Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Meni je stomak odmah spao malo ga je bilo ali za prvih 40 dana je otisao sav, sve je to do gradje i koliko smo se ugojile, Kikiriki je drzala dijetu i doji jos uvek smrsala super imaju posebne dijete za dojilje, to dr prepisu ukoliko je potrebno...a neke zene dok doje mrsave dosta, dojenje trosi kalorije oko 500 dnevno :)

Svaka čast za stomak,nadam se da će i meni nestati.Nekako ona koža što se rastegla nikako da se skupi :unsure: Gde imaju te dijete za dojilje?ja moram skinuti 7 kg.A na porođaju sam izgubila celih 16 kg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tese me ove "debele" trudnice :lol: , kad vidim da pisu masovno kako su se ugojili po 6-7-8 kg tuga me uhvati.

Ja ulazim u sedmi i dalje sam na +6, ko zna koliko ce biti do kraja.Posebno sto se po ovom vremenu ni ne krecem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeeee blago vama sa malim brojem nabacenih kg. :rolleyes: ja sam pri kraju i ugojila sam se skoro 30 kg. inace sam puna vode kad hodam osecam kako mi se bucka voda u nogama haha :rolleyes: kazu da ce sve to brzo spasti posle porodjaja...do 6 meseca sam se samo 500gr ugojila a zato je posle krenulo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas ulazim u 20 nedelju + 2 kg.

ova zima me ubila, nigde ne idem. srecom, sad je pao sneg, pa vucem malog na sankama i prilicno se setamo ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene...danas usla u 36.nedelju i imam +13. Sta da se radi,moji su. Skinucemo mi to sve kad se porodimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Kiara ja to ne kapiram da ga j...

Pa zar ti se nije povecao apetit bar malo?

Milankaa ti si super, bas onako skolski.Ja bih volela da ne predjem 13-14 do kraja, al videcemo. Za sesti mesec sam se ugojila 1.5kg Videcu kako ce biti u sedmom i na dalje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas usla u 36-u nedelju i jos uvek sam na +11! Upravo sam pojela jedan euroblok, :rolleyes: a plazma mi se jede nenormalno (pa je i jedem) tako da ocekujem jos bar 2kg do kraja, mislim da je to ok!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam usla u 24-tu nedelju, i imam +2 kg, i to sam citav 1kg :D dobila tek u prosloj nedelji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 36. nedelja i imam +12 kg, ne ocekujem jos puno do kraja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas usla u 36-u nedelju i jos uvek sam na +11! Upravo sam pojela jedan euroblok, :rolleyes: a plazma mi se jede nenormalno (pa je i jedem) tako da ocekujem jos bar 2kg do kraja, mislim da je to ok!?

Kako nije ok,skroz je ok.Ja sam 16 kg izgubila odmah na porođaju,tako da nemaš brige.Ja da sam bila malo pametnija pa da nisam jela kiflice,i ostalo testo sad bih imala manje problema..a euroblok sam obavezno tamanila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Kiara ja to ne kapiram da ga j...

Pa zar ti se nije povecao apetit bar malo?

Milankaa ti si super, bas onako skolski.Ja bih volela da ne predjem 13-14 do kraja, al videcemo. Za sesti mesec sam se ugojila 1.5kg Videcu kako ce biti u sedmom i na dalje :rolleyes:

lorelaj, imam apetit, uvece me najvise uhvati grickanje i sl, kad mali spava i nema frke, ali pokusam da jedem kokice, stapice i sl- ali pre toga sam vec vecerala oko 19.20h.

ne znam sta se desava, ali cutim i uzivam.

secam se, prosli put kad smo krenuli u skolicu za trudnice, kad se to ide, negde oko 7 meseca su nas pitali koliko smo se kg do sada ugojile, znam da sam dobila +15kg do tada :blink: , bas sam jela, jela, jela, preterivala sam jako.

u porodiliste sam otisla sa +25kg, sto je mnogo, mnogo je.

tesila sam se da je to kao sve voda.

kuci dosla sa samo 8kg manje.

sada mi se nista specijalno ne jede, prosle su mucnine oko 10 nedelje i od tada mogu sve, ne biram.

pijem Donat vodu, pomaze oko probave jer sam imala na pocetku trudnoce bas problema sa tim, mozda i ona radi posao, ne znam stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i pokusavam da jedem crnu cokoladu umesto ove obicne. malko manje kalorija ima a i zdravija je. inace je volim i nije mi smor da je jedem :)

hleb uz rucak ne jedem jer mi se smucio jos od pocetka trudnoce, tako da mi sad organziam to ni ne trazi. pojedem sendvic ali uz rucak ga ne jedem. i to ima verovatno uticaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e, imam jos jednu kg +! Izmerila sam se sinoc + 12kg! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

olja, odlicna si, blago tebi:-)

cini mi se da je do +15kg ok, da pola ode na porodjaju, a ovo ostalo u sledecih 2.3 meseca.

ne govorim o izuzecima gde zena stvarno ima puno vode. znam osobu koja se ugojila 40kg, 20 kg je otislo na porodjaju, a i ovo ostalo prilicno brzo. zena je nosila muzevljeve papuce jer su joj noge bile ogromne, prepuna vode.

meni se nije jelo posle porodjaja, na silu sam jela jer sam mislila da od hrane koju (ne)jedem nemam mleka. tako da sam i posle porodjaja jela, jela,kile ostajale a mleko nije dolazilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, hvala Bogu, ne oticem nista posebno! Tek nesto malo, pritisak mi je ok, ne jedem mnogo slano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e, imam jos jednu kg +! Izmerila sam se sinoc + 12kg! ;)

To je od onog eurobloka i plazme sto si pojela juce :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je od onog eurobloka i plazme sto si pojela juce :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: i Noisett-a, turskog ratluka...da nabrajam jos?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: i Noisett-a, turskog ratluka...da nabrajam jos?! :lol:

Onda vaga laze, nije to bilo jedno kilo vec mnooogo vise :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda vaga laze, nije to bilo jedno kilo vec mnooogo vise :lol:

moguce :lol: videcu u DZ ( ali na njihovoj me mere pod punom ratnom opremom) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila 16kg u trudnoci,i na porodjaju odmah spalo 10.Ovi 6 polako,cim dodje lepse vreme setnja po ceo dan:)

Uopste nisam vodila racuna sta jedem i koliko.Jedino sam nenormalno pila vode,,evo i sada posle porodjaja samo bih vodu pila po ceo dan,i tako mi legne pivce uvece:)

Mislim da nema veze mnogo hrana,kvalitet i kolicina vec kakav nam je organizam.

Sve ce se kile skinuti kada dodje beba pa kada pocne da seta,trcka....a ako kile ni tada ne spadaju e onda treba probusiti malo kasiku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bojte se za kilograme... evo ja sam otišla sa +8 na porođaj a došla kući sa -9kg ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila 16kg u trudnoci,i na porodjaju odmah spalo 10.Ovi 6 polako,cim dodje lepse vreme setnja po ceo dan:)

Uopste nisam vodila racuna sta jedem i koliko.Jedino sam nenormalno pila vode,,evo i sada posle porodjaja samo bih vodu pila po ceo dan,i tako mi legne pivce uvece:)

Mislim da nema veze mnogo hrana,kvalitet i kolicina vec kakav nam je organizam.

Sve ce se kile skinuti kada dodje beba pa kada pocne da seta,trcka....a ako kile ni tada ne spadaju e onda treba probusiti malo kasiku ;)

Pa defintivno mislim da nema pravila. Tu je genetika, metabolizam i sve drugo zajedno. Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 13kg, a sada 18!!!! A sada recimo jedem mnogo "pametnije" i zdravije. A stomak mi je mnogo manji nego prvi put. Ali mi svi kazu da se od pozadi uopste ne vidi da sam trudna, nista se nisam rasirila, niti imam problema sa oticanjem. Ma ko ce ga znati????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

+15\16kg...

uffff....jos samo malo da izdrzim....nadam se da ovo nije puno....imam 68\69kg,a ostala sam trudna sa 53.... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje u +22kg ...... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 8 meseci sam dobila 8 kg, a onda za nedelju dana u 9. sam dobila 7 kg... Sve vreme sam bila u bolnici, sve su proverili i bilo je u redu, a ja sam bujala :rolleyes: Ali kad su krenuli grcevi samo je pilates korak pomagao, i tako ja posle mesec dana na staroj kilazi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.