Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

Bitno je da resenje bude uradjeno do 5tog u mesecu, onda mozete da ocekujete isplatu krajem meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au, ja cu se nacekati... je l' zahtev predaje do 6tog meseca bebe? Uzasno me mrzi da idem po izjavu da nisam lisena starateljstva nad detetom... :(

Kada sam ja predavala, leta 2010, bilo je do treceg meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ja predavala, leta 2010, bilo je do treceg meseca.

Sada je rok sest meseci od dana rodjenja deteta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja dobila za 7 dana resenje ...

Ja za sedam minuta. A isplatili su mi država i pokrajina posle mesec i po dana, a grad još nije. Ja sam podnela zahtev 6. oktobra, tako da i grad očekujem ovih dana. Sve ukupno 80 000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ja predavala, leta 2010, bilo je do treceg meseca.

Isto beše kad sam ja predavala.... Stigne rešenje, a pare posle par meseci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da vas pitam,ako sam dobila resenje 2 meseca posle porodjaja,jel onda dobijam pare za drugo dete (5100 din) od jula od kad sam se porodila ili npr od oktobra kad pocnu prve pare da lezu (u inostranstvu sam pa nisam dosad nista ni podigla tek cu za 15-ak dana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da vas pitam,ako sam dobila resenje 2 meseca posle porodjaja,jel onda dobijam pare za drugo dete (5100 din) od jula od kad sam se porodila ili npr od oktobra kad pocnu prve pare da lezu (u inostranstvu sam pa nisam dosad nista ni podigla tek cu za 15-ak dana)

U novembru je bila isplata za oktobar. Pare se dobijaju od meseca kad je beba rodjena, znaci da ces odjednom dobiti za jul, avgust, septembar i oktobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

* uverenje Centra za socijalni rad da majka brine o detetu za koje je podnela zahtev i da nije lišena roditeljskog prava u odnosu na stariju decu

Mene zanima ako neko zna u Novom Sadu gde se ovo uverenje uzima?Jel isto tamo gde se rade i zdravstvene knjizice?I da li ovo isto treba i ako je u pitanju prvo dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima ako neko zna u Novom Sadu gde se ovo uverenje uzima?Jel isto tamo gde se rade i zdravstvene knjizice?I da li ovo isto treba i ako je u pitanju prvo dete?

U Centu za socijalni rad, u Zmaj Ognjena Vuka. Dakle ne u Socijalnom gde praviš knjižicu. Čim uđeš, sa desne strane su vrata. Poneseš kopiju izvoda iz m.k.r (ne mora overena) i daš tetama, sačekaš pet minuta i one ti sve urade. Treba i za prvo dete. Nisam sigurna, zapravo ne mogu da se setim, ali ponesi za svaki slučaj i potvrdu o prebivalištu deteta (vadiš u SUP u Kralja Petra) i to će ti trebati i za sve dodatke, tako da uzmi jedno pet komada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga,ja uvek brkam te dve ustanove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[

danas mi je bio veoma "smesan" dan :) ako neko ima slican dozivljaj ili zna nesto pa da moze da mi pomogne.... ja sam drzavljanin R.Srbije, supruga mi drzavljanin SAD, dobili smo cerkicu. ja sam zaposljen u MUPu, ona je nezaposljena ali ima privremeni boravak na osnovu braka kao i overenu zdravstvenu knjizicu. roditeljski ili deciji dodatak nemozemo da ostvarimo jer je ona strani drzavljanin iako ima privremeni boravak pa za 1 god i stalno nastanjenje iako ce cerkica da nam ima srpsko drzavljanstvo....

i sad gledam opet na tv neko izjavljuje ovo je godina beba ? kako podsticati rodjenje dece ? kako majke i ocevi i bebe da imaju neku pravnu zastitu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra isplata roditeljskog dodatka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[

danas mi je bio veoma "smesan" dan :) ako neko ima slican dozivljaj ili zna nesto pa da moze da mi pomogne.... ja sam drzavljanin R.Srbije, supruga mi drzavljanin SAD, dobili smo cerkicu. ja sam zaposljen u MUPu, ona je nezaposljena ali ima privremeni boravak na osnovu braka kao i overenu zdravstvenu knjizicu. roditeljski ili deciji dodatak nemozemo da ostvarimo jer je ona strani drzavljanin iako ima privremeni boravak pa za 1 god i stalno nastanjenje iako ce cerkica da nam ima srpsko drzavljanstvo....

i sad gledam opet na tv neko izjavljuje ovo je godina beba ? kako podsticati rodjenje dece ? kako majke i ocevi i bebe da imaju neku pravnu zastitu ?

I ja se isto pitam. Svi praicaju o godini beba, a ja kad sam bila trudna osecala sam se kao da imam zaraznu bolest a ne bebu u stomaku... gugl je bio moj najbolji drug, jer su me lekari relativno ignorisali...

Ja sam pre neki dan predala dokumenta za roditeljski dodatak i rekli su mi da ocekujem krajem februara... Bolje ikad nego nikad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[

danas mi je bio veoma "smesan" dan :) ako neko ima slican dozivljaj ili zna nesto pa da moze da mi pomogne.... ja sam drzavljanin R.Srbije, supruga mi drzavljanin SAD, dobili smo cerkicu. ja sam zaposljen u MUPu, ona je nezaposljena ali ima privremeni boravak na osnovu braka kao i overenu zdravstvenu knjizicu. roditeljski ili deciji dodatak nemozemo da ostvarimo jer je ona strani drzavljanin iako ima privremeni boravak pa za 1 god i stalno nastanjenje iako ce cerkica da nam ima srpsko drzavljanstvo....

i sad gledam opet na tv neko izjavljuje ovo je godina beba ? kako podsticati rodjenje dece ? kako majke i ocevi i bebe da imaju neku pravnu zastitu ?

ja imam slican problem, meni su greskom na samo njima znan nacin uzeli drzavljanstvo koje navodno nisam ni imala...i posto se roditeljski dodatak dobija na osnovu majke sad mogu samo da placem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam slican problem, meni su greskom na samo njima znan nacin uzeli drzavljanstvo koje navodno nisam ni imala...i posto se roditeljski dodatak dobija na osnovu majke sad mogu samo da placem

Kako su ti uzeli drzavljanstvo? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra isplata roditeljskog dodatka!

nije ni danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije ni danas

Pa kako nije,meni juce stigao onaj papiric za isplatu..nisam isla..ali znam kad to stigne da tog dana bude..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako su ti uzeli drzavljanstvo? :o

lepo nesto su pogresno upisali i naprasno se ispostavilo da navodno imam drzavljanstvo CG sto je takodje nebuloza jer sam proveravala i tamo...ja sam apatrid nemama ni jedno jedino drzavljanstvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako nije,meni juce stigao onaj papiric za isplatu..nisam isla..ali znam kad to stigne da tog dana bude..

Kod nas to nema.Ja otišla,dala svoj račun i ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za sve koje nisu dobile roditeljski i pare od grada.Da li treba da se ode u postu i uz licnu kartu da se podigne novac ili treba da se saceka da dobijemo resenje,pa onda po pare?I koliko odprilike treba da se saceka od predaje papira na novac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za sve koje nisu dobile roditeljski i pare od grada.Da li treba da se ode u postu i uz licnu kartu da se podigne novac ili treba da se saceka da dobijemo resenje,pa onda po pare?I koliko odprilike treba da se saceka od predaje papira na novac?

Parice mozes da dignes i bez resenja. Meni je resenje stiglo maminu i tatinu adresu, ja sam bez njega otisla i podigla parice, to pricam za pomoc nezaposlenim porodiljama, ali posto ide iz istog fonda sve jedno je ;)

Ja kada sam predavala za roditeljski rekli su mi da ce biti krajem februara, a predala sam pre nekih nedelju dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parice mozes da dignes i bez resenja. Meni je resenje stiglo maminu i tatinu adresu, ja sam bez njega otisla i podigla parice, to pricam za pomoc nezaposlenim porodiljama, ali posto ide iz istog fonda sve jedno je ;)

Ja kada sam predavala za roditeljski rekli su mi da ce biti krajem februara, a predala sam pre nekih nedelju dana ;)

Podigla si u najblizoj tebi posti?Ma ja predala dve nedelje pre Nove godine,i jos nista.Hvala andjelcicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podigla si u najblizoj tebi posti?Ma ja predala dve nedelje pre Nove godine,i jos nista.Hvala andjelcicu.

Ja sam prvi put čekala 3 meseca,samo otišla u poštu i dali mi na ličnu kartu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podigla si u najblizoj tebi posti?Ma ja predala dve nedelje pre Nove godine,i jos nista.Hvala andjelcicu.

Da da, mozes u najblizoj posti :) Ja sam podigla u posto pored moje zgrade, a prijavljena sam na drugoj opstini na adresu mojih i pripadam drugoj opsti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parice mozes da dignes i bez resenja. Meni je resenje stiglo maminu i tatinu adresu, ja sam bez njega otisla i podigla parice, to pricam za pomoc nezaposlenim porodiljama, ali posto ide iz istog fonda sve jedno je ;)

Ja kada sam predavala za roditeljski rekli su mi da ce biti krajem februara, a predala sam pre nekih nedelju dana ;)

Vidim da pominjes da si "nezaposlena porodilja" i da si dobila jednokratnu pomoc od grada. E,sad,posto i ja spadam u tu kategoriju,nezaposlena sam,trebala sam da podnesem zahtev za te pare,ali nisam znala da je sve to vremenski ograniceno na tri meseca. Ustvari,ja sam se debelo zeznula. Nisam imala pojma da su pomoc nezaposlenim porodiljama i roditeljski dodatak potpuno dve razlicite stvari. Mislila sam da nam sleduje samo jedna nadoknada i da je to to. Medjutim,u cetvrtak mi mama svrati u 27.marta i daju joj dva formulara za popunjavanje,ali nam kazu da smo za taj prvi t.j. za pomoc nezaposlenim porodiljama zakasnili :( . Kazu da je rok samo tri meseca. Porodila sam se 30.09 i sad smo u problemu zbog te tri nedelje.

Interesuje me da li je neko mozda podnosio zahtov nakon isteka roka i da li ti mozda nesto znas o tome. Ne znam kakva je procedura,a place mi se kad pomislim da su nam pare tek tako iskliznule... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.