Batine

odgovora

Objavljeno

NANI divim se tvom komentaru i u potpunosti dijelim tvoj stav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NANI divim se tvom komentaru i u potpunosti dijelim tvoj stav.

Hvala Filipa :) .... slaba sam na klince, previse su slatki i mali i ... ma za gnjaviti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovog mog kada me izludi lupim po peleni, a on umre od smeha. Ne znam sta cu sa njim, uopste me ne ferma. Kad viknem ili zapretim rukom, on samo zamahne svojom rukicom i vice NE NE ! :rolleyes:

¨¨Znam kako ti je :D moj se valjda od smeha ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Filipa pa ja bih je ubila...ne mogu da se smirim...

Da li je ovo moguce?Srce mi se steglo...ne mogu ja ovakve stvari da GLEDAM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja luku Nisam udarila niti planiram, ali opet kazem nikad ne reci nikad.znam roditelje koji nikad nisu ni takli svoje dete pa onda kad im se valjao nadrogiran po podu su ubili Boga u njemu iz neke nemoci...zato cutim i kazem jesam protiv batina, i ne bijem svoje dete i to je to....

Mene je mama znala da udari, ali kad preteram zestoko.I to kad sam bila starija, oko 6-7 godina. Nikad na to nisam gledala tragicno jer sam znala da sam preterala i da je to bio jedini nacin da me smiri. Dok otac, on je znao pricom da smara, smara, smara , smara, smara i ubije psihicki, znam da sam mu ja stalno kao mala govorila "Molim te da me udaris, i zavrsis sa tim, samo da me ne gnjavis vise" :lol::lol:

Ali generalno mrzim agresiju, a najvise prema maloj deci. Ne smatram da bi trebali da se puste da rade sta god hoce , ali da se nekim drugim sredstvima to resava.To jest jako verujem u komuikaciju i trudim se to da ostvarim.

Mada uvek mi se svidljala ona Duskova "Ducite svoju decu kad vidite da lice na vas" :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro ovo je klasicni holivudski scenario za dr phill emisiju. Ali nazalost takvi roditelji postoje i uvela bih zatvor za takve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sećeru, danas opet idem na seminar za roditelje, tema je Moć i nemoć roditelja, pa ću možda još nešto da saznam, pa kucam kada se vratim :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sećeru, danas opet idem na seminar za roditelje, tema je Moć i nemoć roditelja, pa ću možda još nešto da saznam, pa kucam kada se vratim :) .

gde ti je taj seminar?to mi bas super zvuci....ajde saznaj i pisi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu i ja na taj seminar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, napisaću čega se otprilike sećam. U periodu od 3 do 6 godina kod dece se javlja agresija kao normalan deo razvoja. Dete će pokazivati svoju agresiju na različite načine, a jedan od tipičnih je to histerisanje u prodavnici. Agresija se ne treba sputavati, jer ona predstavlja stvaralačku energiju, dete koje nije agresivno i nema potencijala za ostvarivanje uspeha u životu. Dakle, agresija se ne sme nipošto sputavati, već je treba usmeravati da je dete ne bi pokazivalo na društveno neprihvatljiv način. Kada dete histeriše što nešto nije dobilo, roditelji, otprilike, mogu da da ga usmere da istuče svog medu, da kada dođe kući nešto išutira i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam se sokirala. Bili su mi dever i jetrva sa njihovim sinom koji ima 15 meseci. Uzela je da ga nahrani i mali je stvarno lepo jeo supicu, pa je pocela da mu daje piletinu iz supe sa krompirom sto je dete takodje super jelo i kada se najeo on je ispljunuo zalogaj na sta mu je ona zalepila takvu samarcinu da su mu tragovi prstiju ostali na licu! Ja sam zanemela, a on je normalno poceo da place a ona da vice na njega sto place! Nisam mogla da verujem da se sve to dogadja. Inace on je jedno jako milo i dobro dete, a i o njoj sam do juce imala samo reci hvale. Kada su otisli pomislila sam sta li mu radi tek kada napravi neku vecu da kazem "gresku" kada su sami kod kuce, kada ovako reaguje u gostima na glupost koja se meni redovno dogadja a koju ja skoro da i ne primecujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam tukla svoju decu, niti cu. Zvrco tvoja jetrva je... Alo dete ima 15 meseci. Odgledala sam snimak koji je postavila Filipa, smrzla sam se, nemam komentar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco,ona je bolesna.Pa Jana ima dve godine pa posle pojedene supice joj pravim pauzu od sat,dva pa zatim nastavljam dalje da je hranim. Do skora joj je supica bila kao jedan obrok.A ona bi da beba od 15 meseci jede komletan rucak. Kreten,dobro mu nije i dezert nabila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona je dosla nesto nafrnjena i dodatno se iznervirala sto je dete pljunulo zalogaj i udarila ga. I na to njen muz apsolutno nije odreagovao, kao da je uradila najnormalniju stvar. Dusa mala tako mi ga je bilo zao, pozelela sam da ga uzmem kada je zaplakao, ali nisam smela da se mesam. Ja ne mogu da zamislim da udarim moje dete, pogotovo zbog takve stvari i to u gostima kod kojih dolazis ono 3-4 puta godisnje. Pri tom je tu bila i moja svekrva - koja je tetka tom deveru- koja je skocila kao oparena i dreknula "Nemoj dete da bijes". A ja se mislim nesto cuti, preci ce i na tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, maili je da ga bije. On nista ne moze da shavati. Tek tamo oko 3. i 4. godine oni stvarno budu namerno bezobrazni. A onda treba imati celicne zivce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e kristal dobro me podseti da te pitam, sta su rekli u toj skoli sta raditi kad dete pocne da se baca nor po supermarketu tj da trazi nesto i urla? :o

Ignorisati i samo ignorisati.Ako dete trazi nesto,recite mirno nemamo novca ili smislite nesto.Sacekajte ga dok se valja po podu i place.Nece upaliti odmah,ali kad primeti da vi ne obracate paznju na njega,vremenom ce prestati da se tako ponasa.Imam utisak da je u Srbiji to vise stvar sramote i osecaj neprijatnosti dok vas drugi posmatraju.

Batine ni u kom slucaju.Kristal je vec pisala dosta o tome da vrlo mala deca ne razumeju batine,kazne...mislice da ih mrzite.Pa i kad su veci,batine nisu potrebne.Samim tim dete ce se razviti u nesigurnu i agresivnu licnost.

Puno sam citala,sto po knjigama,sto po internetu i veliki broj problematicne dece proizilazi iz porodica gde preovladava svadja,fizicko nasilje muza nad zenom,nasilje roditelja nad decom...

Kao sto je cvecu potrebna voda tako je deci potrebna ljubav svakog dana.Dzaba ako gajite cvet,zalivate ga a onda mu lomite listove.I kad smo ljute i nervozne,i kad naprave neki nestasluk, trebamo im pokazati da ih volimo.Mozda prica ne pomaze ali vremenom ce pomoci ako stalno pricamo sa njima pa cak i kad su skroz mali.

Uostalom zasto smo ih radjale...

Poznajem decu koja su bila mali vragovi a kad su krenula u skolu postala su lepo vaspitana deca i to sve bez batina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gubim strpljenje!Odvratno se osjecam sto i pisem na ovoj temi,ali bojim se da cu se oglasiti ubrzo,jer ne znam sta mi vise preostaje!Nikola je postao nemoguc,ako nije po njegovom haos je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gubim strpljenje!Odvratno se osjecam sto i pisem na ovoj temi,ali bojim se da cu se oglasiti ubrzo,jer ne znam sta mi vise preostaje!Nikola je postao nemoguc,ako nije po njegovom haos je!

Verujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gubim strpljenje!Odvratno se osjecam sto i pisem na ovoj temi,ali bojim se da cu se oglasiti ubrzo,jer ne znam sta mi vise preostaje!Nikola je postao nemoguc,ako nije po njegovom haos je!

Moje dete je danas dobilo prvi put po prstima jer je lupao vratima bar jedno 20 puta. Sta god da smo uradili(pricali, objasnjavaili, skretali paznju na 100 drugih stvari), on se vracao na vrata da ih zalupi bar jos jednom i jos jednom. Ni vika nije pomogla. Onda sam mu zapretila prvo, a kad je i posle toga zalupio vrata, dobio je po rucicama od mame, boga mi, opomenu. Mogu mnogo da tolerisem i mislim da imam zivaca da mu skrecem paznju bas, ali negde mora da se napravi granica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gubim strpljenje!Odvratno se osjecam sto i pisem na ovoj temi,ali bojim se da cu se oglasiti ubrzo,jer ne znam sta mi vise preostaje!Nikola je postao nemoguc,ako nije po njegovom haos je!

Verujem....

Pridružujem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gubim strpljenje!Odvratno se osjecam sto i pisem na ovoj temi,ali bojim se da cu se oglasiti ubrzo,jer ne znam sta mi vise preostaje!Nikola je postao nemoguc,ako nije po njegovom haos je!

Znam kako je to.I mi cesto imamo takav problem ali ne zelim da je bijem jer ne mislim da se tako moze bilo sta resiti.Probaj da mu u tom momentu skrenes paznju na nesto drugo i mirnim glasom objasnis zasto to ne sme.Gledala sam moju zaovu (koja ima tri sina) kako ih za svaku sitnicu tuce.Stvarno su bili JAKO nestasni ali batinama bas nista nije resavala,oni su se i dalje tako ponasali,sve dok nisu prerasli tu fazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete gaji strast prema kablovima...i štekerima. Znam, znam čitala sam da deca do 18 meseci ne razumeju i ne povezuju batinu sa kaznom za učinjeno delo...ali moje dete je očigledno vunderkind. Ja sam inače veliki protivnik batine ali mi je bezbednost moje bebe bitnija od svojih principa čak, sve ovo pišem uz veliki uzdah. Kad je poslednji put nakon milion ne nenenenene krenuo da čupa utikač iz zida dobio je po guzi...naravno to je bilo veoma blago i nije ga zabolelo sigurno, ali je istog trenutka shvatio da utikač ne treba dirati, šteker takođe. Od tad kako priđe štekeru ja samo kažem ne ne i on se okrene i ode. Kao i sa ostalim stvarima, on sad veoma jasno razume šta znači ne ne. Zbog samo jednog malog udarca po guzi. Štaviše, od dranja kad ja odem u wc takođe nema više ništa, jer ja kažem ne ne ne smemo da plačemo jer mama ide u wc, da kuva...bla bla Magija....Ja sam još uvek u šoku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam još uvek u šoku...

Mi imamo šibu specijalno obojenu za F. u crvenu boju ;) ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo šibu specijalno obojenu za F. u crvenu boju ;) ....

Čisto da zna neprijatelja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo šibu specijalno obojenu za F. u crvenu boju ;) ....

A mi u belu :lol:

Jaoj Kikiriki tek je pocetak,znaju oni i te kako sta znaci sljepkanje po guzi. Ja stvarno maksimalno izbegavam da ih sljepnem po dupetu,znaci mora bas da me dovedu do granice ludila,ali ponekad je neizostavno. Iskreno divim se mamama koje kazu da "nikad" nisu udarile svoju decu. Kad kazem batine mislim na udaranje po guzi,i nista sem toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.