VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

U Feroni mi pominju 50000din. Nisam lepo razumela... 

E sad, posto smo mi o trosku drzave, razumela sam neku clanicu da oni ne naplacuju zamrzavanje nego samo odmrzavanje. Ako neka clanica ima info neka nam kaze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nama je bilo gratis, odnosno u okviru cene procesa, ali nismo imali sta da zamrzavamo...raspitaj se. Znam da je svuda 400-500€ godisnje

Izmenjeno od strane cojecoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,nijedan doktor ti nece odgovoriti na ta pitanja iz razloga sto su ili nestrucni ili ih nije briga. Ja kod koga sam god otisla je bilo da izvadim ths i t4,kad to cujem meni odmah muka. Uzela sam stvar u svoje ruke i proucava godinu dana dok se nisam odlucila za paleo ishranu,ja sam se na njoj preporodila. Bas ti i nije zdravo da jedes hleb,pre bih uzela komad mesa,ribe ili iznutrice. Hasimoto moze da napadne plod a i ne mora,prosto zavisi kolika ti je upala u organizmu i kolika su ti antitela. Moj savet ti je da proucis ishranu i probas,nemas sta da izgubis. Najbitnije je sniziti antitela. Secer se inace stabilizuje proteinima i zdravim masnocama,tako da je ova ishrana sjajna u svakom slucaju.Ja se ne secam kad sam zadnji put pojela nesto slatko (sama pravim bez brasna i secera kolace),pojedem kocku crne cokolade kad mi dodje (najcesce pms). Sto se gvozdja tice,hasimoto ga crpi iz organizma,kao i d vitamin,b12,c vitamin,a vitamin i magnezijum. Bitnija pretraga od gvozdja je feritin (zalihe gvozdja),ako je i to snizeno znaci da imas veliku upalu koju treba resavati. Mene su godinama razvalici od jednog do drugog dr i lecili posledice umesto uzroka. Najpre ti savetujem stvarno da razmislis o israni. Pogledaj na sajtu. Takodje imam i par knjiga svetskig doktora,specijalizovanih za hasimoto i paleo ishranu.

http://istineilaziohrani.blogspot.rs/p/zasto-paleo-lchf.html

VesnaBesna i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubo,jako dobre kapsule gvozdja su od Solgara - genle iron. Sam naziv kaze...nezan. Nije tezak za stomak a odlicno se apsorbuje. Mozes ga naruciti i preko iherb-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Feroni mi pominju 50000din. Nisam lepo razumela... 

E sad, posto smo mi o trosku drzave, razumela sam neku clanicu da oni ne naplacuju zamrzavanje nego samo odmrzavanje. Ako neka clanica ima info neka nam kaze. :)

Nama je to u Feroni uslo u cenu VTO jer smo sami finansirali, zamrzli su nam na 5 god. Ali pitaj ti njih opet, mozda cak ima cena i njihovom sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad su mi javili, od 14 jc opodilo se 7. 

Valjda nije ni to losa cifra. Sada samo da se dele...

Beskrajno vam hvala na podrsci...

Buba82, sakovac, Kikiriki i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7 je super cifra. Sad samo da se oni tamo lepo dele :) i da rastu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde Mislea,navijam za tebe i tvoju decicu :wub:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno... samo da bude treca sreca... pa makar jedno detence da imamo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzimo palceve misslea,bice to se super!:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je to misslea, navijamo i drzimo palceve :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zirafice, samo napred... nekad mora da uspe.Zelim ti puno srece u narednom pokusaju. I kod nas se radi sve do 45 dana odnosno 28 dana pre porodjaja. Takodje ako posle vto beta bude pozitivna zena bi trebala da radi osim ako se ne utvrdi da je rizicna trudnoca. Nisu ni ovi nasi bas izdasni po tom pitanju. Fraxiparin placamo sve dok se ne potvrdi trudnoca... licno ja nisam zadovoljna zdravstvenim sistemom kod nas. Nezadovoljni su i zdravstveni radnici i pacijenti.

Bila sam danas ponovo na UZ, aspiracija je u cetvrtak! Imamo lepe folikule, dr ide na blastociste ali dobro necu se razocarati ni ako ih vrate 3 dana. 

 

 

 

 

 

Hvala vam puno na podrsci! Ja sam "pala" malo psihicki... posle stimulacije smo dobili 10 jajnih celija, 4 su odmah odbacili, 6 su oplodili.... od toga su mi 1 vratili i 2 pustili da se razviju do blastociste i da se vracaju u prirodnom ciklusu... ostale 3 su kako su rekli lose... Tako da posle 1. neuspelog pokusaja kada sam im javila da nisam trudna odgovorili su da sve mora ispocetka jer se one dve nisu razvile do blastociste. SOK! Sto je najstrasnije sada i mm mora na biopsiju jer je razlog nase vto azospermija. Sada sve ispocetka :unsure: :redmad: :o da li je moguce da ja sa 32 god, ne konzumiram alkohol niti cigarete, nemam zdravstvenih problema od 10 jajnih celija samo 1 da se razvije i vrati... Ja sam u soku! Ili je mozda pak problem sa spermatozoidima..? ne znam ali ovo je zacarani krug. Znam samo da cu se boriti do kraja. Sada moram da sacekam mesec dana pa pocinjem sa stimulacijom :blink:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad su mi javili, od 14 jc opodilo se 7. 

Valjda nije ni to losa cifra. Sada samo da se dele...

Beskrajno vam hvala na podrsci...

Svaka cast!!!! Odlicna je to cifra! Sve najbolje u predstojecem periodu! Pa da javis lepe vesti uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na podrsci! Ja sam "pala" malo psihicki... posle stimulacije smo dobili 10 jajnih celija, 4 su odmah odbacili, 6 su oplodili.... od toga su mi 1 vratili i 2 pustili da se razviju do blastociste i da se vracaju u prirodnom ciklusu... ostale 3 su kako su rekli lose... Tako da posle 1. neuspelog pokusaja kada sam im javila da nisam trudna odgovorili su da sve mora ispocetka jer se one dve nisu razvile do blastociste. SOK! Sto je najstrasnije sada i mm mora na biopsiju jer je razlog nase vto azospermija. Sada sve ispocetka :unsure: :redmad: :o da li je moguce da ja sa 32 god, ne konzumiram alkohol niti cigarete, nemam zdravstvenih problema od 10 jajnih celija samo 1 da se razvije i vrati... Ja sam u soku! Ili je mozda pak problem sa spermatozoidima..? ne znam ali ovo je zacarani krug. Znam samo da cu se boriti do kraja. Sada moram da sacekam mesec dana pa pocinjem sa stimulacijom :blink:

 

Zirafice stvarno šok. Za razvice embriona su bitne dobre jajne celije ali i dobri spremici. Ako je azospermia znaci da ste i ovaj ciklus radili biopsiju? Sta kaze biopsija? Na njima je da izaberu najbolje plivace, postoje metode za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zirafice stvarno šok. Za razvice embriona su bitne dobre jajne celije ali i dobri spremici. Ako je azospermia znaci da ste i ovaj ciklus radili biopsiju? Sta kaze biopsija? Na njima je da izaberu najbolje plivace, postoje metode za to...

Oni su ispitivali mm jedno godinu dana da bi sve bilo u redu ali spermica nema. Onda su radili biopsiju u januaru ove godine i nasli 15 spermica koje su zamrzli dok cekamo nas red za vto. Uzrok azosp.je verovatno neka infekcija koju je imao a da nije ni znao. Sada su sve istrosili, mozda je ostao samo 1. Mislim da ce u januaru istovremeno da rade operaciju i meni i njemu. samo se molim da ce opet pronaci spermice. 

Izmenjeno od strane Zirafica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel radila neka NK celije i sta to u suatini znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel radila neka NK celije i sta to u suatini znaci?

Ja sam se pre nekoliko postova dopisivala sa Lenom bas o tom problemu.U sutini svako od nas ih ima i oni ubijaju bolestine,medjutim,neko ih ima previse pa NK celije i plod tretira kao strano telo te ga ubija...tako sam shvatila.Moze da se vadi krv ali nije bas merodavno,ako si bolesna od npr virusa pokazace ti se poviseno.Najbolji nacin je da se prilikom histeroskopije odradi i biopsija materice...opet neko moje shvatanje.Nadam se da cu odgovor dobiti u sredu kad budem isla kod doce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pobacaje u 6 nedelji, vec treci iza sebe. Sve ostalo je u redu imam i ir ali doktori ne veruju da je to u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pobacaje u 6 nedelji, vec treci iza sebe. Sve ostalo je u redu imam i ir ali doktori ne veruju da je to u pitanju...

A trombofilije,da li si ih radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zirafice, potpuno te razumem. Trebali su sve 3 da ti vrate, mozda bi se razvile u materici tj u prirodnom okruzenju. Samo polako, jednom mora da uspe! 

Ja imam pobacaje u 6 nedelji, vec treci iza sebe. Sve ostalo je u redu imam i ir ali doktori ne veruju da je to u pitanju...

Kako to da posle prvog pobacaja nisu utvrdili uzrok? Ajde prvog, ali drugog?! Ako nisi obavezno odradi trombofilije i stecene i urodjene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na podrsci! Ja sam "pala" malo psihicki... posle stimulacije smo dobili 10 jajnih celija, 4 su odmah odbacili, 6 su oplodili.... od toga su mi 1 vratili i 2 pustili da se razviju do blastociste i da se vracaju u prirodnom ciklusu... ostale 3 su kako su rekli lose... Tako da posle 1. neuspelog pokusaja kada sam im javila da nisam trudna odgovorili su da sve mora ispocetka jer se one dve nisu razvile do blastociste. SOK! Sto je najstrasnije sada i mm mora na biopsiju jer je razlog nase vto azospermija. Sada sve ispocetka :unsure: :redmad: :o da li je moguce da ja sa 32 god, ne konzumiram alkohol niti cigarete, nemam zdravstvenih problema od 10 jajnih celija samo 1 da se razvije i vrati... Ja sam u soku! Ili je mozda pak problem sa spermatozoidima..? ne znam ali ovo je zacarani krug. Znam samo da cu se boriti do kraja. Sada moram da sacekam mesec dana pa pocinjem sa stimulacijom :blink:

 

Zirafice da li si ti radila ogtt sa insulinemijama? Ne odustaj nikako, kod moje drugarice je isti problem bio kao i kod vas i druga vto je uspela, isto je morala biopsija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pobacaje u 6 nedelji, vec treci iza sebe. Sve ostalo je u redu imam i ir ali doktori ne veruju da je to u pitanju...

Da li pijes terapiju za ir jer ona moze i te kako uticati na rane pobacaje? Devojke su te vec pitale da li si radila test na trombofilije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba,nije bitno samo izbaciti gluten nego kompletne zitarice,mlecne proizvode i preradjenu hranu. Taj nacin ishrane je paleo-aip ishrana,ishrana za autoimuni protokol. Imas sajt Anite Supe na primer ili ukucaj aip-paleo. Akcenat je na zdravim masnocama,povrcu,ribi,mesu,jajima,orasastim,sampinjonima i semenkama. Ima i grupa na FB Paleo+Aip prehrana. Bitno je jesti sto prirodnije,kao sto su nekad jele nase bake i deke samo bez hleba,jer zitarice nisu kao sto su nekad bile a mi sa hasimotom (upalom creva i crevnim antitelima koji napadaju stitnjacu) ne mozemo da ih preradimo kako treba i stvaramo dodatnu upalu. Nemam ni ja problem sa tezinom ali sam htela da probam sa paleo ishranom i eto me vec 3 godine tako. Nalazi su mi svi sjajni. A sto se tice insulina i ogtt,najbolje je raditi ogtt sa insulinom na 2 sata tj meriti secer i insulin na prazan stomak,pa na 30,60,90 i 120 minuta. To da izvadis krv pa odes i jedes,vratis se za 2 sata nije merodavno a ni precizno. Ovo daje preciznu i potpunu sliku,pogotovo za one koji imaju insulinsku rezistenciju,pcos...Sto se stitne tice sam magistirala,pitaj sta god treba. Ima odlicna hrvatska grupa na FB stitnjaca-prirodni hormoni  i alternativa. Ja nisam presla na NTD (prirodni hormon) jer sam sredila nedostatke minerala i vitamina pa nemam potrebu ali znam par njih jer sam im narucivala iz Beca i mnogo bolje se osecaju na ntd. :-)

Nisam znala za ovakvu ishranu kod hasimota iako sam vec po nekom osecaju pocela ovako da se hranim,  imam tu latentnu hypotireozu , tsh je bio cak u okvirnim vrednostima ali pregled i antitela pokazuju promene, kroz terapiju se dosta sredilo i u trudnoci je bilo sve u redu, navodno se stanje i poboljsalo.  E sad ne znam bi li se usudila na taj prirodan hormon preci.. Uglavnom ishrana i sport pomazu puno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jel bas nista od zitarica  ne jedes i jel uzimas neke vitamine/minerale? 

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zirafice da li si ti radila ogtt sa insulinemijama? Ne odustaj nikako, kod moje drugarice je isti problem bio kao i kod vas i druga vto je uspela, isto je morala biopsija.

Mislim da nisam. Radili su mi neke nalaze još pre 1 god.. vadili krv i obični ginekolo.pregledi. Verovatno smatraju da je sve ok sa mnom jer je ustanovljen problem kod mm.

Za šta služe ti nalozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.