Anketa o odvikavanju od pelena   116 votes

  1. 1. Dajte iskustva sa vašim klincima

    • Dečak do 2,5 godine bez muke
      34
    • Devojčica do 2,5 godine bez muke
      55
    • Dečak do 2,5 godine sa mukama
      16
    • Devojčica do 2,5 godine sa mukama
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Miro Bravo!!! :)

Viki mi takodje.Njoj svako drugo jutro dzak za spavanje bude mokar jer pelena propusti...ko sta radi samo perem i susim dzak,opet smo sve pelene izmenjali,ali nijedna ne moze da zadrzi tu kolicinu tecnosti izgleda

Jesi probala DM-ove gacice.Nama ne propustaju,a popije 2 flasice mleka pred spavanje ,a nekad nocu i vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi probala DM-ove gacice.Nama ne propustaju,a popije 2 flasice mleka pred spavanje ,a nekad nocu i vode.

e sutra idem da ih kupim.Koju velicinu vi koristite?Mislim Mina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sutra idem da ih kupim.Koju velicinu vi koristite?Mislim Mina :lol:

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

XXl,od18do30 kg.A i nisi puno pogresila-kupovacu i ja meni jos malo.Posle proslog porodjaja sam piskala ko sasava :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha :lol:

Hvala ti,jos njih nismo probali(mislim ona :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na mene vrse pritisak poznanici i familija iz Srbije da krenem sa ovikavanjem od pelena dok me ovde kritikuju kako je on jos mali (20meseci) da razume sta od njega zelim i da ga samo opterecujem time. Stavim ga kad tad na nosu, nekad se ispiski nekad ne. Nekad sedi po pola sata tako i igra se ali nista ne uradi dok mu ne obucem pelenu. Razmisljam da mu kupim adapter ua wc solju posto voli da nas imitira pa ce mu to mozda lakse pasti nego nosa :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na mene vrse pritisak poznanici i familija iz Srbije da krenem sa ovikavanjem od pelena dok me ovde kritikuju kako je on jos mali (20meseci) da razume sta od njega zelim i da ga samo opterecujem time. Stavim ga kad tad na nosu, nekad se ispiski nekad ne. Nekad sedi po pola sata tako i igra se ali nista ne uradi dok mu ne obucem pelenu. Razmisljam da mu kupim adapter ua wc solju posto voli da nas imitira pa ce mu to mozda lakse pasti nego nosa :huh:

Ma pusti familiju,ti najbolje znas svoje dete...i opet ponavljam...po meni je uspeh kad dete cak i samo sedi na nosi,pola posla gotovo.Kupi mu adapter obavezno,polako i bez pritiska...i na prolece ce vec biti i stariji,spremniji i ima da ih skinete ocas posla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stavljam Strahinju ponekad SAM MI TRAZI !!! Sedi na wc solji i smeje se i gleda :) Bas je smesan hehehe,ali nikad ne uradi sta treba ,nema veze ima vremena :) Ne opterecujem se time ..

Sto kaze Citana pusti ti familiju i ostale ti i tvoje dete znate najbolje kad je spremno ... .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne osvrcem se mnogo na to ta drugi kazu ali opet nekad se zapitam da li gresim...Bas kao sto kazete, ja ga najbolje poznajem i ocenicu kad bude spreman.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

brinet,nemoj da se brines sta ti drugi govore,jer kao sto su ti vec rekli djete ce samo odluciti kad je spremno.ne vrijedi nista na silu.ja sam jovanu pokusavala da stavljam na nosu prije par mjeseci i nije imalo teorije da sjedi.sto sam je vise forsirala,to je ona vise odbijala i da sjedi,a kamoli da obavi nesto.tako da sam bila odustala.medjutim,prije 15ak dana,rijesila sam da opet pokusam.i bez ikakvih problema jovana je prihvatila nosu.prvi dan se piskila u gacice stalno,da bi vec sutradan pocela traziti da piski.cak smo posle par dana skinule i nocnu pelenu.jedini problem je da trazi da kaki,ali vjerujem da cemo i to bez vecih problema rijesiti.

ne vrijedi ih pritiskati.kad sami budu spremni,bez ikakvih problema ce se rijesiti pelena.i mislim da im ne treba vracati pelene.kad im se skinu,treba za stalno ih skinuti.mi smo za Nikoljdan isli na slavu u drugi grad,sat vremena voznje udaljen od naseg mjesta.nisam joj htjela staviti pelenu,vec sam joj ponijela nosu u autu.

tako,da smo mi ovaj problem rijesili bez puno muke.

mame,samo treba biti opusten,bez nerviranja oko malih nezgoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prijavim ovde... :)

Počeli smo sa odvikavanjem, kad god ga stavim na nošu on piški, neće sam da traži, al se uhvati za pišu i kaže "neće pisci gace" i onda se upiški ako ga ne stavim na vreme....

A što se kakenja tiče, mislim da će to biti nemoguća misija.... adapter za šolju neće ni da vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jedno pitanje:

od kog meseca su vasim bebama suve nocne pelene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jedno pitanje:

od kog meseca su vasim bebama suve nocne pelene?

uf tesko pitanje....sve zavisi....nekad nisu ni sad suve....sve zavisi. nekad se ispiski pred spavanje i onda piski tek ujutru, a nekad se probudi i vidim je malo piskio u pelenu...sve zavisi koliko uvece tecnosti popije....

mada sad su nam suve nocne pelene uglavnom, ali opet se desi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jedno pitanje:

od kog meseca su vasim bebama suve nocne pelene?

Kakvi suve,pune su kao brod :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvi suve,pune su kao brod :lol:

Nama su suve od 11.tog meseca. Desila su se samo dva upiskavanja do sada i oba puta se probudio, a danas mu je polurodjendan (bio juce 18.1. ;) )

O kakenju necu ni da pricam...to smo zavrsili sa 5 meseci, cini mi se.

I sad, ja se pitam da li treba da forsiram nosu ili jok. Ja mu je spominjem jer me kapira, vidim, ali ako nece da sedne na nju, ne teram ga nikako. A nudim mu tek mozda tri, cetiri puta u toku dana. Hajde da kazem da upsemo da napunimo nosu jednom u dva dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jedno pitanje:

od kog meseca su vasim bebama suve nocne pelene?

Nama su jos pune,nekad cak i iscuri sa strane....

A i dnevne bih mogla da vratim od kad se Ana rodila.Sad se ponovo navikavamo. GLOZNO>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,pokusaj,nije na odmet.Vidjala sam decicu koja su i ranije pocela da koriste nosu.Ali nocnu definitivno mozes da mu skines.Blago vama :D

A Mina se i dalje obavezno jednom dnevno upiski.(i to uvek samo jednom)Sta li joj to znaci nemem pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su suve od 11.tog meseca. Desila su se samo dva upiskavanja do sada i oba puta se probudio, a danas mu je polurodjendan (bio juce 18.1. ;) )

O kakenju necu ni da pricam...to smo zavrsili sa 5 meseci, cini mi se.

I sad, ja se pitam da li treba da forsiram nosu ili jok. Ja mu je spominjem jer me kapira, vidim, ali ako nece da sedne na nju, ne teram ga nikako. A nudim mu tek mozda tri, cetiri puta u toku dana. Hajde da kazem da upsemo da napunimo nosu jednom u dva dana...

Ja ne znam kad je pocela pelena da nam bude suva nocu, ali zapravo to ni ne pratim, jer mi je to isto kao i kod nas..ako uvece popijem dosta tecnosti, ici cu u wc, ako ne nikom nista...jer luka definitivno nije poceo da se budi nocu i da trazi da ide u wc...mislim tek smo savladali dnevno trazenje :lol:

e ja da sam na tvom mestu stavljala bih ga u svakom slucaju na nosu, posto hoce da sedi.

najbitnije da ujutru cim ustane ga stavis, da ima tu naviku cim ustane da piski, pa onda opet na svaka 2-3 sata kad im je generalno vreme da piske...i uvece naravno pred spavanje....tako smo mi poceli, ali nemoj nas uzimati u obzir jer luka je dete koje ako nesto zacrta mozes da dubis na trepavicama to nece da promeni...a tako je bilo i za nosu...prvo nije hteo da sedi ni pod razno a posle kad je poceo...ma ima cela istorija na ovoj temi da se ne ponavljam...

ali da, mislim da je petar sasvim spreman za nosu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jos u frci da mu skinem tu nocnu pelenu, a najveci mi je problem to jutarnje piskenje. On ne piski odmah kad ustane. Nekad prodje pola sata, 45 min. Za to vreme ja vec moram da mu spermim dorucak. Ne znam uopste kako da se organizujem za to.

Znaci, na svaka 2, 3 sata ponuda. Pa ako hoce da sedi, sedi, ako ne, nema silovanja?

P.S. ja sam samo trudna ustajala nocu zbog piskenja.Inace, ako se desi da ustanem i moram u WC, to je znak da sam sutra bolesna. Tako mi je ceo zivot i sad. Cudno,a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jedno pitanje:

od kog meseca su vasim bebama suve nocne pelene?

Od nove godine mu je noćna pelena suva, i planiram ovih dana da je skinem.

Što se tiče stavljanja na nošu, tek od pre tri meseca hoće na nju, inače nije hteo ni da je vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jedno pitanje:

od kog meseca su vasim bebama suve nocne pelene?

Dok nismo otisli u Srbiju pelena mu je bila non stop suva tokom noci ,a kako smo se vratili ,nema sanse ,uvek se upiski.... A ponekad i ukaki ...kao na primer sad.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olivera je skroz skinula pelene sa tacno dve godine. Ali nikad nije piskila nocu, od ponoci do 5 . Tako ni Kristina, i verujem da ce mi to pomoci da joj skinem pelene za koju godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde jedno pitanje:

od kog meseca su vasim bebama suve nocne pelene?

od godinu dana otprilike...ali znas kako...naidje period kad po nedelju dana joj bude suva nocna...pa onda ide period kad joj po nedelju dana bude mokra komplet posteljina od procurivanja pelene...a manje vise svaki dan popije istu kolicinu tecnosti

i da se samo pohvalim da nam se nezgode nisu desile jaaako dugo...cak ni tokom dnevnog spavanja :)

Sad ucimo da treba da se kaki na adapteru a piski u nosi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok nismo otisli u Srbiju pelena mu je bila non stop suva tokom noci ,a kako smo se vratili ,nema sanse ,uvek se upiski.... A ponekad i ukaki ...kao na primer sad.... <_<

Joj! Strasno! Znaci, sve iz pocetka?

od godinu dana otprilike...ali znas kako...naidje period kad po nedelju dana joj bude suva nocna...pa onda ide period kad joj po nedelju dana bude mokra komplet posteljina od procurivanja pelene...a manje vise svaki dan popije istu kolicinu tecnosti

i da se samo pohvalim da nam se nezgode nisu desile jaaako dugo...cak ni tokom dnevnog spavanja :)

Sad ucimo da treba da se kaki na adapteru a piski u nosi :)

Dakle, mozda se tvoja prognoza da cemo mi da skinemo pelenu u prolece i ostavri, samo ja da budem dosledna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana svaa cast za nezgode, nama se dese, ali posto mi non stop zujimo pa kad on trazi da mu se piski, mama ne moze uvek da nadje mesto gde da se to obavi, onda jadan ne moze da trpi vise.....i tako , ali dobro, nije kraj sveta...

Yelena ja verujem da mozete do proleca skinuti sigurno! jedino sto je sad zima, pa je to malo teze,,,,tj obcno se mame odluce na skidanje pelena na plolece ili leto zbog toplijeg vremena, ali opet nema pravila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.