Infekcija urinarnog trakta, bakterije u mokraci

odgovora

Objavljeno

Jesi menjala pelene? Ja bih prvo to probala.Mi smo jednom morali skroz da skinemo pelene i tek onda se sve povuklo,ali za jedno 3 nedelje.Probaj i onu niveinu kremicu sa cinkom,mozda pomogne.Vaginalni bris se ne radi deci,samo bris vulve. Po meni,treba samo da joj odradis ponovo bris koze(znaci par dana posle mazanja kremice najmanje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

urin - Kvalitativno sa sedimentom 235 din

Za briseve najbolje da pitas. Vrlo verovatno ce predloziti bris koze i bris vulve, naravno. Mislim da je to dovoljno.

Sediment urina ce pokazati da li ima baktrija u urinu. Ako ima 'malo' ne radi se urinokultura.

Dakle, ne moze da t izadje vise od 1000din. u privatnoj lab.

Dr. treba da pitas da li osip mozes da tretiras sa aktivnim kiseonikom ( u drzavnim apotekema je aktivni kiseonik skuplji za 30%).

I ja bih, sto kaze Viki, skinula 'plasticne' pelene na nekoliko dana, tretirala sa aktivnim kiseonikom i mazala jekodermom.... ali to je ono sto bih uradila pre nego sto bih pitala dr. i to najmanje 5 dana, da vidim reakciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj pomagajte!!! Jel ima negde na forumu otvorena tema o bakteriji enterokokus????!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj pomagajte!!! Jel ima negde na forumu otvorena tema o bakteriji enterokokus????!! :(

Mislim da nemamo tu temu... :( Jel ti kod detenceta nađeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nemamo tu temu... :( Jel ti kod detenceta nađeno?

Da, decak 2 godine i 7 meseci.... Prvo je nadjena eserihija, terapija, sada je ovo bila kontrolna urinokultura i sada izolovan enterokokus :( Problem je sto jako brzo postaje rezistentan... znacilo bi mi svako iskustvo u lecenju :( alternativa, cajevi, bilo sta ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj pomagajte!!! Jel ima negde na forumu otvorena tema o bakteriji enterokokus????!! :(

Imamo samo odvojenu temu za E.Coli jer je ona najcesca i dugo se leci. Sve ostale infekcije su na ovoj temi gde sam prebacila i tvoje postove.

Ne znam da li si citala ovu temu, ali smo tu pisali o svakavkim prirodnim preparatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi menjala pelene? Ja bih prvo to probala.Mi smo jednom morali skroz da skinemo pelene i tek onda se sve povuklo,ali za jedno 3 nedelje.Probaj i onu niveinu kremicu sa cinkom,mozda pomogne.Vaginalni bris se ne radi deci,samo bris vulve. Po meni,treba samo da joj odradis ponovo bris koze(znaci par dana posle mazanja kremice najmanje)

Promenila sam i sada je znatno bolje. Niveina sa cinkom nam ne vredi nista, to sam prvo kupila. Mnogo nam je bolja chicco-va sa cinkom. Bris vulve smo i radili ali koze ne. Evo danas idem da trazim upute od Dr. posto juce nije bila tu. Taman je proslo nekih nedelju dana od mazanja i od sirupa.

urin - Kvalitativno sa sedimentom 235 din

Za briseve najbolje da pitas. Vrlo verovatno ce predloziti bris koze i bris vulve, naravno. Mislim da je to dovoljno.

Sediment urina ce pokazati da li ima baktrija u urinu. Ako ima 'malo' ne radi se urinokultura.

Dakle, ne moze da t izadje vise od 1000din. u privatnoj lab.

Dr. treba da pitas da li osip mozes da tretiras sa aktivnim kiseonikom ( u drzavnim apotekema je aktivni kiseonik skuplji za 30%).

I ja bih, sto kaze Viki, skinula 'plasticne' pelene na nekoliko dana, tretirala sa aktivnim kiseonikom i mazala jekodermom.... ali to je ono sto bih uradila pre nego sto bih pitala dr. i to najmanje 5 dana, da vidim reakciju.

Ne smem sada nista kad smo vec primili terapiju ajde da odemo i da proverimo opet, pa ako sve opet treba ponovo, probacu i aktivni, ne vidim zasto ne bih mogla da koristim, i ja ga koristim za lice. Mada pitacu.

Hvala vam devojke puno pa se javljam sa rezultatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da se od juce starijoj cerki malo crveni ribica, tacnije predeo oko usmina.

Uzeli smo urin, dali i sad cekamo rezultate urinokulture, a u medjuvremenu je sedela u blagom rastvoru hipermangana i vec jutros nije bilo crvenila.

Onaj hipermangan je odlican, pretpostavljam da su bile neke gljivice i da ce uk biti cista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih pre posumnjala na gljivice ili na lokalnu infekciju. A nije ti se zalila kad piski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih pre posumnjala na gljivice ili na lokalnu infekciju. A nije ti se zalila kad piski?

Zbog eserihije sam morala da proverim odmah i da uradim uk.

Nije se nista zalila, nije imala nikakve druge simptome sem crvenila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da lokalno cim je hipermangan odmah resio crvenilo. Mozda se samo nazuljala nekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa mi se vec par dana zali kad joj brisem ribicu,da je boli.Sad je to jos cesce,cesto kaze da je boli ribica a gledala sam,nije crveno nista samo govori da je jako boli. Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa mi se vec par dana zali kad joj brisem ribicu,da je boli.Sad je to jos cesce,cesto kaze da je boli ribica a gledala sam,nije crveno nista samo govori da je jako boli. Sta da radim?

Da joj uzmeš urin i odneseš na analizu. I urinokulturu obavezno.

I to gledaj da uradiš što pre, ako nešto i ima - bakterije se jako brzo šire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da joj uzmeš urin i odneseš na analizu. I urinokulturu obavezno.

I to gledaj da uradiš što pre, ako nešto i ima - bakterije se jako brzo šire.

Uradicu to ujutru s obzirom da sad nemam ni casicu a i nije prvi jutarnji urin. Glupo pitanje ali da li moze iz iste casice urin i urinokultura ili mora u dve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradicu to ujutru s obzirom da sad nemam ni casicu a i nije prvi jutarnji urin. Glupo pitanje ali da li moze iz iste casice urin i urinokultura ili mora u dve?

Sve u jednu čašicu. ;) Za urinokulturu se uzima srednji mlaz. Tako da pustiš dete da krene da piški, pa onda poturiš čašicu da spremite za analizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros se iz urina videlo da Milan ipak ima bakterijsku infekciju, najverovatnije urinarnu. Malopre kad sam ga presvlacila, povukla sam mu pisu da ocistim, kad odjednom je krenula krv...

Da li je moguce da je to od eserihije? Moramo uraditi urinokulturu da bi se utvrdilo koja je bakterija u pitanju, a pre nekoliko meseci je imao eserihiju u malom broju koju nismo lecili, pa se plasim da nije ona u pitanju... :unsure:

Da li je moguce da se kao simptom pojavi krv u mokraci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros se iz urina videlo da Milan ipak ima bakterijsku infekciju, najverovatnije urinarnu. Malopre kad sam ga presvlacila, povukla sam mu pisu da ocistim, kad odjednom je krenula krv...

Da li je moguce da je to od eserihije? Moramo uraditi urinokulturu da bi se utvrdilo koja je bakterija u pitanju, a pre nekoliko meseci je imao eserihiju u malom broju koju nismo lecili, pa se plasim da nije ona u pitanju... :unsure:

Da li je moguce da se kao simptom pojavi krv u mokraci?

Mislim da je moguće,da li ste uradili arinokulturu,rezultati se čekaju 24 sata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mog sina je danas nadjena bakterija Proteus mirabilis 100 000. UK sam uradila na svoju ruku jer se svako jutro budio i kad treba da piski place i hvata se za pisu. Sutra ujutru idemo kod dr po terapiju. Uradjen je antibiogram ali ja se nekako nadam da nece morati da pije ab. Da li dete mora da pije ab kada je bakterije 100 000? Sin mi ima 15 meseci. I da li da menjam pelene? Koristim Pampers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja radila redovnu kontrolu mokrace, ali vec eko vreme sumnjam d aje nesto muci

ovo je rezultat:

zamucen urin

protein 0,5

leukociti 80-90

epitelije malo

bakterije masa

sutra radim UK i ponovo urin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mog sina je danas nadjena bakterija Proteus mirabilis 100 000. UK sam uradila na svoju ruku jer se svako jutro budio i kad treba da piski place i hvata se za pisu. Sutra ujutru idemo kod dr po terapiju. Uradjen je antibiogram ali ja se nekako nadam da nece morati da pije ab. Da li dete mora da pije ab kada je bakterije 100 000? Sin mi ima 15 meseci. I da li da menjam pelene? Koristim Pampers.

Mi smo imali tu bakteriju zimus. Do duse, ne nosimo pelene. Primili smo 2 ab po 5 dana i proslo sa tim brojem bakterija. Dr. nas je upozorila da je moguce da se posle terapije pojavi i E. coli, ali je nismo imali. Sta ste vi dobili od terapije?

Moja radila redovnu kontrolu mokrace, ali vec eko vreme sumnjam d aje nesto muci

ovo je rezultat:

zamucen urin

protein 0,5

leukociti 80-90

epitelije malo

bakterije masa

sutra radim UK i ponovo urin

Dok se ne vidi UK nece se znati sta je. Kod beba je problematicno uzimanje uzorka urina, pa bakterija ima uvek.

Za pocetak treba da je kljukas vodom. Najbolje se pokazala prolom voda i nas je to spaslo bakterija. Sto vise vode. Javi sta kaze UK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nalaz brisa kaze da ima proteus vulgaris...ipak cekamo urinokulturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja drugarica koja je dr kaze da ne brinem, da se proteus dobija od pada imuniteta .. Ognjenka kaslje i slini vec mesec i malo vise dana, 4 puta sam je vodila kdo pedijatra, ona kaze cisto grlo, cista pluca ne treba nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce da preko mleka prenesem bakteriju iz mokrace bebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Urinarnu, koliko znam ne mozes. U mleku ce se naci pre antitela koje tvoj organizam proizvodi kako bi se borio protiv bakterije, nego bilo koja bakterija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali tu bakteriju zimus. Do duse, ne nosimo pelene. Primili smo 2 ab po 5 dana i proslo sa tim brojem bakterija. Dr. nas je upozorila da je moguce da se posle terapije pojavi i E. coli, ali je nismo imali. Sta ste vi dobili od terapije?

Dok se ne vidi UK nece se znati sta je. Kod beba je problematicno uzimanje uzorka urina, pa bakterija ima uvek.

Za pocetak treba da je kljukas vodom. Najbolje se pokazala prolom voda i nas je to spaslo bakterija. Sto vise vode. Javi sta kaze UK.

Sin mi je dobio Panklav da pije 7 dana i da posle opet uradim UK, a ja cu mu uraditi i krvnu sliku. Mada nam doktorka i nije neki strucnjak rekla mi je da uradim opet uk dok mi sin pije terapiju :blink: .Trebalo bi opet ovih dana da odem sa urinom.

Ma ja sve mislim da je njemu to od zubica. Izbila mu je druga cetvorka preko reda. Kada mu je izbila prva cetvorka imao je blago povisenu temperaturu. Mada sam se bas nekako uplasila. Nije mi svejedno kada place :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.