VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Cao i od mene. Ne verujem sta procitah...Jassa me pretekla za tri dana. :)))

Ja sam takodje dosla ovde da kazem skoro isto kao i ona! Dakle posle jedne pobachene prirodne trudnoce, jedne biohemijske VTO i jedne totalno neuspele VTO, ostadoh u drugom stanju prirodno i evo vec guram 10 nedelja kao car. Ova poslednja neuspela je bila oktobar na novembar....otisla sam u decembru na histero , prvi ciklus nista, drugi ciklus pljas! More i pina colada je moj recept :) Plus obavezno paket testova za ovulaciju( isti fazon kao trudnocu). Pish, pish svaki dan i on ti kaze SAD! Posto sma ja bila u fazonu "e mi smo idioti, zaboravicemo i sta treba da radimo a kamoli kad" :) 

Naravno neizbezna terapija za sve moje probleme odmah mi je uvedena. Ko se plasi Clexana samo da kazem da nije uopste strasno. Bitno je da imas malo sala na stomaku inista se ne oseca! Samo da se predje prvi strah od cinjenice "ja sad sebe treba da bodem"!

Hvala devojkama koje su mi pomgale kod oba moja VTO neuspeha. Hvala sto delite vasa iskustva jer stvarno moze svasta da se sazna. Procitajte spisak od Buba82 na strani 200, ako se ne varam. Buvalno je zena objasnila i na jedno mesto stavila po stavkama sta je sve potrebno da se uradi pre, za vreme i posle.  Verujte mi, uzasno su me nervirali doktori kad su mi govorili: "idite malo opustite se, odmorite se....desice se, javite se za par meseci" Ja se mislim aman bre nemam ja vremena da cekam...ako nije do sad nikad nece...i desi mi se. 

Zelim da vam se desi, na bilo koji nacin...samo nek se bude pozitivno!

Objavljeno

Jassa, Joca36 cestitam! :baby:

Volim da procitam lepe vesti, narocito na ovoj temi. 

Predjite kod nas u trimestre da se druzimo. 

Joca36 voli ovo

Objavljeno

Jassa, Joca36 i ja vam cestitam :baby:,i moja je prica slicna, sad vec imam dvoje vragolana:)

Cekamo sad jos @Buba82 sa lepim vestima:)

Joca36 i Buba82 volite ovo

Objavljeno

Ufff kod mene je bila turbolentna 2018. god...

Napisacu hronoloski jer mislim da ce jednog dana to nekom znaciti...

Naime,mi smo pismo dobili januara 2018. god i dogovor je bio da se odradi jos jedna histeroskopija zbog endometritisa (upala materice).Cekala sam drzavno jer zaista finansijski nije bilo moguce odraditi histero (kao prosli put).Posto imamo pravo da na vto krenemo godinu dana od pisam nisam se mnogo brinula.

Histero je odradjen maja 2018. god i dalje je postojala mala upala materice...jedva je i doktorka videla i opet su dati antibiotici i tu je mislim stvar resena.

Posto sam bila na Mikroginonu pred histero,odluceno je da se nastavi sa pilulama kako bi u sledecem ciklusu krenula sa stimulacijom.Medjutim,zbog nekog strava last minuta za more odlazimo da se brckamo i opet jos jedan mesec produzavam pilule.

Ok,krecemo puni entuzijazma,odmorni i pozitivni..

I onda krece haos...pre nego sto treba da krenem sa stimulacijom u avgustu ja proveravam stitnu zlezdu (jer naravno imam Hipo/Hasi) i rezultati ne valjaju jer je TSH poblesavio.Kaze dr nista,moramo ga spustiti,povecava dozu Eutiroxa ali i dalje ostajem na kontracepciji.

Sledeci mesec jos gore,sa vecom dozom leka meni TSH jos visi...ok,sta sad?

Nadjemo resenje ...meni TSH raste zbog kontracepcije (da dobro ste procitali),retko se to desava ali meni pilule prave haos.Dobro,izbacujemo pilule...ok,konacno.Sad posto ne uzimam Mikroginon drugog dana ciklusa (znaci krecemo iz prirodnog ciklusa) moram da izvadim E2 (mora da bude oko 30 ng kroz nesto)i Progesteron (mora da bude manji od 1.4 pmol/ kroz nesto).Dosao ciklus ali E2 i Prg katastrofa...o ne,cekaj sledeci ciklus koji opet ne valja.

Sad smo u problemu jer je dosao novembar 2018.god a mi moramo da zavrsimo do januara 2019.god.Naravno,nervoza cini cuda.

Bez pilula ciklus los ali stitasta odlicna a sa pilulama ciklus dobar ali stitasta ne valja.Odluka je pala da se mora krenuti i ponovo krecem sa pilulama i Fraxijem od drugog dana ciklusa jer on sprecava da dodje do zgrusavanja jer kontracepcija i to moze da napravi.

Petnaestak dana od Mikroginona(tad se radi i UZ ) opet proveravam stitastu...Sok,sok...porasla na 8.5 TSH.E,sad mi je vec bilo dosta...ja sam u vrzinom kolu.Pao je dogovor da ovo ne vodi ni cemu i da cemo krenuti sa bockanjem ali da nece biti transfera zbog tolikog rezultata stitaste.

Konacno bockanje je krenulo decembra 2018. god (poslednji voz),terapija pojacana i vec drugog dana od inekcija osecam zatezanje jajnika.Potajno u sebi razmisljam konacno smo uboli dozu bice jajnih celija jer do sada me nikad tako rano nisu jajnici zatezali.U prve dve vantelesne sam dobila po tri jajne a sada osam jajnih.Vecito sam na nekoj granici za poor responder ali sad,ehej...

Na kraju je ishod pet embriona koji cekaju...a nadam se jednom lepom FET u maju ove godine...ako hormoni posluze..

Venera i Margaritta volite ovo

Objavljeno

Zdravo svima, imamo lekove za Vto koje smo kupili za nas ali nismo iskristili. Lekovi su kupljeni u apoteci kod nas i cuvani na propisan nacin, neotpakovani. Za sve dodatne informacije javite se na telefon 0642103636. Veoma povoljno. Milica

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.