Najraniji simptomi trudnoće

odgovora

Objavljeno

ivancici : trebalo je juce da dobijem, nisam...a radila sam test sinoc i bila je jedna crta. Ne znam sta da mislim, nije mi do sad kasnila... I dalje imam samo pojacan sekret, uzasno nizak pritisak... Sve ostalo normalno. Cekam :P videcemo... :)

I....? :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti je to ovulacija, 'oće nekad zbog ovulacije da se pojavi braonkast sekret.

Ne bih rekla prosla mi je ovulacija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih rekla prosla mi je ovulacija..

Suviše je rano za bilo kakve simptome što se tiče eventualne trudnoće, pogotovo za usadjivanje ploda u sluzokožu materice, to se dešava 10-tak dana posle ovulacije, par dana pre očekivane menstruacije, zavisi. Braonkast sekret koji opisuješ se dešava nekim ženama tokom ovulacije, a pošto kažeš da ti je prošla ista onda se možda nešto lepo desilo dole pa je organizam tako odreagovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnja dva puta me pred onaj period kada bi terbala dobiti probudila glavobolja i mučnina. Kao što sam napisala sa Ančicom ni jedan simptom sem izostanka mece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suviše je rano za bilo kakve simptome što se tiče eventualne trudnoće, pogotovo za usadjivanje ploda u sluzokožu materice, to se dešava 10-tak dana posle ovulacije, par dana pre očekivane menstruacije, zavisi. Braonkast sekret koji opisuješ se dešava nekim ženama tokom ovulacije, a pošto kažeš da ti je prošla ista onda se možda nešto lepo desilo dole pa je organizam tako odreagovao.

Upravo sam dobila redovnu menst. :( iako redovno treba da dobijem tek 24.12. Katastrofa.. Nemam pojma zasto mi se to dogodilo. U ponedeljak idem na ginekoloski pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam dobila redovnu menst. :( iako redovno treba da dobijem tek 24.12. Katastrofa.. Nemam pojma zasto mi se to dogodilo. U ponedeljak idem na ginekoloski pregled.

Nemoj samo da se nerviraš.Doćiće kad se najmanje nadaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam dobila redovnu menst. :( iako redovno treba da dobijem tek 24.12. Katastrofa.. Nemam pojma zasto mi se to dogodilo. U ponedeljak idem na ginekoloski pregled.

:blink: Kako to? Mnogo rano ti je došla :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Kako to? Mnogo rano ti je došla :mellow:

Nemam pojma! :( moj ginekolog kaže da je od stresa.. 29 godina sve idealno, normalni ciklusi i sad kad želim bebu ovakve stvari.. U ponedeljak idem na kompletan pregled mada sam bila pre samo mesec dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj samo da se nerviraš.Doćiće kad se najmanje nadaš ;)
Dobro ako ti tako kažes necu se nervirati B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene u ovom delu foruma.Danas sam radila betu i ona iznosi 4999.Jel moze neko da me uputi na tabele u kojima se vide vrednosti po nedeljama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene u ovom delu foruma.Danas sam radila betu i ona iznosi 4999.Jel moze neko da me uputi na tabele u kojima se vide vrednosti po nedeljama

Bolje ti je uradi UZ,tako ćeš znati 100%.Uostalom ne bih da budem negativna,ali uvek treba ići na UZ,jer moja sestra je imala vanmateričnu,pa joj je beta iznosila 3500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ostala trudna 2 dana pred menstruaciju :):):)

Aaa ekstra! Kako bre znate da je to bas tada? :) Ja nemam pojma, mi kada smo planirali bebu, pravili smo je maltene svaki dan mesecima... izuzev tih nekih 10tak dana menstruacije mesecno :P

Upravo sam dobila redovnu menst. :( iako redovno treba da dobijem tek 24.12. Katastrofa.. Nemam pojma zasto mi se to dogodilo. U ponedeljak idem na ginekoloski pregled.

Ja sam stalno dobijala ranije, prvi put mi je kasnilo kada sam ostala trudna. A na kraci ciklus mi je uticalo mnogo toga, od promene vremena, promene klime, ispitnog roka i treme, nervoze... sve mi je uticalo na skracivanje ciklusa tako da je to po meni totalno normalno :) Pogotovo ako ti planiras bebu, mozda si podsvesno pod nekim stresom od brige hoce li ispasti nesto ili ne...

Evo i mene u ovom delu foruma.Danas sam radila betu i ona iznosi 4999.Jel moze neko da me uputi na tabele u kojima se vide vrednosti po nedeljama

Imenjakinjo cestitam! Ne znam za tabelu, ali meni je beta u osmoj nedelji bila oko 5000+, a u sestoj oko 500. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd' da i ja dodam koju ovde :mellow:

Pre 2 godine sam imala spontani u 10-oj nedelji i nekoliko meseci nakon toga smo pokušali ponovo...zapravo pokušavali svaki mesec. I svaki mesec ista nervoza kada dobijem, a veca uredna ma stiže tačno u dan, kod mene sve ok. Pre 2-3 meseca mm uradi spermokulturu i spermogram i pronađu mu bakterije, popije kutiju antibiotika, još se i prehladi u međuvremenu pa mu dr. da još neke antibiotike (šaleći se kako će sad da sahrani bakterije)...Ja uredno dobijem 25-og oktobra, posle nekih 5 dana dragi se sprema na službeni put i ispratim ga jednim finim sexom...Vraća se taman na vreme za plodne dane...Jupiiii! 25-og novembra vece nema, ali daću joj još koji dan, nije strašno ako kasni dan-dva, desi se ponekad...Ne želim da se nadam da se ne bih opet razočarala...Grudi natekle, bole ali i to je normalno pred mecu. Prolaze i ta dva dana, pa 5 dana, ali ubeđujem sebe da sam se možda prehladila...I tako narednih 20 dana...Grudi i dalje bole, spavala bih i na grani, pojela bih sve iz frižidera, a najpraktičnije bi bilo da nošu držim pored sebe ili da kampujem pored wc-a...Ali ja se plašim da poverujem da je konačno to to! Test: 2 crtice! UZ posle 2 dana pokazuje 7-mu nedelju, srculence se vidi i čuje...A mi blesavi od sreće!!!

Eh, da poenta bi bila da sam ostala trudna 5 ili 6 dan od prvog dana menstruacije, onda kada smo imali sex isključivo radi sopstvenog zadovoljstva, a pravljenje bebca ostavili za nedelju dana kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

ja imam jedno pitanje, jako me zanima vase iskustvo

imala sam rizican odnos negde krajem oktobra, od tada sam imala dve sasvim normalne menstruacije (inace su mi neredovne i jako bolne sa svim simptomima trudnoce, glavobolja, nadute grudi, mucnine...), medjutim, od pre nekog vremena (oko tri nedelje), moj organizam se vrlo cudno ponasa :blink: Jedu mi se cudne stvari koje ranije nisu, uzasno se znojim i vrucina je hocu da poludim (svi me prave blesavom), vrtoglavica, nadutost u stomaku... mislila sam sve je to jer treba da dobijem i dobila sam 12.12., medjutim, sada je prestalo a ja i dalje imam osecaj kao da sam u PMS-u. I dalje sam naduta, cak mi se i povraca izgubila sam apetit a ipak jedem pogotovo voce, dobila sam zatvor od pre neki dan i osecam se kao da cu da se prehladim, malaksala, boli me glava i cesto idem i wc... Da li je mozda neka od vas imala normalne mestruacije (obilne i duge) a ipak ostala trudna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila cestitam! :) Uzivaj u trudnoci i zelim ti da ti trudnoca bude lepa i laka, i da se lepo porodis! :)

Dzuly ja nisam bila u tvojoj situaciji, ali sestrina drugarica jeste, kada je saznala da je trudna vec je prosla deseta nedelja. Kaze joj doca da je imala "lazno krvarenje"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam dobila redovnu menst. :( iako redovno treba da dobijem tek 24.12. Katastrofa.. Nemam pojma zasto mi se to dogodilo. U ponedeljak idem na ginekoloski pregled.

organizam ti se priprema za zeljno iscekivanog bebca...sledeci put kad budete pokusali bice to pun pogodak! videces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim za pomoc ako se neko razume u vrednosti beta hcg-a...

zm je bila 22.11.2011. radila sam inseminaciju 2.12.2011. vadila sam betu posle 13 dana, tj 15.12, i tada je bila 106,2, a posle 17 dana, tj 19.12. 2011 je bila 683,2... idem sutra tj 23.12. na prvi ultrazvuk... pa me zanima da li mi je beta visa nego obicno i da li postoji mogucnost viseplodne, tj blizanacke trudnoce... unapred zahvalna,

MarieNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim za pomoc ako se neko razume u vrednosti beta hcg-a...

zm je bila 22.11.2011. radila sam inseminaciju 2.12.2011. vadila sam betu posle 13 dana, tj 15.12, i tada je bila 106,2, a posle 17 dana, tj 19.12. 2011 je bila 683,2... idem sutra tj 23.12. na prvi ultrazvuk... pa me zanima da li mi je beta visa nego obicno i da li postoji mogucnost viseplodne, tj blizanacke trudnoce... unapred zahvalna,

MarieNS

Ovde ima vrednosti i ja se nadam da mogu ta ti pomognu

Vrednost Beta HCG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Weeks after LMP Days after conception HCG level for single baby

3 Weeks 7 0 to 5

4 Weeks 14 5 to 426

5 Weeks 21 18 to 7340

6 Weeks 28 1,080 to 56,500

7 to 8 Weeks 35 to 42 7,650 to 229,000

9 to 12 Weeks 49 to 70 25,700 to 288,000

13 to 16 Weeks 77 to 100 13,300 to 254,000

17 to 24 Weeks 4,060 to 165,400

25 Weeks to Birth 3,640 to 117,000

4 to 6 Weeks Post Birth Less than 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Weeks after LMP Days after conception HCG level for single baby

3 Weeks 7 0 to 5

4 Weeks 14 5 to 426

5 Weeks 21 18 to 7340

6 Weeks 28 1,080 to 56,500

7 to 8 Weeks 35 to 42 7,650 to 229,000

9 to 12 Weeks 49 to 70 25,700 to 288,000

13 to 16 Weeks 77 to 100 13,300 to 254,000

17 to 24 Weeks 4,060 to 165,400

25 Weeks to Birth 3,640 to 117,000

4 to 6 Weeks Post Birth Less than 5

hvala na odgovoru, te vrednosti sam i ja nasla, al mi se beta raste i vise nego duplo... pa sam jos uvek u nedoumici... do sutra

ko ce preziveti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru, te vrednosti sam i ja nasla, al mi se beta raste i vise nego duplo... pa sam jos uvek u nedoumici... do sutra

ko ce preziveti :rolleyes:

Imš i onaj iznad link, pa možeš i tamo da priveriš... ;) Ah draga, pa brzo će da prođe - već sutra ćeš da znaš tačnu vrednost... I da li ćeš se radovati blizancima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim za pomoc ako se neko razume u vrednosti beta hcg-a...

zm je bila 22.11.2011. radila sam inseminaciju 2.12.2011. vadila sam betu posle 13 dana, tj 15.12, i tada je bila 106,2, a posle 17 dana, tj 19.12. 2011 je bila 683,2... idem sutra tj 23.12. na prvi ultrazvuk... pa me zanima da li mi je beta visa nego obicno i da li postoji mogucnost viseplodne, tj blizanacke trudnoce... unapred zahvalna,

MarieNS

moja beta je bila 14. dana posle transfera 450, nosim blizance, neznam da li to ima neke veze,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beta je bila 14. dana posle transfera 450, nosim blizance, neznam da li to ima neke veze,

ivancice, hvala ti puno, taj podatak mi nesto znaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivancice, hvala ti puno, taj podatak mi nesto znaci :)

Javi se obavezno posle UZ - da nas obarduješ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim za pomoc ako se neko razume u vrednosti beta hcg-a...

zm je bila 22.11.2011. radila sam inseminaciju 2.12.2011. vadila sam betu posle 13 dana, tj 15.12, i tada je bila 106,2, a posle 17 dana, tj 19.12. 2011 je bila 683,2... idem sutra tj 23.12. na prvi ultrazvuk... pa me zanima da li mi je beta visa nego obicno i da li postoji mogucnost viseplodne, tj blizanacke trudnoce... unapred zahvalna,

MarieNS

24.640 mi je bila beta sa 4-5 nedelja...i svi su govorili da su blizanci. Ali nije bilo tako. Jednostavno sam imala poremecenu vrednost zbog inace ludog organizma i hormona.

Ali ja se nadam da su kod tebe neke dvojkice u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.