Štucanje i povracanje

odgovora

Objavljeno

Mislim ipak da ga previse hranis. A da nema grcice? I zasto mu dajes bebelac ako ga dojis?

Moj Aleksa je skoro do 6 meseci bljuckao, u pocetku u mlazevima, pa sve manje i manje, ali je dugo trajalo. Vodila sam ga na UZ i sve je uredu bilo, jedino je uvlacio dosta vazduha pa mu je to stvaralo problem. Resenje? Nosala sam ga dok ne bi dva - tri puta podrignuo i onda bih ga spustala na krevet.

Dojim ga,ali mislim da on ne uzme dovoljno mleka od mene,ili ponekad ja nemam dovoljno.Mislim da vuce iz mojih dojki dok je jak mlaz,kad treba malo da se namuci odustane.Tako mi izgleda,jer posle podoja ubrzo pocne da place,trpa ruke u usta...i ja mu spremim dohranu,bebelac.Inace izbegavam da mu dajem dohranu...cim imam vise mleka cuvam ga,pa ga dohranjujem svojim mlekom.Nocu ne bljucka.Nocu jede i spava.Danju bljucka.Ima i grcice ponekad,dajem mu onaj hipp caj od komorace.Najvise se grci kad treba da kaki,tu se namuci,ali to je obicno ujutru,uvece nema tih problema.Ponekad mu je zelena stolica,pa mislim da je ostao gladan posle mog podoja.Meni puno puta ne podrigne.Namucim se ,al nece da podrigne.Primetila sam da cim krene da jede,veoma brzo jede,moguce da se bas i vazduha naguta,pa zato bljucka...za par dana nam je prvi kontrolni pregled,pa cu porazgovarati i sa pedijatrom.Zaista se nadam da si u pravu,da nije refluks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam strahovala da je kod Markica u pitanju refluks jer je non stop bljuckao kad smo poceli sa dohranom , savetovan nam je NAN 1 jer je kao najboljeg sastava ... Cesto ga je bljuckao i to u mlazu , sve izbaci tako da sumnjam da je sve bilo visak jer smo se pridrzavali satnice jela ... Onda smo presli na humanu po savetu drugog neonatloga jer je po njenim recima NAN za bebe koje slabo napreduju a on je bio napredna beba , bljuckanje je stalo ali ne u potpunosti a sto se stucanja tice i dan danas bas puno stuca ... A desi se i sad da povrati ... Do pre mesec dana sam morala svu hranu da mu blendiram inace bi sve povratio ... Od kad su nam izasli zubici zvacemo :) Mada se i sad desi da krene da grca ... Neke bebe jednostavno imaju taj problem ... Sad mi je najsigurnije da mu mleko dajem u krilu , u sedecem polozaju jer se desi kad lezi na jastuku i pije da povrati ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja joca pljuckaaaaa, uzas. Mnogo manje napreduje od fice, napreduje i ona ali bi mogla bolje. Juce mi dali beba sensitiv od nestle-a koje je za decu sa problematicnim varenjem. Sad jos nije bljucnula danas ali prdi i prvi put kakila sama bez da joj drzim nogice ili dajem cepic. Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se :rolleyes: I moja beba je štucala, ne treba se oko toga naročito zamarati, nije to ništa strašno. Štucala je ona i dok je bila u stomaku.

Moj cesto stuca, a tek sto je u stomaku stucao! I ja sam cula da im ne smeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja joca pljuckaaaaa, uzas. Mnogo manje napreduje od fice, napreduje i ona ali bi mogla bolje. Juce mi dali beba sensitiv od nestle-a koje je za decu sa problematicnim varenjem. Sad jos nije bljucnula danas ali prdi i prvi put kakila sama bez da joj drzim nogice ili dajem cepic. Videcemo...

Neke bebe više bljuckaju nego što je uobičajeno. Ja se sećam zove me cimerka iz porodilišta i kaže da ne zna šta će, ali da mali non stop pije mleko i bukvalno pola povrati (izmazala se 6 meseci jer beba nije htela da sisa).

I da sa starijim detetom nije imala problema. Lekar je rekao da halapljiva deca češće bljuckaju (znači veći procenat dece koji piju na flašicu, nego dece koja sisaju) kao i da im želudac prost otako reaguje i da će se sve srediti kad dete počne da konzumira nemlečnu hranu.

Malac kad je počeo da jede, sve je prestalo jako brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicno posle sisanja obe sike, beba bas onako dobro bljucne i obavezno pocne da stuca.

Dr u porodilistu su rekli da je normalno da bljucka i do treceg meseca, tacnije nije zabrinjavajuce. Ja sam primetila da mali kad se bas prejede (najede) onda bljucne.

Zato sad ruckamo jednu siku pa posle nekog vremena drugu.

A stucanje ga uspava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete stuca pa stuca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve roditejle! Nas Nemanja ima 21. dan i od pre tri dana nakon podoja povraca u dva ili tri mlaza, ne posle svakog obroka ( malo bljucne, niz obraz posle skoro svakog) ali nakon nekoliko. Od utorka do danas dobio je oko 300g, a povraca, nista mi nije jasno, guglam, citam za taj neki refluks, ili sfinkter, ne znam sta da mislim. Da li treba da se obratimo lekaru? Jel ima razloga za brigu?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe obično povrate višak mleka koje su unele. Sve dok napreduje u težini (a 300g za par dana je sjajan napredak) , nema mesta brizi. Kod mnogih beba refluks može da traje sve do prvog rodjendana kada spontano nestaje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto nam se desavalo,blago receno bila sam preplasena,medjutim samo od sebe se sredilo,dr. kaze da je to normalno sve dok beba dobija fino na kilazi.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali refluks, hajde da kazem prekomerno bljuckanje... sve dok beba lepo napreduje, ne bi trebalo da ima previse razloga za brigu. Ipak, napomeni pedijatru na sledecoj kontroli. 

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poydrav. mi punimo mesec dana sutra. ali od petka pocela je da povraca u mlazu. juce je 2 puta. inace,sisa... bljucka stalno... e sad pre povracanja obavezno place, ne znam da li su grcici ili je stomacic boli... inace nosic joj zapusen pedijatar nam rekao dqa je to normalno kod beba. cistim joj nosic bebisolom i izvucem sta moze pumpicom. kada povraca povrati i balice.jao vikend je nema dezurnog pedijatra bas sam se uplasila da joj nije nesto sa stomacicem jer je imala granulom kad joj je otpao pupak pa da nije od toga svasta mi pada napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.