VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

 

Uuu kolika cekanja,valjda cu stici da skupim sve analize i docekam taj poziv do leta...ne znam da li leti rade vto,al polako☺

Pozdrav Gagagagagaga ,dobro nam došla i što pre otišla. Veruj mi da to i nije tako dugo ako se uzme u obzir kako je bilo recimo prošle godine. Ja od drugostepene komisije do prvih konsultacija čekala 6 meseci pa još 2 meseca na početak stimulacije. E to je trebalo dočekati,al ja sam bila u fazonu "sad će to za čas":D:D

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim devojkama na forumu!Nova na forumu i od pre par dana nova u vto situaciji.Moze li mi neko iz NS reci gde privatno moze da se radi spermogram(tj ciji priznaju Ferona/Genesis)?

Koliko vremena prosecno prodje od prvostepene do drugostepene,i koliko od drugostepene do konsultacija na klinici(Ferona/Genesis)?

 

Pozzz draga,moj muz je radio spermogram u Jugolabu,ne zakazuje se samo ode ,da uzorak i tog dana su rezultati,mada kad smo krenuli u Feronu i tamo smo radili.Ja sledece nedelje idem na prvostepenu tacnije 28.02,a zakazala sam 7.02.nije nista tako sporo,samo opusteno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da podelim info za spermogram u Jugolabu, ne znam kako, ali bile su neke velike guzve,pa se u poslednje vreme zakazivao spermogram,mi smo pocetkom februara zvali i tek nam zakazali za 17. februar. Rece mi drugarica da je ista situacija u Medlabu. Za svaki slucaj zovnite lab da vidite da li treba da se zakaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa,Jana jana,Sportiva, mnogo vam hvala na brzim informacijama.Odradila sam hormone i zakazala drzavnog gin za sve ove silne upute,spermogram cemo onda u Jugolabu i ako Bog da da svi ti rezultati budu podnosljivi onda zovem socijalno za komisiju.

jassa i sportiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa,Jana jana,Sportiva, mnogo vam hvala na brzim informacijama.Odradila sam hormone i zakazala drzavnog gin za sve ove silne upute,spermogram cemo onda u Jugolabu i ako Bog da da svi ti rezultati budu podnosljivi onda zovem socijalno za komisiju.

Bice,srecno:)

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz draga,moj muz je radio spermogram u Jugolabu,ne zakazuje se samo ode ,da uzorak i tog dana su rezultati,mada kad smo krenuli u Feronu i tamo smo radili.Ja sledece nedelje idem na prvostepenu tacnije 28.02,a zakazala sam 7.02.nije nista tako sporo,samo opusteno

Mozda mi je bolje da sad odmah zakazem tu prvostepenu pa da te 3ned dok je cekam skupljam rezultate?

Pozovem socijalno+3ned do prvostepene+1mes do drugostepene+1mes do klinike=znaci 3mes!☺ 

Radi li se vto u privatnim i leti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se radi,reci ce ti vec iskusnije devojke,meni je isto ovo prva vto.Za to odma zakazivanje ne znam sta bih ti rekla,mozda bolje da sacekas da ti budu gotovi svi nalazi,jer ne daj Boze ako nesto nije ok trebas ponoviti i to onda malo duze traje,ili mozda kad budes pri kraju sa nalazima da zoves.Ja recimo cekam tri nedelje za prvostepenu, Jassa je uspela za nedelju dana,nema pravila.A sta je kod vas konkretno problem pa treba vto?

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo svim devojkama na pomoci i pozitivnom stavu.Ne prica mi se ni sa kim na ovu temu tj znaju samo moja porodica,mm i naravno vi,jer svi oko mene su naravno uspeli iz prve prirodno pa mi se ne gledaju sazaljivi pogledi i ne slusa 1000 pitanja kako,zasto i sve silne predrasude o vto

Plusic i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se radi,reci ce ti vec iskusnije devojke,meni je isto ovo prva vto.Za to odma zakazivanje ne znam sta bih ti rekla,mozda bolje da sacekas da ti budu gotovi svi nalazi,jer ne daj Boze ako nesto nije ok trebas ponoviti i to onda malo duze traje,ili mozda kad budes pri kraju sa nalazima da zoves.Ja recimo cekam tri nedelje za prvostepenu, Jassa je uspela za nedelju dana,nema pravila.A sta je kod vas konkretno problem pa treba vto?

Imala polip uradila histeroskopiju i to je sad ok.UZ sve ok.Ali...nizak mi amh 0,6 a fsh 10,8 i eto problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha,a da li si vise puta proveravala fsh?Meni je u decembru bio 14,a u januaru 7,znaci duplo manje.Rekla mi doktorica da nije problem da on varira.

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je u potpunosti u pravu sto se tice skupljanaja analiza za vto...nemoj zakazivati komisiju dok ti svi rezultati ne budu gotovi i negativni...

Npr...evo ja skupljam analize i nadjena mi je Eserihija...tako da..dok je ne iskorenim ne mogu dalje...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Devojke evo mene sa pitanjima od prvog dana ciklusa sam pila kontraceptiv zbog histeroskopije juce sam rekla doktorici i ona je rekla da prekinem mada u kutiji je ostalo jos 5 komada i od juce uvece uzela prvu tabletu primolut nor koju treba da pijem do 04.03 e sad meni danas poceo da boli stomak kao dacu dobiti a nebi trebala kako sam ja svatila doktoricu! Jer ovo normalno da imam bolove u stomaku? 09.03 imam zakazan ultrazvuk i vadjenje hormona lh i E2 dali se to placa ako se ide drzavno?

Izmenjeno od strane Dia
N

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo mene sa pitanjima od prvog dana ciklusa sam pila kontraceptiv zbog histeroskopije juce sam rekla doktorici i ona je rekla da prekinem mada u kutiji je ostalo jos 5 komada i od juce uvece uzela prvu tabletu primolut nor koju treba da pijem do 04.03 e sad meni danas poceo da boli stomak kao dacu dobiti a nebi trebala kako sam ja svatila doktoricu! Jer ovo normalno da imam bolove u stomaku? 09.03 imam zakazan ultrazvuk i vadjenje hormona lh i E2 dali se to placa ako se ide drzavno?

Sto se tice tih tabletica ...Primolut...ja jedino znam da odlazu ciklus....

A drzavno da odradis hormone mozes ali ces cekati rezultate nedelju dana....a dr treba taj dan Lh i E2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatno su ta dva hormona oko 1200 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozda mi je bolje da sad odmah zakazem tu prvostepenu pa da te 3ned dok je cekam skupljam rezultate?

Pozovem socijalno+3ned do prvostepene+1mes do drugostepene+1mes do klinike=znaci 3mes!☺ 

Radi li se vto u privatnim i leti?

Mojoj kumi su letos rekli da se u avgustu ne radi, da tad kad su najvece vrucine rade ono sto moraju, a vto izbegavaju da rade tad. U Feroni su joj to rekli.

Izmenjeno od strane sportiva
Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo i ja da se javim sa novim desavanjima,juce preuzela pozivno pismo i otisla kod ginekologa po uput za stacionarno lecenje koji sam pokusala overiti jutros u socijalnom....takva guzva da je bila i milicija,potukli se ljudi. Zivela Srbija. Nisam nista odradila. Uglavnom,zvala socijalno kad sam dosla na posao ,na broj za zakazivanje komisije i dobijem tu Dr Mijic,koja kaze da ne zna kako da mi pomogne a rekoh joj da sutra treba da se javim vec u Feronu na prve konsultacije. Ujutru mama ide pa ce kampovati dok ne dobije od njih sta treba (nemaju pojma da im saljem hercegovku),ona ce pokupiti sigurno :D

Nasli su mi novi termin kod Stokicke da proverim IR,pomeren sa 10.3., na 02.03. bar nesto danas :D

Jedva cekam sutra konsultacije! Juhu juhu

I meni su rekli da  u avgustu ne rade vto,samo hitni slucajevi.

Izmenjeno od strane Lena 77
Jana jana, jassa, Plusic i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,neka se mama naoruža živcima,tamo je uvek haos. Čekamo te sa izvaštajem sutra. U koliko sati imaš konsultacije?

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Leno,neka se mama naoruža živcima,tamo je uvek haos. Čekamo te sa izvaštajem sutra. U koliko sati imaš konsultacije?

Ima mama zivaca,ali je uvek prodorna u svemu. Sigurna sam da ce uspeti,rekla sam joj da ponese uzinu i vodu :D Konsultacije imam sutra u 20h i jedva cekam sta ce mi reci,koja sema,kad pocinjem itd.

Izmenjeno od strane Lena 77
jassa i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice tih tabletica ...Primolut...ja jedino znam da odlazu ciklus....

A drzavno da odradis hormone mozes ali ces cekati rezultate nedelju dana....a dr treba taj dan Lh i E2...

Nisam dobro postavila pitanje ova 2 hormona ce mi vaditi u genesisu taj dan kad idem na ultrazvuk ali ako radim drzavno vto dali placam u genesisu vadjenje hormona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dobro postavila pitanje ova 2 hormona ce mi vaditi u genesisu taj dan kad idem na ultrazvuk ali ako radim drzavno vto dali placam u genesisu vadjenje hormona

Ja sam radila vto u Feroni o trosku drzave i nije mi naplaceno ni jedno vadjenje krvi..(socijalno to pokriva)....pretpostavljam da je isti princip i u Genesisu...

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Na pozivnom pismu pise sta se sve nosi u socijalno da bi se dobio OLK12 obrazac,pisu i izjave...sta su izjave? Ono sto smo potpisali na prvostepenoj u socijalnom? Sortiram mami za ujutru,ja jutros sve nosila...fasciklu:mellow:

Izmenjeno od strane Lena 77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pozivnom pismu pise sta se sve nosi u socijalno da bi se dobio OLK12 obrazac,pisu i izjave...sta su izjave? Ono sto smo potpisali na prvostepenoj u socijalnom? Sortiram mami za ujutru,ja jutros sve nosila...fasciklu:mellow:

Ma ja sam sve zivo nosila...onda mi je ona "fina" zena na salteru rekla sta treba...

U sustini...mislim da ti treba to sa prve komisije tu izjavu,uput i pozivno pismo...sad se vise i ne secam..:D

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nek mama ponese i tvoju licnu kartu i zdravatvenu....za svaki slucaj...

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.