Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

To me i muci,sta ako ne moze,sta onda da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam otisl akod ginekologa sa spiskom sta nam treba i ispisala mi je je sve upute za oboje,a to sto ti je rekla da nemoze nije istina,nego nezna,treba samo da poneses njegovu zdravstvenu ina uputu da se naznaci da je za vto i onda sve moze.A uput za komisiju isto daje ginekolog a ne opsta praksa,opsta praksa ne daje nikakve upute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubicu se lepo!Mladenka ja mislim na uput za komisiju za kliniku u NS(ne znam koja to radi),znaci treba mi uput mog lekara-ginekologa i lekara mm-? e to me muci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubicu se lepo!Mladenka ja mislim na uput za komisiju za kliniku u NS(ne znam koja to radi),znaci treba mi uput mog lekara-ginekologa i lekara mm-? e to me muci

Moj muz nije isao po nijedan uput,a za komisiju ti treba jedan uput od tvog ginekologa,za muza nista posebno,i to mislim da ti treba zeleni bolnicki uput

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno,videcu u ponedeljak sta ce mi reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babybe, cao! Kako si? Kako ide stimulacija?

Cao Sneguljice, za sada sam dobro, malkice napeto s obzirom na embrio transfer koji je bio u petak. :) kako se vi osjecate? :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babybe,gde si radila vto,koliko ti je vraceno embriona,pricaj nam sve,meni pogotovo sve me zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babybe,gde si radila vto,koliko ti je vraceno embriona,pricaj nam sve,meni pogotovo sve me zanima

Cao, radila sam u Life-u u Podgorici i s obzirom da sam imala samo jednu jajnu celiju (na stimulaciju sam reagovala kao da je nisam ni primala :() vracen mi je jedan embrion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka je jedan,al' da je vredan.Zasto ti nisu pojacali inekcije,napravili neku vecu dozu.

Sta si radila od analiza kao pripremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka je jedan,al' da je vredan.Zasto ti nisu pojacali inekcije,napravili neku vecu dozu.

Sta si radila od analiza kao pripremu?

Dva puta komplet krvnu sliku, glikemiju, koagulaciju i vrijeme krvarenja (jednom zbog histeroskopije a drugi put zbog aspiracije), dva puta internisticki pregled i nekoliko puta fsh, tsh i estradiol. Doza mi je bila u skladu sa nalazima hormona koji su bili i vise nego ok. Doktorka je cak i predlagala prije aspiracije da mozemo da prekinemo jer je ipak jedna jajna celija malo, ali ne volim da prekidam na pola puta tako da smo nastavili i sad cekamo. Danas mi je cetvrti dan, a na svaka tri primam pregnil i progesteron.

Od emriotransfera odmaram uglavnom, mada nisam stalno u krevetu, od srijede se vracam u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar te nisu pratili na uz dok si primala stimulaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar te nisu pratili na uz dok si primala stimulaciju?

Naravno da jesu ali se folikuli se formiraju u prva tri dana ciklusa, a ja sam drugog dana pocela sa terapijom, ne mislim ja da je tu iko pogrijesio. :)

Ako imas jos pitanja salji pp da ne opterecujemo temu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav za sve buduce majke!!! Ja sam majka dve prekrasne devojcice a razlog javljanja u ovoj temi je moja prijateljica! Ona je konacno u 45. godini uspela da ostane u drugom stanju. Posto ovde nisu mogi da joj rade vantelesnu jer su u pitanju bile njene jajne celije uputili su je na kliniku u Ceskoj i hvala bogu doduse iz treceg puta je uspelo!!![:))] Za sad je sve u redu ali ima problem nemoze da nadje utrogestan od 100mg ima ga za jos neko vreme ali ne zadugo!!! Molim vas ako neko zna gde se moze naci da mi obavezno javi jer ga ona mora obavezno koristiti!!!! Unapred hvala!!! [:))]

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene ga nema,a znam da ga je bilo u drzavnim apotekama u BG,ako ne treba videti u Bosni ili Hrvatskoj,tamo ima koliko ja znam.

Nadam se da sam pomogla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u bg ga ima u pojedinim apotekama,znam trenutno da ga ima na banjici u jednoj apoteci jer ga je moja sestra juce kupila tamo.neznam odakle ste i dal vam to nesto znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u bg ga ima u pojedinim apotekama,znam trenutno da ga ima na banjici u jednoj apoteci jer ga je moja sestra juce kupila tamo.neznam odakle ste i dal vam to nesto znaci

U blizini smo Beograda i nije nikakav problem da se dodje samo bi nam pomogao naziv apoteke!!!! Hvala punooooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko cuo za lekare koji rade VTO u Visegradskoj.Aleksandar Ljubic i Svetlana Radonjic Spremovic?Treba da mi se radi VTO.Cula sam za ova dva lekara,pa imam dilemu koga da navedem u formularu kao odabranog.Da li je neko nesto cuo o njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U blizini smo Beograda i nije nikakav problem da se dodje samo bi nam pomogao naziv apoteke!!!! Hvala punooooo!!!

Javljam cim saznam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apoteka se zove viva plus na Banjic je,posle pijace i maxija kad se krene ka trznom centru.Mada cujem da ga ima po pojedinim drzavnim apotekama po bg-u.Pokusaj na netu naci br za informacije o lekovima,pozovi njih i oni ce ti reci tacno apoteku u kojoj ima.nadam se da sam pomogla.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila VTO u Visegradskoj u oktobru 2010, radio mi je prof. Tulic i odlican je strucnjak. Jedini problem kod njega je sto mu izvlacis reci kljestima. I da, naravno, uspelo nam je iz prve, odlicno mi je odredio stimulaciju i naravno posle aspiraciju i transfer. Imali smo tri oplodjene celije - embriona - i sve je vratio, a sada imam sina od 10 meseci - jedan ali vredan se zakacio ! :) Inace, citala sam i za Ljubica da je odlican, ali on je sad valjda direktor Visegradske pa slabo ima vremena da on licno sve radi, nego rade doktori iz njegovog tima. Nadam se da sam pomogla, koliko - toliko!

Sve najbolje !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana hvala ti sto si podelila svoje iskustvo s nama.Nadam se da cemo se kuckati i dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko cuo za lekare koji rade VTO u Visegradskoj.Aleksandar Ljubic i Svetlana Radonjic Spremovic?Treba da mi se radi VTO.Cula sam za ova dva lekara,pa imam dilemu koga da navedem u formularu kao odabranog.Da li je neko nesto cuo o njima?

Dr. Ljubic mi je radio VTO u njegovoj privatnoj klinici Jevremovoj, 22. juna uspelo je iz prve i sad imam devojcicu od 2 meseca....zahvalna sam njemu i njegovom timu do neba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja jako dobra drugarica je pre dve godine radila IVF u privatnoj bolnici Genesis u Novom Sadu i bila je jako zadovoljna. Uspelo joj je iz prve i sada je ponosna mama preslatke devojcice.

Moja jako dobra drugarica je pre dve godine radila IVF u privatnoj bolnici Genesis u Novom Sadu i bila je jako zadovoljna. Uspelo joj je iz prve i sada je ponosna mama preslatke devojcice.

Ovo mi je poslala kao informaciju. Mozda nekom od Vas pomogne.

U 2011. Godini u GENESIS-u je uradjeno 475 aspiracija od toga kod 22 zene nije nadjena celija (vecina sa jednim folikulom) dok je kod 10 nije radjen transfer (vecina sa jednom do dve celije) Od 453 kod kojih je nadjena celija: 278 je IVF i 160 je ICSI metoda oplodnje. Ukupna stopa trudnoce za sve starosne grupe: 45.9%

Stopa trudnoce ispod 35 godina: 65.3%

Stopa trudnoce izmedju 35 i 39 godina: 38.8%

Stopa trudnoce iznad 40 godina: 17.6%

Stopa trudnoce sa metodom IVF za sve starosne grupe: 47%

Stopa trudnoce sa metodom ICSI za sve starosne grupe: 45%

GENESIS stopa trudnoće po embrio transferu embriona dobijenim korišćenjem spermatozoida dobijenim TESA/ICSI metodom za period januar-decembar 2011. iznosi 47.1% ukupno za sve starosne grupe.

GENESIS stopa trudnoće po transferu embriona u stadijumu blastociste za period januar- decembar 2011. iznosi 68.7% ukupno za sve starosne grupe.

GENESIS stopa trudnoće po cryo embryo transferu za period januar- decembar 2011. iznosi 38,6% ukupno za sve starosne grupe.

U 2010. godini u GENESIS-u je uradjeno 282 embrio transfera sa ukupnom stopom trudnoće 45%, od toga 24% je finansirano od strane “Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje“ sa ukupnom stopom trudnoće 53%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav cure, zene, mame! Sad sam se registrovala i samo zelim da vam mahnem. Ja cekam VTO u septembru, opredelila sam se za Nis. Ako nekom trebaju informacije kako tamo sve to ide, sveza sam. Zadnja komisija prosla pre par dana, cekam julsku mecu i da krenem da pijem Novynette.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubicu se lepo!Mladenka ja mislim na uput za komisiju za kliniku u NS(ne znam koja to radi),znaci treba mi uput mog lekara-ginekologa i lekara mm-? e to me muci

Pozz, nova sam. Ja sam sad prolazila kroz komisije u Nisu i tamo ide prilicno jednostavno. Kad sakupite sve nalaze, ginekolog ti daje plavi uput za komisiju VTO i drugi plavi za UZ (naravno za ustanovu u koju ides na komisiji), a za muza njegov dr. plavi uput za spermogram. Prvo ides na komisiju u fond, da oni pregledaju sve nalaze i da ti overe ta 3 uputa, pa posle njih na GAK. Ja sam bila na 2 komisije u fondu i dve na GAK-u i sad cekam septembar za proces. Toliko, ako ti nesto pomaze, ne znam kako je u drugim gradovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.