Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Ima cvekle sad svuda, naravno. Nego cveklu i brokoli, kao i spanac ne treba cesto davati..a i rano joj je, tek 5 i po meseci beba..bundeva ok

Smizlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam ja dosta rano M dala cveklu. A mene ubedise neki dan kako sad nema cvekle, ja je stvarno odavno nisam videla na pijaci ili u marketu, verovatno da ima u vecim gradovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ima u zdraoj hrani,a mi smo selo. :D Olja nije cesto jela cveklu. Nekako sam tek sad pocela da joj je dajem cesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Ana retko jede kuvanu cveklu,ali zato redovno pije sok od sveže cvekle sa dodatkom još nekog voća ili povrća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima cvekle sad svuda, naravno. Nego cveklu i brokoli, kao i spanac ne treba cesto davati..a i rano joj je, tek 5 i po meseci beba..bundeva ok

Cvekla je sada u punom jeku.

Zasto ovo povrce ne sme da se daje cesto.

Mislim da je za bebu od 5,5 meseci rano davato karfiol.

Ja u proju stavim kvasac i kada je premesim,ostavim 15 min da dane,pa pecem.Stavljam sve odprilike cisto kukuruzno brasno,obavezno istopljene masti,ulje nikako,nekad sirca,nekad jaje,nekada i najobicnije brasno,kvasac,masi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas pravila proju u koju sam stavila masti,ali ne istopljene.I ja stavim kiselo mleko i solju jogurta i ispala je odlicna.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U proju inace stavim mast umesto ulja jer je imamo domace na izvoz,ali reko' da napisem recepat originalni! ;)

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U proju inace stavim mast umesto ulja jer je imamo domace na izvoz,ali reko' da napisem recepat originalni! ;)

:lol: Znaci bez masti,nema slasti.
nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Znaci bez masti,nema slasti.

OT.: Jutros doruckovah-hleba,masti ,paprikei soli.

Uveli smo I kupine danas. Ostao nam limun od citrusa. Nikako na red da dodje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT.: Jutros doruckovah-hleba,masti ,paprikei soli.

Uveli smo I kupine danas. Ostao nam limun od citrusa. Nikako na red da dodje!

Ma mene bas zabole za limun,deci ga nikada davala nisam.Znas da vitamina C ima vise u svezoj crvenoj paprici,kupusu itd.nego u limunu.Uostalom ni ja ga ne jedem,a i kako bi ga jeli bez secera.Mislim ko je lud da jede to,a da mu bude toliko neprijatno. :D
Hellen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas uveli karfiol. Svidelo joj se, pojela je sve sto sam joj napravila.

Vidim da ste vi svi veliki i da jedete svasta nesto. M za sad jede pirinac, krompir, sargarepu, tikvicu, bananu i jabuku (koju ne voli ali sam joj na kraju uvalila u kombinaciji sa sargarepom) i pije sok od jabuke ( sto mi nikako nije jasno zasto sok hoce a kasicu ne). Najvise voli sargarepu definitivno.

Od voca planiram da joj uvedem breskvu i kajsiju uskoro.

Sta jos moze da se uvede bebi od 5.5meseci od povrca? Dajte neki predlog.

I jos nesto, ja njoj uvek dajem koliko hoce da pojede, a ona uglavnom hoce da pojede punu cinijicu. Vodim se time da bi odbila ako ne moze vise.

U ovom postu imas tabelu uvodjenja cvrste hrane, pa eto moze da ti pomogne u izboru. Ja sam uglavnom po ovoj tabeli uvodila :)

http://www.bebac.com...280#entry234726

Moj ti je savet da budes oprezna sa karfiolom i brokoliem zato sto moze da bude tezak za stomacic.

Smizlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hippove kasice sa brokolijem su od petog meseca i NARAVNO je da prvo treba probati da li i kako prija deci pa onda dati obrok, mislim da to nisam morala da napisem jer se valjda podrazumeva.

Zbog cega ne valja cesto davati brokoli i karfiol?

Cveklu sam dala u drugom mesecu uvodjenja hrane. Svezu. Na pijaci je ima u izobilju.

U principu sam gledala da sve sto mogu dam u svezem obliku.

Vitamina C ima najvise u crnoj ribizli i ljutoj paprici. u obicnoj paprici je ima kao i u citrusnom vocu. U kiviju ga ima vise nego u limunu i narandzi.

Mozete davati persun i mirodjiju deci, tu takodje ima vitamina c i to vise nego u limunu. Takodje u karfiolu i spanacu ga ima vise nego u limunu. Znaci, to da u limunu ima najvise vitamina C - mit.

C*I*C*A*N*A i Smizlica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Моја малена са непуних 11 месеци једе све.

Витамина Ц има доста и у кромпиру.

Карфиол,броколи,кромпир и крушка умеју да буду мало теже намернице за бебин стомак,али ако бебана лепо прихвати ту храну при увођењу и нема проблема,може да се даје нормално.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Моја малена са непуних 11 месеци једе све.

Витамина Ц има доста и у кромпиру.

Карфиол,броколи,кромпир и крушка умеју да буду мало теже намернице за бебин стомак,али ако бебана лепо прихвати ту храну при увођењу и нема проблема,може да се даје нормално.

Naravno! Evo, npr. koliko se ja secam, mali Aco (sin od nase Nice) je imao problem kada je jeo malo kiseliju hranu pa mu je izlazilo crvenilo na guzi. Tako je nekome pasulj, kupus tezak za stomak a nekome ne. Sve se proba.

YelenaC je stalno peporucivala persun u pavlaci, zaista je dobro i osvezavajuce... Opet kazem, u persunu ima puno vitamina C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мом сину је у почетку сметао кромпир и крушка,па смо то одлагали док није могао да прихвати нормално.Ћеркици ништа није сметало,она муља све :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas uveli karfiol. Svidelo joj se, pojela je sve sto sam joj napravila.

Vidim da ste vi svi veliki i da jedete svasta nesto. M za sad jede pirinac, krompir, sargarepu, tikvicu, bananu i jabuku (koju ne voli ali sam joj na kraju uvalila u kombinaciji sa sargarepom) i pije sok od jabuke ( sto mi nikako nije jasno zasto sok hoce a kasicu ne). Najvise voli sargarepu definitivno.

Od voca planiram da joj uvedem breskvu i kajsiju uskoro.

Sta jos moze da se uvede bebi od 5.5meseci od povrca? Dajte neki predlog.

I jos nesto, ja njoj uvek dajem koliko hoce da pojede, a ona uglavnom hoce da pojede punu cinijicu. Vodim se time da bi odbila ako ne moze vise.

Jeste da nije povrce ali mozes palentu da joj uvedes pa da kombinujes sa drugim namirnicama

Smizlica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cveklu ima moja mama u basti. A bundeva tek kasnije stize.

M je super prihvatila karfiol. Brokolija kod nas na pijaci nema nigde, a nesto mi se bas ne kupuje onaj smrznuti.

Ali rekla bih da utice karfiol na bebinu stolicu, dosta joj je cvrsca nego inace. Sad joj se bas vidi na licu kad kaki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, promene su vidljive :D

Nama je stolicu uvek regulisala sljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvekla je sada u punom jeku.

Zasto ovo povrce ne sme da se daje cesto.

Mislim da je za bebu od 5,5 meseci rano davato karfiol.

Ja u proju stavim kvasac i kada je premesim,ostavim 15 min da dane,pa pecem.Stavljam sve odprilike cisto kukuruzno brasno,obavezno istopljene masti,ulje nikako,nekad sirca,nekad jaje,nekada i najobicnije brasno,kvasac,masi.

Zbog velike kolicine nitrata koje sadrze (cvekla, brokoli, spanac..) mogu da smanje bebi hemoglobin. Tako bar kazu, nisam ja izmislila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hippove kasice sa brokolijem su od petog meseca i NARAVNO je da prvo treba probati da li i kako prija deci pa onda dati obrok, mislim da to nisam morala da napisem jer se valjda podrazumeva.

Zbog cega ne valja cesto davati brokoli i karfiol?

Cveklu sam dala u drugom mesecu uvodjenja hrane. Svezu. Na pijaci je ima u izobilju.

U principu sam gledala da sve sto mogu dam u svezem obliku.

Vitamina C ima najvise u crnoj ribizli i ljutoj paprici. u obicnoj paprici je ima kao i u citrusnom vocu. U kiviju ga ima vise nego u limunu i narandzi.

Mozete davati persun i mirodjiju deci, tu takodje ima vitamina c i to vise nego u limunu. Takodje u karfiolu i spanacu ga ima vise nego u limunu. Znaci, to da u limunu ima najvise vitamina C - mit.

Karfiol i brokoli mogu izazvati gasove i grceve, zbog toga ;) Ustvari, ne mislim cesto u smislu svakog dana, nego niti cesto niti previse (da to ne bude glavna namirnica u obroku). Mada je karfiol cini mi se malo tezi od brokolija.

To je nase iskustvo, a mislm da sam to i ovde procitala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Моја малена са непуних 11 месеци једе све.

Витамина Ц има доста и у кромпиру.

Карфиол,броколи,кромпир и крушка умеју да буду мало теже намернице за бебин стомак,али ако бебана лепо прихвати ту храну при увођењу и нема проблема,може да се даје нормално.

Vitamina C baš i nema nešto puno u krompiru.

Takođe treba imati na umu da je vitamin C termolabilan i da ga nakon kuvanja ostaje vrlo malo.

Miva i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u krompiru ga nema bas puno. I to si u pravu Phoenix. Recimo, u sipku ga ima u izobilju ali dzaba kada recimo dok spremis caj od sipka, vruca voda unisti vitamin C.

Ali persun i mirodjiju sam davala u svezem obliku uvek. Ma kazem, sve sto sam mogla sam davala sveze.

Ma naravno da se ne podrazumeva da se karfiol i brokoli jedu svakog dana. Ni mi ga ne jedemo svakog dana, kao ni pasulj. Ja sam recimo karfiol mesala sa pavlakom i bilo je bas fino. Pravila sam corbu od karfiola, tikvica, sargarepe, kima... Ma svasta nesto...

Sto se pasulja tice, ja ga uvek potopim uvece pa kuvam sutradan i promenim bar dve vode, stavim nekada malo nane, lorber obavezno i persun i nemamo problema sa stomakom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam cula da cvekla moze da smeta, cak mi je receno da je izuzetno lako svarljiva :huh: a limun ne znam da li je jednom probao u limunadi, ovako ga ni ja ne konzumiram, osim u caju, a caj pijem kad moram tako da...Narandze i mandarine od citrusa su dovoljne, naravno kad im je sezona. Ako se jede dovoljno svezeg sezonskog voca i povrca, ne bi trebalo biti krize za C vitamin i bez limuna.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mislila na kuvani krompir,tada normalno da ostaje vrlo malo.Već na krompir pečen u ljusci,tako se sačuva vitamin c.Doduše Ana je jela pomorandže i mandarine kad su bile u jeku sezone,sad nisu nešto.Voće i povrće tamani,a mi u kući pijemo čaj i leti i zimi,tako da joj stavimo 2-3 kapi limuna kad joj se ohladi čaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.