Prva pomoc /Kad dete padne


odgovora

Objavljeno

Grguce,grguce..mrsti se i grguce :lol:

Javljam se ako se nesto vise inficira ako se nekom desi cudo da se olovka nabije u otvoreno grlo :blink: ali nadam se da nece nikom takav splet okolnosti da se desi.

Sve olovke za sada "pod ključ"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komšije koje imaju živahnog klinca koji često pada i ima svuda modrice mi rekoše da je najbolje staviti margarin umesto npr. hladne obloge. ... :blink:

Mi smo jednom probali i uspelo je, ..."povukla" se modrica!

Meni nije jasno kako...Hajde, hladno utiče na sužavanje krvnih sudova i to mi je ok. ..ali ovo mi je baš čudno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam čula tu foru za margarinom i totalno si u pravo što se tiče razloga što bi se margarin stavljao... A i manje je hladan od leda pa detetu je manji šok staviti margarin nego led.

Mada mi kad se zveknemo ne može joj se ni prići da se nešto stavi na uboj pa smo primorani da joj korisitmo farmaceutska sredstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima koliko vas ima!!!

morala sam i ja da postavim temu, jer već izvessno vreme pratim dešavanja na forumu, i moram priznati da ima dosta zanimljivim odgovora i korisnih saveta. ja sam takoreći neiskusna mama, po pitanju odrastanja mališana.

elem, stvar je u sledećem. klinac već neko vreme recimo petnaestak dana mi hoda na prstima povremeno samo jedne noge. to nikada ranije nije radio. zatim me je familija napravila ludom jer samo ja to primečujem. potom mi otac pre par dan skreće pažnju na moje komentarisanje da mali i dalje onako otežano mi hoda i dalje povremeno se penje na prstiće. odlazimo kod našeg čuvenog kostolomca i nameštamo skočni zglob, sa mirovanjem tog popodneva. sutradan klinac normalno trči i hoda. da bi danas nakon podnevnog spavanja ponovo počeo da mi vuče nogu i opet odlazimo na nameštanje. malo hramlje ali se ne žali na bolove( duša moja hrabra). noga je sada stegnuta klinac je išao na igranje. čekam sutra da vidim kako izgleda, ako ništa bolje doktor.

molim za neko slično iskustvo i savet!!!!

da napamenem da je dete vrlo aktivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko je star? Ne razumem da li se prethodno povredio i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zasto nije bio prvo dr nego kostolomac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2.7 godina

vrlo je aktivan i nemam pojma gde se povredio

jer stalno skakuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa isli smo logikom ne znam ni ja kojom. valjda ce lakse on da namesti zglob nego da se vucemo po lekarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neću mnogo da pametujem, ali u pitanju je dete...tako da bih ja obavezno snimila taj deo i posavetovala se sa lekarom. Pogotovo što pišeš da i posle drugog puta dete vuče nogu i hramlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žao mi je što ću sad da budem gruba, ali ne znam na koji način drugačije da kažem ono što mislim. Ne mogu da razumem po kom je to kriterijumu izvesni "kostolomac" dobio prednost u odnosu na lekara! :blink:

Meni je to totalno neodgovorno, pa ni ja ne bih otišla kod kostolomca, a kamo li dete da vodim! Je l' on možda ima licencu za to što radi? Gde je stekao obrazovanje za svoj posao?! Ako je dete kojim slučajem imalo prelom ili naprslinu, kako će taj čovek moći to da vidi?! Nikako, i može da nanese veću štetu nego korist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok znaci ja sam sada neoogovorna majka. imate pravo na misljenje, ali ne i na ovakve, ali ako sam vec pitala donekle i ocekujem ovakvu reakciju.

kapiram da ako je prelom ili naprsnuce , noga bi otekla i bolelo vi jako,a to vec ne i moglo da se izdrzi, a isuvise jje mali da bi folirao ili trpeo. dete je veselo normalno se ponasa. sacekacu sutra ipak je najvise samnom i poznajem ga u dlaku. kud i pitah, sad ste mi digli pritisak!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisam ja imala nameru ni da ti dignem pritisak, ni da te uvredim, niti sam rekla da si neodgovorna majka. Samo ne razumem zašto ste se opredelili za "kostolomca". Ja sam samo iznela svoj stav, a prema osobama ove "struke" baš i nije pozitivan. I da znaš da kod naprsnuća ne mora da se javi otok, a i bolovi mogu da budu sasvim podnošljivi. Ovo ti kažem iz lično iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam i dete a i sebe vodila kod kostolomca(upravo se oporavljam od jedne povrede i kostolomac mi je namestio ukljestenje na nozi).

Klinca sam vodila kad mu je bio iskocio zglob na prstu na nozi,ali on nije imao posledice odmah je prohodao i nije ga posle bolelo.

Kod mene je drugi slucaj,bez obzira sto mi kostolomac sredi nogu posle toga jos izvesno vreme boli,ali mora jer je noga "tretirana",tetive su bile ukljestene i mora da boli jos..pa sad razmisljam da je i kod tvog malog tako nesto,bez obzira sto mu je namesteno,boli ga jer zglob,tetiva ili sta vec bila u nepravilnom(povredjenom) polozaju mozda jedan dan,mozda pola dana tj do momenta dok niste otisli...

I da kostolomci i te kako znaju da napipaju prelom...

I jos nesto i njih ima svakojakih..e sad bitno je da li imate poverenje ili ne u onog kod kog idete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kostolomac se zove is miloste jer godinama namesta zglobove ljudima iz srbije. a za naprsnuce ne i dete moglo da otcuti bolove moralo bi makr da boli na dodir, ovo znam i ja iz licnog iskustva.

ovde za savet sam trazila u smislu ako je neko imao slicno iskustvo, a kada biste poynavali nase ortopede sa razlogom sam se uputila kod nadrilekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala majka! stvarno mislim da ovaj covek moze da napipa prelom, ako nista drugo godine iskustva.

moj problem je taj sto ja sada bijem glavu gde je to moglo da se dogodi jer mali ne staje.i zasto se to dogadja obzirom da je mali aktivan, ako su tetive male stegnute. koliki udarac ili iscasenje mora da bude da bi se to dogodilo.

pa i ako bude naprsnuce idemo u gips pa nismo ni prvi ni poslednji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne da je bezveze nego nema gde. vidim da je klinja ok, ne hramlje, ne zali se na bolove, malo cemo da se pristedimo par dana, da vidim kako se ponasa. ako se desi nesto, za beograd pa na snimanje, mada to mozemo i ovde kod nas da uradimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo na igralištu, dok sam se ja okrenula po loptu, on je prošao pored ljulje u pokretu i zadobio posjekotinu, meni odmah pozlilo, nije to veliko ali se raširilo. Pošto stanujem preko puta Hitne, odvela sam ga na pregled...dr kaže da nije ništa, očistila ranu...i da ga posmatram. A to posmatranje mi je muka, već umišljam svašta pa što sada ovo..pa što sada ono..Samo da jutro dođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo na igralištu, dok sam se ja okrenula po loptu, on je prošao pored ljulje u pokretu i zadobio posjekotinu, meni odmah pozlilo, nije to veliko ali se raširilo. Pošto stanujem preko puta Hitne, odvela sam ga na pregled...dr kaže da nije ništa, očistila ranu...i da ga posmatram. A to posmatranje mi je muka, već umišljam svašta pa što sada ovo..pa što sada ono..Samo da jutro dođe.

Gde ima posekotinu? Jel odmah zaplakao?

Mislim da na posmatranje misli da obratis paznju na povracanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ima posekotinu? Jel odmah zaplakao?

Mislim da na posmatranje misli da obratis paznju na povracanje.

Baš na sredini glave, na tjemenu...odmah je zaplakao i potrčao ka meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš na sredini glave, na tjemenu...odmah je zaplakao i potrčao ka meni...

Onda opusteno, cim zaplace znaci da je svestan i da nije bilo potresa mozga (daleko bilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda opusteno, cim zaplace znaci da je svestan i da nije bilo potresa mozga (daleko bilo).

Dobro je...nadam se...Joj baš sam se prepala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Filipa ovo me podseti na prošlo leto kada su mm i Ema imali "susret" sa ljuljaškom... Nemoj da se sikiraš, kako je i Kamilica napisala posmatrati samo da li povraća i da li su mu zenice uvećane i to je to. Već sutra će biti sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš na sredini glave, na tjemenu...odmah je zaplakao i potrčao ka meni...

onda mu nije nista. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, da li ima neko iskustva sa situacijom kad dete proguta pesak? Sta treba preduzeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moje dete je malo progutalo pesak na moru, ali se nisam opterećivala time. Imao je tada 8 meseci. Koliko beba ima? Koliko peska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.