Poremecaji psiholoskog razvoja, senzorni problemi

odgovora

Objavljeno

Fox,da li taj lek uopste deluje?Mislim,da li bi isto bilo i bez njega?Ne znam kakvo je stanje kada ne pije melatonin,zato pitam,a po ovome sto pisers bas i ne znam kako vam pomaze...A ako ne pomaze,onda verovatno doca ne leci pravi "problem"...Izvini,neko moje laicko razmisljanje,pokusavam nesto pametno da smislim,bas mi je tesko zbog vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada je na pauzi od leka, on posle nekog vremena vise ne deluje i zato treba pauza od nekih pa bar 7 dana.

Inace melatonin nije lek, on je hormon pinelane zlezde. Zovu ga vampirski hormon jer je jedina stvar u organizmu koju pokrece mrak a ne svetlost (sintetise se samo u mraku). Jak je antioksidans. Uspirava starenje, stiti od slibodnih radikala itd :)

Istrazivala sam malo. Pinealna zlezda osim melatonina proizvodi i seratonin. Seratonin je zaduzen za nase raspolozenje. A moj sin ima i sa time problem. Nekako razmisljam, sta ako on sa pinealnom zlezdom ima problem i sta ako sve vreme lecim posledicu a ne uzrok? Niko me nije poslao kod neurologa i endokrinologa, ili jos manje kod neuroendokrinologa (mislim da se tako zove). Pinealna zlezda akko ima problem sa kalcijumom moze da dovede do ovih problema, a moj sin ima problem i sa zubima. Takodje los odnos D vitamina u krvi kod dece moze doneti problem. Takodje problem sa K vitaminom itd. Onda kalcifikacija ove zlezde dovodi do problema. 

Jednostavno ne mogu da shvatim da roditelj mora sam da kopa i istrazuje, umesto da mi lepo njegov dr da uput za neurologa koji ce me dalje kasnije poslati negde na provere ako je potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox bilo bi najbolje da dobijete uput za IMD.Da se obave sva ispitivanja na neurologiji.Ja sam njima baš zadovoljna.Traži uput,insistiraj..

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chi, jel se lezi tamo kad se obavljaju pregledi ili odes, snimis, pogledaju i ides kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom na to da smo mi došli iz druge države morali smo ležati.Inače mislim kad se vrše ispitivanja da mora da se leži aLi ne mogu da tvrdim.

N su prvi dan izvadili krv i to su mu stavili braunili koju nisu skidali sve dok nismo otišli jer su mu non stop za neka ispitivanja uzimali uzorke.

On je eeg uradio kod nas pa nisu ponavljali.Bilo je dece kojima je radjen eeg,mgi,a njemu konkretno emng.

Odeljenje je lepo sredjeno.Možeš da izadješ napolje kad god poželiš ako nemate nešto zakazano.Doktori su baš divni i ljubazni,nasuprot par sestara koje umeju biti nezgodne.

Nego sve je to sporedno.Najbitnije da odete i odradite sve ne bi li otkrili uzrok.

Jednog dečaka iz naše sobe su poslali i na VMA na neka dodatna ispitivanja jer je imao problem sa padanjem u nesvest a svi rezultati dobri.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox,odlicno sto razmisljas u tom pravcu,i ja imam utisak da se pre leciposledica nego uzrok...Ako ne dobijes uput,idite negde privatno,ne cekaj.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, odavno nisam bila na forumu, svratih na ovu temu samo da proverim kako napreduje mali Foxic :wub:

Sto se tice uputa i ispitivanja, moras nazalost sve sama, istrazivati, traziti, podsecati dr... to je barem moje iskustvo. 

Ali ja sam sigurna da ste na pravom putu, ma koliko ti se on sada cinio trnoviti i tezak... Ljubim vas i samo napred!:wub:

 

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broccoli hvala puno na podrsci i lepim recima :) svima nama koji imamo ovakve probleme takve reci i podrska puno znace! :wub:

Inace imam lepe vesti, ide na bolje po pitanju govora i po pitanju razumevanja govora. Nazalost senzirni problemi su i dalje veliki problem, ali radim na tome sa njim.

Spavanje je katastrofa. Dobija melatonin sa pasiflorom, odlican je, ali i dalje zaspi u zoru. Jos je budan...

Moram muza da pohvalim. Ne znam sta se sa njim desilo, valjda je video da sam pocela da se gasim i da nisam mogla ni sebi ni malcu da pomognem. Odjednom, covek koji je bio sebican i okrenut ka svojim potrebama se pretvorio u divnog i strpljivog muza, dobrog pedagoga, u coveka koji je ozbiljno prihvatio moje kritike i sve promenio. Moje strpljenje je izgorelo i on je preuzeo mnogo na sebe i sada je on glavni sa klincem po pitanju rada sa njim, uspeo je da spusti tenziju na minimum, mene da rastereti. 

Pisem sa telefona, pa ne mogu onako opsirno kao sto zelim..u svakom slucaju moracu sutra da ispisem svoj stav oko strogoce po pitanju dece sa senzornim problemima...tu smo dosta gresili, ja pogotovu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Foxica! Bravo za tatu! 

Jedva cekamo post:wub:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divota sto fali pola teme i ceo pocetak...tema je mogla da pomogne nekome, sad izgleda kao ocerupana kokos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je stvarno bila od velike koristi. Ne kazem da druge nisu, ali ova definitivno nije sluzila za laku razonodu...prava je steta sto je onoliko korisnih informacija pogubljeno. 

Fox, kako napredujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da se to ne odnosi samo na ovu temu, da me neko ne shvati pogresno. Na prvom mestu znacila je meni, a na drugom ja dobro znam koliko je meni u pocetku falilo tudjih iskustava tako na jednom mestu. Nema uvodnog posta, nema cak osam ili devet strana. 

Hvala na pitanju!

Malac je super! Cutao, cutao pa je progovorio. Ima ona izreka "rodio se, jasta se rodio, kao sto se kuca sama pospremila, nidje zene" :D

Salu na stranu radili smo sa njim, nervirali se i propricala prda i to na dva jezika, moram da ga hvalim :D Ne mesa ih, tacno zna na oba sta je sta. Ponasanje mnogo bolje, razumevanje odlicno. Ima eholalije. Ne sekiraju me. Kontam da tako pokusava da skapira sta sta znaci. Ima recenice, daj da pijem voda (ponekad vodu, ponekad voda, brka malo padeze). Mama ajde kuci! Mama ajde u park! Mama daj ja cu obucem! 

Stereotipije ne ukidam (sram me bilo, defektolog me grdi zbog toga), ali ja mu odlicno prilazim da se igramo zajedno kad krene da redja. Tako mu se infiltriram u sistem (njegov zatvoreni sistem).

Sa decom je divan, vidi se odskakanje, ali ne zalim se. Nije agresivan. Izrazeno emotivan. 

Bili smo 30 dana sami u Bg, muz je odputovao. Ja sam ga naterala da ode, Plasila sam se kako cemo ali smo mnogo bolje funkcionisali bez njega. Meni je bilo tesko ali sam morala da se drzim sistema jer sam isla sama u nabavku, sama sam sa detetom tri puta dnevno morala da setam psa, sama da spremam sve po kuci i da spremam klopu. Bio je dever dva puta i odlepila sam, vise mi je odmogao nego pomogao ali hvala mu za dobru volju.

U tih mesec dana je sa 6 ili 5 ujutru dosao do 2 ili 3 ujutru maksimum sto se tice spavanja. Ja sam ako ne zaspi do 2.30 gasila sve i odoh ja u krevet. Mrtva umorna, nema rasprave, nema popustanja, podviknem spavanje i nema mrdanja ako hocu da se sutra probudim normalna. Dakle trebalo je sazrevanje ali i i disciplina. Disciplina bez prethodnog sazrevanja jok, to nije islo i mislim da se poklopilo. 

Jedino od sise nikako da ga oteram i ne znam sta cu. Ima li neko savet ako mi daju injekciju da li se odmah prekida laktacija ili sta da radim? Jer jedino ako nema nece sisati. Imace tri godine za mesec dana a ne skida se sa sise i to nije jedan podoj ili dva. On se ne skida sa sise i ja to vise ne mogu!

Da se pohvalim ja sam smrsala, prolepsala sam se, spavala sam obavezno popodne sa njim svakog dana tih mesec dana. Konacno! Pocela sam na licim na coveka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox i meni je bas zao ove teme, jedna  od dražih mi je na forumu i oni je unistise!! Bzv ..., nadam se da ce se povratiti ove izgubljene strane... 

Bravo za vas, bas mi je drago da tako lepo napredujete. Ti si jedna super mama:wub: i mogla bi da budeš savetnik ili reedukator... Razmisli u tom pravcu. 

Pisi adminima da vrate postove!

Sta se dešava sa vrticem?

majat, Ummu, Fox i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy ne nadam se da ce vratiti stare postove tj obrisane cak i da mogu. Duznost im svakako to nije, no dobro.

Hvala na tome da bih mogla da budem savetnik ili reedukator, to je kompliment, ali nisam ja strucna za to :)

Sve sto bih mogla je da mozda otvorim neki blog gde bih pisala, cak ne u formi saveta, nego u formi dnevnika sta sam ja u psiholoskom smislu prosla, kakve sam dileme imala i koliko sam se nenormalno osecala a nije trebalo. Meni je to tako bilo potrebno.

Sa vrticem mrka kapa. Sve sto valja popunjeno, rekli su mi da zovem sad u septembru. Zalba napisana - malo je doradjujem (muz me je savetovao da cekam da me tim za inkluziju zove krajem avgusta ponovo po dogovoru, djoku mog-da prostite svi, su pozvali(), tako da cu sad da im sednem na vrat. Necu ga upisati drzavno zbog guzve vec cekam bilo sta privatno sa pristojnom cenom koju pokriva subvencija da iskrsne (mozda koji dinar preko). Zalbu pisem i inspekciju saljem eto, jer mi se moze i jer tako hocu. i inspekciju i sekretarijat za zastitu dece prvo njima pa posle dalje, posto su jazavci.

Nasla sam, na oko dobar vrtic. Zovem fiksni niko se ne javlja. Zovem mobilni, niko se ne javlja. Tako dva puta oba broja (drugi septembar, poceo rad). I mislim se ja zamisli da mi je dete u vrticu i da zovem da je nesto hitno i da na dva broja sa cetiri poziva ne mogu da mi se jave (odbija se poziv nakon drugog zvona sa snimljenom recenicom da zovem kasnije jer nisu u mogucnosti da se jave)...Tako da trazim dalje. 

 

broccoli, Mirka90, majat i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, bravo za svo troje! Samo napred...

Sto se dojenja tice, mislim da ne postoji varijanta u kojoj ce ti mleko trenutno prestati.. ako uzimas lekove, neces smeti vise da dojis a mleko ce ipak postepeno nestajati...

Verujem da ti je dosta dojenja ali mislim da nema druge nego da polako smanjujes... pomoglo bi da si neko vreme odvojena (vrtic) od njega ali sta je tu je... tu isto pali disciplina kao za spavanje, nema sad i - gotovo...

Ali i samo polako, neka ti ustali spavanje pa onda predjes na sledece...

Srecno!

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox:wub:

Progovorio Foxic:wub:

Smey je pisala da njena devojcica ide u privatni vrtic koji ima dobru praksu sa inkluzijom, to je negde u centru, ne znam da li bi vam odgovarao. 

 

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daleko mi je to pogotovu za zimu, meni treba nbgd i zemun, tek par stanica busem da idem...posto je ujutru spic i guzva, nezgodno mi je...

Majat hvala za info o dojenju. Muka mi je od dojenja, slovodno mogu da kazem da mi je vec odvratno (osecaj ne samo dojenje kao takvo)...jedva cekam jer to nije jedan podoj ili dva, vec bezim od njega po kuci...

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, razumem. Ali verujem da ima dobrih vrtica i u blizini, sigurno cete naci dobar uskoro;)

Za ovo drugo nemam predlog, ali saljem podrsku, jer ce ubrzati proces sazrevanja, jednako kao i skidanje pelena.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daleko mi je to pogotovu za zimu, meni treba nbgd i zemun, tek par stanica busem da idem...posto je ujutru spic i guzva, nezgodno mi je...

Majat hvala za info o dojenju. Muka mi je od dojenja, slovodno mogu da kazem da mi je vec odvratno (osecaj ne samo dojenje kao takvo)...jedva cekam jer to nije jedan podoj ili dva, vec bezim od njega po kuci...

Fox draga sestra mog jaaaaako dobrog kolege radi u vrticu Povratak prirodi. Vrtic je u Zemunu, privatan je. Evo i link http://povratakprirodi.rs/

Mozda da ih pozoves i pitas, oni inace divno rade sa decom. Ne znam da li ti lokacija odgovara.

Fox i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi hvala, zvacu ih sutra. Nije mi bas blizu ali cu ih svakako zvati! Hvala puno! 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drugari...:)

 

Sve je  bolje. Govor, ponasanje, razumnost. Ima imitativnu igru, empatican je. Velika osetljivost se razvila u izrazenu empatiju. Ponosna sam na njega zbog toga. Nije krhko dete. Zna da se zalozi za sebe i da ne da na sebe. 

I muz i ja mu otvoreno pokazujemo emocije, ali sad moramo da postanemo malo stroziji jer nismo mogli da radimo na disciplini dok je imao izrazene tantrume i meltdown. A. sada razume lepo i fino prica (nerazumljivo za okolinu u potpunosti, ali ga mi razumemo) pa sada mozemo i da mu objasnimo mnoge stvari. Kakva je divota ovako raditi sa detetom kada moze da se komunicira! Sto tona skinuto sa ledja!

Ne znam da li ej to do mog rada sa njim jer ja nisam nista posebno ni radila (da to mogu da zapisem ili da od toga napravim uputstvo). Tacnije nista osim sto pricamo po ceo dan, pa se svadjamo, pa se mirimo, igramo se, idemo u park, ponekad citamo neke price (to je do letos bilo poput naucne fantastike jer je cepao sve knjige).

Moram da priznam da je malo raspusten, treba malo strozije sa njim, ali sam umorna i nekad me mrzi. Imam i ja dusu. 

Pustam ga da mu bude dosadno i primecujem da se tad lepo zaigra, nakon tog nekog perioda dosadjivanja jer tad pocinje da sam izmislja igre. Prica sam sa sobom  tada (on je dve osobe razlicite i on pita kao osoba A, a onda sam sebi odgovara kao da je osoba B).

Laze kao pravi! Tek je propricao a vec laze :P

-Hocemo li napolje?

-Ne idemo apline, kisa, mrak. (dan je, vedro)

 

Ko je ovo pokvario?

Ares kvario.

A gde je cokolada?

Ares jeo kladu.

 

A. jel si rucao, gde je kroasan?

Poj'o sam, krrrasan. (nadjem ga u ciniji za psa)

 

Tata volim te! 

I ja tebe sine. 

Oh, dobro tata, kupi meni apline kini jaja. Tri jaja.

I danasnji hit. Obrijao se moj muz i izlazi pred malca. "Ooo tata, zasto?! Gde braada? Idi nadji braadu. Neema? Idi kupi!"

Zadovoljna sam za sad :baby:

 

 

*Sanja*, LadyN, kaficica i 18 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo :baby:!!!

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox i Foxic:wub:

Bravo za vas i svaka cast!

On jos nije napunio 3 godine, ili je to ovih dana?

Za taj uzrast, i vise nego super:baby:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da brocoli, 3 je napunio pre dve nedelje. Bas sam zadovoljna kako tece napredak. Imamo jos dosta stvari koje moramo da resimo, ali zadovoljna sam.

Naljutila sam se na njega veceras, a on mi kaze "ljubi mama, ljubi mi noge" i gura mi nogu da mu ljubim. Placem :D 

Tesko ide sa disciplinom jer cim pokusam da objasnim bez mazenja tj "strozije" on nas ljubi i zlobnjikavo se smeje. Bice ovo duuug put :D 

Svasta tolerisem i imam zivce kao konopce jer sam presrecna posto napokon komuniciramo jezikom, smisleno, a ne cicanjem, vristanjem, udaranjem, ujedima itd...

 

svejedno, Ummu, Strelac84 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.