Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

sad meni treba pomoc....jete li uspeli nesto da smislite...ja ne spavam vec 5 skoro 6 meseci poludecu

Koliko je stara beba?

Mi nismo, osim eferalgana nista. Osim kratkih perioda boljeg spavanja sve vreme isto lose spava..Sto se tice zuba evo koliko je proslo od posta :o a u medjuvremenu mu ni jedan nije izbio, pa se pitam kolikoooo ovo vremenski izbijaju, rastu, sta vec? Tek juce vidim da mu krenule cetvorke dole cini se da samo sto nisu probile (a ima samo jedinice), a gore trojke i cetvorke u kompletu..e sad ko zna kad ce da izbiju definitivno. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad meni treba pomoc....jete li uspeli nesto da smislite...ja ne spavam vec 5 skoro 6 meseci poludecu

Mi ne spavamo 15 meseci ;)

Alli verovatno nismo jedine. Proći će i to! Samo strpljenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiiiiiiiiiiiiii posleeeeee 2,5 meseca, konacno probija donja cetvorka desno!!!(a ima samo jednice dole). U pripremi su 3ke i 4ke gore, i ova 4ka takodje levo, znaci veselo jos neko vreme. Budjenja, vristanja na pola sata (uz Eferalgance) su naravno nadasve prisutna. b0278.gif I dalje se pitam da li je svo ovo budjenje 3 meseca vec zbog zuba, nesto mi predugacko da bi bilo samo zbog njih, ali izgleda da je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiiiiiiiiiiiiii posleeeeee 2,5 meseca, konacno probija donja cetvorka desno!!!(a ima samo jednice dole). U pripremi su 3ke i 4ke gore, i ova 4ka takodje levo, znaci veselo jos neko vreme. Budjenja, vristanja na pola sata (uz Eferalgance) su naravno nadasve prisutna. b0278.gif I dalje se pitam da li je svo ovo budjenje 3 meseca vec zbog zuba, nesto mi predugacko da bi bilo samo zbog njih, ali izgleda da je tako.

AAAAAAAAAA zene i ja se pitam da li je moguce toliko dugo ne spavati zbog zuba?!!!!! Moja beba ima 13 meseci, prvih mesec i po dva je spajala i do 4-5 sati u prvoj polovini noci. Posle je sve gore i gore bilo, sad je u glavnom svakih sat-dva. Zibici su joj poceli u drugom mesecu, pa povezujem sa tim, ali dosta smo i putovali pa je mozda i to poremetilo. Ko zna...? Cim bi se rpobudila ja bih je uglavnom dajila ranije a sad joj u glavnom dam flasicu i to je smiri i nastavi da spava. Meni u glavnom ljudi (koji nisu imali takvih problema) kazu da je ona naviknuta da se non stop budi da bi dobila paznju i pila mleko. Predlazu metode 'kontrolisanog plakanja" itd... Ali meni je zao i ikreno se nadam da ce proci. Najgore mi je sto sam u 6. mesecu trudnoce opet pa ce biti veselo sa dve bebe koje se bude nocu.

Nama inace zubici izbijaju jako dugo, donje cetvorke sam napipala jos pre 4 meseca i dalje nisu izasle, ali nam je zato u medju vremenu izasla gornja cetvorka. I moja cerka je jako nemirna, pa kad se kojim cudom naspava tokom dana onda je totalno druga beba. Joj hoce li proci?!!!!!! Tokom dana se isto budi pa moram da je ljuljuskam u krevecu da opet zaspi. (Vise je ne nosim, hajde barem me nesto tesi.)

Da li su vam govorili da su vam bebe razmazene i zbog toga ne spavaju? Procitala sam o spavanju i takvozvanom poznatom "Kontrolisanom plakanu" od Dr Grina, on kaze da i pored zuba beba treba da nauci da zaspe sama i da je normalno da se sve bebe bude nocu , neke se cak i same igraju pa opet zaspu u toku noci. Ja svakih nekoliko dana hocu da iskocim iz koze i primenim ovu tehniku ali jos uvek nisam, bude mi zao.

Pozdrav za moje neispavane koleginice! ;) (Izvinite na greskama, ovo je bilo kucano u brzini i bez mnogo razmisljanja.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vasilisa znam kako ti je kada toliko dugo cekas da izbije a sve vreme se muci nocu, uuuhhh...Dobro je da bar ne moras da je uzimas svaki cas. Meni stvarno nije niko govorio da je razmazen, doduse, ne petlja nam se niko u odgajanje (i da hoce, ne moze :lol: ). Mukice, nije im lako, cim toliko placu po celu noc.

Sto se tice kontrolisanog plakanja, ja bas nesto i nisam pobornik. A. nekad malo zaplace, probudi me, ja ga ne uzmem odmah, a on nastavi da spava. U drugim situacijama bi dobio upalu grla od dernjave da ga ne uzmem, tako da...potrebna im je uteha definitivno. Pa ne moze se osamostaljivati tako malo dete, zar ne? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi po celu noc placemo.Ako je od zuba sta li nas ceka za trojke?Ima sve jedinice i jednu dvojku.Nešto mi se odužilo ovo izbijanje...Slinavila i kasljala do pre 10 dana.Od juče slinavi ponovo i skroz slabo jede već 2 dana.A po ceo dan vuče jezik....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vasilisa znam kako ti je kada toliko dugo cekas da izbije a sve vreme se muci nocu, uuuhhh...Dobro je da bar ne moras da je uzimas svaki cas. Meni stvarno nije niko govorio da je razmazen, doduse, ne petlja nam se niko u odgajanje (i da hoce, ne moze :lol: ). Mukice, nije im lako, cim toliko placu po celu noc.

Sto se tice kontrolisanog plakanja, ja bas nesto i nisam pobornik. A. nekad malo zaplace, probudi me, ja ga ne uzmem odmah, a on nastavi da spava. U drugim situacijama bi dobio upalu grla od dernjave da ga ne uzmem, tako da...potrebna im je uteha definitivno. Pa ne moze se osamostaljivati tako malo dete, zar ne? ;)

Me me , joj, valjda si u pravu. Mene samo brine kako cu sa dve bebe? Hahaha mozda ce sledeca odmah da spava celu noc. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi po celu noc placemo.Ako je od zuba sta li nas ceka za trojke?Ima sve jedinice i jednu dvojku.Nešto mi se odužilo ovo izbijanje...Slinavila i kasljala do pre 10 dana.Od juče slinavi ponovo i skroz slabo jede već 2 dana.A po ceo dan vuče jezik....

Da, na zalost sve to moze da bude kad izbijaju zubici. Neki ljudi ne veruju da zubi mogu toliko muke da stvore deci jer ih njihova deca nisu imala. Moja sestricina bi bila kenjkava 3 dana i opaaaa - zub! Neki dobiju i temperaturu, nama je za gornje jedinice bila 38.6 dva dana i opa obe od jednom izasle. Pre nekoliko meseci je imala 40.5, kazu lekari da je nemoguce da bude tolika temperatura od zuba ali njoj ni nos, ni grlo, kao pretpostavilli uvo. Ali njoj pritisnes uvo ona ne reaguje, posle sam cula da moze uvo da se brzo zacrveni od placa tokom pregleda pa da daju pogresne dijagnoze. Ma svasta... :blink: Ja sve mislim da je od zuba, cula sam od drugih mama da se i njima desavalo.

Ajmo zubiiiiiiii!!!! Brze to!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca su definitivno to ''losi spavaci'' :angry: Pomirila sam se sa sudbinom :rolleyes: Ako i ovaj mali bude kao sestra,a izgleda da hoce, mene ceka jos nekoliko godina nocnog budjenja.Budi se na sat vremena i trazi siku,ma ne mogu da mu je iscupam iz usta,drzao bi je kao dudu,tako je poslednjih mesec dana.Ja mislim da ce sad cetvorke,posto ima i jedinice i dvojke sve,pa ga opravdavam :rolleyes: i uvek ima nesto.A budi se oduvek,samo sto je sad gore nego ikad. Sta cu,naspavacu se kad poraste :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca su definitivno to ''losi spavaci'' :angry: Pomirila sam se sa sudbinom :rolleyes: Ako i ovaj mali bude kao sestra,a izgleda da hoce, mene ceka jos nekoliko godina nocnog budjenja.Budi se na sat vremena i trazi siku,ma ne mogu da mu je iscupam iz usta,drzao bi je kao dudu,tako je poslednjih mesec dana.Ja mislim da ce sad cetvorke,posto ima i jedinice i dvojke sve,pa ga opravdavam :rolleyes: i uvek ima nesto.A budi se oduvek,samo sto je sad gore nego ikad. Sta cu,naspavacu se kad poraste :rolleyes:

Tad ćeš brinuti gde su i sa kime izašli, pa ćeš da gledaš na sat svako malo ;) Nek su nam zdravi, ništa strašno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi po celu noc placemo.Ako je od zuba sta li nas ceka za trojke?Ima sve jedinice i jednu dvojku.Nešto mi se odužilo ovo izbijanje...Slinavila i kasljala do pre 10 dana.Od juče slinavi ponovo i skroz slabo jede već 2 dana.A po ceo dan vuče jezik....

Isti smo sa zubima :D samo sto imamo 2 dvojke i sada, jednu 4ku, a vidis po postovima koliko je trajalooo, uuuuh. Nastavak sledi.

Ona dusica vuce jezik od muke i nervoze.

Me me , joj, valjda si u pravu. Mene samo brine kako cu sa dve bebe? Hahaha mozda ce sledeca odmah da spava celu noc.

Mozda bude resila da te postedi, po sistemu nemoj jos i ja sada :lol:;)

Svaku rec cu potpisati samo sto mi imamo 2 dvojke..najgore sto ne jede svaki zub po 15 dana ne jede...a jezik po citav dan vuce kao da ce da ga ocupa

U ovom grmu lezi zec,, onda padne imunitet i sve u krug.

Ajmo zubiiiiiiii!!!! Brze to!!! :lol:

m0509.gif

Moja deca su definitivno to ''losi spavaci'' Pomirila sam se sa sudbinom :rolleyes: Ako i ovaj mali bude kao sestra,a izgleda da hoce, mene ceka jos nekoliko godina nocnog budjenja.Budi se na sat vremena i trazi siku,ma ne mogu da mu je iscupam iz usta,drzao bi je kao dudu,tako je poslednjih mesec dana.Ja mislim da ce sad cetvorke,posto ima i jedinice i dvojke sve,pa ga opravdavam i uvek ima nesto.A budi se oduvek,samo sto je sad gore nego ikad. Sta cu,naspavacu se kad poraste

Droza draga. :wacko:

Tad ćeš brinuti gde su i sa kime izašli, pa ćeš da gledaš na sat svako malo ;) Nek su nam zdravi, ništa strašno :)

Ma u "trenutku" desavanja vrlo je strasno ali sto mora-mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tad ćeš brinuti gde su i sa kime izašli, pa ćeš da gledaš na sat svako malo ;) Nek su nam zdravi, ništa strašno :)

He,he,ma mene vec muce obe muke u duetu :rolleyes: Kad napravis razliku u godinama od 15 i po god. izmedju dece, onda iimas tinejdzerku koju cekas kad ce da dodje i bebu koja ti ne da da spavas ni kad ova dodje kuci :lol::angry:

Spavala sam mirno 10 god. od cerkine pete do petnaeste(budila se nocu dok nije napunila 5 :blink: ),malo li je :lol:

Ma tacno,nek su zivi i zdravi, sve majke pretrpe,a godine prodju dok trepnes, ljubi ih majka,moje budilice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mika je poceo mnogo da se prevrce i budi nocu, stalno se otkriva... uh...

Primetila sam da mnogo mirnije spava kad je otkriven, cim ga pokrijem pocne da se prevrce... meni je bas hladno nocu i pokrijem se cebetom, a njega kad pokrijem odmah se prevrce i budi, pa se plasim da mi se ne razboli tako samo u bodiju na kratke rukave...

Da li da ga pokrivam po cenu da se jos vise budi, ili da ga ostavim da se mozda smrzava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mika je poceo mnogo da se prevrce i budi nocu, stalno se otkriva... uh...

Primetila sam da mnogo mirnije spava kad je otkriven, cim ga pokrijem pocne da se prevrce... meni je bas hladno nocu i pokrijem se cebetom, a njega kad pokrijem odmah se prevrce i budi, pa se plasim da mi se ne razboli tako samo u bodiju na kratke rukave...

Da li da ga pokrivam po cenu da se jos vise budi, ili da ga ostavim da se mozda smrzava?

Ja bih rekla da on od vrucine ne moze da spava, kad ga pokrijes bude mu vruce i to mu smeta.

Ostavi ga otkrivenog i nece da se smrzne, bar ne na ovih 30 stepeni u hladu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Kamilicom.Ja sam bas pratila Nadju,cim je pokrijem,pocne da se meskolji i budi.Inace spava u bodiju na bratelice,a prozor nam je kipovan cele noci i stvarno je toplo.I meni je vruce,ali prebacim preko stomaka nesto tanko.Kad god to uradim Nadji,makar i pelenicu ako joj prebacim,budi se.I stalno se budi mokra.Ja ne znam stvarno,ali njoj je bas vruce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk se nekada probudi jednom, ali se desi da se probudi 3-4 puta. Narocito dok senavikao na vrucine. Jedva se uspava. A da vam pravo kazem, mnoge majke lazu da im se deca ne bude, predstavljaju svoju decu kao divne i mirne. Verujte mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk se nekada probudi jednom, ali se desi da se probudi 3-4 puta. Narocito dok senavikao na vrucine. Jedva se uspava. A da vam pravo kazem, mnoge majke lazu da im se deca ne bude, predstavljaju svoju decu kao divne i mirne. Verujte mi.

:huh::mellow: :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh::mellow: :mellow:

Hahahaa :lol: pa kada ih sretnem npr hvale decu kako su mirna, kako ne placu, kako se ne bude, a sa druge strane cujem suprotno. Na to sam mislila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaa :lol: pa kada ih sretnem npr hvale decu kako su mirna, kako ne placu, kako se ne bude, a sa druge strane cujem suprotno. Na to sam mislila ;)

Ma da... A one sa podočnjacima do kolena :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da... A one sa podočnjacima do kolena :lol:;)

Da, zato kazem majkama da se ne sekiraju, sve smo mi iscrpljene od nasih malih nemirnih andjelcica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, zato kazem majkama da se ne sekiraju, sve smo mi iscrpljene od nasih malih nemirnih andjelcica :wub:

A sve t obude i prođe. Nek su deca zdrava, sve se to kasnije zaboravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi spavkamo lepo, budimo se 2 ev. 3 puta nocu da ruckamo ali obicno nastave dalje da spavkaju, samo sto ne istaju istovremeno pa to meni znaci 4-5 puta ustajanje

David spavka mirno (ne vrpolji se), dok Gabrijela je prava mala vrteska i nema sanse da je pokrijes cim oseti da ima nesto na sebi rita se dok se ne otkrije

zato meni oni spavaju u dzakove za spavanje, ok ovde su noci hladne npr. prosle je bilo 12 stepeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi spavkamo lepo, budimo se 2 ev. 3 puta nocu da ruckamo ali obicno nastave dalje da spavkaju, samo sto ne istaju istovremeno pa to meni znaci 4-5 puta ustajanje

David spavka mirno (ne vrpolji se), dok Gabrijela je prava mala vrteska i nema sanse da je pokrijes cim oseti da ima nesto na sebi rita se dok se ne otkrije

zato meni oni spavaju u dzakove za spavanje, ok ovde su noci hladne npr. prosle je bilo 12 stepeni

Medenooo... Čitam i zamišljam nju koja će svojim ritanjem kad još malo poraste da pokriva noću brata :):wub:

Ti odspavaj preko dana kad oboje spavaju... poslovi neće da ti pobehgnu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk se nekada probudi jednom, ali se desi da se probudi 3-4 puta. Narocito dok senavikao na vrucine. Jedva se uspava. A da vam pravo kazem, mnoge majke lazu da im se deca ne bude, predstavljaju svoju decu kao divne i mirne. Verujte mi.

Pre neki dan čujem metodu za mirno spavanje deteta.Navodno dete neka se samo uspava,a to se dešava tako što plače do iznmoglosti i na kraju zaspi.E ja tako neću uspavljivati bebu makar se budila na pola sata.Zaista kako neko može primenjuvati tu surovu metodu?A znam mnoge mame koje tako rade.Zar ne pomisle kako je maloj bebi koja sama,tužna u suzama pada u san?Pa šta ako se budim nekad zbog nje,ona mi je sve,i ako sam ranije mogla ići na žurke do jutra onda mogu sad zbog moje bekice da se budim noću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan čujem metodu za mirno spavanje deteta.Navodno dete neka se samo uspava,a to se dešava tako što plače do iznmoglosti i na kraju zaspi.E ja tako neću uspavljivati bebu makar se budila na pola sata.Zaista kako neko može primenjuvati tu surovu metodu?A znam mnoge mame koje tako rade.Zar ne pomisle kako je maloj bebi koja sama,tužna u suzama pada u san?Pa šta ako se budim nekad zbog nje,ona mi je sve,i ako sam ranije mogla ići na žurke do jutra onda mogu sad zbog moje bekice da se budim noću.

Svaka ti zlatna!Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.