VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Hvala Bubo,Lena kakva je situacija kod tebe bila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora iz istog ciklusa,ja sam imala problem jer mi nisu u drzavnoj odradili neke hormone pa sam provatno uradila u sledecem ciklusu. Ja nemam nista novo...cekam 22.02. :D

Signora86 i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam bas lepe vesti..prokrvarila sam kad i treba da dobijem, uradicu betu zbog procedure i to je to..hvala vam za podrsku, neko vreme cu odmarati i pratiti vas pa ponovo u postupak..borba se nastavlja! ;) poljubac za sve i zelim vam puno srece!

Plusic i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam bas lepe vesti..prokrvarila sam kad i treba da dobijem, uradicu betu zbog procedure i to je to..hvala vam za podrsku, neko vreme cu odmarati i pratiti vas pa ponovo u postupak..borba se nastavlja! ;) poljubac za sve i zelim vam puno srece!

Naravno Mia....uz tebe smo...idemo u novu borbu...punooooo pozitiveee....

 

Plusic i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E šit Mia...uradi betu i da vidiš da li se uopšte zakačio embrion.

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steta Mia,zao mi...ali samo napred. Hrabro! :babymommy:

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenice, nije mesto, ali ja moram da vam javim.. 07 02 ujutru je stigla moja debelica, sa 3880 i 49 cm, rodila se sa rukom iznad glave, kao mali supermen :D Prirodan porodjaj, ne bas lak, ali sve se prezivi... Veliki pozz od nas dve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam bas lepe vesti..prokrvarila sam kad i treba da dobijem, uradicu betu zbog procedure i to je to..hvala vam za podrsku, neko vreme cu odmarati i pratiti vas pa ponovo u postupak..borba se nastavlja! ;) poljubac za sve i zelim vam puno srece!

Mia uradi betu obavezno,  ja sam  prokrvarila 10 dan transfera,  bila sam ubedjena da je sve gotovo,  pogotovo sto od simptoma nisam imala bas nista,  a i druga mi je VTO,  pa sam sve vec jednom  prosla, dr mi je rekao da uradim betu,  koja je 11. dan transfera bila 264, i sad cekamo dva pasuljcica koja su se izborila i vec smo na pola trudnoce... To krvarenje je bilo verovatno od trećeg embriona,  koji je otisao...  Krvarila sam jos par dana,  a beta se uredno duplirala... 

Necu da ti dajem nadu,  znam kako je,  ali cisto da imas na umu da dok beta ne pokaze negativno,  nista nije gotovo...  

Mislim na tebe,  javljaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia glavu gore,i borba!!!Obavezno proveri betu,saljem vam puno snage :angel: 

Espera divno,cestitam od srca,neka je ziva i zdrava!!!!:baby:

Kikiriki, Mia-ns, Plusic i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia jel baš jako krvarenje? Nadam se da je lažna uzbuna. Drži se :babymommy:

Espera čestitke od srca :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia jel baš jako krvarenje? Nadam se da je lažna uzbuna. Drži se :babymommy:

Espera čestitke od srca :babycrib:

pa poprilicno..mislim da stize vestica -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Oooo baš mi je žao. Ne brini mi smo žene jake,prebolećeš pa onda u nove pobede. Ljubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al' smo se nesto ulenjile...:D

Pa kako ste zene?

Zoze....kako se drzis?Jesi mozda vec napravila neki novi korak poput zakazivanja doce?

Mia....gde si, daj raport...

Jana,Jasa,Lena...ce uskoro u proces...njih cemo uskoro da smaramo :P

Plusic....tebi drzimo fige....

Signora....uziva....i verovatno ce se uskoro preseliti u Prvi trimestar:D

 

Dobro je, pocela da radim, bila prosle nedelje na uz, spremna za novu borbu . . . :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa poprilicno..mislim da stize vestica -_-

Koji ti je danas dan ? Uradi odmah betu mozda treba da primis progesteron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji ti je danas dan ? Uradi odmah betu mozda treba da primis progesteron

10-i..uzimam prog, 3x200.. dr je rekao da ne mogu nista da uradim i da mirujem..sutra radim betu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li i dalje isto curka?  Ako si u NS mislim da radi Aqualab na bulevaru,  mozes i danas da uradis betu... 

I ja sam uzimala utrogestan 3 x 200mg, a kad sam prokrvarila,  posle pozitivne bete,  uveo mi je i inekcije progesterona... 

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko smeju da budu stari brisevi za insemenaciju? Nista mi ne pise na papiru koji sam dobila, pa ne znam da li je isto kao za histeroskopiju 15 dana maksimalna starost briseva? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sportiva....ja mislim da starost ne bi trebala da predje 15-tak dana....nekako mi logicno :D

sportiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima:) nova sam na forumu i volela bih postaviti pitanje prva m je vto u trosku drzava. U martu 2016 god operisana sam laparoskopski zbog zapusenih jajovoda ali nazalost oba jajovoda neprohodna na moju nesrecu ili vec ni ja neznam kako sl u novembru ostala trudna ali nazalost vanmatericna i opet operisana u toku celog ovog desavanja prosli smo drugu stepenu za vto u genezisu 16 nov. je bila zakazana konsultacija odmah posle vanmatericne i opet problemi septum materice inace sa hormonima sve u redu kod muza isto sve u redu! U ponedeljak operisana hvala bogu sve je proslo dobro u utorak sam poslala u genezis otpusno pismo iz bolnice a u sredu me zvala sestra pitala me koji mi je dan ciklusa ja rekla 13 ti ona kaze znaci sledece nedelje 20 ti dc i da dodjem u ponedeljak u genezis medjutim ja sam joj rekla da uzimam kontraceptiv zbog operacije(histeroskopija) ona mi rekla nema veze! Ali toliko je zurila da nista nista nisam mogla da je pitam! Pa bih volela vas pitati sta vi mislite hoce li sad poceti stimulaciju ako me vec pitala koji sam  dc? Inace da nisam imala septum ja mislim da bi vec zavrsila sve jer inace sve analize su mi dobri jedino amh mi je 1.5 a imam 32 god. Izvinite na dugom postu ali jednostavno neznam kome da se obratim! Pozzz za sve i svakome zelim da sto pre dobije svoju bebicu

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia....ja mislim da je sasvim ok sto ces sad krenuti...Mnoge zene koje operisu septum a nemaju problem sa jajovodima zatrudne u roku tri meseca (naravno da su i ostale analize dobre poput hormona).

Sestra ti je rekla da se javis 20-tog dana ciklusa jer ces verovatno od sledeceg dana 21.dc krenuti sa Diferelinom,inekcija koje te uvode u sam proces vto-a.(to nije stimulacija)Verovatno ce ti raditi i UZ da bi videli da li imas ciste....mada ako sad koristis kontracepciju verovatno su ti jajnici smireni i mislim da ce ti UZ nalaz biti dobar.

To je jedna mogucnost...i to se zove dugi protokol.....a druga mogucnost jeste da kad UZ analiza bude zadovoljavajuca da ces sa postupkom krenuti drugi dan od ciklusa takozvana kratka sema.Tu odmah kreces sa stimulacijom gde ti doktori prate razvoj folikula i traje oko 15-tak dana.

Nadam se da sam ti razjasnila neke stvari...ako jos imas pitanja tu smo zbog tebe.....:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dia....ja mislim da je sasvim ok sto ces sad krenuti...Mnoge zene koje operisu septum a nemaju problem sa jajovodima zatrudne u roku tri meseca (naravno da su i ostale analize dobre poput hormona).

Sestra ti je rekla da se javis 20-tog dana ciklusa jer ces verovatno od sledeceg dana 21.dc krenuti sa Diferelinom,inekcija koje te uvode u sam proces vto-a.(to nije stimulacija)Verovatno ce ti raditi i UZ da bi videli da li imas ciste....mada ako sad koristis kontracepciju verovatno su ti jajnici smireni i mislim da ce ti UZ nalaz biti dobar.

To je jedna mogucnost...i to se zove dugi protokol.....a druga mogucnost jeste da kad UZ analiza bude zadovoljavajuca da ces sa postupkom krenuti drugi dan od ciklusa takozvana kratka sema.Tu odmah kreces sa stimulacijom gde ti doktori prate razvoj folikula i traje oko 15-tak dana.

Nadam se da sam ti razjasnila neke stvari...ako jos imas pitanja tu smo zbog tebe.....:D

Hvala mnogo sam srecna sto si mi odgovorila:) ali ja imam zapusene jajovode medjutim neznam kako dogodila se vanmatericna trudnoca izvadili mi desni jajovod a levi zapusen! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako su jajovodi zapuseni moze doci do trudnoce...a vanmatericna se dogodila jer embrion nije mogao da se ugnjezdi u matericu jer je verovatno ostao u jajovodu.

Ne treba da brines u pravim si rukama.

Nemoj da se stresiras...sve je to normalno...zato i ides na vto jer tako zaobilazis jajovode.Extra je sto su ti sredili septum i sad vise nemas nikakvih problema da ostanes trudna posle procesa.

Sad samo uzivaj....odmaraj i misli pozitivno...cim si ostala i prirodno trudna velika je verovatnoca da ces i sad posle prve vantelesne osetiti kako u tebi raste novi zivot.

Za sedam dana kad odes na konsultacije znaces kad pocinjete i koji je protokol.

Samo smireno i strpljivo....

Dia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia,sta ima? Jesi vadila betu danas?

jesam, <1..idemo dalje ;)

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.