Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Dobrodošla CINDY...

Želim ti da ugodno vrijeme provedeš sa nama, nađeš korisne savjete...a i nama daš koji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Evo i ja odlučih da vam se pridružim!

Trenutno sam 30. nedelja i do sad sam dodala 6 kg!

Znam da je za sad to super i zaista sam baš vodila mnogo računa, ali me u poslednje vreme hvata strašna frka da će to tek sad da krene!

Dobrodosla!

Pa to je vise nego super :)

Nemoj da se sekiras zima cini svoje, pa i ako se malo ugojimo nista strasno ;)

Bitno je sto je Milica rekla da su nase bebe naruckane! :) :) :)

A mi cemo da brinemo o nasim tezinama kasnije :)

Mada i ja bih volela da vratim svoj struk nakon trudnoce... Mada ako min malo i ostane nije strasno, jer sam pre bila mrsava, mada evo 3,5kg su tu, sto je dobro valjda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro sam uglavnom osim tih po malo otoka i umora super :)sad smo poceli da rastemo i debljamo se cini mi se da jedem normalno, nista preterano, a dolaze kilice polako ali sigurno :) kontrola je tek za 14 dana pa cemo da vidimo sta kaze dr . :)

Meni je kontrola sutra...

Ma to nas zima zeza, odatle kilice, ja isto jedem normalno, ali zato pijem bas mnogo vode, a onda posle oticem, ali sta cu kad sam zedna :) Neka su nase bebice super, a mi cemo posle da skidamo kilice :) ima vremena za to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, svi kažu da je super, ali u poslednje vreme mi je apetit vrhunski-to me i plaši!

Mislim da će mi biti lakše sad kad sam tu da delim stanje i emocije povodom tog stanja sa vama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla Cindy. :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, svi kažu da je super, ali u poslednje vreme mi je apetit vrhunski-to me i plaši!

Mislim da će mi biti lakše sad kad sam tu da delim stanje i emocije povodom tog stanja sa vama!

U, ne mora da znaci da ces se ugojiti ako imas veliki apetit :) Meni je apetit tokom cele trudnoce bas veliki :D Ne zaobilazim ni slatkise ni mek, pa cak ni gazirano ponekad... A opet nisam se ugojila, Bogu hvala... Samo u stomak gde i treba ide sve... Tako da, opusteno ;) Mada sad pred kraj, ovih mesec ipo, pazim sta jedem :)

I dobrodosla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, svi kažu da je super, ali u poslednje vreme mi je apetit vrhunski-to me i plaši!

Mislim da će mi biti lakše sad kad sam tu da delim stanje i emocije povodom tog stanja sa vama!

Ništa ne brini. Pa i da imas neki kg viška pole prođaja, to nije strašno. Opasno je kad se žena nekontrolisano goji i time ugrožava svoje i bebino zdravlje. Imaš ti prostora o-ho-ho!

Bas lepo sto si nam se pridružila na Bepcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U, ne mora da znaci da ces se ugojiti ako imas veliki apetit :) Meni je apetit tokom cele trudnoce bas veliki :D Ne zaobilazim ni slatkise ni mek, pa cak ni gazirano ponekad... A opet nisam se ugojila, Bogu hvala... Samo u stomak gde i treba ide sve... Tako da, opusteno ;) Mada sad pred kraj, ovih mesec ipo, pazim sta jedem :)

I dobrodosla :)

Eto, ja se nadam da neću!

Plan mi ja da do kraja bude oko 10-ke!

Ali, neću baš ni da dramim ako bude i koja više!

I ja sam dobila samo u predelu stomaka (i u sikama malčice)!

Ti baš brojiš sitno-ima li frke?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne brini. Pa i da imas neki kg viška pole prođaja, to nije strašno. Opasno je kad se žena nekontrolisano goji i time ugrožava svoje i bebino zdravlje. Imaš ti prostora o-ho-ho!

Bas lepo sto si nam se pridružila na Bepcu

I meni je baš drago,jer ste svi tako nekako fini! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, ja se nadam da neću!

Plan mi ja da do kraja bude oko 10-ke!

Ali, neću baš ni da dramim ako bude i koja više!

I ja sam dobila samo u predelu stomaka (i u sikama malčice)!

Ti baš brojiš sitno-ima li frke?!

E pa moraces malo vise od 10, jer oko 12 ide samo za bebu...

Ma to se nece ni primetiti, kazem ti, ja sam za sad 10 nabacila ni ne vidi se...

Samo opusteno ;)

Jao frke ima malo, uvek je ima... Jos sam ja panicarka, pa ono :) Ali bice sve ok... Samo cu se setiti nekih osoba sta su sve prezivele, pa cu se tesiti da to nije nista ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tih doktora i tih degenerisanih sestara mi je pun...

Uzaaaaaaaaaaaaaassssssss :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i sestra drsko onako juce na mene moras paziti i malo podigla ton pred nekim glupacama vise ja ne znam meni se cini da se nisam mnogo udebljala i da je to normalno

Ma ja bi njoj očitala bukvicu...Na mene su vikale kada sam došla da se porodim, mene uhvatio bol a jedna će kao šta se treseš nije to ništa kako ćete boljeti porođaj! Mislim, baš ohrabrujuće!

Milice, baš te briga! Jedi koliko ti se jede!

Nikada se nisam opterećivala linijom, bitno mi je da se zdravo hranim, da mojoj bebi ništa ne fali. U prvoj trudnoći sam se ugojila 20kg. Ne znam, ali malo me iznervirala drugarica koja je u trudnoći jela jabuke za ručak, da se ne ugoji, meni je to strašno. A povrće, meso...? Dobro, poštujem mame koje paze na liniju, ali ne treba pretjerivati!Ipak su nam maši anđeli najbitniji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto meni je juce dr.rekla kao da sam dobila previse, ustvari izmedju dva pregleda sam kao dobila previse, mada je ona meni to lepo rekla i objasnila da bi oko 1,5 kg trebala da dobijam, moj problem je bio sto sam na kraju prvog trimestra otrovala stomak i povracala izgubila skoro sve sto sam dobila tad sam bila kod njih na pregledu i imala sam bas malo kg i sad kad sam otisla na pregled vratila sam te kile(naravno da cu ih vartiti jer sam od povracanja skroz dehidrirala bila i vodu svu izbacila iz sebe) i dobila jos jednu i po to je ukupno da sam se 4,5-5 kg udebljala(jos juce -10 bilo onako obucena i natrontana sam sigorno kilo vise imala) i sestra drsko onako juce na mene moras paziti i malo podigla ton pred nekim glupacama vise ja ne znam meni se cini da se nisam mnogo udebljala i da je to normalno s obzirom da sma usla 21.nedelju danas, nisam imala volju da se rasprvaljam juce sa njima ionako sam sva nikakva ovo sve me mnogo potreslo sto se desilo ...svi nesto pametuju do kad vise ne vide svoje greske, sinoc odem da dam krv, a ta pametna sestra koja me izribala nije napisala sta od analiza treba da mi rade prazna uputnica ja onako juce polu-luda jer predhodnu noc nisam spavala, sam izasla od gin nisam je ni pogledala tek u lab.kao sta ti sad hoces da mi tebi uradimo, pa danas ponovo popodne kod gin pa u lab...do kad vise koliko vidim budala ima svagde i u ovoj "evropi".

sorry ,ali sam se negde morala izduvati pucam vise....

Milice, opusti se... Nemoj da dozvolis da te sestre nerviraju... kg ce otici, bitno je da tvoja beba napreduje i da je sa njom sve ok, a ti dobijas sasvim normalno na tezini, ni previse ni premalo... Na nasem dragom Bebcu lepo pise da do 21. nedelji se mama ugojila od 5-7kg... Tako da pusti ti njih i uzivaj u svojoj trudnoci, najvaznije je da je sve ok s tobom i bebom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos nikako da doguram do puna 4 kg od pocetka tu sam negde oko 3.8... Ali beba raste ima malo vise od 850g i 36cm...

Dobro, za mene je to i dobro, ne naravno zbog linije, za to se ne sekiram, vec zbog toga sto mi je dr rekla da ne smem dodatno da opteretim matericu, jer iovako jedva nosi bebicu... Mada od ovoliko progesterona koliko ja dobijam, mozda se i odjenom ugojim....

Meni je vazno da moja beba dobija dobro na tezini, jer mi preti prevremeni porodjaj i onda se trudim da se hranim stvarno maximalno zdravo, mada naravno i po koji slatkis zaluta :))))

P.S. Stvarno je sablasno i tuzno pisati na nekim delovima foruma gde bi draga mamaBojana svima nama delila savete i umirivala nas.... Stvarno mi nedostaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako uspevate da se ugojite tako malo za vreme trudnoce :rolleyes: . Ja sam morala da vodim racuna i ne jedem slatko citaj slatkise. I stvarno ih nisam jela i vodila sam racuna oko ishrane. Nikad u zivotu se nisam tako zdravo hranila i nabacila sam 16 kg. Medjutim, ja sam bila puna vode. Pred sam kraj trudnoce gleznjevi su mi bili takvi da sam babama na ulici zavidela na istim. Uzas!

E onda sam rodila jednog krupnog bebana ( 4.150 ) i za dve nedelje od porodjaja izbacila svu vodurinu. I ostala na nekih 5 kg viska. Sto i nije tako lose. Sada imam 3 kg vise i nije lose. Za mesec, dva i to cu da skinem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila samo 13 kg ali za jako kratko vreme od sedmog meseca sam se samo pocela gojiti,al brzo se to sve vrati na staro,briga,i trcanje oko bebice sve to vrati na staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame svaka vam cast kad ste uspele da se ugojite u granicama normale. Izgleda da sam ovde samo ja "teska kategorija" :lol:

Khm khm nisi jedina, ja sam do 26 nedelje nabacila 15 kg, i sad sam kao mečka <_< a gde je deveti mesec...zeza me muž da će me voziti u građevinskim kolicima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj i ja juce stadoh opet na vagu, prosle ravno 2 nedelje, kad ono jos 2kg u plusu! Pa kad cas pre!!!! Uzas.. Tako da sada u 25.nedelji imam 8kg u plusu.. Mada najvise mi ide u stomak, bas sam sa mm primetila da mi je stomak cini mi se u 3 dana porastao bas puno :P Ozbiljno..

Inace, ovde u Bukurestu,gde vodim trudnocu, kada sam otisla na 1.pregled pitala sam dr zar nece i da me izmeri, posto zna da je bitno da se prati i tezina.. Dr me gledala kao da sam s marsa pala, kako JA zaboga njoj strucom licu popujem.. Onda su me vodali kao mecku po klinici (privatnoj) dok nisu nasli vagu (sto samo pokazuje da ova moja dr ne meri pacijente uopste),te se ja tamo prvi i poslednji put izmerih. Od tada kupih vagu,pa se merim kuci.. Isto vazi i za pritisak, nije mi ni jednom izmerila, niti joj pada na pamet <_< Tako daaaa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci dr me ni jednom nije merila a svaki put kad odem mi je govorila MORATE DA VODITE RACUNA O KG KAKO CETE DA SE PORODITE.. ja se merila sama i sve sto mi je bilo bitno i sve nalaze mi gledala prijatejica koja je dr gin ali je tad bila trudna i nije radila pa nisam mogla kod nje ici.. dakle, dr su price za sebe..

danas sam tacno 20 nedelja i do sad sam dobila 4-5kg.. to mi je super i nije da nesto necu da jedem vec mi je apetit bas opao.. nekad mi se cini da jedem koliko i moj dvogodisnji sin..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pocetka trudnoce do porodjaja ugojila sam se 22kg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ugojila sam se 10 kg i evo tri nedelje kasnije sam skinula sve to i jos dva jer ne jedem ,mnogo radim a malo spavam....kontam da cu kasnije da se ugojim ako ne budem pazila jer sam jako sklona gojenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ugojila sam se 10 kg i evo tri nedelje kasnije sam skinula sve to i jos dva jer ne jedem ,mnogo radim a malo spavam....kontam da cu kasnije da se ugojim ako ne budem pazila jer sam jako sklona gojenju...

Lily i ja sam bila sklona gojenju,ali odkako sam ostala trudna,pa porodila se nekako mi metabolizam dosao na svoje!Ugojila sam se manje od 10kg u trudnoci,ali dojenje me je spasilo,spalo je i vise nego sto treba,kosti strce na sve strane,sve visi na meni,malo anoreksicno djelujem!e9461fe4105f5a5e1183c253f8686cb3.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo 34.nedelja... 10/12 kg....i nadam se da necu mrdati....al sto nemam apetita ....stalno se osecam sita ...jedem ponesto na silu lagano....kako pojedem nesto malo jace...npr. sarmu... bacim peglu...uhhhhhh....valjda ce da prodje.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sto se vise merim sve mi gore... hahaha cini mi se da svaki dan mogu da se ugojim po kg 2 hahah :blink::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sto se vise merim sve mi gore... hahaha cini mi se da svaki dan mogu da se ugojim po kg 2 hahah :blink::angry:

E, vala baš a kad krene gorušica radim kao usisivač frižidera :) do sada sam nabacila 15 a tek mi idu 7. i 8. meseci kad trebe da se dobije oko 4-5 kg a već sam veeeeelika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.