Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

Jao, ja nema sanse da bih cekala toliko. Sta se desava Anice, da li si radila betu?

Ja sam kupila test, ali uradicu ga za neki dan, danas mi je 26.dan. Zvala sam, moja dr ne radi 2 nedelje, na odmoru je. Sto mozda i nije lose. E sad, ne bih kod ove sto ce dana si sutra da prima njene pacijente. Verovatno cu uraditi u sredu ili cetvrtak i otici. Hematolog mi radi utorkom u ambulanti, ove nedelje verovatno ne stizem, nego tek sledece i nadam se da je to ok. Trudnoca je tako mala, da sumnjam da bi se ista videlo na UZ.

Ono sto me brine je sto su mi deca prenela virus i sad sam slinava strasno. Grlo me je bolelo u subotu, nisam mogla od bola da spavam. A sad samo sekrecija iz nosa, salivacija. T mi je 37,2, tako da nije od trudnoce, ipak sam se razbolela. Brinem se naravno jer je trudnoca jako mala, da nesto ne naskodi.

Braonkasto brljanje sam imala jos u subotu, juce neznatno, ajde da ne kazem da ga nema uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jao, ja nema sanse da bih cekala toliko. Sta se desava Anice, da li si radila betu?

Ja sam kupila test, ali uradicu ga za neki dan, danas mi je 26.dan. Zvala sam, moja dr ne radi 2 nedelje, na odmoru je. Sto mozda i nije lose. E sad, ne bih kod ove sto ce dana si sutra da prima njene pacijente. Verovatno cu uraditi u sredu ili cetvrtak i otici. Hematolog mi radi utorkom u ambulanti, ove nedelje verovatno ne stizem, nego tek sledece i nadam se da je to ok. Trudnoca je tako mala, da sumnjam da bi se ista videlo na UZ.

Ono sto me brine je sto su mi deca prenela virus i sad sam slinava strasno. Grlo me je bolelo u subotu, nisam mogla od bola da spavam. A sad samo sekrecija iz nosa, salivacija. T mi je 37,2, tako da nije od trudnoce, ipak sam se razbolela. Brinem se naravno jer je trudnoca jako mala, da nesto ne naskodi.

Braonkasto brljanje sam imala jos u subotu, juce neznatno, ajde da ne kazem da ga nema uopste.

Jesu li tebi dali protokol hematolog i ginekolog? Meni, a koliko se secam i @Margaritta su rekli da cim porvrdim trudnocu betom odem kod hematologa. U mom slucaju je to bilo 26. dana ciklusa. Ginekolog me nije pregledao, samo me je uputio hematologu. Pritom ni uput nisam imala, donela sam naknadno jer se ne ceka u ovakvim slucajevima.

 

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je hematolog rekao cim utvrdim trudnocu da se javim. Saznala sam da sam trudna 4 dana pre ocekivane menstruacije, na dan ocekivane sam bila vec na fraksiparinu...

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dobila nikakav protokol. Kod nje sam poslednji put bila prosle godine. Ona je rekla da ne veruje da su moje mutacije razlog za to sto mi se desilo. Jer je moj pobacaj bio u 20. nedelji, beba je kasnila u razvoju, a nisam nikada imala rane pobacaje. Poslednji put kada je trebalo kod nje (to je bilo u oktobru) nije radila, menjao je kolega i on je rekao da bi mi ukljucili terapiju, pa da se javim kad ostanem trudna. Problem je sto ne mogu da preskocim ginekologa, pa da odmah odem kod hematologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dobila nikakav protokol. Kod nje sam poslednji put bila prosle godine. Ona je rekla da ne veruje da su moje mutacije razlog za to sto mi se desilo. Jer je moj pobacaj bio u 20. nedelji, beba je kasnila u razvoju, a nisam nikada imala rane pobacaje. Poslednji put kada je trebalo kod nje (to je bilo u oktobru) nije radila, menjao je kolega i on je rekao da bi mi ukljucili terapiju, pa da se javim kad ostanem trudna. Problem je sto ne mogu da preskocim ginekologa, pa da odmah odem kod hematologa.

Ne znam, uradi kako mislis da treba. Nasi ujutrasnji osecaji su dobar parametar.

Ta prica tvog hematologa ne pije vodu a ne znam koliko si istrazivala i da li si se fizicki i psih pripremila. Tvoje druge fiz smetnje mogu da budu okidac za trombofilije. Sve smo kroz isto prosle i svima su nam pojedini doktori ukazali da te mutacije nisu razlog. I svima nam je bilo lakse da verujemo u to. Meni je genericar to i velikim slovima napisala i naglasila da me niko ne ubedi u suprotno. Ali ja nikad vise ne bih usla u trudnocu bez terapije. Rodila sam 2. zdrave dece od 4 kg i posle toga pobacaji, dakle nesto se promenilo i ja necu da reskiram. Hematolozi to smatraju blagim mutacijama i nemaju isti pristup. Ono sto je isrina je da te injekcije kostaju "u krv" i da je to trenutno "moderna" terapija i oni moraju da vrse selekciju. Jedna injekcija je oko 2,5 eura a zena ih u proseku potrosi 270.

Ja sam zahvalna na mogucnosti da uradim ove analize i saznam rezultate brzo.

Dozivela sam to saznanje kao blagoslov i zbog trudnoce i zbog celokupnog zdravlja. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, pisala sam da moja dr nije bila ni za kakve analize posle pobacaja. Jedva mi je za hematologa dala uput. Pa sam tada otisla kod mog starog hematologa kod koga sam ranije isla zbog anemije i onda ni on nije hteo nista da mi da da radim. Navodno dok nemam tri pobacaja ne treba. A tek kada je cuo da vec imam dvoje zdrave dece..pfff ni da cuje. E onda sam izburgijala od interniste uput za endokrinologa, pa me ona provukla kroz dnevnu bolnicu, uradila mi gomilu analiza koje nikada ovako ne bih uradila. Preporucila mi drugog hematologa, ovu dr koja bas radi sa trudnicama koje imaju trombofilije. Tako da sam sve odradila na kraju. E sad kada bih nju pitala za razlog, ona je govorila da te mutacije svakako nisu razlog, hoce da bude insulin, on je "gadan", dok bi endokrinolog govorila da ne moze insulin, nego da su sto posto trombofilije. Dakle, prebacivale lopticu jedna drugoj. Svejedno, ja znam da niko ne moze sa sigurnoscu da kaze sta je mogao da b ude uzrok. Bitno je da budem pokrivena terapijom, za svaki slucaj. Zato i pijem Glukofaz vec godinu i po i picu ga do 12. nedelje. Sto se trombofilija tice, citam negde da proveravaju d-dimer na par nedelja, pa ako raste u nekom trenutku se uvodi terapija. Ne znam, ali kako budu odlucili poslusacu. Iskreno, uopste nisam pripremljena psihicki na bockanje svaki dan. Bas me je strah svega toga. Kao i toga sta kada se prestane, sta moze biti.. ? O finansisjkom momentu nisam iskreno ni razmisljala. Mislila sam da moze o trosku fonda, ako ne moze ok. Pa u prve dve trudnoce sam se i utrogestana nakupovala, iznenadih se sad u trecoj kad je uzela da mi ga prepisuje. Iskreno, vise sam sada zabrinuta zbog ovog virusa, jer je trudnoca jako mala, i sta moze da joj naskodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem Leni. I opet naglasavam, znam mnogo primera da trudnoca ne moze da se iznese, ne moze, pa sa terapijom ipak moze. Uprkos svemu tome, hematolozi su i dalje “teski” na davanju, dok moja dr, profesorka na Beogradskom univerzitetu, kaze da to jeste poremecaj modernog doba, ali i zene modernog doba ne vode vise nacin zivota kao nekada, starije ulaze u trudnoce, i imaju razne druge predispozicije za aktiviranje ovih problema. Licno sam upoznala trudnicu koja je zbog toga sto hematolog nije zeleo da je stavi na terapiju umalo izgubila jednu bebu zbog ugruska u p. vrpci, jakim terapijama su uspeli da ga razbiju i to pukom srecom su videli na vreme. Ja stvarno ne znam ko tebi, Kam, moze tako olako da tvrdi da kasnjenje u razvoju tvoje bebe nije bilo usled smanjenih protoka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, ne znam sta bih ti rekla. Niko ne trvrdi, ali niko i nema nista pametno da kaze. Svi kao nesto nagadjaju, a kad nemaju objasnjenje prebacuju lopticu kolegi. Isla sam kod svih, trazila odgovore na svoja pitanja i nisam ih dobila.

Ali ja sam mesec, dva dana pre ustanovljenja imala izvesnih problema. Anemija mi se jako pogorsavala uprkos terapiji, imala sam bolove u bubrezima.. Ubedjena sam da je i to bio uzrok, jer je beba bas nekako u to vreme pocela da kasni. Ispitivala sam naravno sve nakon toga, podvrgla se svim mogucim snimanjima i kao sve je u redu. Ajde da ne kazem da dr nemaju pojma mada bih najradnije to rekla..neka bude da su samo povrsni i nezainteresovani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, pratila sam tvoju trudnoću jer smo u isto vreme bile trudne i malo je reći da sam teško podnela i sama ono što ti se desilo. Tako da i detalje znam i znam kroz šta si prošla. Mene je moja ginekološkinja ubeđivala nakon drugog spontanog da mi je beta skočila od promene klime, samo da mi ne bi dala upute za dalje analize. Tako da znam i kako je kad se boriš sa vetrenjačama i kad moraš biti sam svoj lekar. Tebi sad u tvom psihičkom pa i fizičkom stanju to ne treba. Ako ćeš biti mirnija, a hoćeš, prokušaj da iskopaš nekog da odeš privatno, a ko ti može državno prepisati terapiju, da ne bi plaćala. 

leni i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, terapija se ne placa, o trosku je fonda i zato su tvrdi na davanju. Mislim da smo na nekoliko mesta pisale da su poviseni insulin i Pai mutacija u tesnoj vezi. Kakvoj, to mi ne znamo, mozda i moze de nadje odgovor na stranim sajtovima... Kod hematologa sam se naslusala mnogih prica, zene koje sam upoznala u cekaonici su heroji iz senke...po dve, tri trudnoce izgubljene u 6,7, 8 mesecu pa tek onda terapija i zdrava trudnoca. Nisu samo tromb, uvek je jos nesto u vezi sa tim. Na forumu trombof. koje dokazano uticu na trudnocu ima samo jedna clanica a nas je na desetine uz terapiju imalo zdravu trudnocu. Kad dobijes injekcije i krenes da se bockas javi se da te podrzimo :) Mada mislim da patronaza sada dolazi ili ti moras u Dz, mislim da je tako u Sr. Kad se prestane-nista, zivot ide dalje, efekat injekcija nestaje. One ne prolaze kroz posteljicu, sluze tebi a ne bebi. Tvoja krv bolje cirkulise i do bebe stize sve sto treba, na pravi nacin. Nekada su dr davali aspirin a danas NM heparin. Ovaj potonji je ipak bolji jer ne steti bebi. Ja sam drzala fokus na nagradi i nagrada je nesto najlepse sto mi se dogodilo. Nekako sam bila i srecna zbog injekcija, kasnije u trudnoci, govorils sam sebi da ce beba biti i zdravija od ostale dece, inteligentnija, jaca :D  Fokus na nagradi, hrabrost u srce i bice sve dobro 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo da vam javim. Nazalost, nemam lepe vesti-_-Uradim jutros jos jedan baby rapid, opet negativan. I pozovem dr, bila odmah slobodna, pa odem i na pregled. Nema trudnoce, ali je bila zakasnela ovulacija, pre 4-5 dana, i zato je meni nekoliko dana povisena temp. Mi nismo sad nista radili, vec kad je ovulacija trebalo da bude, tako da je ovaj folikul propao..A sto me muka spopalo, sve netipicno za moj pms, zato sam i sumnjala na trudnocu i corak..Iskreno, malo sam se smorila, ali sad sta je, tu je...Samo vidim da nema onih filmskih  fora,  kasni ti, uradis test, i budu 2 crte...Uvek se nesto komplikuje. Ali zivot ide dalje. Pecamo sledeci folikul:baby:i radimo punom parom...S obzirom da smo novi u pokusavanju, dobro je da znam sam d mi je temp dobar pokazatelj ...Hvala na podrsci, divne ste, zene:babymommy:

Leptirici voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto-sve ste zene lavice i svaka vam cast na tome:baby:U ovoj zemlji gde nas primaju nadrndani i nezainteresovani lekari koji sve simptome pripisuju klimi, stresu i tektonskim poremecajiima, tesko je izneti grip, a kamo li trudnocu-_-Opcija 2 je da ides privatno, gde te deru kao macku cim ti dobar dan kazu, a fond vrti nase pare:huh:Jos kad pistoji i neki hronicni zdravstveni problem...Tako da, triput URA za sve majke kraljice i vucite nas za noseve da se ugledamo:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anice Znam kako se osjećaš!Idemo dalje!

Eto nema pravila sa tim plodnim danima i ovulacijom!

Meni su sad plodni dani,bacili smo se na posao,svakog dana:D 

anica86 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anice Znam kako se osjećaš!Idemo dalje!

Eto nema pravila sa tim plodnim danima i ovulacijom!

Meni su sad plodni dani,bacili smo se na posao,svakog dana:D 

Samo predano, i mi cemo, samo prvo da krene vesticara, pa da znam odakle da racunam:DMozda ce cak najbolje ni ne racunati, nego raditi kapitalisticki od jutra do sutra, pa sta bude:PJavljamo se sa novostima, Leptirici:babymommy:

Leptirici i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo predano, i mi cemo, samo prvo da krene vesticara, pa da znam odakle da racunam:DMozda ce cak najbolje ni ne racunati, nego raditi kapitalisticki od jutra do sutra, pa sta bude:PJavljamo se sa novostima, Leptirici:babymommy:

Upravo to :Dja nisam racunala nikakve dane, temperature... Svaki dan akcija :P

Leptirici i anica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to :Dja nisam racunala nikakve dane, temperature... Svaki dan akcija :P

Svaki put kad vidim da si zvrljala na ovoj temi se nasmejem i pomislim: evoo gaaa cetvrtoo :lol:

Btw mnogo mi se vrzmas tu za nekog ko ne planira tako brzo novu bebu:P

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki put kad vidim da si zvrljala na ovoj temi se nasmejem i pomislim: evoo gaaa cetvrtoo :lol:

Btw mnogo mi se vrzmas tu za nekog ko ne planira tako brzo novu bebu:P

Samo se vrzmam :D jos ni seks nismo imali B)

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage, ne znam da li je mesto na ovoj temi da pitam, ali zasto da ne...Gde idete na preglede, u drzavne ili privatne ordinacije? Ja sam godinama isla u drzavnu, racunam-sto da ne, imam knjizicu...A onda sam jednom imala hitan slucaj- ciklus mi se nesto poremetio, pa mi je meca bila budi bog s nama, a oni mi kazu da dodjem za 2 i po nedelje...I tako se ja iznerviram i odem kod jedne dr privatno, i to na preporuku...I smirim se lepo, sve bilo bajno, ali mi se nekako ne svidja njen pristup u zadnja dva odlaska...Deluje da je htela da me navuce, a sad kad idem par puta, malo je zbrzana, zuri joj se da naplati, a i ne svidja joj se (bar mi se cini) sto sam ja donekle opustena, radimo na bebi, ali necu da panicim i da trckam kod nje svaka 2 dana..ne volim halabuku bez osnove. A skupa je kao djavo, to mi je i drugarica rekla, al ajde, ljubaznost i pravi pristup su mi iznad svega. Sad kad ni toga nema, moje pitanjce je kog ginekologa vi toplo preporucujete?:D

Izmenjeno od strane anica86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, ne znam da li je mesto na ovoj temi da pitam, ali zasto da ne...Gde idete na preglede, u drzavne ili privatne ordinacije? Ja sam godinama isla u drzavnu, racunam-sto da ne, imam knjizicu...A onda sam jednom imala hitan slucaj- ciklus mi se nesto poremetio, pa mi je meca bila budi bog s nama, a oni mi kazu da dodjem za 2 i po nedelje...I tako se ja iznerviram i odem kod jedne dr privatno, i to na preporuku...I smirim se lepo, sve bilo bajno, ali mi se nekako ne svidja njen pristup u zadnja dva odlaska...Deluje da je htela da me navuce, a sad kad idem par puta, malo je zbrzana, zuri joj se da naplati, a i ne svidja joj se (bar mi se cini) sto sam ja donekle opustena, radimo na bebi, ali necu da panicim i da trckam kod nje svaka 2 dana..ne volim halabuku bez osnove. A skupa je kao djavo, to mi je i drugarica rekla, al ajde, ljubaznost i pravi pristup su mi iznad svega. Sad kad ni toga nema, moje pitanjce je kog ginekologa vi toplo preporucujete?:D

Odakle si? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem privatno,državno samo kad mi treba neki upit.Merida ordinacija na Banovom brdu:)

Prezadovoljna sam doktorkom,sve preporuke!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem privatno,državno samo kad mi treba neki upit.Merida ordinacija na Banovom brdu:)

Prezadovoljna sam doktorkom,sve preporuke!

 

E, pa hvala, Leptirici:babymommy:Cula sam za Meridu, mislim da je drugarica pominjala:D

Leptirici voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, ne znam da li je mesto na ovoj temi da pitam, ali zasto da ne...Gde idete na preglede, u drzavne ili privatne ordinacije? Ja sam godinama isla u drzavnu, racunam-sto da ne, imam knjizicu...A onda sam jednom imala hitan slucaj- ciklus mi se nesto poremetio, pa mi je meca bila budi bog s nama, a oni mi kazu da dodjem za 2 i po nedelje...I tako se ja iznerviram i odem kod jedne dr privatno, i to na preporuku...I smirim se lepo, sve bilo bajno, ali mi se nekako ne svidja njen pristup u zadnja dva odlaska...Deluje da je htela da me navuce, a sad kad idem par puta, malo je zbrzana, zuri joj se da naplati, a i ne svidja joj se (bar mi se cini) sto sam ja donekle opustena, radimo na bebi, ali necu da panicim i da trckam kod nje svaka 2 dana..ne volim halabuku bez osnove. A skupa je kao djavo, to mi je i drugarica rekla, al ajde, ljubaznost i pravi pristup su mi iznad svega. Sad kad ni toga nema, moje pitanjce je kog ginekologa vi toplo preporucujete?:D

Dr Slobodanka Petkovic, ordinacija Palmoticeva. Mojoj snaji je vodila trudnocu , ja bila kod nje više puta i prezadovoljne smo (a promenila sam bas dosla ginekologa u Bg).

anica86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.