Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Ja iskreno nikad nisam ni merila. Jela je koliko hoće, jedan dan više, drugi dan manje. Sada su joj sva tri obroka: doručak, ručak i večera otprilike iste količine, mada doručak najviše voli i samim tim jede najveću količinu hrane. Posle doručka smo slobodne jedno četiri, četiri i po sata do ručka, bez užine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno. Uzina uopste nije vazna do 1. rodjendana.

To si tako lepo rekla, ali mnoge mame vole precizno da im se kaze. posle ce same da vide kako to sve ide prirodnim putem.

Ni ja nisma merila. meni je merka bila da uvek mora da ostane u cinijici kako bih ja znala da je sit. Kraj price. Vazni su bili samo prvi obroci, po 30ml mleka + zitarice.

Da, vazno je da se na vreme uvede sveze voce zbog vitamina C kod dojenih beba zbog absorpcije gvozdja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, malo sam zbrzala jer sam drugarici pisala to kada je tek pocela da daje hranu, pa je to bilo cisto prosto pojasnjenje za uvodjenje drugog obroka. Izvinte me!!!

Ovako:

Prvi obrok ostaje isti...jedu koliko hoce. Drugi obrok se daje oko 100ml ali ne znaci da ce odmah pojesti tu kolicinu, mozda ce pojesti manje mozda i neku kasicicu vise (kao andjelicic junior :lol: )

Dakle, neka vam mera bude oko 100ml. Povecavate taj drugi obrok na kolicinu koju god dete moze da pojede, a obicno bebe same izbalanisraju posle par dana ta dva obroka na istu meru oko 100-150ml po obroku.

Da li sam sad jasna? Vise nisam ni ja sigurna. Pisem na 3 teme odjednom plus mailovi.

Da me neko placa ne bih ovoliko radila :lol:

Koja sam ja carica. Pravi sam "Ooooo Rukfas" (Lud, zbunjen, normalan). Ja se ubih evo pola mjeseca sigurno brinuci sto mi dijete ne jede kao sva djeca administratora :rolleyes: Ja shvatila da treba da pojede po 200-250 ml oba puta - i za uzinu i za drugi obrok.

Naravno, dajem joj da jede koliko hoce, ne silim je i to se svede na oko 120 - 150 grama.

Ahhahahhaha ovo izgleda moze samo moje dete, i da jos trazi! :lol:

A bar da se od toga ugojio, nego mukica jedva navukao 7kg, ali se zato izduzio na 70,5cm... rade kasice svoj posao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, nisam jedina! Divno! :))))

Nato, meso se fenomenalno secka, to je najlakse! Iseces po duzini niti sto kaze Ivana na tracice, i onda seckas nit poprecno, tako imas jako sitne tufnice mesa :D

Mljackamo mljackamo, nema sta, samo jos da pocnemo da zvacemo... :D

Jaoj, jos mi lakse ovako da rendam, pa da kuvam, brze ce se skuvati,hm... dorucak ce dobiti rendan! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam nikad merila.Kod nas 3 mlecna,3 nemlecna i nema uzine jer ne bi mogla ni da je pojede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru Yelena i jos jednom svaka cast kako ti sve postizes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, nisam jedina! Divno! :))))

Nato, meso se fenomenalno secka, to je najlakse! Iseces po duzini niti sto kaze Ivana na tracice, i onda seckas nit poprecno, tako imas jako sitne tufnice mesa :D

Mljackamo mljackamo, nema sta, samo jos da pocnemo da zvacemo... :D

Jaoj, jos mi lakse ovako da rendam, pa da kuvam, brze ce se skuvati,hm... dorucak ce dobiti rendan! :D

Hm, probacu! Sto se blendera tice draze mi je oprati 10 tanjira nego njega jednog, dakle podrzavam njegovo NE koriscenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahhahahhaha ovo izgleda moze samo moje dete, i da jos trazi! :lol:

A bar da se od toga ugojio, nego mukica jedva navukao 7kg, ali se zato izduzio na 70,5cm... rade kasice svoj posao :lol:

Aaaa, ne ne, moze moje dete :D , dorucak i rucak po 200g ili malo vise, a za vecericu mu malo manje dam ja sama, rucao bi on, a posle brzo ide mlekce. Mada mi imamo malo vise od 7kg :D, 9300g kad smo bili napunili 6m.

I nas dorucak drzi 4-4 i po h, taman ubijemo setnjicu, pa rucak pa setnja, ma makar po dvoristu, uh kako volim ovakvo vreme- suncano, nije hladno a ni pretoplo.. Nego mrsi mi konce to sto javljaju kisu, bljak.

RUCALI SMO DANAS ZELJE! Nabrala nam je baka, a za sutra nam obezbedila koprive. Jupiiii! Sa cime bi to moglo da se kombinuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kako se uvodi jogurt? Kapiram da prvi dan kasicicu dve samo njega dajem,zanima me drugi dan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kako se uvodi jogurt? Kapiram da prvi dan kasicicu dve samo njega dajem,zanima me drugi dan?

Ja sam mu prva tako dala da proba, a onda ubacivala u palentu ili sa vocem kao vocni jogurt, to obozava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi dan na kasicicu, dve. Drugi dan supenu kasiku, a treci koliko hoces. ;)

Imam jedno pitanje za sve vas:

Da li kada bebi dajete da 'proba' neku novu namirnicu(kasicicu, dve), odmah posle toga joj dajete da jede obrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru Yelena i jos jednom svaka cast kako ti sve postizes!

Nema na cemu. Postizem samo na dva foruma :lol: Dojenje i hrana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena draga reci mi molim te kakav je to blender u kom meljes zitarice, kupila sam integralni pirinac al mi nesto sumnjivo da ce se u blenderu samleti. Ja imam ceo onaj boshov multipraktik i sadrzi blender al nisam sigurna bas da moze znevlje da melje :blink:

Poz svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ja sam svo zrnevlje mlela u mlinu za kafu. zene su mlele u blenderu obicno skuvano zrnevlje sa malo vise vode. Neki blenderi mogu da samelju i suvo zrnevlje samo moras da sipas malo vecu kolicinu i duze da meljes.

Ja sam i mlela vise pa drzala u teglama...i sad drzim u teglama jer tako samleveno se brze skuva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u blenderu-klasičnom sve mljela(joj jel se ovako piše)...Suncokret, lan, riža...kim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mlela si na 'suvo'? Nisi predhodno kuvala? Ja isto msilim da moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mlela si na 'suvo'? Nisi predhodno kuvala? Ja isto msilim da moze.

Aha...na suho... :) Pa dodavala u jogurt, pavlaku...griz...palentu....Tako samljeveno držala u tegli i koristila po potrebi. Čak i suncokokret i bundevu(sjemenke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih radije samlela u brasno pa tako pravila, juce sam ga kuvala u vodi i bas je trajalo pa kao ajd ubacim u blender al i sa onom vodicom sto se kuvala a bas mi je bila fuj prljava, mozda da sam ga oprala, al eto skuvanog sam ga izbendala i opet su se osetile ljuspice. Ja imam ovo cudo

http://www.kojacena.com/bosch-multipraktik...gp16577-281.htm

blender je taj gore kao bokal, plasim se da ne zeznem nozeve. Koristim za sejkove i kasice al u vecim kolicinama, na malo nece da blenda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ja sam blendala ovim:

HB7111.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moj blender nema teorije da samelje nekuvano zrno...

Ovo sto si ti filipa pokazala meni lici na stapni mikser, ustvari moja mama ima takav slican jako... :)

E sad da se pohvalimo :D

Jos oko 3h smo pili mlekce, 240ml (sve iz flasice :o ) i to ga je drzalo do jutra.

Jutros smo oko 7 jeli dorucak - pirinac u mleku i to malkice vise od 2dl. Bilo 2,5dl a u solji ostalo malo... :D

Posle toga je pijuckao vodu - oko 100ml ukupno popio, i drzalo ga do oko pola 1, a onda je pojeo rucak oko 3dl, polizao sve iz serpice! A klopao je jecam, cveklu, belo meso i maslinovo ulje. Sad spavkaaaaaaaa :) Posle ce ici mleko, pa tek kaaaaasnije vecera, planiram jabucicu sa kukuruzom.

Sad, ako ga ovaj rucak bude drzao dugo, kao sto mislim da hoce, do negde 5h, da li da preskacem mleko i da mu dam kasicu za veceru? Nemam pojma sad da li je pevise da danas u toku dana ne popije uopste mleko, sudeci da je predhodnih dana pio vise od 1L mleka...

Namerno mu bar jedan obrok spremam sa mlekom, zto sto smo jedno pijenje mleka izbacili, a ne znam da li mu je potrebno, i ne znam da li je isto iskoristivo mleko samo i u kasi?

Auuuuuuuuuuuuuu, moji memoari... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to cudo nece da blenda male kolicine. Najmanje 200-300 grama zitarica.

semenke bundeve, suncokreta, lana su druga prica.

Zitarice treba da se samelju i da se kuvaju.

Po meni neces da tim upropastiti nozece u blenedru za sejkove. On je napravljen da lomi led. Moras samo da stavis vise zitarica i malo duse da meljes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske, eno melje se svih 500g, bruji cela kuca al finkcionise!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tim stapnim mikserom? :o

Ja imam obicna blender koji nece da melje semenke, ja ga mucim, ali on ipak nece :P

A sto se mlina za kafu tice, hm, mama mi je ponudila onaj rucni... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tim stapnim mikserom? :o

Ja imam obicna blender koji nece da melje semenke, ja ga mucim, ali on ipak nece :P

A sto se mlina za kafu tice, hm, mama mi je ponudila onaj rucni... :D

Moze rucni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne stapnim u blenderu! Ipak se isplatio :rolleyes: Hmmm.. sta sad da kupim da meljem jecam, raz,..Taman da iskoristim i tegle sto mi mama kupila za mladence,,a razmisljala se sta da drzim u njima ;)

Imaju moji rucni,,al bi potrajaloooo, a treba i snage :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.