VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Bila sam na sajtu danas,iscitala svasta. Bas ima dosta papirologije,nadam se samo da necu bas dugo cekati. Drago mi je da ti terapija odgovara i da ce sve proci ok. Meni je ranije bio povecan estrogen,imala sam dominaciju...bila nervozna i besna uzas. Valjda i to proce brzo,zarad cilja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo hrabro,smireno i strpljivo.To je moja parola. :babycrib:

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beograd rfzo: pre pola meseca rekli da ih kontairamo početkom decembra.....Danas rekli kontaktirajte nas za 10 dana....nista ne znaju....svinstvo....iživljavanje. ...guraju nas da uradimo za svoj novac verovatno. ...nema veze sto sam porezom od svoje plate platila već 50 pokušaja. ...kako takva nepravda za beogradjanke?  Kako to sve može po celoj državi brzo sem u Beogradu....

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,to je i moja parola. Kad bude-bice. Ne moze se nista na silu ali da se pripomogne...to da ☺

Pupsik,mislim da u Bg dolaze iz raznih krajeva mada ima i vise bolnica. Ne znam,nije mi jasno. Sto se poreza tice u pravu si skroz,zato sam namerno sve preko drzave sredjivala. 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beograd rfzo: pre pola meseca rekli da ih kontairamo početkom decembra.....Danas rekli kontaktirajte nas za 10 dana....nista ne znaju....svinstvo....iživljavanje. ...guraju nas da uradimo za svoj novac verovatno. ...nema veze sto sam porezom od svoje plate platila već 50 pokušaja. ...kako takva nepravda za beogradjanke?  Kako to sve može po celoj državi brzo sem u Beogradu....

Jel i ti cekas komisiju u Nemanjinoj da potpisu sa privatnicima? Ja sam skupila analize, cekam da potpisu da idem da predam, ima sve da istekne dok se smiluju :angry:

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,juce bila kontrola,ima po desetak folikula i na jednom i na drugom jajniku,estradiol dobar,ali endometrijum je veci,tako da nam doktorka spomela da cemo mozda morati da radimo zamrzavanje.U nedelju ponovo idemo na kontrolu pa cemo vise znati.Da li se neka od vas susrela sa ovako vecim endometrijumom?

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,sjajno za folikule...juhuuuuu

Koliko sam te  razumela,naprave ti onda decicu i ugnjezde ih onda sledeci mesec,jel tako?Mozda je tako i bolje :D

Izvini ako sam pogresila,reci nam sta je doca jos rekao.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliki je endometrijum? Bilo je slucajeva, ne mogu da se setim kod koga, da endometrijum nije bio dobar pa su zamrzli embrione pa sledeci ciklus ih vratili... posle dobijes samo stimulaciju za endometrijum ako nije dovoljno debeo :) ako uz pokaze da je ok, onda ne dobijas nista vec ti samo vrate odledjene embrione i dobijas terapiju za bolje kacenje...

Javljaj sta kaze doca...nadam se da ce to biti bas lep broj celija i kvalitetnih embriona :)

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla nam da je puno jajnih celija,da ne smemo da zurimo sa stimulacijom,da ne dodje do hiperstimulacije.Endometrijum 13,7 mm,i rekla ako bude i dalje rastao moramo da radimo zamrzavanje.Rekla nam da ne brinemo ,da nastavim sa puregonom i da se vidimo u nedelju.Inace meni je problem tanji endometrijum,i inace kad sam pratila ovulacije,uvek je bio oko 7 mm.Bas sam se juce zacudila za endometrijum.E sad posto smo mi preko nacionalnog programa da li placamo zamrzavanje,mada nam to nisu pominjali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, na zalost placa se zamrzavanje.Moji embrioni koji su ostali kod njih da vide da li ce biti blastociste nisu preziveli, ali su mi pomenuli 50000 zamrzavanje. Bice sve ok, samo polako, Puregon je dosta jak ja sam od njega za proslu vto imala 27 jajnih celija.

Inace malo sam uplasena jer evo 5dan transfera nemam nikakve simptome. Obicno zene imaju menstrualne grceve ja nista. Samo sinoc neku blagu drhtavicu. Mozda ni ovaj put nije uspelo, bas sam tuzna...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, jeste to puno folikula, i puregon jeste jak, ali ja sam npr imala samo 7 celija od njega i to 5 zrelih od kojih su se tri oplodile u prvoj vto. Tako da mnogo zavisi od organizma i to se pomno prati... 

Misslea, molim te da ne tripujes unapred nista... neke prodju bez ikakvih simptoma sve vreme. Tvoje je da budes pozitivna, da setas, ugadjas sebi kako bi ti sto pre prosli ovi dani neizvesnosti... ako se non stop tripujes, bolece te glava bzvz. I ja sam negde oko 6-7.dana bila ubedjena da nije uspelo, to je taj period kad dodjes na pola do bete i ne mozes da saznas da li je uspelo ili ne, i normalno je, ali opet ti kazem, treba dosta da verujes i da se nadas. 

misslea i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje, hvala sto me tesis...:)

Nego kad pomislim sta sam sve prosla sledim se pri pomisli da opet ne uspe... videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa cojecoje...Misslea nemoj tako,nemoj da si negativna,pa mozda je i bolje da te nista ne boli,budi jaka,probaj da citas knjigu,da skrenes misli na nesto drugo,volela bih da mogu da ti pomognem stvarno...

Devojke,hvala vam,nadam se da ce ovaj moje endometrijum smiriti,i da me preskoci zamrzavanje,ali ako mora,pa i za to moramo da se borimo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa cojecoje...Misslea nemoj tako,nemoj da si negativna,pa mozda je i bolje da te nista ne boli,budi jaka,probaj da citas knjigu,da skrenes misli na nesto drugo,volela bih da mogu da ti pomognem stvarno...

Devojke,hvala vam,nadam se da ce ovaj moje endometrijum smiriti,i da me preskoci zamrzavanje,ali ako mora,pa i za to moramo da se borimo..

Iskreno Oblacak,ja bih volela da se meni tako nesto desi i da zamrznemo celije.Nekako mislim, naravno ne znam da li izmisljam ili umisljam,ali kontam kako bi bilo extra da mi se telo jedno dva meseca odmori onda lepo napravimo jedno novo staniste za bebice :D

Kikiriki i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje, hvala sto me tesis...:)

Nego kad pomislim sta sam sve prosla sledim se pri pomisli da opet ne uspe... videcemo...

Zaista ti sad ne treba nerviranje i nervoza...pa samo zamisli nase mame,bake....one nisu imale pojma da su trudne a radile su u poljima,trcale,kuvale za sto ljudi....samo hrabro....puuuunoooo pooooodrskeeeeee:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne tesim te, nego ti pomazem da prodjes kao i ja :)

Prvi put sam bas ludela, bila ubedjena da nece uspeti, lezala non stop, izbegavala wc samo da mi ne ispadnu :D i na kraju prokrvarila, a zatim i dobila sa 2 dana kasnjenja... 

Drugi put sve suprotno; bila sam u fazonu, pa dobro mozda ce biti treca sreca ako sad ne uspe, pocela da radim vec 4.dan od transfera, isla sa muzem na sladoled, sa drugaricama na kafe, u soping...stalno zvala ljude da dodju kod mene, samo da ne budem sama. A inace prva tri dana od et sam toliko kijala da sam bila ubedjena da su mi "ispali". 

Sad se plasim da mi ne ispadne negde usput skoro 4 kila srece, otezao mi stomak bas :D ajmo malo pozitivnosti :) mnogo je drugacije bilo kad je nasa grupa bila u procesu, dosta nas je vise bilo i medjusobno smo se bodrile...sad osecam malo vise negativnosti na temi pa da probam bar ja da je dignem malo na noge :D

pupsik, sakovac, Oblacak i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno Oblacak,ja bih volela da se meni tako nesto desi i da zamrznemo celije.Nekako mislim, naravno ne znam da li izmisljam ili umisljam,ali kontam kako bi bilo extra da mi se telo jedno dva meseca odmori onda lepo napravimo jedno novo staniste za bebice :D

Sad sam se slatko nasmejala:D Nemam nista protiv,samo neka se lepo ususkaju posle kod mene,uopste se ne ljutim :D Dokle si ti stigla,tj. koji dan stimulacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja podizem atmosferu :baby:

Istina to na pola do bete su najtezi dani ali razvuci osmeh:D i uzivaj jer ko sto neko rece ti si sada trudna dok se ne dokaze suprotno. A svi drzimo palceve da se nece ni dokazati.

Ne daj te se lavice!

VesnaBesna, Kikiriki i Signora86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje, hvala sto me tesis...:)

Nego kad pomislim sta sam sve prosla sledim se pri pomisli da opet ne uspe... videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene zmajevi!!!! pridruzujem se jer mi olaksavate ovaj period a potrudicu se da vam uzvratim ;)

imam 30 godina i naravno opasne policisticne jajnike....ovo je moja prica

dve godine se muz i ja ne cuvamo....lagano,opusteno,putujemo,uzivamo.....ALI....dodje meni u jednom momentu iz d..... u glavu da se nista ne desava...krenemo po lekarima,meni 3 ginekologa kazu-da, imas policisticne ali nije to nista,zene zatrudne i sa gorim jajnicima a onda ustanove da je muzu spermogram katastrofa. da vam ne pricam koliko je bio smoren i razocaran. i traje to neko vreme kao on popravlja svoje nalaze da bi konacno dosli do DR.Bojanica urologa koji mu je prepisao lek (izvinite ali ja stvarno ne mogu da se setim koji,na slovo T i koristi se u lecenju tumora dojke?!!?@>?!@) da bi mu posle 30 dana spermogram bio vrhunski. Problem je bio sto se naglo ugojio i testosteron je uzivao u masti nije hteo da radi. Medjutim,kada smo taman odahnuli-ipak je kod mene problem. Odlucila sam se za Kliniku Ivanovic i Dr.Gocu, nije mi ni na kraj pameti bilo da nam treba VTO vec samo ,zena je odlican dijagnosticar. Uglavnom,od oktobra sam kod nje i imam nasledni problem sa insulinom i tim stvarima i jednostavno mi jajnici ne rade. ako nekada i bude ovulacija,neplodna je. I tako smo krenuli sa lekovima,Siofor i dan danas i koristicu ga tokom cele trudnoce(kada je bude) i inofolic ....onda bockanje i pre nedelju dana aspiracija. Danas su mi javili da imamo 11 ,,beba,, uglavnom dovoljno za 4 VTO. U martu je planiran transfer i pravo da vam kazem JEDVA CEKAM. Bas sam nekako sigurna da ce biti iz prve i da ce sve biti ok jer eto,jednostavno osecam tako pa sta nam Bog da :) . 

Eto,potrudila sam se da ukratko napisem moj slucaj,i da nekome ko je na pocetku preporucim proverene lekare... Tesko je,skupo je...Nismo isli preko drzave,sve smo sami placalii ne zalim jer  zena mi se posvetila 10000000% .Nadmena je i teska ,dosta zena se zali na njeno ponasanje, ali nisam je odabrala da caskamo i kafenisemo vec da nam pomogne da dobijemo bebu!!! 

svima zelim divne vesti sto pre a i Boze zdravlja sa mnom da se radujete u martu :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla, ja ti zelim uspeh iz prve!

A zasto transfer u martu?

Takodje sam za dr Ivanovic cula iste stvari, ali znam one koji su isli kod nje i uspeli, tako da je nebitno kakva je ona, vazno da je izvrstan strucnjak :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala cojecoje

hoce u martu da radimo da bi prosle slave,virusi,hladno vreme i jednostavo da se ja opustim i pripremim fizicki i psihicki...prvo je plan bio da transfer bude u januaru ali je posle aspiracije odlucila da bude mart. Smooooooorila sam se,ko ce cekati CAK do marta,ali realno mislim da je u pravu zena....evo i sada sam prehladjena i pre dva dana imala neku temperaturu..tako da,izdrzacu 2,5 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, ako imas kvalitetnih bebica za zamrzavanje onda ok :) drzimo fige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da,cojecoje , rasplakala si me sa izjavom ,,4 KG SRECE ``:babymommy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni nekad dodje da placem od srece kad osetim da mrda :D ali prosli su me ti ispadi negde oko 6.meseca :D sad sam uzbudjena i nestrpljiva, jedva cekam da se upoznamo :)

Kikiriki, sakovac i Signora86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.