače i mami i bebi.

Javi šta si uradila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo veliki pozdrav ja sam nova ovde :rolleyes:

Ja sam imala bas srece sa seficom s obzirom da radim tek mesec dana mislila sam da ce se ljutiti ili misliti kako sam se bezveze prijavila za posao... cestitala mi je i pozelela sve najbolje i rekla da mogu da radim dokle hocu,dokle god sam "sposobna" ... Mozda je sve tako super jer sam ja tu preko omladinske ali da ne gresim dusu stvarno je zena divna kao i koleginice :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi kako je prošlo. :)

Proslo je dobro, nije se direktor nesto bunio, s obzirom da mi je ginekolog dao terapiju sad na poslednjem pregledu. Svejedno bih trebala na bolovanje. Ostacu na poslu jos ove dve nedelje dok ne dodje zamena. Jedino sto je direktor zahtevao da JA nadjem ko ce da me menja, jer on za dve nedelje ne moze da nadje nikog. Rekao je to malo ironicno, ali se ne potresam zbog njega. Meni je sad bitno samo da beba bude dobro i da se ne porodim pre vremena :unsure: . A zamenu sam mu nasla, pa ako mu pase-dobro , ako ne nek se snadje, posto ja duze od 01.11. ne smem da radim, i ove dve nedelje radim na svoju ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proslo je dobro, nije se direktor nesto bunio, s obzirom da mi je ginekolog dao terapiju sad na poslednjem pregledu. Svejedno bih trebala na bolovanje. Ostacu na poslu jos ove dve nedelje dok ne dodje zamena. Jedino sto je direktor zahtevao da JA nadjem ko ce da me menja, jer on za dve nedelje ne moze da nadje nikog. Rekao je to malo ironicno, ali se ne potresam zbog njega. Meni je sad bitno samo da beba bude dobro i da se ne porodim pre vremena :unsure: . A zamenu sam mu nasla, pa ako mu pase-dobro , ako ne nek se snadje, posto ja duze od 01.11. ne smem da radim, i ove dve nedelje radim na svoju ruku.

Dobro je ispalo za šefa, nisi ni obavezna da dovedeš nekoga, ali lepo. A i to što kažeš, ako mu ne odgovara, nek se snalazi. Ti miruj, odmaraj i posveti se sebi. Sad ću biti OT, a što radiš na svoju ruku? Jel sve sa bebom i sa tobom ok :unsure: :unsure: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo veliki pozdrav ja sam nova ovde :rolleyes:

Ja sam imala bas srece sa seficom s obzirom da radim tek mesec dana mislila sam da ce se ljutiti ili misliti kako sam se bezveze prijavila za posao... cestitala mi je i pozelela sve najbolje i rekla da mogu da radim dokle hocu,dokle god sam "sposobna" ... Mozda je sve tako super jer sam ja tu preko omladinske ali da ne gresim dusu stvarno je zena divna kao i koleginice :):rolleyes:

DOBRO DOSLA! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo veliki pozdrav ja sam nova ovde :rolleyes:

Ja sam imala bas srece sa seficom s obzirom da radim tek mesec dana mislila sam da ce se ljutiti ili misliti kako sam se bezveze prijavila za posao... cestitala mi je i pozelela sve najbolje i rekla da mogu da radim dokle hocu,dokle god sam "sposobna" ... Mozda je sve tako super jer sam ja tu preko omladinske ali da ne gresim dusu stvarno je zena divna kao i koleginice :):rolleyes:

DOBRO DOSLA! :)

Jeaaaa.... Dobro nam došla, svrati nam i u druge teme... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je ispalo za šefa, nisi ni obavezna da dovedeš nekoga, ali lepo. A i to što kažeš, ako mu ne odgovara, nek se snalazi. Ti miruj, odmaraj i posveti se sebi. Sad ću biti OT, a što radiš na svoju ruku? Jel sve sa bebom i sa tobom ok :unsure::unsure: ?

Sad u petak kad sam bila na kontroli i na uz, konstatovao mi je dijagnozu cervix 30mm Y, pocela sam se otvarati. Dao mi da vaginalno koristim Utrogestan 200mg samo uvece, kaze da se ne bi otvorila skroz pre vremena :blink: Ja se prepala, a odavno sam mu govorila da me manuelno pregleda nije hteo, kao sve vidi na uz. I tako, kad se konacno smilovao da me pregleda sondom, na moje insistiranje, ima sta i da vidi.

Ja onako u strahu pitam sta mi je, za sta je taj lek, dal smem da radim ili treba da mirujem (a pre pregleda sam mu nagovestila da bih od 01.11. isla na bolovanje slozio se sa tim)

Kaze, slobodno vi radite kao do sad (nit me pitao gde radim, ni sta radim), i po kuci isto, ne morate bas veliko spremanje ali ono standardno slobodno... A inace takav je lik ne zainteresovan skroz, da ga ne pitam - ne bi nista ni pricao. Sa pacijentima radi kao na traci... sledeca, sledeca..... :) E da i jos me pita on, jesmo li mi tebi davali neke vaginalete do sad :blink: (kao da karton nije ispred njega), ja reko nismo, niste me ni pregledali; kaze nista uzmite ove (pa mi prepise Utrogestan)

Nije on bas normalan, a? :wacko:

Mislim da cu da menjam ginekologa, definitivno, jer zene koje se otvore u 23.-24. nedelji mislim da im doktori savetuju da miruju. A da, i 4 meseca pre ove trudnoce sam imala spontani u 9. nedelji (ceo plod mi je ispao :( ) Zato sam ja sad tako u traumi, da ne mislis da malo preterujem :)

Eto zato kazem radim na svoju ruku jos dve nedelje, nadam se da se nista lose do tad nece desiti :mellow:

A kandidati za posao na moje radno mesto, vec uveliko dolaze, i ona moja i jos njih dosta sa strane. Znala sam ja da oni imaju stek, nego dok nisu videli dijagnozu mog cervixa nisu hteli da ih izvlace iz rukava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad u petak kad sam bila na kontroli i na uz, konstatovao mi je dijagnozu cervix 30mm Y, pocela sam se otvarati. Dao mi da vaginalno koristim Utrogestan 200mg samo uvece, kaze da se ne bi otvorila skroz pre vremena :blink: Ja se prepala, a odavno sam mu govorila da me manuelno pregleda nije hteo, kao sve vidi na uz. I tako, kad se konacno smilovao da me pregleda sondom, na moje insistiranje, ima sta i da vidi.

Ja onako u strahu pitam sta mi je, za sta je taj lek, dal smem da radim ili treba da mirujem (a pre pregleda sam mu nagovestila da bih od 01.11. isla na bolovanje slozio se sa tim)

Kaze, slobodno vi radite kao do sad (nit me pitao gde radim, ni sta radim), i po kuci isto, ne morate bas veliko spremanje ali ono standardno slobodno... A inace takav je lik ne zainteresovan skroz, da ga ne pitam - ne bi nista ni pricao. Sa pacijentima radi kao na traci... sledeca, sledeca..... :) E da i jos me pita on, jesmo li mi tebi davali neke vaginalete do sad :blink: (kao da karton nije ispred njega), ja reko nismo, niste me ni pregledali; kaze nista uzmite ove (pa mi prepise Utrogestan)

Nije on bas normalan, a? :wacko:

Mislim da cu da menjam ginekologa, definitivno, jer zene koje se otvore u 23.-24. nedelji mislim da im doktori savetuju da miruju. A da, i 4 meseca pre ove trudnoce sam imala spontani u 9. nedelji (ceo plod mi je ispao :( ) Zato sam ja sad tako u traumi, da ne mislis da malo preterujem :)

Eto zato kazem radim na svoju ruku jos dve nedelje, nadam se da se nista lose do tad nece desiti :mellow:

A kandidati za posao na moje radno mesto, vec uveliko dolaze, i ona moja i jos njih dosta sa strane. Znala sam ja da oni imaju stek, nego dok nisu videli dijagnozu mog cervixa nisu hteli da ih izvlace iz rukava ;)

Nezainteresovan lekar. Ja sam uzimala utrogestan u prvom trimestru (malo i duže) i savet je bio da mirujem kad imam kontrakcije.

Sve je prošlo kako treba ja sam uzimala dve tabletice dnevno.

To što si otvorena ne mora da bude veliki problem, važno je stvarno da miruješ. Ne znam kako lekar može da ti kaže radi sve ko i obično?

Znači čim pre na bolovanje. Ne podiži ništa teško, i opusti se, nervoza neće pomoći. Ja bih svakako potražila mišljenje i drugog lekara, čisto da budem sigurna.

Moja sestra se otvorila u sedmom mesecu trudnoće, dobila je injekcije nedelju dana i posle je sve bilo u redu.

Porodila se u terminu, prirodno bez da je i jedan konac imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konačno i ja rekoh svom direktoru :)

Više sam to okrenula na šalu :)

''Direktore, da ja vama sad kažem, prije nego što se počnemo sudarati po kancelariji i zaglavljivati na ulaznim vratima (jer radimo zajedno u istoj kancelariji) - ja sam trudna :)''

Prošlo je super, samo se nasmijao i kaže da nema problema, ima radnika koji me mogu zamijeniti :)

Huh! I to sam skinula s vrata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo je falilo da zaplače...' ode rob na poduži odmor :D Kako se obradovao da sam se vratila kada me video pre neki dan u firmi, a ja samo donela doznake :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja nacelnica se jako obradovala, a i "glavni" nacelnik. Sve u svemu, ceo kolektiv se obradovao, niko nije pravio pitanje posla ili bilo cega... Svi mi se smaskaju, zapitkuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam htela da kazem nista dok ne pocne da se primecuje....i tako juce sefica racunovodstva dolazi i kaze,, krijes ,a nisi uspela da sakrijes, povezli mi zenu jednu i ona nam rekla,, pitah koju zenu posto smo jedino najblizima rekli,, kad ono zena je svekrva sestre od strica mm, a njoj je rekla njena snaja, tj, ssestre od strica mm,a njoj baba mm, koja je celom selu tamo, ako ne i celom svetu rekla, sada svi u skoli znaju, direktor se smeska kad me vidi u hodniku... :huh: eto, koliko neces da kazes, toliko..... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.