VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Drage moje,ja samo da vam javim da sam se porodila u petak uvece i evo vec smo stigli kuci.:wub:

Pratim vas i dalje i zelim velike bete ,navijam svim srcem! Mia i Bubo pogotovo,bez odustajanja...zivot je borba to i znate! Drzim fige da prolece nosi ostvarenje zelja :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenooo cestitam od srca i sto pre da se oporavis! Neka je bebac ziv, zdrav i veseo :* :* :*

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, Leno cestitam od srca.Nisam se javljala dugo ali evo krecem ponovo sa pricom vto.Krecem da skupljan nalaze , za oko 2 nedelje mogu sakupiti , koliko se cekaju komisije ? i koliko se ceka na poziv, da li ce biti privatnici i od Januara?Hvala i mnogo ste mi pomogle i prosli put.:)

Lena 77, Virdzinija i Lole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi..kraj je godine a i velika guzva...Pre neki dan sam pisala da je prvostepena pocela da zakazuje za pocetak decembra tako da sad mislim da su dosli i do polovine decembra...moje misljenje je da se komisije cekaju sad mesecipo dana...kao i pismo...

Kad sam na prolece..u martu zakazaivala komisije..sve je islo brze..pismo stiglo u roku dve nedelje..

A sto se tice klinika...privatnih..mislim da ce i sledece godine toga biti..najbolje da nazoves kliniku u kojoj zelis da radis vto i raspitas se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti mnogo, mene stalno zakaci Novembar i Decembar , i za proslu vto  sam krenula nalaze isto u Novembru a drugustepenu a drugostepenu prosla u Januaru.Kako bude bude , ostala mi je i jos jedna IUI pa cu u medjuvremenu iskoristiti i to, nista ne ostavljam Drzavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Mia bas mi je zao! Glavu gore i sve ce biti u redu! Drzim ti fige! Jel bi htela samo da napises vrednosti bete, secam se da ti se lepo duplirala...

Bubo, pametno si odlucila, taman da das malo telu vremena! Pratim vas ovde i dalje, cekam da ispratim tebe, Jassu i jos par vas sto je ostalo :babymommy:

Devojke, ostalo mi je jos 15 fraxiparina 0,3ml, sa rokom trajanja 12/2019 ako nekoj treba neka me kontaktira, ja sam iz NS

cao devojke. sada sam posle sto godina usla u temu i vidim Mia lose vesti i bas mi je zao. 

nadovezala sam se na ovaj post oko fraxiparina jer ga ja jos primam, ali tek od prosle nedelje dobijam od drzavne ginekoligice.

do tada sam kupovala jer nisam znala da moze na recept tj ne ide ni na recept, nego vam drzavni ginekolog da 7 do 14 inekcija a po nalazu doktora koji je radio postupak i koji je prepisao inekcije. pa kad potrosite idete po jos. 

ja nisam znala, slucajno sam saznala pa reko' da podelim sa vama ako ima jos ko ne zna.

utrogestan isto moze na recept. a progesteron depo ne ide. 

mi evo guramo 11. nedelju  :wub:

Virdzinija, Buba82 i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiki ja sam i depo primala u domu zdravlja, imas pravo i na njega. Meni su cak i na ruke davali inekcije ako mi recimo kaci vikend da treba da primim pa me je kuma kuci bockala. Jedino vitamine ne dobijas na recept a na sve ostalo imas pravo u DZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiki ja sam i depo primala u domu zdravlja, imas pravo i na njega. Meni su cak i na ruke davali inekcije ako mi recimo kaci vikend da treba da primim pa me je kuma kuci bockala. Jedino vitamine ne dobijas na recept a na sve ostalo imas pravo u DZ

a ja dva puta pitam sestru kaze ne to ne ide.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od Vas radio VTO u Pronatalu? Da li moze info koliko dan treba da se ostane i da li je neophodan smestaj u apartmanima pored bolnice? I kako to igleda od trenutka dolaska od punkcije koliko se ceka? Da li nakon proces se ostaje dan dva ili se odma ide? Kakva su Vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejla..pretpostavljam da pricas o Pragu!?

Nas desetak zenica koje smo aktivne na vto-u forumu na Bebcu..koliko se secam sve smo radile u Srbiji..

Nadam se da ce se neka clanica javiti...starija koja je tamo radila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i ja napisem koju, posto sad imam sta i konkretno napisati.

Mozda ce znaciti zenama koje tek ulaze u pricu da napisem i svoje iskustvo.

Nas problem je spermogram, i to smo otkrili nakon prve insemenacije. Do te insemenacije, koja je bila negde pocetkom juna, sve je islo nekako traljavo i usporeno. Nakon toga, stvari se ubrzavaju, dr I. B. sa Betanije mi daje preporuku za vto, i sto je meni jako vazno daje i upute za trombofilije, insulinsku rezistenciju.   Od avgusta sam se bacila na skupljanje analiza, u medjuvremenu sam dobila uput i za kariotip i do polovine oktobra sam skupila sve analize. Ostao mi je jos rezultat kariotipa, ali i to ce biti gotovo dok ne krene vto.

Na preporuku dr, odlucila sam se da radim vto u Betaniji, posto mi je rekla da cu tu najbrze stici na red. Onog trena kad sam krenula kod ginekologa u dz po upute,tad sam zakazala prvostepenu. Sve analaize za sebe sam sakupila u roku od dve nedelje. Slusajuci savete clanica sa foruma, kad nam je stigao pozitivan nalaz za supruga na hlamidiju iz Higijenskog, sutradan smo uradili bris privatno,negativan. Nakon deset dana kontrolni bris,negativan

Juce smo prosli prvostepenu,u mom slucaju, nista strasno. Dala sam im i nalaze sa hsg, histeroskopije, insemenacije, nisu to ni pogledali,samo proverili datume i to je bilo to. Jutros zovem da zakazem drugostepenu, kazem da radim u Betaniji, sagovornica se naprosto iznenadi sto sam izabrala Betaniju, kaze vi onda ne cekate termin za drugostepenu u januaru,to je za ove sto idu privatno, vi dodjite sad u sredu na komisiju. Ne mogu , nisam tu, pa dodjite sledecu sredu.  Eto, moj put od dobijanja uputa za komisiju za vto do drugostepene je trajao tacno mesec ipo dana. Sad, samo da vidimo koliko cu cekati pozivno pismo.

Da napomenem, kod doktorice idem privatno, i pre drugostepene cu otici kod nje na konsultacije, tako smo se dogovorile. Moram da je pohvalim, pre sam isla kod A.B., ali s njim nisam ostvarila bas neku komunikaciju. Izvinite sto sam oduzila, i hvala zenama sa ovog foruma koje su me usmeravale, mnogo mi je znacila njihova podrska,dame ce se prepoznati :)

Virdzinija, Lole, jassa i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja dva puta pitam sestru kaze ne to ne ide.... <_<

Nije mi jasno uopste sto ti ne daju?! Ja sam prestala sad da ga primam, ali mi je dr u DZ davala nalog po 5 injekcija, ili od kontrole do kontrole koliko bude. 

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam depo primala u domu zdravlja najnormalnije, kao i fraksiparin od prvog dana. 

tiki tile i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja dr i kada je videla sve te lekove na otpusnoj listi iz klinike nije rekla e ovo ide na uput da ti dam a prokomentarisala je koliko puno utrogestana pijem i uopste progesterona primam.... nego sam ja dva meseca kupovala sve lekove da bih slucajno saznala sta moze na recept i otisla da pitam. i sestra je odmah rekla da da moze utrogestan i fraxiparine a progesteron ne, kao to "tamo" dobijate. ja kazem, ok tamo primam ali ja moram da donesem tj da kupim. kao ne ne to ne ide... sada cu otici opet pa cu traziti samo prog depo.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, nova sam na forumu. Cestitam svima vama koje ste uspele da ostanete trudne. :babycrib: Da li je mozda neka od vas predala nalaze za drugostepenu komisiju u Visegradsku? Ja sam predala 17.11. pa me zanima koliko li cu cekati na poziv za UZ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,ja prošla obe komisije,dobila pismo i u utorak imam zakazane konsultacije u Feroni. Dr mi je još na drugostepenoj rekla da će mi sad malo promeniti šemu i da ću kreniti sa kontracepcijom prvo. A planiram i da uradim histero. Umeđuvremenu smo suprug i ja uradili kariotipe(sve ok) i ja čekam nalaze tombofilije. Tako da kontam da ćemo krajem januara imati postupak. 

Tamarita tebi želim dobrodošlicu,al ti ne mogu pomoći jer nisam iz Bg-a. 

tiki tile, pupsik, Lole i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamarita...takodje,dobro dosla...isto ti ne mogu pomoci jer sam iz NS-a..

Mi cekamo pisamce...sve odradili...nova tura vitamina narucena...vezbe u povoju..smokve se krckaju..

Pozzz za sve...

Plusic, Jeca 90, tiki tile i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost nismo uspeli :(. Da li neko zna kakva je procedura sa zamrznutim embrionom posto smo mi jedan zamrzli? 

Puno vas pozdravljam sve.

tiki tile voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cica Maco...drzi se...sto bi se reklo sve je to u rok sluzbe...padnes pa se uzdignes...

Opisi nam postupak...buduce narastaje ce zanimati...

A sto se tice fet-a...ja ti ne mogu puno pomoci jer nikad nismo ni imali smrzlice...ono sto znam kad sam citala jeste da sad sebi das oduska par meseci...nastavis sa vitaminima,ishranom..ako ste to do sada praktikovali...da sednes sa dr i pitas ga da li treba jos nesto dodatno od analiza da odradis...uglavnom,kad se odlucite za smrzlice dr uradi UZ na pocetku ciklusa da vidi kakvo je stanje,neki daju ciklu,prate se hormoni...

Svako dobro ti zelim...:babymommy:

tiki tile, Plusic i Cica Maca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cica Maco...drzi se...sto bi se reklo sve je to u rok sluzbe...padnes pa se uzdignes...

Opisi nam postupak...buduce narastaje ce zanimati...

A sto se tice fet-a...ja ti ne mogu puno pomoci jer nikad nismo ni imali smrzlice...ono sto znam kad sam citala jeste da sad sebi das oduska par meseci...nastavis sa vitaminima,ishranom..ako ste to do sada praktikovali...da sednes sa dr i pitas ga da li treba jos nesto dodatno od analiza da odradis...uglavnom,kad se odlucite za smrzlice dr uradi UZ na pocetku ciklusa da vidi kakvo je stanje,neki daju ciklu,prate se hormoni...

Svako dobro ti zelim...:babymommy:

Hvala Bubili. Ja sam krenula od 21 dc sa diferelinom, kada sam dobila dodali su i merional i to je bilo sve sto sam ja od terapije primala. Na aspiraciji izvadjeno 9jc od toga 6 embriona, 2 su vratili a od cetiri preostala jedan je samo opstao njega smo zamrzli. Ceo postupak  je trajao oko 3 ned. Dugi protokol. Sto se mog zdravstvenog stanja tice kod mene je sve ok, mm manji br plivaca.

lepo sam reagovala na stimulaciju zaista nikakvih problema nisam imala ali eto nije nas htelo. 

 

 

tiki tile i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cica Maco, glavu gore... Posle kise dodje sunce. Gde si radila VTO? Koliko si dugo cekala poziv za drugostepenu? Usla sam u drugu nedelju predugog cekanja da me pozovu na UZ u Visegradsku. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cica Maco, glavu gore... Posle kise dodje sunce. Gde si radila VTO? Koliko si dugo cekala poziv za drugostepenu? Usla sam u drugu nedelju predugog cekanja da me pozovu na UZ u Visegradsku. :/

u Jevremovoj, ne znam koliko se ceka u Visegradskoj ja sam u Frontu jako brzo sve zavrsila, u roku od 2 nedelje od prve komisije u Nemanjinoj. S tim da u frontu odmah znas da li si prosao ili ne dok se to nesto u Visegradskoj ceka jedino ako se sada nesto promenilo. 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali koga ovdeee...? @Tamarita Jesu te zvali na uz? @Mia-ns Šta ima kod tebe? Gde nam je @zozefinabalerina? Mi smo imali u utorak konsultacije i odma mi za četvrtak zakazali histeroskopiju. Odradila sam i nk ćelije. Čekam rezultate. U januaru krećemo sa stimulacijom ^_^

Lole, Tamarita, Jeca 90 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.