Hrkanje u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Drage mame, ovo je jedan jako neprijatan problem. Nikada pre trudnoce nisam hrkala, osim kada mi se bas zapusi nos posto imam problema sa sinusima, ali to je jedva cujno. U trudnoci sam pocelo od 7 meseca toliko nocu da hrcem da sama sebe uplasim i probudim, to je strasno. Mm kaze da ga nekad nocu uplasim kako lose disem i onda pocnem da hrcem, ima osecaj kao da se gusim. Da li jos neko ima tih problema i da li postoji neki nacin da to sprecim ili bar umanjim? :mellow:

Objavljeno

Jel imas preko dana osecaj otezanog disanja? Moze biti da  je od suvog vazduha, prehlade, ko zna cega jos, ne deluje mi da moze da mu bude uzrocnik sama trudnoca... Ako inace nemas problema sa disanjem, i ako ti deluje da je to zbog trudnoce, izdrzite jos koji dan (nece biti vremena za spavanje a kamoli hrkanje) :D 

Ako drugih zdravstvenih problema nema, tj.tebi ne predstavlja smetnju, reci dragom da oprosti i samo nunaj :) 

Objavljeno

Dugo traje da bi bilo od prehlade, inace termin mi je 31.01 tako da traje vise od 2 meseca. Nadam se samo da ce sve da se stabilizuje posle, posto nekad i sama sebe uplasim hehe. A preko dana uglavnom nemam problema, do duse reagujem na promenu vremena ali to je bilo i pre trudnoce, to su moji osetljivi sinusi. <_< A dragi hteo, nehteo mora malo da izdrzi heheh

Objavljeno

E blago tebi kad sama sebe uplasis :) Obicno ko hrce sam sebe ne cuje i ne veruje kad mu drugi kazu :D Posle porodjaja sve dodje na svoje, blizi se taj dan, jos malo strpljenja samo :) 

Objavljeno

Ja hrčem sigurno glasnije i od mm i od svekra.Nekad sama sebe probudim,jer pređem u fazu gušenja.Nekad probudim dragog pa me on cima,ćutke....Ujutru obavezno napomene da nije spavao :D al ja se pravim blesava

Tijana22 voli ovo

Objavljeno

Ja hrčem sigurno glasnije i od mm i od svekra.Nekad sama sebe probudim,jer pređem u fazu gušenja.Nekad probudim dragog pa me on cima,ćutke....Ujutru obavezno napomene da nije spavao :D al ja se pravim blesava

Haha sad mi je lakse kad znam da nisam jedina :D. A sto se tice tog da ne priznajem, nemoguce je posto se i sama probudim hahha. Prvo se ja probudim pa mm. Samo se nadam da ce sve to da prodje kad se porodim, inace jadno dete, bice suprotno umesto ono nas da budi, budicu ja nju :P

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci puno hrkala i imala problema sa disanjem. Prestalo cim sam se porodila. :-)  Sta da ti kazem,osim da izdrzis jos malo. :-) 

Objavljeno

Cini mi se da je bila negde tema o hrkanju, al`ko ce znati. Nisi jedina ne brini. Ja sam hrkala u sve tri  trudnoce ali sam bila od onih koje ne veruju dok me muz jedne noci nije snimio. Lele kuku, pa to i jeste bilo za nepoverovati:lol:

Prestaje odmah nakon porodjaja, eventualno par dana nakon.

Tijana22 voli ovo

Objavljeno

Hahaha mislim da je jedino gore od hrkanja to kad ne priznajes. Mogu da zamislim kako je nasim muzevima. Ali dobro neka i oni malo izdrze, pa ni nama uopste nije lako sta da radimo. :D Jedva cekam da i ta faza prodje 

Strelac84 voli ovo

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la Selmica29 · Objavljeno
      Poštovane dame❤  Protekli mjesec juli suprug i ja smo često imali spolne odnose čak i za vrijeme plodnih dana. Inače su mi uredne menstruacije, na vrijeme, te traju 5-6 dana. Zadnju menstruaciju sam dobila 27.jula, te zadnji spolni odnos imali 31.jula. Ta zadnja menstruacija je trajala 3-4 dana i bila je tamno smeđa boja krvi. Zadnjih dana osjećam se više umorni nego prije, imam glavobolje (što inače nemam), nadut mi je stomak te imam mučnine skoro svaki dan. Postoji li mogućnost da sam trudna iako je bila ta "kraća menstruacija sa tamnijom bojom krvi"???? Lijep pozdrav
      Započeo/la Nataa · Objavljeno
      Sad mi je beta 473, kasnije imam kod ginekologa I ja imam endomezriozu ali u početnoj fazi, rekli su mi da ako ne zatrudnim do 25te godine da ću morati prvo na te operacije pa onda da pokušavam, tako da sigurno znaš kako se osećam što sam možda trudna i možda ne moram proći kroz sve to... Nadam se da si ubola iz prve, želim ti puno sreće!
      Započeo/la miliccam · Objavljeno
      To je skroz normalno, mene je na pocetku obe trudnoce boleo stomak kao da cu dobiti, pa sam radila test svakog dana prvih nedelju dana. Hoce to kod tako rane trudnoce. Sve je ok dok nema krvarenja, a cak i tada moze na kraju sve biti ok. Ja ti zelim da sve bude ok. 
      Započeo/la comy · Objavljeno
      Nato, moj prvi nalaz bete bio je 23, zatim 50 itd.Ono sto je neophodno jeste da odmaras, sacekas pregled, jer svi bolovi BEZ KRVARENJA SU OK. Ukoliko se pojavi krvarenje- moras sto pre kod ginekologa, jer uvek deluje kao los znak. Mene je negde pocev od bete vrednosti 400-500 je stomak ubijao- kao kontrakcije. Nocu sam ustajala od bola, sednem na wc solju i umirem- a nigde ni krvarenja ni nista. Ja bih pre rekla da se telo navikava na plod, svakako je rana trudnoca i nemoj da brines. Ponedeljak je blizu. Ja sam isla svakidrugi dan na betu, pa kod doktora posle svake bete... mislim da sam im presela... dok nisu nasli plod u materici a bolovi me urnisali. Bolovi su prestali tek u sedmoj nedelji uz progesteron i mirovanje.  Imam decaka od 4godine:)i pre dva meseca operisana endometrioza ( citaj kao uzaludno pokusavanje pravljenja druge bebe minimum god dana:() Danas mi je 32 dan... ciklusa nema... ali ja cekam i cekam i cekam da vidim da li cu dobiti ili sam ubola iz prve.Ali tesko- baksuz je baksuz :(((
      Započeo/la Tacaa · Objavljeno
      Slazem se sa tobom jer sam ja ttako prosla. Ujutru uradim jedan test, 2 jake crtice dobijem, uvece opet uradim test vec druga je bila bledja. Odem kod ginekologa on ne vidi nista na uz i skrene mi paznju da je moguce biohemijska za koju, do tada, nisam ni cula. Sutradan dobijem jake bolove i prokrvarim redovno. Kad me je prosla menst odem opet kod ginekologa cisto da se uverim da je sve okej, i bilo je, i gin mi je rekao da je to dobra priprema tela za sledecu trudnocu i znak da ja mogu da ostanem u drugom stanju. Posle par meseci sam redovno ostala trudna i sad imam malu smizlu od 2 godine.  Tako da ne odustajte.
  • Teme