Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Ni ja ne kupujem kasice, sve joj spremam. Nego... PST... Bila sam u spijunazi:-D Setali smo, pa u marketu nesto gledali, pa sam zastala kod kasica da vidim sta oni kombinuju od povrca. Imam u kuci sve sto je Lena probala od povrca, pa svako jutro se ubijem od razmisljanja sta sa cim ide... Da bude i zdravo i ukusno. I tako videh losos... Inace kupovnu sam joj dala breskvu i sljivu, jer toga nema svezeg, a po spisku nam je :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja Vuku spremam hranu,cak mislim da mu i puter dajem domaci,sto moja mama pravi.Uzela sam jednom slanu kasu,mesano povrce(krompir,sargarepa,karfiol,grasak i jos jedno povrce,ne mogu da se setim koje)i nije hteo ni da lizne.A i nesto mi to mnogo mesanog povrca ima,ne znam i zasto sam to uzela uopste.

Danas smo jeli cveklu sa krompirom i puterom i pojeo je oko 100ml.Sledece mislim da uvedem meso,samo ne znam od kog da krenem,piletina verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nisu dobre-nisu. Kad sam cula da se trazi hitno povlacenje sa trzista pojedinih kasica jer SLUCAJNO SADRZE KOMADICE STAKLA sve mi je bilo jasno! Njihove greske decu da kostaju zivota. Hvala, ali ja vise volim da JA spremim i da znam sta jede, i toplo preporucujem svim mamama koje su u mogucnosti, naravno. Nista lepse nego kad sve pojede sa zadovoljstvom :D A te sa ribom ima i jos neka vrsta, nije samo losos, videla sam negde jos...

:o:blink:

Kad je to bilo? Ja kad mu kupujem kasice, bas kupujem HIP, zato sto sam samo njih nasla bez dodatka secera i glutena. Ostale i mogu da se nadju bez glutena, ali bez secera nema sanse... :unsure: Inace mu kupujem sljivu, i kupila sam mu bas tu sa lososom. Imam cak 3 teglice te sa lososom :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, moj bekac ima osam meseci i još uvek nismo počeli sa pšenicom... Zanima me KADA i KAKO ste počele da dajete vašim bebanima hleb, keks i ostale namirnice sa glutenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li imaju neki keksici koji su bas za decu ispod godinu dana (da nije plazma, sve nesto mislim da je suvise slatka, to ce nam biti slatkis vremenom, ne bih bas da pravim obrok od toga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je de vec nekoliko dana rucak koji mu spremam od povrcne supe(oko 200 ml) u to idu 3-4 kas (ovde se zove crema di riso) mislim da je to brasno od pirinca po naski,1 kasicica parmizana i 1 maslinovog ulja.On to nikad ne pojede sve nego malo vise od pola i posle toga obavezno siku trzi.Znaci ujutru mu dajem moje mleko kasnije pola sveze izrendane jabuke ili kruske(poceli smo pre neki dan sa svezim) i posle toga hoce sisu,a oko podne rucak i opet sisu,pa opet sisu.Posle podne drugu polovinu vocke i posle samo sika,sika,sika....Da li on malo pojede pa zato posle svakog obroka sisa?I da li je po vama ok tako? :unsure: E,da,i da li je prerano za rucak oko 12h?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o:blink:

Kad je to bilo? Ja kad mu kupujem kasice, bas kupujem HIP, zato sto sam samo njih nasla bez dodatka secera i glutena. Ostale i mogu da se nadju bez glutena, ali bez secera nema sanse... :unsure: Inace mu kupujem sljivu, i kupila sam mu bas tu sa lososom. Imam cak 3 teglice te sa lososom :ph34r:

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Sta...za-bebe.lt.html evo ovde imas o tim kasicama... a ja koliko znam, ne preporucuju se deci riba ili kasice od ribe do godinu dana? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li imaju neki keksici koji su bas za decu ispod godinu dana (da nije plazma, sve nesto mislim da je suvise slatka, to ce nam biti slatkis vremenom, ne bih bas da pravim obrok od toga)

imas temu recepti za bebe,mislim da sam tamo videla neke recepte za keksice,za uzrast od 8,9meseci.

Vuk je probao cveklu i obozava je,pogotovo kad se mesa sa ostalim povrcem- krompirom,karfiolom,sargarepom...sad za rucak smaze oko 150-200ml,a za uzinu oko 150ml.Doktorica se juce odusevila jer ima 8600g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mladi luk - kad? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li imaju neki keksici koji su bas za decu ispod godinu dana (da nije plazma, sve nesto mislim da je suvise slatka, to ce nam biti slatkis vremenom, ne bih bas da pravim obrok od toga)

Ja sam videla HIPP i Milupa kasice od decjeg keksa i jos necega (voca ja mislim), ali nisam videla bas keks. Videla sam da ima Keksolino pahuljice.

Luka je de vec nekoliko dana rucak koji mu spremam od povrcne supe(oko 200 ml) u to idu 3-4 kas (ovde se zove crema di riso) mislim da je to brasno od pirinca po naski,1 kasicica parmizana i 1 maslinovog ulja.On to nikad ne pojede sve nego malo vise od pola i posle toga obavezno siku trzi.Znaci ujutru mu dajem moje mleko kasnije pola sveze izrendane jabuke ili kruske(poceli smo pre neki dan sa svezim) i posle toga hoce sisu,a oko podne rucak i opet sisu,pa opet sisu.Posle podne drugu polovinu vocke i posle samo sika,sika,sika....Da li on malo pojede pa zato posle svakog obroka sisa?I da li je po vama ok tako? :unsure: E,da,i da li je prerano za rucak oko 12h?

Mozda je zedan? Moj mis je cesto za vreme jela zedan, dam mu da cugne malo vodice i opet lepo rucka... :) Sve manje pije vodice dok rucka, ali jos uvek mu se desava u zavisnosti sta jede :)

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Sta...za-bebe.lt.html evo ovde imas o tim kasicama... a ja koliko znam, ne preporucuju se deci riba ili kasice od ribe do godinu dana? :blink:

Na ovoj kasici pise da je od 4tog meseca, sto je meni opet rano. A danas sam u hodniku od doma zdravlja procitala da se od sestog meseca uvodi meso, riba i zumance. Pitala bas doktorku ovu kod koje smo bili popodne zbog bebine reakcije na vakcinu, da li ima mozda reakciju na belo meso koje je jeo pre vakcine. Kaze doktorka da ne veruje da je reakcija na pilece belo meso koje je vec neko vreme jeo, i da 6m nije rano da beba pocne da jede meso, vec je bebi potrebno da jede meso, ribu i jaja. Ko sta sad ovde prica nije mi jasno. A nasa doktorka uvodjenje hrane uopste ne spominje. Ja sam joj rekla da je pre vakcine pojeo krompir+tikvicu+belo meso, ona je samo rekla "Ako, neka rucka".

Gundj, gundj...

Sanja, u mom kuvaru pise mladi luk od sedmog meseca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni doktori nisu sto su nekad bili... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mladi luk - kad? :rolleyes:

Pojma nemam, pravo da ti kazem :lol: Ja mislim da sam petru dala kad je bila puna sezona mladog luka. znaci ne ovaj sada nego kasnije, u maju valjda. Tad je imao 10 meseci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojma nemam, pravo da ti kazem :lol: Ja mislim da sam petru dala kad je bila puna sezona mladog luka. znaci ne ovaj sada nego kasnije, u maju valjda. Tad je imao 10 meseci. ;)

C c c c, pa kakav je to način?! :)

Ja nešto kontam da joj dam uskoro da glođe, pa da vidimo. Sad sam već manje više prestala da uvodim sve na tri dana. Dam joj po malo pa ako je sve ok, u sledeći obrok ide već opušteno. A ćopa ti snajka, samo tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad smemo kivi?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin jede jedan obrok cvrste hrane oko podne.Pojede oko 200ml i posle dva sata trayi mleko.Dosad smo jeli sargarepu ,jabuku,bundevu sa integr.pirincem.Ne znam sta da mu dam da ga duye dryi i kad da mu uvedem kukuruzni griz.Sama mu pravim kasice nekad mislim moyda ne napravim kako treba kad je to njemu malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

C c c c, pa kakav je to način?! :)

Ja nešto kontam da joj dam uskoro da glođe, pa da vidimo. Sad sam već manje više prestala da uvodim sve na tri dana. Dam joj po malo pa ako je sve ok, u sledeći obrok ide već opušteno. A ćopa ti snajka, samo tako :D

Ljubi je sveki ;)

kad smemo kivi?? :)

Kivi je tezak za varenje. Ja sam ga davala sa nekih 8 meseci. ne pitaj me za razlog, ne znam. vaznije mi je bilo da mu uvedem sve sa naseg podneblja i da jede kad je imao obroke da mu nisam nista davala samo da bih uvodila novo.

Moj sin jede jedan obrok cvrste hrane oko podne.Pojede oko 200ml i posle dva sata trayi mleko.Dosad smo jeli sargarepu ,jabuku,bundevu sa integr.pirincem.Ne znam sta da mu dam da ga duye dryi i kad da mu uvedem kukuruzni griz.Sama mu pravim kasice nekad mislim moyda ne napravim kako treba kad je to njemu malo?

Da li mu nudis mleko odmah posle obroka?

Da li mu nudis vodu pola sata- sat posle obroka?

Mozda je zedan a ne gladan posle 2 sata od klope.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nudim mu vodu stalno i pije je dosta popije u toku dana oko 70 ml odprilike.A mleka pojede isto dosta nekad mu iymuyem pa dam a nekad sisa kako kad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da mu posle kasice das da sisa, pa tek onda da vidis da li ce ti traziti posle 2 sata mleko ili posle 3 sata. Ako bude opet trazio posle 2 sata da sisa, uvedi palentu i povecavaj kolicinu kasice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga davala sa nekih 8 meseci. ne pitaj me za razlog, ne znam. vaznije mi je bilo da mu uvedem sve sa naseg podneblja i da jede kad je imao obroke da mu nisam nista davala samo da bih uvodila novo.

Pokušala sam sinoć pa kad nisam uspela ostavila sam za jutro, ali ni sad ne uspeh :-) Brate sestro uopšte ne kontam šta ši htela da kažeš u ovoj drugoj rečenici :-P :-P :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam o kiviju. Sve sto nije od namirnica sa naseg podneblja, nisam insistirala da uvedem.

Ne znam sta si ti probala da joj das uvece, ali nemoj da joj dajes nove stvari nikad uvece, cak ni kad bude imala godinu, dve dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam o kiviju. Sve sto nije od namirnica sa naseg podneblja, nisam insistirala da uvedem.

Ne znam sta si ti probala da joj das uvece, ali nemoj da joj dajes nove stvari nikad uvece, cak ni kad bude imala godinu, dve dana.

Hehe, nisam joj ništa davala uveče nego sam sinoć pokušala da skontam šta si htela da kažeš pa kad nisam uspela povela sam se onom da je jutro pametnije od večeri :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li uz zumance i povrce bebi da dajem i pavlaku? I je li dovoljno da joj dajem dva dana meso, pa treci dan zumance?

Pozdrav za sve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes i mozes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas ruckali paskanat u kombinaciji sa sargarepom i pirincem.Pojeo je oko 220 g i to je sme mnjackao dok je jeo.Posle toga nije hteo mleko samo vode je popio.Bio je bas sit od ovog obroka tek je oko 4 sikio a ovaj obrok sam mu dala oko pola 1.U toku dana je popio oko 100ml vode da li je to mnogo,mada kontam sta mu moze biti od vode?

Ceo dan je veseo i raspolozen,smeje se i guce bas sam zadovoljna a u medjuvremenu sam nacedila mleka tako da imamo u rezervi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mig, koji si mu pirinac dala? Nisi, naravno, stavljala so?

Moguce je da je pio toliko vode jer mu je bilo vruce,a?

Nije frka, naravno, sto je popio toliko vode. Vazno je da je on veseo.

Eto, izbacen jedan mlecni obrok.

Drzi ga tako jedno 7 dana,a onda uvedi oko 17h drugi obrok sa poznatim namirnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.