Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Prvo meso piletina jer se lakse vari da bi bebcima radila creva kako treba. Svo meso je jednako zdravo.

Zbog gvozdja, bebi se daje meso od bataka tj.tamno meso pileta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supa od koke nezamjenjiva...

t2033.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da gricka hleb, sirovu sargarepu, ako voli i koren kupusa. Ima raznih keksica u zdravoj hrani i slanih i slatkih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče šargarepe, nedavno je u Zadru bio nesretan slučaj...vjerovatno ste čitali. Tako da oprezno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo poceli ovako-tako mi je dr savetovala:

malo pre sisanja u 19h smo poceli pomalo sa Milupinim pahuljicama (pirinac i kukuruz), i to sam prvo 1/4mere davala 2-3 dana, pa pomalo povecavala a posle toga je jos isao podoj, pa kasnije posle 22 kupanje, podoj i spavanje. sad, nakon nekoliko dana taj podoj u 19h je zamenjen celom merom 130ml vode i 4 kasike milupe, i oko 21-22 kupanje podoj i spavanje.

pre dva dana smo poceli 14-16 zavisi od podoja, da ubacujemo cedjenu sargarepicu. na kasikicu. juce je bilo 3 kasikice, danas je bilo 5-6 verovatno. mislila sam da mu dam samo 4, kao svaki dan dodajem po jednnu ali je tako slatko cuckao da mi je bilo zao da mu ne dajem. par dana cemo nastaviti ovako sa sargarepom, pa cemo onda krompir, pa ce teti da naraste spanac i tako.

dr je rekla da po malo uvodim da do 6 meseca skonta ukuse voce-povrce i tek tada jedan obrok-rucak zameniti time.

ono sto znam da je bitno kad se uvodi cvrsta hrana je da se sto vise povrca i voca isproba samo pa tek kasnije u kombinacijama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel trazi da jede kad se probudi uvece???jel ti se budi stalno ili samo ponekad????

Ja tek sad vidjeh ovu poruku, svasta! Budi se stalno, sad i vise posto je uhvatio neki kasalj. To je bilo super kad se jednom budila, sad cesce jer kaslje ali ja joj samo jednom dam da sisa.

Inace, od juce smo poceli sa supicom i zumancetom, tako da imam izbora sto se tice ishrane ubuduce i ne brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su tek juče, sa punih 5 meseci, dali dozvolu za uvođenje čvrste hrane.

Prvo krećemo sa krompirićem, pa šargarepom, pa onda tikvicom, i onda tek posle toga mogu pirinčane kašice da joj dajem (a vidim da vi vašim bebama to dajete uglavnom kao prvi obrok).

Jabuku, bananu i breskvu smemo od voća, i to tek kad počnem sa žitaricama tada to da joj ubacim, a sokiće još uvek ne, jer kao bebe će sokiće, i slatko uopšte, uvek prihvatiti, bitno je prvo da se počne sa slanim, da bi sve jela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su tek juče, sa punih 5 meseci, dali dozvolu za uvođenje čvrste hrane.

Prvo krećemo sa krompirićem, pa šargarepom, pa onda tikvicom, i onda tek posle toga mogu pirinčane kašice da joj dajem (a vidim da vi vašim bebama to dajete uglavnom kao prvi obrok).

Jabuku, bananu i breskvu smemo od voća, i to tek kad počnem sa žitaricama tada to da joj ubacim, a sokiće još uvek ne, jer kao bebe će sokiće, i slatko uopšte, uvek prihvatiti, bitno je prvo da se počne sa slanim, da bi sve jela...

Slicno je bilo i sa nama. Ja mojoj bebi i dalje dajem samo vodu, nikako sokice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vi pravite supicu ili ste pravile kad ste pocinjale? Kad je u pitanj piletina, najbolje je meso od bataka, a od teletine?

Sta od zelenisa ubacujete, i kako ga obradjujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je da uzmes telece kremenadle jer tu imas i kosku. Dinstas na vodi oko 1,5h. Spremis malo supice i malo mesa za taj rucak, a ostatak supice i mesa, kad se ohladi, zapakujes u male kesice(za jedan obrok) i zamrznes. Tako ces ustedeti. ;)

Ja sam povrce uglavnom kuvala na pari, ali mozes da kuvas i u vodi, normalno, pa dodas u blender sa mesom i supicom.

Imas temu, jako zanimljivu:Zacini u bebinoj ishrani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je da uzmes telece kremenadle jer tu imas i kosku. Dinstas na vodi oko 1,5h. Spremis malo supice i malo mesa za taj rucak, a ostatak supice i mesa, kad se ohladi, zapakujes u male kesice(za jedan obrok) i zamrznes. Tako ces ustedeti. ;)

Ja sam povrce uglavnom kuvala na pari, ali mozes da kuvas i u vodi, normalno, pa dodas u blender sa mesom i supicom.

Imas temu, jako zanimljivu:Zacini u bebinoj ishrani

E super, hvala ti puno, pretpostavila sam da mora biti tel sa kostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, hvala ti puno, pretpostavila sam da mora biti tel sa kostima.

Nema potrebe da se zahvaljujes, samo pitaj. :D

Masti su jako vazne u ishrani beba/dece. One podsticu razvoj celokupnog organizma, a uvodjenjem masti na vreme pospesuje je se i normalan rast sivih celija mozga.

Imas temu:

Masnoce u ishrani dece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam nesto na netu o zumancetu,kakva rima:) Meni je pedijatar rekao da pocnem sa zum i to 1/8 najprije.

Prvo, da li joj ja dajem zumance svakog dana?

Drugo, kako povecavam kolicinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam nesto na netu o zumancetu,kakva rima:) Meni je pedijatar rekao da pocnem sa zum i to 1/8 najprije.

Prvo, da li joj ja dajem zumance svakog dana?

Drugo, kako povecavam kolicinu?

Ovako je i nama rečeno kad smo uvodili zumance.

Kad ovo završi, onda da dajemo dva puta nedeljno da nema potrebe da jede žumance svaki dan, ja sam malcu davala svaki drugi dan.

Prvi dan jedna osmina, drugi dan se količina povećava za 1/8, i tako nedelju dana dok ne pojede celo žumance.

Znači svaki dan povećanje za 1/8. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas počeli sa žumancetom.

Dala sam joj za doručak1/8 sa palentom i pavlakom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je i nama rečeno kad smo uvodili zumance.

Kad ovo završi, onda da dajemo dva puta nedeljno da nema potrebe da jede žumance svaki dan, ja sam malcu davala svaki drugi dan.

Prvi dan jedna osmina, drugi dan se količina povećava za 1/8, i tako nedelju dana dok ne pojede celo žumance.

Znači svaki dan povećanje za 1/8. :)

ok, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas počeli sa žumancetom.

Dala sam joj za doručak1/8 sa palentom i pavlakom

Kad ste poceli sa palentom?

I kako pravis to sa pavlakom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snowhite mozes slobodno poceti sa 1/4 npr das danas,pa dva dana preskocis-cekas reakciju.Pa nakon dva dana opet 1/4,pa opet ne dajes dva dana.

E onda ponavljas periodicno,ali sa 1/2 zumanceta i tako redom dok ne stignete do celog.

Vazno je da izmedju dva davanja zumanceta pravis razmak da bi se pratila reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste poceli sa palentom?

I kako pravis to sa pavlakom?

Palentu smo uveli pre 7 dana.Skuvam joj na vodi,onda stavim kašičicu pavlake i mnjam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

snowhite mozes slobodno poceti sa 1/4 npr das danas,pa dva dana preskocis-cekas reakciju.Pa nakon dva dana opet 1/4,pa opet ne dajes dva dana.

E onda ponavljas periodicno,ali sa 1/2 zumanceta i tako redom dok ne stignete do celog.

Vazno je da izmedju dva davanja zumanceta pravis razmak da bi se pratila reakcija.

Ma ona izgleda sve dobro prihvata, da kucnem u drvo <_< Tako sam i radila otprilike, i sve je ok. Ovaj moj ped ne umije ni da objasni, kod nje se podrazumijeva da ja znam unaprijed <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li sam na pravom mjestu, ali cu pitati. Je li neko cuo za knjigu od Jasminke Komnenovic Od prvog obroka do skolske uzine? Vrijedi li to imati? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li sam na pravom mjestu, ali cu pitati. Je li neko cuo za knjigu od Jasminke Komnenovic Od prvog obroka do skolske uzine? Vrijedi li to imati? <_<

Imam tu knjigu,recepti i dobri saveti.

450 din sam je platila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li sam na pravom mjestu, ali cu pitati. Je li neko cuo za knjigu od Jasminke Komnenovic Od prvog obroka do skolske uzine? Vrijedi li to imati? <_<

Ja mislim da ne vredi jer je toliko recepata nabacano i koliko sam ja videla ima puno kontradiktornosti u odnosu na danasnje stavove. Kao da je uzela malo princip ishrane iz ovog veka, a malo iz onog. Meni se knjiga ni malo ne svidja.

Mislim da ces jednostavnije naci na ovom sajtu

http://wholesomebabyfood.momtastic.com/

sva objasnjenja kada, kako i zasto. Isto tako ces naci sta koja namirnica sadrzi i koliko. To je jako vazno. Ima i recepata, jako dobrih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam tu knjigu,recepti i dobri saveti.

450 din sam je platila.

Ovo me pitala jedna rodica. A gdje si je kupila?

Ima li je u CG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo me pitala jedna rodica. A gdje si je kupila?

Ima li je u CG?

Reklamira je ČASOPIS MOJA BEBA,tu sam naručila poštom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.