Bronhitis kod beba i dece


odgovora

Objavljeno

neznam mi smo Kseeniju vodili svaki drugi dan na more pošto nam je blizu i nisam vidjela neke pomoći možda što je alergiski :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam mi smo Kseeniju vodili svaki drugi dan na more pošto nam je blizu i nisam vidjela neke pomoći možda što je alergiski :(

Citala sam da je i banja Vrdnik dobra za bronhitis i astmu, a nama je 15 minuta malte ne od kuce ali opet verujem da se tu ne bi videle ikakve promene jer je to isto podneblje i sama klima je ista kao i kpod nas..

Nekada mi se cini da smo totalno nemocni po pitanju svega :(

Hahahah, malo da se i nasmejemo, nadjemo oglas za jedan poznati hotel na Zlatiboru, 10 nedelja u toku godine apartman za cetvoro samo 250e, za svih 10 nedelja, sto mu dodje 25e po nedelji, ali nisu napisali da je agencijska taksa po nedelji jos 365e :D

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno ti je rekao da je maj dobar zbog cetinara...u julu je ipak zega...

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana Zlatibor zovu i vazdusna banja,bas zbog zdravog vazduha.Sa Zl lako mozete otici na Taru,samo pola sata kolima.

Javljam ti za ono i iskreno ti preporucujem ako mozes da nadjes ne apartman vec kao kucicu na foru seoskog turizma,tako da tu mozete komotnije da se osecate,imate i dvoriste za uzivanje,domace proizvode itd.Ako izlazis iz apartmana to znaci da negde moras da odes,a ovako mozes ceo dan da boravis tu,kao u svojoj kuci i lakse ti je zbog dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo sad i opciju da odemo na Ohrid, ali u junu. Molim Boga da mm moze da se iskombinuje jer mi je tamo najlepse em se moze i plivati a i povrh svega smestaj bar ne bi placali!

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas prvi put za pola godine uspeli da se inhaliramo bez placa, histerije i napada panike. Pozjamili smo inhalator sa maskom i hladnom parom od komsinice (istu kao u dz od koje je on bezao kao da je ko zna sta), i onda sam se prvo ja nadisala jednom dozom, a on kad mi pridje da vidi sta radim ja pobegnem na drugu stranu ili mu okrenem ledja i kazem mu "bezi tamo, to je moje i ne mozes da vidis", onda on na drugu stranu da vidi, ja pobegnem ponovo na onu stranu, i tako skoro 10min mu nisam dala da vidi sta je. Kad pridje da vidi aparat i dugme za ukljucivanje ja mu pokrijem sa nekim cebetom da ne vidi, kao to on ne sme da dira... i na kraju sam sipala novu dozu, stavila da radi i ostavila na stolici i otisla. On je naravno morao da dotrci i da uzme bas to sto "ne sme" i da stavi isto kao ja jer me bukvalno u svemu kopira, onda sam ja od njega tako trazila da vidim, a on je drzao i okretao mi ledja, ne bi li sakrio od mene i osvetio mi se za ono sto sam ja radila njemu. Poenta je u tome da je ova nasa "sebicna" igra ipak urodila plodom i on je uspeo prvi put normalno da se inhalira i to uz smeh, iako ne podnosim ovakve principe vaspitavanja i privoljavanja dece na neke stvari, jer mislim da je to direktno ucenje dece na sebicluk.

Sve u svemu, vise nisma imala nacina, pa sam morala da pokusam i tako. Uspelo je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica puni uskoro 8 godina. Sa astmom smo se borili od 2 do 5 godine i od tada je bilo sve super, nije imala vec koro pune tri godine ni jedan problem sa bronhijima i plucima u opste. Medjutim prosle nedelje je bila na rekreatnoj na Srebrnom jezeru. Peti dan je krenulo da joj bude lose i dr joj je tamo davala spalmotil i presing. Vratili su se proslog petka, odmah smo otisli kod dr i ona joj je prepisala 2xdnevno inhalacije pulmicortom + 1xdnevno berodualom. Danas na kontroli kaze da je bolje ali da se jos uvek cuju bronhiji i da nastavimo inhalacije do srede. Sve u svemu ne mogu da verujem da smo tri godine bili mirni i sad opet i ne mogu da objasnim sebi sta je tamo toliko ugrozilo! Inace pre dok je nas problem bio aktuelan, gledali smo da bar 2 nedelje budemo na moru i bar 7 dana na Zlatiboru i ta kombinacija joj je prijala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh nas je uhvatijo ovih dana valjda prevelika vlaga kod nas Dimitrije neplačće kad se inhalira mada ja gledam kad mu je vrjeme za spavanje onda zaspe i udiše dublje i miran bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bekulino meni je pulmolog rekao da se dete ne inhalira dok spava jer je tad plitko disanje i lek nema pravi efekat, kaze da je bolje da place....to za berodual pisem...za pulmikort je bitno da bude miran i da ujednaceno dise!

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali upalu grla prosle nedelje i kao smo to zalecili, on je juce poceo da kaslje i danas je dobio T 37, odvela sam ga na odeljenje jer nasa dr ne radi na odmoru je i rekose da ima bronhitis. Inhalirali su ga dexazonom. Znaci roknucu se majke mi.

Kako taj crni luk?

Rekli su mi beli slez nikako a ja bas kupila beli slez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemam mnogo iskustva, imali smo ga srećom samo jednom ali je brzo prošlo... Savet da probaš da nabaviš, pozajmiš, a i da se kupi nije skupo, inhalator.. tri inhalacije minimum, da se taj sekret razbije... forsiraj tečnost, supice, limunadice... izbaci iz sobe gde spava plišane igračke, ako imaš perjane jastuke, tepih, sve što skuplja prašinu.. tako će lakše disati...

Crni luk preliješ sa medom i ostaviš da odstoji preko noći u toku dana mu to daješ da pije... nikako beli slez, može jagorčevina ili traži u apoteci neki sirup za iskašljavanje...

čisti nosić redovno, da se ne sliva dodatno i iz nosa...

Nama je brzo prošlo i nije bilo strašno koliko je zvučalo... tako da, samo polako, srediće se to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim na ono sa lukom sto se stavi ispod kreveca? To sa medom mu dajem stalno da pije.

Ma ovo je haos poludecu. Ne slini vise, samo kasljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavice luka iseces i prokuvas u sto vecoj serpi vode.To uvece pred spavanje stavis pored kreveta gde dete spava.Poenta je da ta voda isparava i tako se dete inhalira dok spava.Samo dobro obezbedi,ako ne smes pored kreveta i bilo gde znacice.U toku noci mozes opet da prokuvas isto i tako da isparava citavo vece.

Bas ces divno mirisati za posao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavice luka iseces i prokuvas u sto vecoj serpi vode.To uvece pred spavanje stavis pored kreveta gde dete spava.Poenta je da ta voda isparava i tako se dete inhalira dok spava.Samo dobro obezbedi,ako ne smes pored kreveta i bilo gde znacice.U toku noci mozes opet da prokuvas isto i tako da isparava citavo vece.

Bas ces divno mirisati za posao. :D

Pa sutra je subota ne idem na posao :P:D Hvala cicana, jel ociscen ili neociscen luk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ociscen isecen :D

Sve se meni mora izdetaljisati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, da li Vuk ima uvecane krajnike ili su to upale samog zdrela do sad kod njega bile?

Sto se bronhitisa tice, Schveca je napisala sve sto bih i ja. To sa lukom ja ne bih prosto jer sam alergicna na crni luk i bas ga ne podnosim i ne znam kako bih spavala u toj prostoriji.

Ja sam zimus recimo drzala na radijatoru serpicu u kojoj je bila prokuvana voda i koja kap etericnog ulja od eukaliptusa.

Kod svakog sekreta je najbitnije da se odlepi sa pluca-bronhija, znaci drenaza. Ne znam da li ti je neko pokazao nekad kako se drenira ali pokusacu da ti objasnim;

dete treba da lezi ali nagnuto glavom na dole, to je na onom krevetu sto imaju u dz i bolnicama ali se uglavlje spusti ispod nivoa kreveta, a kuci improvizujes tako sto dete stavis da lezi na jastuku ali opet da mu gornji deo tela i glava budu spusteni dole. Najbolje bi bilo ako imas neku lopticu koja je npr busna pa se onako kao polu ispuva, bude udubljenje sa jedne strane, ili rukom, spojis prste (kao kad se krstis ali ne samo tri vec svih pet) i onda dete intenzivno lupas delom gde su ti palac i mali prst. Lupas sto jace, neka place ali ne lupas po kicmi i bubrezima i tako ides odole ka gore!!!

Maki-D i bekulino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neće da plače, to ne boli :) Sari je to bilo smešno, jer onako zvoni :D

Ja sam stavljala bosiljak u sobu... tj, prokuvam vodu, stavim bosiljka u to i stavim to u sobu da isparava... čak sam i držala to tako sa bosiljkom na šporetu da dugo vri i onda se ta para i miris proširila po celoj kući... posle par minuta se baš oseti kako čisti sinuse :)

A možeš i Fitobalm da mu namažeš na grudi i leđa i malo ispod nosa... mada, svi hvale taj Fitobalm a ja nešto nisam oduševljena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nisam citala temu, ali 15 godina su me bockali zbog bronhitisa svake godine po 15 komada. I onda jednom jedan dr kaze mojoj mami da mi nabavi kozije mlijeko da pijem domace, po mogucnosti neprokuvano. Mjesec dana sam ga pila, tik pomuzeno i nikad vise nisam primila bocu, evo vec deset godina. E sad je vama nezgodno, jer ne znam koliko je pametno da djeca piju neprokuvano mlijeko, mislim ne znam ni da li smiju, ali mislim da nece skoditi ni prokuvano. Moja tasa pije neprokuvano i nije joj nista.

Iskreno preporucujem ko god je u mogucnosti, jer znam kako je meni bilo i nikom ne bi pozelila.

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Schveco, ta drenaza mora da bude jaca da bi imala efekta. Nama kako je dr u DZ pokazala nije nista ali, kad sam sa Lukom sad bila u bolnici i kada su mi pokazali kako stvarno mora da se lupa.. bilo me je prosto strah! Verujem i ja da ne boli ali meni se Luka uvrtao i govorio da ga ipak boli..

Kozije mleko je super i ja sam o tome razmisljala ali ga nemam gde ovde nabaviti. Ima u selu moja tetka i komsinica pa kad odemo tamo uzimacu, pa i par dana da pije, nece da skodi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr sad rekao da Anitu ne inhaliramo niti da je lupkamo, nista, nista, samo da pije sirup i to je to. Mada ja verujem da ona ima neki blazi oblik jer je inace normalna, vesela, samo je malaksala kad joj skoci T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On ima T do 37,5. Veseo je ali mu se dosta nakuplja a on ne zna da iskaslje. Tri dana se inhalirao dexazonom i spalmotilom, jedna dr nam je rekla da ne pijemo beli slez, a druga nam je rekla obavezno beli slez :wacko: elem, dajem mu i beli slez, setamo, nismo zatvoreni u kuci, on je stvarno raspolozan, ali kada krene da kaslje, ne zaustavlja se. Mada su ga svako dana slusali i rekose da je dosta bolje. Pije palitrex 5ml na osam sati, stavljam mu luk u sobu. A ono sa lukom i medom pije svakog jutra i cimet u to stavim.

Neko mi je rekao da je mnogo dobar neki inostrani sirup za imunitet, ubijte me ne znam sada kako se zove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo recept za bronhitis i astmu

sirup od borovih šiški radi se sad dok su zelene i imaju puno smole. Bor sa kojeg berete mora biti što bliže moru. Šiške zarezati na par mjesta i koliko kg šiški toliko šećera stavite. S tim na sunce i svaki treći dan protresite. mora na suncu biti najkraće do 15.8 ali što duže stoji to bolje.

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se napatili zadnjih mjesec dana uhvatio ga je bronhitis prvo je primio urbazone i ventolin na bebihaler i nije pomagalo zatim smo otišli pulmologu koja je rekla da mora inhalacija onda je naš dr kreno sa inhalacijom i bilo bolje kad je presto sa terapijom 5 dana ok i ponovo ga uhvatio opet urbazoni i 3 dnevno inhalacije sad je ok da zlo nečuje ali smo došli do zaključka da mu cvjet lipe jako smeta jer ga to hvatalo kad je bila lipa u jeku cvjetanja ,a i kad smo ga krstili pored manastira ima lipa odmah je počo hropit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1371844878' post='690977]

Miva, da li Vuk ima uvecane krajnike ili su to upale samog zdrela do sad kod njega bile?

Sto se bronhitisa tice, Schveca je napisala sve sto bih i ja. To sa lukom ja ne bih prosto jer sam alergicna na crni luk i bas ga ne podnosim i ne znam kako bih spavala u toj prostoriji.

Ja sam zimus recimo drzala na radijatoru serpicu u kojoj je bila prokuvana voda i koja kap etericnog ulja od eukaliptusa.

Kod svakog sekreta je najbitnije da se odlepi sa pluca-bronhija, znaci drenaza. Ne znam da li ti je neko pokazao nekad kako se drenira ali pokusacu da ti objasnim;

dete treba da lezi ali nagnuto glavom na dole, to je na onom krevetu sto imaju u dz i bolnicama ali se uglavlje spusti ispod nivoa kreveta, a kuci improvizujes tako sto dete stavis da lezi na jastuku ali opet da mu gornji deo tela i glava budu spusteni dole. Najbolje bi bilo ako imas neku lopticu koja je npr busna pa se onako kao polu ispuva, bude udubljenje sa jedne strane, ili rukom, spojis prste (kao kad se krstis ali ne samo tri vec svih pet) i onda dete intenzivno lupas delom gde su ti palac i mali prst. Lupas sto jace, neka place ali ne lupas po kicmi i bubrezima i tako ides odole ka gore!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.