VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

I šta kažeš jassa...samo dve jajne ćelije...samo jedan embrion... :D hehe zezaće tebe taj embrion...pa će gologuz da ti trči po kući...pa ćeš da ga juriš da radi domaći...pa ćeš da ga ženiš/udaješ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I šta kažeš jassa...samo dve jajne ćelije...samo jedan embrion... :D hehe zezaće tebe taj embrion...pa će gologuz da ti trči po kući...pa ćeš da ga juriš da radi domaći...pa ćeš da ga ženiš/udaješ...

Ahahahaha.....:D:D:D

pupsik i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam,cure. Diiiiivne ste.:angel: Ja još ne mogu da verujem,s obzirom kako je sve krenilo. Zvala Betaniju jutros rekli mi da u ponedeljak ponovim betu. Još jedno mučenje,al dobro. 

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije na odmet proveriti. I ja volim sve da proverim. Samo imaj na umu da se beta duplira na 48h, da znas otprilike kolika treba da bude u ponedeljak. Ionako si ove dve radila malo ranije, kad vidis trocifrenu betu bice ti lakse vec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke! 

Da li ste imale iskustva sa insemenacijom?

Nadam se da je ovo prava tema za ovo pitanje.

Hvala unapred:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cestitam Jaso :)Meni je odlozena VTO zbog promene na grlicu radjena mi je histeroskopija sve je u redu i odmah i biopsija ,dobila nalaz nemam nikakve displazije samo cervicitis chronica .valjda hronicna upala grlica materice nadam se da cu to brzo izleciti vaginaletama i eventualno antibioticima pa da i ja pocnem vec sa tim bockanjem napokon:)Sledece nedelje idem tek u Betaniju na sterilitet da vidim sta i kako dalje.Nego imam drugi problem da mi je TSH visok neznam da li ce se spustiti do VTO

Izmenjeno od strane Nensi1984
zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage dameee :) pomerila sam se sa mrtve tacke, pocela sam da pijem Microgynon..juhuuu.. nesto se desava hahha :) s moje neke tacke gledista, trebalo bi da udjemo u ng cekajuci rez bete, ako sve bude islo po planu :) ljubim vas! 

jassa cekam tvoju sutrasnju ogromnu betu :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mia-ns baš sam mislila danas na tebe. Reko ne javlja se,šta li se dešava? Joj i ja jedva čekam sutra ali ću reći ovim u labu neka napomenu da je hitno da ne čekam opet rezultat ko u sredu(kad nisam umrla) i nek mi šalju na mail. Javljam se sutra ^_^

Mia-ns i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne morate više da čekate :( beta pala na 33,53. Prerano sam se ponadala :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa, bas mi je zao :( nema nazad - samo napred!

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako ? pa zasto? idemo dalje, jassa samo napred, do cilja, nema odustajanja!!!!! borba!!!!! :***

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa... :( bas mi je zao... :( Nema druge, nego u nove pobede... Secam se naseg pada bete... istog dana sam iskopala na koju foru cu opet da idem na VTO... To sto je beta rasla, ali nije nastavila da raste je znak biohemijske trudnoce, a to znaci da tvoje telo radi, prihvata, samo treba embrioncici da budu jos malo kvalitetniji.. Tako je meni dr objasnio, jer se i nama desilo slicno... tj rast pa pad bete prvi put... a evo, sad drugi put, moja smizlica nema mira ni nocu ni danju, ulazim u sedmi mesec za koji dan :) Zato, nastavi dalje!!!

Mia-ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,čula sam se sa dr rekla je da prekinem sa terapijom da čekam da dobijem i da već sledeći mesec možemo da krenemo sa novim nalazima i skupljnjem dokumenata za komisiju. I još mi je rekla da na prvostepenoj komisiji odaberem feronu jer ona tamo radi. 

Mia-ns i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa... :( bas mi je zao... :( Nema druge, nego u nove pobede... Secam se naseg pada bete... istog dana sam iskopala na koju foru cu opet da idem na VTO... To sto je beta rasla, ali nije nastavila da raste je znak biohemijske trudnoce, a to znaci da tvoje telo radi, prihvata, samo treba embrioncici da budu jos malo kvalitetniji.. Tako je meni dr objasnio, jer se i nama desilo slicno... tj rast pa pad bete prvi put... a evo, sad drugi put, moja smizlica nema mira ni nocu ni danju, ulazim u sedmi mesec za koji dan :) Zato, nastavi dalje!!!

To je i meni dr rekla. Dobro je što je bilo porasta bete. Sad ćemo verovatno imati nekih dodatnih testova ali ne mari samo da rezultat bude dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo imali nikakve dodatne testove, samo smo promenili kliniku, a ostali uz istog dr... Ali, kod nas se zna da su problem samo jajovodi kojih vise nema, suprug ima super spermogram, a i imamo vec dete, pa mozda zato nisu trazili nista dodatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jassa hormonima treba malo vremena da dodju k sebi. Moj ti je savet da sacekas da se ciklus normalizuje jer ce i tada verovatno hormoni biti u normali. 

Iskreno, mislim da ces sa dobrom stimulacijom dobiti dosta vise celija nego sada i da ce biti mnogo kvalitetnijih cvetića za implantaciju. Pritom u privatnoj bolnici ima mnogo vise uslova za pracenje razvoja embriončića, kao i asistirani hatching koji se u drzavnim ne radi... 

Ti probaj da se prijavis sto pre, da probas do kraja godine da udjes u komisije, ne verujem da su ti istekli vecina nalaza ( mozda samo brisevi jer vaze 3 meseca), jer nije sigurno da ce sledece godine biti finansiranja privatnika, to se svake godine donosi odluka.

Takodje jos jedan savet da odradis ogtt i trombofilije, ako vec nisi jer znaju da budu uzrok biohemijskih trudnoca i nemogucnosti cvetića da se zakace...

leni, sakovac i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istekli su mi svi nalazi jer su rađeni pre godinu dana. U svakom slučaju ja ću u decembru kad dobijem odrediti hormone,ako su ok skupim i ostale nalaze i na komisiju. A ako nisu dobri čekaću koji mesec(recimo februar) pa ću opet da ih radim. Idemo hrabro dalje. @Mia-ns sad čekamo tebe da uspeš :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.