Da li se muškarci promene nakon "potpisivanja papira"?

odgovora

Objavljeno

Pozdrav devojcice :) Mene interesuje da li su se vasi muskarci promenili kada ste se vencali?Ja sam ubedjena da se mnogo vise opuste i da im je taj papir kao neka sigurnost.Kakva su vasa iskustva,iskreno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se nista nije promenilo, i pre toga smo ziveli zajedno, imali svoje dogovore i procedure, papir to nije mogao promeniti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago zbog toga...Nateracete me da se udam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista se nije promenilo.. doduse mi smo posle 3 meseci veze poceli da zivimo zajedno i posle jos mesec dana se vencali... Ne vidim razlog zasto bi se neko promenio zbog papira, ni to nije nikakva sigurnost. Razvod postoji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se uopste nista nije promijenilo. Kako smo se dogovarali u vezi tako nam je i u braku, postujemo dogovore i obecanja, moj je muz u potpunosti isti i volim ga puno zbog toga. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se najviše menjalo kad je došla beba.Papir ništa nije promenio,ko što neko reče postoji i drugi papir brakorazvodni :P al eto kad je došla beba imamo sve manje vremena za nas.

bullet i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se promenio malo, ali na bolje :)

Nekako je postao odgovorniji, ozbiljniji i tako dalje, mi smo uvek na prvom mestu, i ljubav nam je nekako jaca od kad smo se uzeli, a pogotovo otkad smo dobili dete..momak ti moze biti danas-sutra, muz je muz..i brak nije papir..ne znam ko izmisli tu budalastinu

Schveca, malena jaa i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se promenio malo, ali na bolje :)

Nekako je postao odgovorniji, ozbiljniji i tako dalje, mi smo uvek na prvom mestu, i ljubav nam je nekako jaca od kad smo se uzeli, a pogotovo otkad smo dobili dete..momak ti moze biti danas-sutra, muz je muz..i brak nije papir..ne znam ko izmisli tu budalastinu

Prepisujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne gledam na brak kao na papir, ako je samo papir onda ne znam sto se neki toliko panicno boje da ga potpisu, pa to je samo papir zar ne :D Ima nesto u tome kad nekome obecas neke stvari pred svedocima, nije to samo forma ;) Moj muz je i pre braka bio ozbiljan covek i ne mogu reci da se nesto uozbiljio ali ipak kad godinama zivis sam i nemas drugih o kojima moras voditi racuna drukcije gledas na neke stvari. On puno radi i sada ali pre je jos vise, sada kad smo tu bebac i ja ipak gleda da sto pre dodje kuci s posla i tako to. Kao sto rece Hellen, promenimo se svi ali ako je brak normalan i zeljen trebalo bi da je na bolje ;)

majat i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moj se nije promenio, ljubila ga ja :) Otkad smo se zavoleli, cuvamo se i volimo jednako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nijedno lose iskustvo?Ovo moze da znaci da ste nasle prave muskarce,nadam se da je i moj takav ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se promenio malo, ali na bolje :)

Nekako je postao odgovorniji, ozbiljniji i tako dalje, mi smo uvek na prvom mestu, i ljubav nam je nekako jaca od kad smo se uzeli, a pogotovo otkad smo dobili dete..momak ti moze biti danas-sutra, muz je muz..i brak nije papir..ne znam ko izmisli tu budalastinu

U čemu je razlika? Da nisam morala da se udajem zbog papira, mi se ne bi venčavali.

Brak je mrtvo slovo na papiru, momak danas-sutra; muž danas-sutra.... nikakva razlika. Kakvi svedoci, kakve priče...

Moj je isti... sigurnost kod muškarca ne dolazi sa brakom, već sa detetom. I to je samo njihova fiktivna sigurnost... Misle gde će sa detetom... haha o Bože dragi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U čemu je razlika? Da nisam morala da se udajem zbog papira, mi se ne bi venčavali.

Brak je mrtvo slovo na papiru, momak danas-sutra; muž danas-sutra.... nikakva razlika. Kakvi svedoci, kakve priče...

Moj je isti... sigurnost kod muškarca ne dolazi sa brakom, već sa detetom. I to je samo njihova fiktivna sigurnost... Misle gde će sa detetom... haha o Bože dragi.

Razlika je u nasim glavama i srcima. Imala sam dosta momaka pre njega, sa jednim sam i zivela, ali za mm sam pozelala da bude mnogo vise od toga, i on za mene..prosto smo se pronasli, i znali da je to-to..za ceo zivot.

Razlika je i u tome sto kad me je zaprosio ja sam znala da on zeli da provede ceo zivot sa mnom, a kad sam mu srecno odgovorila sa da, i da ja zelim ceo zivot da provedem sa njim..

Naravno da u zivotu nema garancija da ce tako i biti, ali to sto mi verujemo da hoce i tako se osecamo mi je dovoljno!

Ruzno mi je kad procitam brak je papir..bas ne razumem taj stav, ali izgleda je sad popularan..sve manje ljudi se vencava, i pored dece, valjda zele da imaju "privid" nekakve slobode..ne znam

majat, Nice, B.mama i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izgleda da sve zavisi kako ko gleda na brak, bila sam i u dugoj vezi (oko 6 god) posle toga i 4 god u braku (sa istim tim). Mislim i tada sam bila u fazonu brak=papir jer ne vidim razliku od jedno rečenog da. Verovala ja da je taj onaj pravi i u crkvi se venčali... pa eto, nije to taj pravi. Razvela se i sad sa drugim....

''Brak'' je zajednički život, sa ili bez svedoka, sa ili bez dece, sa ili bez rečenih da :)

No, mišljenja su različita i oko istih se ne treba raspravljati. Samo sam gore iznela moje mišljenje i objasnila ga ;)

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izgleda da sve zavisi kako ko gleda na brak, bila sam i u dugoj vezi (oko 6 god) posle toga i 4 god u braku (sa istim tim). Mislim i tada sam bila u fazonu brak=papir jer ne vidim razliku od jedno rečenog da. Verovala ja da je taj onaj pravi i u crkvi se venčali... pa eto, nije to taj pravi. Razvela se i sad sa drugim....

''Brak'' je zajednički život, sa ili bez svedoka, sa ili bez dece, sa ili bez rečenih da :)

No, mišljenja su različita i oko istih se ne treba raspravljati. Samo sam gore iznela moje mišljenje i objasnila ga ;)

Pa da, verovatno je tako :)

Bitno da oboje dele stav u vezi toga, i muskarac i zena, bilo da ne zele brak, bilo da zele..lose je kad se tu ne slazu, imam primer jedan u blizini, imaju dete, ona je zelela i vencanje i sve, a njega to ne interesuje, i sprda se na racun braka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto,kao da sam ja pisala! Cinjenica je da ces i ti sama teze otici i vise trpeti ako si zvanicno udata (teze je da odes,razvod je skup....) ili ako imate dete...Naravno da je najbolje da nema potrebe za tim,pametna zena ne bi trpela nista zbog papira ali ima raznih situacija i slucajeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha razvod nije skup :lol: sa sve taksama, mislim da je bilo oko 1500-1600 da svako plati. Skupo je njemu bilo jer sam sve komplet ostavila u kući i tražila samo 3000€ koje je davao kad je imao.

p.s. nit' sam teško otišla, niiti sam patila

mala007, Inama, Tangerine i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ziveli zajedno i ja sam bila ta kojoj je taj papir bio bitan, dok je mm bio u fazonu: ti si vec moja zena, meni taj papir ne znaci mnogo, ali nemam nista protiv. Pa sam mu ja rekla: OK, ako ti ne znaci, pa ti ga onda potpisi.. :D

Inace se nista nije promenio. Promenio se dolaskom dece, i svakim danom se menjamo oboje, ali na bolje! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izgleda da sve zavisi kako ko gleda na brak, bila sam i u dugoj vezi (oko 6 god) posle toga i 4 god u braku (sa istim tim). Mislim i tada sam bila u fazonu brak=papir jer ne vidim razliku od jedno rečenog da. Verovala ja da je taj onaj pravi i u crkvi se venčali... pa eto, nije to taj pravi. Razvela se i sad sa drugim....

''Brak'' je zajednički život, sa ili bez svedoka, sa ili bez dece, sa ili bez rečenih da :)

No, mišljenja su različita i oko istih se ne treba raspravljati. Samo sam gore iznela moje mišljenje i objasnila ga ;)

Debeli potpis!

Ali meni je ipak mnogo znacilo da to DA kazem u crkvi, za opstinsko vencanje mi nije bilo bitno, ali mnogo mi je znacilo da to DA kazemo pred Bogom.

A da li se nesto promenilo ili ne - ne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A možda je taj papir bitan ako se udaš za nekog budžu,pa se razvedeš i pokupiš mu pola bogatstva :lol:

SuperStar i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa tim da zavisi kako ko gleda na brak se slazem i ako oba partnera ne zele da se vencavaju, ne treba to da rade zbog drugih. Mi smo se vencali jer nam je oboma brak bitan i zeleli smo vencanje, vazno je da oboje zele isto i onda problema nema ;) Druga je stvar sto u pojedinim zemljama samohrane majke imaju odredjene pogodnosti pa se ljudi ne vencavaju iz prakticnih razloga :D ali i tu treba da postoji slaganje, ako postoji onda je super ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da potpisujem ili ne?On bi hteo,a ja se pravim luda :D

MimaS i Kiki @ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da potpisujem ili ne?On bi hteo,a ja se pravim luda :D

Ih,pa pitaš nas :) toliko ti to bitno da pitaš tetke s foruma :lol: .Šalim se,vidi sama-ništa ne gubiš,barem ja tako misli, ni ujednom slučaju,šta god odlučiš.I ništa se ne menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sada te zovem tetka :D Cisto pravim anketu :)Meni to,iskreno, nije bitno ali njemu jeste,pa zbog toga.Ja na to potpisivanje gledam kao da to radim zbog naroda i zato sto tako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto ako vec pitas tetke sta uraditi ja to gledam ovako: ako je mom partneru tj.sada muzu nesto jako bitno a ja sam indiferentna, uradicu to jer to njemu znaci, ne zbog naroda, ako je njemu nesto bitno a ja sam bas izrazito protiv toga jer mi se kosi s nekim nacelima, onda cemo fino da razgovaramo pa ako se volimo i postujemo jedno drugo naci cemo neko resenje kojim cemo oboje biti zadovoljni. U principu prosto ko pasulj ;):P:D

In-Greed, nasha, mala007 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.