Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Ja nisam pisala neko vreme ali sam vas čituckala. Sad imam jedno pitanje - znam da obrok treba da bude oko 200-250 g ili koliko beba hoće da pojede, e pa moja beba je danas za ručak pojela 350g i ja više nisam smela da mu dam? :blink: Jel to previše?Nisam ni pokušavala da mu dam mleko posle toga

Inače i dalje imamo problem sa mlekom, ali smo uveli dosta voća i povrća tako imamo doručak (voće i žitarice) ručak (povrće) i ponekad večeru(žitarice ili opet voće) kad odbije mleko, a mleko pije tri puta (jednom uveče posle kupanja, jednom noću i jednom prepodne kad je skroz budan pa odbija dok mu ne dodam kašiku žitarica)

Da, to je puno za bebu od 4,5 meseca. Mozda je vama sada skok u razvoju kad jedete vec 3 obroka. Meni i to vec zvuci mnogo. Sad, posto odbija mleko, ja bih pravila ujutro zitarice sa mlekom, u podne povrce, a za veceru voce sa zitaricama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedemo tri obroka jer definitivno neće mleko,a ne mogu dopustiti da gladuje, jer je u stanju da ne jede ništa po 5,6 sati :(

Znači da mu ograničim obrok na 250g?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

on se meni osuo po ledjima samo neke crvene tackice su se pojavile ,nigdje drugo,to je samo od piletine jeo je krompir i sargarepu,sta da radim?

mozda je od znoja, i mi smo se osuli crvene blede tackice ispod vrata i na ledjima gore visoko i slucajno smo bili kod pedijatra pa je ja pitala da pogleda i to i ona kao to vam je nista, od vrucine (znoja) cak ne mora ni da se macka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedemo tri obroka jer definitivno neće mleko,a ne mogu dopustiti da gladuje, jer je u stanju da ne jede ništa po 5,6 sati :(

Znači da mu ograničim obrok na 250g?

:blink: zar je to moguće?!

mozda je od znoja, i mi smo se osuli crvene blede tackice ispod vrata i na ledjima gore visoko i slucajno smo bili kod pedijatra pa je ja pitala da pogleda i to i ona kao to vam je nista, od vrucine (znoja) cak ne mora ni da se macka..

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je trazio da sisa. jos ce to neko vreme biti tako, a onda ce vremenom vise da jede i da ne trazi da jede.

Pomeri obrok za kasnije jos malo. kad tako stiska usta, gledaj da mu ne nudis 10 puta, nego sacekaj 10-15 min. pa opet. Kako se zadavio i sa cim?

Od palente sa mlekom (mojim), zamisli :huh: Bila je retka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedemo tri obroka jer definitivno neće mleko,a ne mogu dopustiti da gladuje, jer je u stanju da ne jede ništa po 5,6 sati :(

Znači da mu ograničim obrok na 250g?

A hoce kasice sa mlekom? Hoce li mleko na kasicicu? Naravno da ge neces pustiti da gladuje, ali bolje da onda jede i 5 obroka po malo(na 3 ili 4 sata) nego da jede za jedan obrok kolicinu za dva skoro. Gledaj da mu trpas mleko u svu hranu bar ako hoce tako da jede.

Od palente sa mlekom (mojim), zamisli :huh: Bila je retka.

Zagrcnuo se, nije se zadavio. Moras da pravis razmak izmedju zalogaja, da tako kazem. Polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda je od znoja, i mi smo se osuli crvene blede tackice ispod vrata i na ledjima gore visoko i slucajno smo bili kod pedijatra pa je ja pitala da pogleda i to i ona kao to vam je nista, od vrucine (znoja) cak ne mora ni da se macka..

I ja mislim da je od znoja! Tako je i sa mojom maleckom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek gledam da odgovorim samo ako imam argument. nekad se desi da ne argumentujem, pogotovo ako sam pisala 10 ak i vise puta isto. ;)

Girice su ok samo ne bi valajalo przeno nikako. Bolje da ih peces u rerni.

Jesi li probala posle lososa skusu? Nesto se ne secam...

posle kupovnog lososa nismo vise jeli ribu, skusa nam je sledeca, kad ponovo pocne da jede :D

nisam pojma imala za girice, naravno u rerni bih ih spremala kaddodju na red ;)

danas su mu se rascvetale desni i provirile gornje dvojke preko reda, zato on i place kad vidi kasiku, tacno ga tu kasika dodiruje, pa boli sigurno kao sam djavo.

Jos jedan mlecni dan... Osetim da cemo tek sad imati problema sa jelom... Samo bi plazmu jeo, poludeo je za njom, struze je zubima (ostale keksice nece :o)... E pa nema ni plazme, ako nece jabuku, sargarepu...

Dala sam mu (sam je zgrabio sa stola) krisku limuna i lizao je, balavio i grizao dva sata... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, pisi koju ste ribu jeli, kakoo ste se hranili na moru :) Jel nije bilo nezgodno zbog pripremanja hrane za Tisu? Kako ste to uskladili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas cemo jesti cveklu i jabuku, sve sveze. Izblendacu, valjda ce biti ok. Cvekla je sitna, domaca, valjda je dobra :unsure:

Probacu da mu dam oko 11-12h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja imam jean mali problemcim pa sve mame koje imaju malo vecu bebicu mogu pomoci. :rolleyes: moja bebica ima 3 meseca i 7dana, jede aptamil na svaka 2 sata po 180 nekas i 210. drage mame, pomagajte. pretpostavljam da mu je malo samo mleko i da treba nesto da mu uvodim. ja ne znam da li smem. moj pedijatar kaze nista pre 6 meseci ali ja nsam to. da li mogu nesto da mu dodam, sta i koliko.... unapred hvala.. cmok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja imam jean mali problemcim pa sve mame koje imaju malo vecu bebicu mogu pomoci. :rolleyes: moja bebica ima 3 meseca i 7dana, jede aptamil na svaka 2 sata po 180 nekas i 210. drage mame, pomagajte. pretpostavljam da mu je malo samo mleko i da treba nesto da mu uvodim. ja ne znam da li smem. moj pedijatar kaze nista pre 6 meseci ali ja nsam to. da li mogu nesto da mu dodam, sta i koliko.... unapred hvala.. cmok

Evo teme sa savetima oko uvođenka čvrste hrane KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja imam jean mali problemcim pa sve mame koje imaju malo vecu bebicu mogu pomoci. :rolleyes: moja bebica ima 3 meseca i 7dana, jede aptamil na svaka 2 sata po 180 nekas i 210. drage mame, pomagajte. pretpostavljam da mu je malo samo mleko i da treba nesto da mu uvodim. ja ne znam da li smem. moj pedijatar kaze nista pre 6 meseci ali ja nsam to. da li mogu nesto da mu dodam, sta i koliko.... unapred hvala.. cmok

Mozda je beba zedna vise nego gladna. koliko vode dajes uz toliko Aptamila?

Sa cvrstom hranom bi trebalo da pocnete sa 4 meseca., mada se neke mame pocele i malo ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, da li smem da mu dam "vidovke" jabuke, kiselkaste su? Htela sam sveze jabuke i svezu cveklu? One su bas grozne, padale su i imaju rupice, ali nisu prskane? Tesko se nalaze kod nas. Sve je uglavnom prskano. Da li smem da mu dam jabuku svezu ako je prskana? naravno, oljustenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam odgovor za tebe jer je moje dete sisalo 20 meseci i jos uvek pije mleko ujutro i ponekad uvece. Nista mu ne izbacujem jer ne vidim razlog.

Ako mozes da joj izbacis mleko ujutro i da joj das konkretan dorucak, kakav ce ti raspored biti tokom dana? Vi imate 3 obroka i 2 uzine sada ili ne?

Mi nismo imali uzine do godinu dana nego je sisao izmedju obroka, pa zato pitam.

:huh: A ja sa 8 i po pocela da mu ukidam dnevne podoje mada kad vidim da trazi dam mu siku.Obicno mu sika sluzi da se uspava pre i posle podne.

Juce sam mu napravila kolac od jabuka.Izrendala jabuke,petrovace dodala mlevenog petit keksa(4-5keksica) i kukuruzno brasno.Izmesala,stavila da se pece pola sata.Pojeo je dva velika parceta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako :)

Jeli smo cveklu i jabuku, sve sveze.

Pojeo je 250ml i namom kraju se malo zagrcnuo i povratio (povratio mozda 2 supene kasike).

Posle toga je sisao jako malo i nije vise hteo.

Jeo je oko 13:30h.

Nikako ne uspevam da mu pomerim ranije obrok, pokusacu opet sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto se zagrcnuo nije nista strasno,a sisao je bas zato sto se zagrcnuo, malo da se smiri. Pokusaj sutra da mu napravis malo gusce, ali mu daj sporije da njupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam blendala svezu sa jabukom ili bananom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam blendala svezu sa jabukom ili bananom.

probaću sa bananom.dobili smo 3 gajbe nektarina,biće kašica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes samo naktarinu sa palentom ili pirincem. ne moras da je mesas ni sa cim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaću sa bananom.dobili smo 3 gajbe nektarina,biće kašica :lol:

Mozes samo naktarinu sa palentom ili pirincem. ne moras da je mesas ni sa cim.

Milina!

Ja sam najvise sa bananom samo iz razloga sto je od kako je probao samo nju hteo da jede i nista drugo (zubim1821.gif). :blink: Eto super varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto se zagrcnuo nije nista strasno,a sisao je bas zato sto se zagrcnuo, malo da se smiri. Pokusaj sutra da mu napravis malo gusce, ali mu daj sporije da njupa.

Mnogo se nervira kada pokusam sporije. Bas je nervcik. Da pomesam sutra cveklu sa sargarepicom i pirincem na primer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos ni blizu ove teme, ali volim da se informisem.

Nama su u skoli za t. rekli da bananu uvodino kad porastu jer je jako teska.

Ot- kad sam bila u porodilistu cimerka je svojoj bebi pokusala da ugura komad jabuke u usta, mal' se nisam slogirala kad sam videla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam jos ni blizu ove teme, ali volim da se informisem.

Nama su u skoli za t. rekli da bananu uvodino kad porastu jer je jako teska.

Ot- kad sam bila u porodilistu cimerka je svojoj bebi pokusala da ugura komad jabuke u usta, mal' se nisam slogirala kad sam videla!

:o

Kada sam ja bila u porodilistu, jedna je sazvakala kikiriki i dala bebi. bebu su odveli na neonatologiju, a nju na psihijatriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.