Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

pozdrav drage mame i buduce mame ,htela bi nesto podeliti sa vama i neko vase misljenje... necu vas pitati dal sam trudna ili nisam jer niste prorocice da mi odgovorite na pitanje ,ovako ,proslu mecu sam imala 14.08 sad treba da dobijem 19.09 ,imala sam odnose sa muzem 28,29,30.08 nismo se cuvali jer ocemo bebu ,tada mi je po kalendaru bila ovulacija i plodni dani .. nisam lezala i drzala noge uvis i ostalo sto bi mozda trebalo odma sam ustajala i isla na kupanje ,da li postoji mogucnost po vama da mozda ostanem trudnna ... inace to bi mi bila 3 beba... sa prve dve prakticno nisam ni znala da sam trudna dobijala sam prvih 2 meseca cini mi se ili 3 zaboravila sam .. hvala unapred i izvinite na ovolikom tekstu .. mozda nije mesto u ovoj temi ali ne znam gde da postavim ,vi izmenite ako sam na pogresno mesto pisala...

Izmenjeno od strane doda
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Doda dobro dosla, mozes da nastavis da pises na temi CEKAMO PLUSICE, tu smo mi takodje.  a naravno da postoji mogucnost da si trudna samo je jos rano da da bi smo to znale..imas li neke od simptoma?

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala lex ,pa znas kako ,krsta me bole mada mi jeto uobicajno zbog nezgode sa drugim detetom dok sam bila trudna pa mi to i nije bas neki pouzdani simptom,nervozna sam uzasno ,raspolozenje mi je haos,da mi se spava pa i nije bas da mi se spava ali sam jako umorna i sve mi je tesko da radim , probada me stomak dole po malo i desni jajnik ,po svemu sudeci kako sam napisala recicete mi da sam vise bolesna nego trudna jer meni svasta fali ...:Dnije mi  muka ili mi se povraca mada je za to i cini mi se jos rano ,sa cerkom sam npr 4,5 meseca dusu ispovracala a sa sinom nista ko da nisam bila trudna..

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da to je sve individualno, meni su takodje obe trudnoce bile bas razlicite, sa prvom sam imala gadjenje od 6-te nedelje trudnoce dugo a sa drugom trudnocom sam najvise volela da jedem mladi sir:lol:...sada sam u iscekivanju volela bih da ne dobijem sutra...sto sto se tice sipmtoma trenutno grudi su mi otecene bas bas i vec 10tak dana mi se nenormalno spava ceo dan svaki dan:huh:

doda i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzim ti fige lex da bude bebica ... ja moram jos  dana da cekam .. a osecaj u stomaku imam ko da ce da mi eksplodira ... ...videcemo ako mi zakasni ili porani meca sta ce da bude ... meni grudi kao da me negde negde boluckaju po malo sa strana ,ali raspolozenje i umor haos po ceo dan zevam i kad se naspavam ja zevam ... prebacicu se na drugu temu gde si mi predlozila pa cemo da kuckamo tamo... 

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa navodno imam policisticne jajnike, stalno tako kad ne dobijem imam neku cistu. A na bebi radimo skoro godinu dana. Stitnu jesam jednom nesto kao proveravala ali sve ok , ginekolog me je pregledao kad sam rekla da bih da ostanem u drugom stanju ,kaze sve zdravo ,sve ok. Ali pila sam kontracepciju Yazz i mislim da zbog toga jos uvek nisam trudna. Kazu da treba organizam da se precisti e sad. Rekla kazala....

I ja se slazem sa Zone. Kontracepciju prepisuju zenama sa polic. jajnicima da bi uredili cikluse. Nije to uzrok tome sto ne ostajes trudna. Mislim da treba malo vise da citas o tome, da uradis ispitivanje na insulinsku rezistenciju, da nadjes prirodne lekove za polic. jajnike, Peruansku maku npr. 

Zene sa polic. jajnicima se cesto goje u predelu stomaka a kako ciklusi kasne, jako je tesko odrediti ovulaciju i ostati u deugom stanju. Ne dozvoli da ti nezainteresovani doktori oduzmu dragoceno vreme.

lex, k a m i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo sam pila kontracepciju i bolje da nisam... 

Upravo sam sa muzem odlucila da odemo na privatnu kliniku kod jedne super doktorke i da uradimo analize  a on spermogram ili sta vec bude trebalo. Ne vredi, bas se mnogo jedem ,velika nam je zelja za detetom a nista... Udala sam se i pozeleli smo bebu a oko mene drugarice ostale trudne sa svojim momcima...Prokukale su sta ce da rade , nisu ocekivali , da li su spremne, te da li da abortiraju i sve u isto vreme i na kraju evo sve se porodile, udale a ja koja toliko zelim sipak veliki dobijam. Zaista mi je jako tesko i da ih obilazim jer ne mogu psihicki, one pricaju samo o deci sto je normalno naravno ali ja ne mogu to da podnesem. Bas mi je tesko.

Pravim se i glumim ali ne mogu vise. Ni psiholosku pomoc nemam , kod mene u gradu to nema.. tj ima ali te salju u bolnicu a doktori iz bolnice te dovodu da lezis kod njih jer ,boze moj, odmah si za lecenje, lud si...

lex i Leptirici volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke :wub:

Poslednji put sam se javila 22.8., evo i dalje nisam dobila. A nisam ni test radila.

Pocela su ledja da me bole, donji deo, i to bas intenzivno, svaki dan, donji deo stomaka, kao da treba da dobijem, takav je osecaj.. bas sam i neraspolozena i razdrazljiva jako, slatko mi se jede stalno! Iako nisam bas osoba za slatko, vise sam za slano ^_^ i naduvana sam sva kao bumbar pravi :angry:

Imala sam 5 dana samo tamno smedji iscedak, ako ga mogu tako nazvati jer sam ga videla samo pri brisanju, ulozak mi nije bio potreban, cak ni dnevni

Ne znam da li da uradim test sutra ili da sacekam termin sl.mens pa vidim sta ce biti..

Svima vam zelim dve crtice! :babymommy:

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala, moze da bude da je bilo implementacijsko. Meni su ta braonkasta krvarenja prvi znak da sam trudna i veliki alarm. Sacekaj dan kada bi trebalo da dobijes i radi test.

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala sta se desava u tvom slucaju? Slazem se sa Kam da je moguca trudnoca kada je to braon u pitanju, javi nam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Želim da vam ispričam svoje ( slatke ) muke. Posle Nove Godine, moj suprug i ja smo planirali bebu. Moje neko viđenje je bilo da ce se desiti za par meseci, ali ništa od toga. U Aprilu sam bila kod ginekologa i na redovnom pregledu, sondom su mi pronađene 3 ciste. Zbog toga sam morala 3 meseca da pijem Diane 35. I da se javim dr. Međutim, ja ne zivim u Srbiji.  Pokusavali smo da zakazemo ali su nam govorili da ne primaju nove pacijente. Pricala sam sa jednim našim ginekologom, on nam ne može pomoći, kod njega dolaze samo trudnice. Njemu je bilo čudno što mi je prepisala pilule, rekao da ciste nisu toliko velike. Mogu da prestanem da ih pijem ako planiram bebu. Onda smo rešili da se bacimo na posao, pa sta bude. Krajem Juna sam prestala sa pilulama i Julu se ništa nije desilo. I nisam previse ocekivala, dok se telo oslobodi hormona. Zadnju Menstruaciju sam imala pre 2 nedelje, po pravilu sada su mi plodni dani. Imam blage grževe u donjem delu stomaka i  vrlo blagu mučninu posle jela ili kafe. Verujem da nije trudnoća, jer se ovo ne bi desavalo sad nego za vreme sledeceg ciklusa. Ili su jajnici počeli normalno da rade. Ako je neka imala nešto slično nek javi? Znaći mi vas odgovor.

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiaa kazi da posle takvih pilula ostaje se trudan lakse, sanse su vece..sad ako gresim neka me neko demantuje.  a tebi zelim sve najbolje i da nam uspe svima koji visimo ovde:wub:

doda i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet :wub:

Jos nisam dobila, donji deo ledja je prestao da me boli, i dalje sam jako razdrazljiva, ni stomak me vise ne boli.. Prvo sam mislila da je pms sigurno, pa se onda sve smirilo i sad jedino sto me boli su bradavice, i osetljive i bolne. Mene one nikad ne bole, ni grudi, nikad, ni u pmsu me nisu nikad bolele...

Test nisam radila jer imam osecaj da nece biti pozitivan :(

Sledeci termin za (ne)dobijanje mi je 20.9., sacekacu to pa cu da vidim sta se desava sa mnom..

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala kako sam svatila ti ovo ocekujes drugu menstruaciju? mislim dve kako nisi dobila ili? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala ajde radi test  obraduj nas sto cekamo, kao i ti. Ajmo zenice gde ste sve nestale dajte neku veselu :D dajte simptoma, dajte nagadjanja nedostaje mi tooo. Iiiiii naravno najvise ocekujem taj PLUSICCC:wub:

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bukvalno ocekujem drugu.. Ona "prva" se ni ne moze nazvati menstruacijom

Jedno brzinsko pitanje, jel moguce da sam u O, bio mi je mutan urin juce, danas pojacan sekret, bez mirisa, bez boje, bolna bradavica, pojavila mi se 2 crvena mladeza na levoj dojci..

Izludecu od ovih simptoma i nesimptoma..

Bas se plasim da ga radim, jer kad sam imala sve moguce simptome test je bio negativan i doktor mi je utvrdio infekciju besike.. pre 6 meseci otprilike mi je potpuno izostala menstruacija, sto se meni nikad ne desava, plus svi zivi simptomi, odem kod ginekologa na ultrazvuk sva srecna, kad ono nista.. kaze mi to je normalno, ali trudnoce nema

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex, jel si ti (ne)dobila (ne)ocekivanu mens u utorak? Sta se desava kod ostalih?

Bas se unervozim kad dodjem na ovakve forume, nisam imala jos plusice, a dugo ih prizeljkujem.. puno puta se i ponadala pa nista

ali bice, znam da hoce :baby:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala dobila sam nazalost juce, kasnilo mi dva dana...sad su mi se pomerili i plodni dani sto mi je jos vise zao jer mi muz putuje 17tog..sekiram se bas. Jedinu nadu polazem u to da sperma moze da prezivi dva tri dana pa cu biti aktivna sto me prodje menstruacija.. plodni dani su mi od 14tog ako je sudeci po ovom kalendaru sa aplikacije..najplodniji mi je 19tog:(....sto nazalost necu zakaciti..ima li kakve nade za mene..neka me neko utesi bas mi znaci

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Koala dobila sam nazalost juce, kasnilo mi dva dana...sad su mi se pomerili i plodni dani sto mi je jos vise zao jer mi muz putuje 17tog..sekiram se bas. Jedinu nadu polazem u to da sperma moze da prezivi dva tri dana pa cu biti aktivna sto me prodje menstruacija.. plodni dani su mi od 14tog ako je sudeci po ovom kalendaru sa aplikacije..najplodniji mi je 19tog:(....sto nazalost necu zakaciti..ima li kakve nade za mene..neka me neko utesi bas mi znaci

...zenska draga naravno da ima nade , cim ti prestane hvataj muza pa sve do 17-tog ne staj ,jednom mora da upali ... tu smo za tebe znas ... javi se kad god ti treba ... 

:wub:

Izmenjeno od strane doda
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hocu Doda pa cu sa vama o "simptomima" mojim umisljenim:D, boze a nisam slagala nista stvarno sam imala jedan od glavnih a to je prekomerna zelja za spavanjem sto dosad nije nikad. Ali otom potom vise necu da pricam dok to ne bude sto posto neki simptom koji nisam imala nikad

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lex draga ,svaka od nas ima jaku zelju za bebom sto ne znaci da ne treba da nam pises o njima pa makar oni ne znacili trudnocu ,nego klasican pms ali nema veze uvek ima nade i dajes nama nade da se naamo da jeste . samo se ti posle mece baci na poso i jednom ce da se desi ... 

lex, tiaa i Leptirici volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneeee ima li sta od simptoma ?kako se osecate,stomak,grudi,mucnina,spavanje,zamor.......^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel imala koja od vas u ranoj trudnoci iscedak(onako mlecan) beli ,pa da je po tome znala da je trudna ,meni se nesto pojavio takav iscedak inace mi se to ne desava ,a ja sam zaboravila dal mi se to pojavljivalo u prve dve trudnoce ... sad nestp citam da moze to da bude rani simptom umesto krvarenja tackastog

Jasmina.S. i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodo, ja sam pocela da imam simptome pms-a, znaci razdrazljiva sam, nervozna, naduvana, i imam blago povremeno grcenje u donjem stomaku, a sem toga su obe bradavice pocele da me bole, nekako su jako jako roze boje

Da li su hormoni ili nesto drugo, videcemo..

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dodo, ja sam pocela da imam simptome pms-a, znaci razdrazljiva sam, nervozna, naduvana, i imam blago povremeno grcenje u donjem stomaku, a sem toga su obe bradavice pocele da me bole, nekako su jako jako roze boje

Da li su hormoni ili nesto drugo, videcemo..

koala ,iskreno se nadam da jesu simptomi i da cemo sve ove cekalice uskoro da vidimo plusice .. meni se taj iscedak poceo pojavljivati od jutros nije do sada.. ne zna sta je ,ne smrdi ,ne svrbi me nista ,jednostavno sam osetila nesto da mi je curnulo da izvinete na izrazu ,i otrcala u kupatilo moleci boga da nije neka prevremena vestica ali nije hvala Bogu .. javljajte se zene sa simptomima da tesimo jedna druge ..:baby: i inace ja i ti imamo jako slicne simptome...

Izmenjeno od strane doda
lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.