odgovora

Objavljeno

Opet ja,kao papagaj,nije svuda tako.Zavisi od vaspitacice! Ima mnogo onih koje rade makimalno svoj posao i u potpunosti opravdavaju naziv vaspitno-obrazovne instititucije! :)Snezo,gledaj na to vreme doalska kao na skolu,zna se kad pocinju casovi.Ako dodjes kad ti hoces propustas prve casove.Tako i oni imaju svoju koncepciju rada.Odredjeno vreme za svaku aktivnost i obrok.Postoji neki ritam rada.I ti imas fiksno radno vreme,znas kad i sta.Tako i oni.

Ok. Znam ja da oni imaju svoj plan i program,al eto, meni je mnogo da je isprva saljem po 8 sati u vrtic. A pritom moj muz je ujutru kod kuce, a meni treba da je neko pazi u intervalu od 12h do 16.3oh.

I izvinjavam se ako sam generalizovala stvari,kad sam rekla drzavni vrtici mislila sam prvenstveno na ovaj u blizini moje kuce,jer tu znam kakvo je stanje. Nadam se da nisu svi isti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja glasam za vrtic! Moji decaci idu u drzavni vrtic i ja sam prezadovoljna, a i oni! Adaptacija jeste bila malo traumaticna, ali vise za mene, bila sam trudna i osetljiva, a klinci su po recima vaspitacica plakali dok ne udju i sobu, cim bih ja okrenula ledja, oni bi se smirili u roku od 3 minuta. A recimo, kad ih vodi tata nisu plakali uopste, znaci da osecaju koga mogu lakse da "zbare" ;). Zima je bila takodje cupava zbog stalnih prehlada, ali mislim da je i to vazno, jer deca koja nisu isla u vrtic to prolaze kad krenu u skolu.

Vaspitacice su divne, dosta rade sa njima, svaki dan me obraduju nekom novom pesmicom, crtezom i sl. Koliko god ja da radim sa njima kod kuce, oni tamo imaju plan i program prilagodjen njihovom uzrastu . Jednom mesecno im dolazi pozoriste pinokio, strariji sin ima engleski i sport dva puta nedeljno (to nije obavezno i placa se dodatno, ali se sve desava u toku boravka). Dok su bili sa mnom kod kuce, morala sam i da ih hranim, i uspavljujem i oblacim, sada sve to rade sami.

Hrana je super, raznovrsna, i sigurnije se osecam sto znam da redovno svo osoblje prolazi higijensko-sanitarne kontrole, sto za privatne vrtice nisam bas sigurna. Cula sam da u nekim privatnim u Bg-u cak donose deci hranu iz restorana sto mi je totalno bzvz. I da dodam jos to da sam ja krenula u vrtic sa 18 meseci, kaze mama da sam obozavala da idem, a cak i ja danas imam neka lepa secanja (naravno iz malo starijeg uzrasta).. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Znam ja da oni imaju svoj plan i program,al eto, meni je mnogo da je isprva saljem po 8 sati u vrtic. A pritom moj muz je ujutru kod kuce, a meni treba da je neko pazi u intervalu od 12h do 16.3oh.

I izvinjavam se ako sam generalizovala stvari,kad sam rekla drzavni vrtici mislila sam prvenstveno na ovaj u blizini moje kuce,jer tu znam kakvo je stanje. Nadam se da nisu svi isti ;)

Ti nju mozes da uzmes i ranije.Ja sam sad pred krja skolske godine tako radila,bila je samo do spavanja.Nezgodno je kad vas dvoje radite u razlicitim smenama,ali ne znam ni da li je u privatnim moguce dovesti dete u podne.Obicno je to vreme za spavanje.

Ima dece kao sto je Mivin V.koja tesko prihvataju adaptaciju i sklona su prehladama,ali toopet zavisi od brojnih faktora. Ne mozemo vrtic za sve velicati,ali ni kuditi.

Cinjenica je da vecina nas mora da radi i da porodica zbog toga trpi. Ali,moramo da se naviknemo i prihvatimo situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti nju mozes da uzmes i ranije.Ja sam sad pred krja skolske godine tako radila,bila je samo do spavanja.Nezgodno je kad vas dvoje radite u razlicitim smenama,ali ne znam ni da li je u privatnim moguce dovesti dete u podne.Obicno je to vreme za spavanje.

Ima dece kao sto je Mivin V.koja tesko prihvataju adaptaciju i sklona su prehladama,ali toopet zavisi od brojnih faktora. Ne mozemo vrtic za sve velicati,ali ni kuditi.

Cinjenica je da vecina nas mora da radi i da porodica zbog toga trpi. Ali,moramo da se naviknemo i prihvatimo situaciju.

Da, sa ovim se slazem. To je kljucno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam protiv vrtića, daleko od toga. Ali mjesto u kojem živim je katastrofa, sve nam je katastrofa od zapošljavanja pa nadalje tako da nisam sigurna da li bih svoje dijete ovdje upisala u državni vrtić. Zasad je čuva baka i to mi odgovara. Evo šta se nedavno desilo kod nas a tome se više ništa ne priča... jer se stvari pokušavaju zataškati http://www.otisak.ba/brcko/17109-brcko-dvoje-cetverogodisnjaka-izsetalo-iz-obdanista-nasa-djeca-baka-pronasla-unuka.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mi hvala bogu izlazimo iz vrtića. Njemu i nije bilo toliko loše. Ali ja sam jedva preživela. Pogotovo prve dve godine. I to zbog vaspitačica i hrane. Prve dve godine su vaspitačice bile grozne a i menjale su se ko na traci. A zato druge dve su bile odlične. Srdja nije hteo da jede. E kad radi Ljilja ja znam da će on jesti, jer kod nje nema šale. A kad radi ova druga nisam nikad sigurna da li je jeo i koliko.

U vrtiću je naučio da čita i piše.

Znači sve zavisi od vaspitačica i kako će prihvatitit vaše dete.

Prva 3 dana nije plakao a kad je 4 dana zaplako kad me nije auto udario koliko sam bila izgubljena.

Vrtić se završio a čeka me škola.

Neka mi je bog u pomoći

snowhite i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam neki kiseo ukus u ustima i sva sam nekako bljak kad se setim svog vrtića. Imala sam tamo puno drugara, vaspitačice su bile dobre, sve je bilo ok ovako gledano, ali ja jednostavno nisam bila dete za vrtić. Uvek sam bila na svoju ruku, to otvoreno kažem, volela sam da pevam i crtam sama sa sobom, nisam volela da spavam preko dana uopšte (nikad nisam ni spavala preko dana, čak ni beba kad sam bila), mogla sam lepo da se igram i volela sam javno da nastupam, ali ne i da mi se nameće nešto od toga i da bude pod obavezno i kako drugi osmisle... Ukratko, nisam pravila probleme, ovako "na oko" sam bila dete za primer, aktivna, ali to je u meni izazivalo neki čudan i u principu ružan osećaj.

I dakle sećam ga se i imam ga i danas, kad god pomislim na vrtić.

Planiram da dam A. u vrtić od jeseni na pola dana. Treba mi par sati dnevno da završim neke obaveze koje ne mogu da ostavim nedovršene. Ali se stalno pitam kako će ona to prihvatiti i da li će mi jednog dana reći isto ovo što sam ja ovde napisala. Bilo bi mi teško da bude tako. Neko gore reče nešto u smislu da ne treba mnogo da razmišljamo unapred i treba da prihvatimo situaciju. To sve stoji, ali i dalje bih bila tužna da mi dete ne ponese lepe uspomene na vrtić. Idemo s idejom da će joj biti lepo, ali šta ako bude "spolja" lepo a u stvari ne... Ja, eto, mojim roditeljima nikad nisam ni rekla koliko mi je vrtić bezvezna uspomena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ima razlicitih iskustava,hvala devojke u svakom slucaju :-) Imam jos vremena da se pripremim,valjda cu do tada promeniti misljenje. Ne mislim da su svi drzavni vrtici losi ali sve je to velika lutrija,hoces li nabasati na dobre vaspitacice ili ne a to me bas nervira,pa moje dete je u pitanju a treba da gledam u pasulj hoce li nam v.aspitacica biti vestica ili ne. Grrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u zivotu ti je lutrija danas. Niko ti nista ne moze garantovati.

Moje starije dete ide u drzavni vrtic. Mi smo jako zadovoljni jer on voli da ide, voli vaspitacice. Slabo jede ali, dodje kuci pa jede i kuci i tako.. Balansiras ali sve je to za detetovo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam protiv vrtića, daleko od toga. Ali mjesto u kojem živim je katastrofa, sve nam je katastrofa od zapošljavanja pa nadalje tako da nisam sigurna da li bih svoje dijete ovdje upisala u državni vrtić. Zasad je čuva baka i to mi odgovara. Evo šta se nedavno desilo kod nas a tome se više ništa ne priča... jer se stvari pokušavaju zataškati http://www.otisak.ba...asla-unuka.html

Desilo se isto skoro i u NS. Devojcica je sama otisla iz vrtica. I sta sad tu da se kaze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam se jedno vreme osecala jako slicno kao Amorfati, obuzimala me jeza pri samoj pomisli na odvajanje od deteta i pisala sam o tome na drugoj temi. Ne kazem da nemam neke strahove i sada, imam ih itekako, ali sad vec idemo cesce na igralista i igraonice posto smo veci i vidim da detetu prija drustvo, sav je nasmejan, trtlja za sve pare, uopste uziva u komunikaciji s drugom decom. On je ovako sa mnom po cele dane, sta znam, ipak nije lose kad se dete druzi s vrsnjacima na stalnoj osnovi, ne samo deca koju sretne u setnji, a mi ovde rodbine nemamo, niti prijatelja koji imaju decu tog uzrasta. Tako da kad me uhvate te misli i strahovi, trudim se da se ubedim da ce odlazak u vrtic biti njemu na korist i bude mi malo lakse :)

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1372441798' post='693603]

Sve u zivotu ti je lutrija danas. Niko ti nista ne moze garantovati.

Moje starije dete ide u drzavni vrtic. Mi smo jako zadovoljni jer on voli da ide, voli vaspitacice. Slabo jede ali, dodje kuci pa jede i kuci i tako.. Balansiras ali sve je to za detetovo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se ali u ovom slucaju bi ipak drzava trebalo da garantuje, drzavni vrtic je u pitanju. A i da nije, valjda neko treba da se pozabavi time sto se nestrucni i nezainteresovani ljudi bave nasom decom a pritom su za to i placeni. Svaka cast posvecenim vaspitacicama, ovo se odnosi na one druge.

Da mi se malo dete samo odšetalo do kuće,pobrinula bih se da dobije momentalni otkaz.Kad samo pomisliš šta je sve detetu moglo da se desi zbog neke nepažljive osobe,koja je nastavila i dalje da radi tu gde radi :angry: .Nije to šala,to je nečije dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao neko ko je pobegao iz vrtica prvi dan, mogu da vam kazem da je vrtic kao vojska. Posto neko rece da nije. (ne znam da li ste stanje u poslednje vreme promenilo)

Ako dete nece da jede u 9 ujutru, znaci nece da jede u 9 ujutru, ako kaze u 10 da je gladno, ima da mu se da da jede. Kraj price.

Ne moze niko dete da tera da jede ako nije gladno, ili da mu ne da da jede samo da bi ga vaspitalo da slusa svo po naredjenju.

To nije pravilno razvijanje deteta. Treba mu dati svu slobodu.

Po meni drzavni vrticu su jos u moje vreme bili uzas. Doduse, onda se nesto i radilo nekad, pisali smo slova, crtali smo, pevali, bojili, igrali se. A sad, kao zabranjeno je da deci pokazjuju slova u vrticu?! wtf?!

Pa valjda vrtic treba da sluzi da se dete pripremi za skolu koja ga ceka, da zna nesto, lakse ce se prilagodi posle.

Privatnih vrtica ima dosta po istom principu, pokusavaju da ukrote decu, da prilagode njima. Jezim se od takvih.

Moje dete cu dati sa godinu dana u privatni vrtic blizu firme, tako da i muz i ja mozemo da odemo kad god zatreba nesto odmah. A cim mi se dete pozali na nesto sto je strasno, ima da zatvorim vrtic da vise nikad nece moci da ga otvore. :)

amorfati voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anonimus bas sam se slatko nasmejala..... zamisli kad bi 30 dece u grupici jelo kad mu se jede, na sta bi to licilo, ne bi mogli vaspitaci nista da rade sa njima.... inace, za tvoju informaciju deca u vrticu uce da citaju i pisu i rade sabiranje i oduzimanje do 10....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anonymous bas me je nasmejao ovaj post!

Moje dete ide u drzavni vrtic i jako se lepo vaspitacice ophode prema njima. Crtaju, svaki dan donese neki crtez a sad je pred raspust doneo svoj blok sa tematskim radovima koje su imali. Pravili su sami cestitke za Novu Godinu, mamama poklone za 8 mart i cestitku, igraju se, setaju, vode ih u park, uce pesmice.. Bolje ne bih ni pozelela.

A to sto kazes da im treba dati slobodu, ja ni kuci to tako ne primenjujem. Dorucak je kad je dorucak, ako jede jede nema sanse da cu da mu kazem, ako pile moje, ponudicu te za sat ponovo!!! Upravo zbog takvog davanja slobode posle deca i kad krenu u skolu, ako im dune ustanu na sred casa jer su mozda gladni, ne sedi im se vise i tako to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1372604105' post='693995]

Anonymous bas me je nasmejao ovaj post!

Moje dete ide u drzavni vrtic i jako se lepo vaspitacice ophode prema njima. Crtaju, svaki dan donese neki crtez a sad je pred raspust doneo svoj blok sa tematskim radovima koje su imali. Pravili su sami cestitke za Novu Godinu, mamama poklone za 8 mart i cestitku, igraju se, setaju, vode ih u park, uce pesmice.. Bolje ne bih ni pozelela.

A to sto kazes da im treba dati slobodu, ja ni kuci to tako ne primenjujem. Dorucak je kad je dorucak, ako jede jede nema sanse da cu da mu kazem, ako pile moje, ponudicu te za sat ponovo!!! Upravo zbog takvog davanja slobode posle deca i kad krenu u skolu, ako im dune ustanu na sred casa jer su mozda gladni, ne sedi im se vise i tako to..

My happiness, enav, majat i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anonimus bez uvrede, al malo zvuci neozbiljno, razumem da zelis najbolje za svoje dete, al kao sto su zene rekle, na sta bi to licilo. Skoro sam pricala sa ocem jednog klinca kojeg su upisali u vrtic, i savetuje me da se prvo raspitam koji je dobar, pa da se raspitam koja je dobra vaspitacica..Meni to ne pada na pamet da radim, daj Boze da uspemo i da se upisemo, a ako cu je stakvom mislju upisivati dal ce nesto da se desi, dal ce vaspitacica da bude dovoljno dobra i sl, onda batali . Ja idem s mislju da je to dobro za dete i da ce joj biti lepo u drustvu.

To sto se jede u isto vreme, valjda ima neki kucni red, naucice se, a i sve zajedno rade, lepse je u drustvu.

nasha, enav, *andjelcic* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao neko ko je pobegao iz vrtica prvi dan, mogu da vam kazem da je vrtic kao vojska. Posto neko rece da nije. (ne znam da li ste stanje u poslednje vreme promenilo)

Ako dete nece da jede u 9 ujutru, znaci nece da jede u 9 ujutru, ako kaze u 10 da je gladno, ima da mu se da da jede. Kraj price.

Ne moze niko dete da tera da jede ako nije gladno, ili da mu ne da da jede samo da bi ga vaspitalo da slusa svo po naredjenju.

To nije pravilno razvijanje deteta. Treba mu dati svu slobodu.

Po meni drzavni vrticu su jos u moje vreme bili uzas. Doduse, onda se nesto i radilo nekad, pisali smo slova, crtali smo, pevali, bojili, igrali se. A sad, kao zabranjeno je da deci pokazjuju slova u vrticu?! wtf?!

Pa valjda vrtic treba da sluzi da se dete pripremi za skolu koja ga ceka, da zna nesto, lakse ce se prilagodi posle.

Privatnih vrtica ima dosta po istom principu, pokusavaju da ukrote decu, da prilagode njima. Jezim se od takvih.

Moje dete cu dati sa godinu dana u privatni vrtic blizu firme, tako da i muz i ja mozemo da odemo kad god zatreba nesto odmah. A cim mi se dete pozali na nesto sto je strasno, ima da zatvorim vrtic da vise nikad nece moci da ga otvore. :)

Nemam nikakvo lose misljenje o tebi, ali ovaj tvoj post me je nenormalno iznervirao.

U slucaju da se deca ponasaju kao iz tvog posta, 10toro dece bi trebalo da cuva 30 ljudi, a i ovako bi deca vaspitavala nas a ne mi njih.

Dete ne mora da jede u 8ujutru. U 10 kad kaze da je gladno nece dobiti jer je vreme obroka proslo. Cekace 11h kad je rucak, kraj price. To je moj stav.

Usput, vidim da si jako neinformisana. Sa decom se radi mnogo vise nego ranije. To da je deci zabranjeno da uce slova je totalno netacno, a prvi primer je to sto do polaska u skolu vaspitaci su DUZNI da ih nauce pravilnom citanju i pisanju.

Sto se tice ukrocivanja dece, ne znam o cemu pricas. Ne, najbolje bi bilo da napravis od deteta smozivog divljaka koje ce da radi KAD i STA ono hoce, bez obzira i osecaja da pored njega postoji jos neko drugi. Dete ne moze da radi kad sta hoce i tacka. Moze da postoji zelja i kompromis i nista vise. Za tebe bi i bilo najbolje da ne upisujes dete u drzavni vrtic, da ne bi "dozivelo torturu".

Maki-D , enav i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anonymus, zabavna kao o uvek :) ! Mnogo volim da čitam / slušam one koji bi da zatvaraju institucije jer ne odgovaraju NJIHOVOM detetu, prvo vrtić, onda škola, pa - što da ne, fakultet i dom zdravlja i biblioteka pa bioskop..... ma spisku nikad kraja :).... Mora da je divno imati ovakvog saradnika u radnom okruženju i komšilluku....

enav, mna mama, Maki-D i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam nikakvo lose misljenje o tebi, ali ovaj tvoj post me je nenormalno iznervirao.

U slucaju da se deca ponasaju kao iz tvog posta, 10toro dece bi trebalo da cuva 30 ljudi, a i ovako bi deca vaspitavala nas a ne mi njih.

Dete ne mora da jede u 8ujutru. U 10 kad kaze da je gladno nece dobiti jer je vreme obroka proslo. Cekace 11h kad je rucak, kraj price. To je moj stav.

Usput, vidim da si jako neinformisana. Sa decom se radi mnogo vise nego ranije. To da je deci zabranjeno da uce slova je totalno netacno, a prvi primer je to sto do polaska u skolu vaspitaci su DUZNI da ih nauce pravilnom citanju i pisanju.

Sto se tice ukrocivanja dece, ne znam o cemu pricas. Ne, najbolje bi bilo da napravis od deteta smozivog divljaka koje ce da radi KAD i STA ono hoce, bez obzira i osecaja da pored njega postoji jos neko drugi. Dete ne moze da radi kad sta hoce i tacka. Moze da postoji zelja i kompromis i nista vise. Za tebe bi i bilo najbolje da ne upisujes dete u drzavni vrtic, da ne bi "dozivelo torturu".

Ovo je totalno pogresan stav.Pa ne mogu sva deca biti u isto vreme gladna.Ja ne kazem da svi jedu kad ko stigne,ali zasto ne izaci u susret ako se desi izuzetak.Zasto vaspitacica ne moze da uzme dete za ruku i povede ga u kuhinju da mu nesto da.Zato sto nece,sto je bezosecajna i bas je briga sto je necije dete gladno.A sigurna sam da joj niko ne bi dao otkaz,sto je dala detetu da jede.

Uostalnom uopste nije stvar vrtica kao ustanove ili nekog pravila,vec je samo i jedino stvar covekovog licnog morala i osecaja,kojeg vidim ima sve manje.Srecom pa moja deca ne moraju da idu u vrtic. :D

Ali stvarno sam se uverila da ima bezosecajnih,nezainteresovanih vaspitacica,koje samo dodju da otaljaju tu smenu,jer ih kuci ceka gomila posla,briga i problema.Cast izuzetcima,ali retki su nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se slazem da je to uzasno "uobrocavati" dete. Pa ni ja ne jedem svakog dana u isto vreme. Ali, na zalost, svesna sam da je to jedini nacin funkcionisanja u vrticu.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta je sa prebukiranošću u vrtićima?O tome niko ne govori.Zar je humano da toliko dece bude na tako malom prostoru?Da napomenem govorim o stanju u vrtićima u gradu u kom živim,ne govorim o Urugvaju,Paragvaju,Južnoj Amreci,i naravno Srbiji jer tamo ne živim,da opet ne bude kako ja generalizujem.Treba zadovoljiti neke osnovne kriterijume i potrebe deteta pre svega.Ima tu još dosta anomalija,ovo je jedna od njih.

Neću da lažem sebe,i stvaram odbrambene mehanizme,e super je tamo,njoj je to najbolje kad znam da nije.Reći ću jednostavno ako moram,moram a d a mi bude svejedno i da ja dramim je priča za malu decu. ;)

http://www.vijesti.me/vijesti/udruzenje-roditelja-stanje-vrticima-je-nezadovoljavajuce-clanak-91322

Nagledala sam se ja svega u vrtićima,iako moje dete ne ide u isti.Igrom slučaja radim sa ljudima koji se bore za bolje stanje u njima,i znam kroz šta prolaze,i kako se država pretrže za vrtiće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...i da,šta će televozor u vrtiću?Zar stvarno dete od 2 godine treba da zuri u TV?Jednom dok sam sedela kod moje prijateljice na kafi,bila sam trudna,njeni blizanci od 2 godine su se bukvalno prilepili za TV.Nisu ni držali odstojanje od metar,nego su se gurali da stoje tačno pred TV-om.Marijana ih je opominjala,a onda mi rekla kako u vrtiću gledaju crtane konstantno,i bore s eko će da vidi šta jer ih je puno.Kad mi je to ispričala dobro me zamislila,iako sam ja želela isto poslati dete u jaslice.

Ja bih tv iz vrtića izbacila,nepotrebno.

Bila sam u predškolskom,vaspitačica nas je izvodila napolje,igrali smo se,učili pjesmice,a bili smo mnogooo stariji,pa nam nije trebao TV.Zato mi nije jasno,šta će deci do 3 godine TV u vrtićima?E da,opet ne znam kako je kod vas,kod nas u mnogim vrtićima se gledaju crtani filmovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je totalno pogresan stav.Pa ne mogu sva deca biti u isto vreme gladna.Ja ne kazem da svi jedu kad ko stigne,ali zasto ne izaci u susret ako se desi izuzetak.Zasto vaspitacica ne moze da uzme dete za ruku i povede ga u kuhinju da mu nesto da.Zato sto nece,sto je bezosecajna i bas je briga sto je necije dete gladno.A sigurna sam da joj niko ne bi dao otkaz,sto je dala detetu da jede.

Zato sto za svu decu treba da vaze ista pravila. Onda ce to videti drugo dete pa ce traziti da i njega odvede u kuhinu, i tako ce vaspitacica ceo dan da voda decu do kuhinje i nazad..Moj mladji sin se jednom pozalio vaspitacici da je gladan i ona mu je dala keksic da zavara glad do rucka. A starijeg i dan danas nekada nahrani vaspitacica posto je najmladji u grupi (iako se ja ne slazem bas sa tim posto on ume sam da jede, samo se mazi). Tako da nije bas sve tako crno-belo.

I za normalno funkcionisanje metabolizma je vazno da se svaki dan jede u priblizno isto vreme. Ok beba sisa na zahtev, ali kako znate kad da date npr. sestomesecnoj bebi da jede???

Moj mladji sin bi po ceo dan mogao nesto da gricka iako nije gladan, a sklon je gojenju.. i sad bih ja svaki put trebala da mu dam kad on to trazi?? Bez ljutnje, ali meni to zvuci malo neozbiljno, kao da zelite da kontrirate, ne mogu da verujem da neko stvarno tako funkcionise.. Bas bih volela da mi neko od vas opise jedan dan u vasoj porodici (kad ko jede, spava,kako kuvate rucak, uspavljujete decu itd.), bez zelje da raspravom, samo sam znatizeljna...

Sa takvim stavom i bolje da ne saljete dete u vrtic posto vam ni jedna vaspitacica nece biti dovoljno dobra. Pretpostavljam da se taj model posle prenese i na skolu, i sto je neko ovde napisao, ne sve ostale institucije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.