Uvođenje čvrste hrane

odgovora

Objavljeno

Što se tiče soli i šećera odoljevaj i dalje kada već jede tako bljutavo...

Što se tiče plazme...hm, ako dobro jede po danu, ne znam zašto da ga noću održava sitim, nema potrebe....

A plazmu sam ja stavljala u voćne kašice...da, kuhala sam ja i griz na rijetko(nisam imala pojma da može izazvati alerjiju, ali Bogu hvala ništa)...

Voće sam blendala i stvalja u Milupa kašice(koje se sa vodom prave)...

I svaka čast za domaće proizvode..samo naprijed...

Znaci ipak mogu plazmu po malo u kasice??? To mi je vec ok i ukusno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ipak mogu plazmu po malo u kasice??? To mi je vec ok i ukusno :D

A čuj, ja ti se uvijek ograđujem kod ovih stvari, znači kažem da sam ja plazmu stavljala....odnosno češće PETIT BEURE sa maslacom(izmrvim oklogijom)...

Ja sam to počela negdje u 5 mjesecu...

Ukusnije je svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A čuj, ja ti se uvijek ograđujem kod ovih stvari, znači kažem da sam ja plazmu stavljala....odnosno češće PETIT BEURE sa maslacom(izmrvim oklogijom)...

Ja sam to počela negdje u 5 mjesecu...

Ukusnije je svakako.

Ok, pa mozemo da pokusamo... Samo tvoje misljenje, pettit beure ili plazma i zasto??? I mi smo ti tu pet ipo jos malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, pa mozemo da pokusamo... Samo tvoje misljenje, pettit beure ili plazma i zasto??? I mi smo ti tu pet ipo jos malo :D

Iskreno....cijena :) i znam da sam odrasla sa tim maslac, maslac i samo maslac...pa čim sam vidjela Petit sa maslacom za tu varijantu sam se odlučila. Lijepo tri keksića stavim u plastičnu vrećicu, oklagijom par puta i dobijem svježi mljeveni keks sa maslacem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vala moram da pitam jednu glupost, nije mi jasno :D Kada kazete da zitarice recimo mesate sa vocem, da li mislite na klasicne zitarice ovako, ili recimo Milupa? Mi jedemo one koje se sa vodom spremaju, pa sad jel bih mogla u njih voce da umesam ili? I da li u tom slucaju klasicno napravim sa vodom, pa dodam npr. ispasiranu jabuku ili sta vec drugo?

Ja mu dajem Milupa zitarice koje se spremaju sa mlekom. Za sada samo Milupin pirinac, ali ovih dana planiram da uvedem i pirinac sa kukuruzem. To umesam sa mlekom i u to ubacim vocku ili povrcku. Cak sam par puta stavljala pahuljice pirinca direktno u retku kasicu od voca ili povrca bez mleka. U obe varijante ga je lepo poklopao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vala moram da pitam jednu glupost, nije mi jasno :D Kada kazete da zitarice recimo mesate sa vocem, da li mislite na klasicne zitarice ovako, ili recimo Milupa? Mi jedemo one koje se sa vodom spremaju, pa sad jel bih mogla u njih voce da umesam ili? I da li u tom slucaju klasicno napravim sa vodom, pa dodam npr. ispasiranu jabuku ili sta vec drugo?

Malo sam zbunjena, dr. nam je rekao griz ne ( to sam naravno znala, nisam ni pitala, sam je spomenuo) , ali zato plazma da i to jos od 4. meseca, po jedna kasika uvece u mleko da mu sitost drzi!!! Pa kako? I svi me dave dodaj so, dodaj secer, daj detetu bre nesto, sve ti je to bezukusno, daj mu plazmu, daj mu sve... Ali ne i ne, odolevam ja njima! :D Zasto bih kad i ovako lepo rucka, hvala Bogu, na kucnem drvo :D I da za jogurt i pavlaku mi je rekao od 6 meseci, ali bih ja volela da mu ubacim po jednu kasicicu u kasicu, da li bih sad vec smela?

Danas inace prvi put jedemo karfiol, sve smo iznabavljali domace od moje mame, bake, sutra ce baka i brokoli da mi donese iz svoje baste naravno zaledjeni, pa cemo i to, pa onda i boraniju, juce mi je mama donela... Hvala iiiim :D Prvo mio je dete, da sam do sad imala iskustva znala bih i sve na vreme strpala u zamrzivac! Znam za drugi put :D Pozzzz

Dobro da si se setila da se javis :P slobodno mu u milupinu kasicu stavi vocku ili povrcku..ja tako maskiram sargarepu posto samu nece ni da pogleda :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ipak mogu plazmu po malo u kasice??? To mi je vec ok i ukusno :D

Ja nisam za plazmu. Ako lepo jede ostalu hranu, lepo spava mislim da nema potrebe uvoditi jos uvek psenicno brasno u ishranu bebe, jer ce tesko da vari. Uglavnom na tebi je da odlucis. Sta fali uvece da mu das zitarice sa nekom vockom i naravno da ce biti sit i da ce bolje da spava. Ja bih pre uvela jogurt, mladi sir, zumance, meso, maslinovo ulje ( ako vec nisi ). :) I da kukuruzno brasno, palenta sa jogurtom ili mladim sirom. Ne znam da li je neka mama ovde probala palentu kao slatku varijantu. Skuva se na vodi i moze da se izgnjavi banana i doda malo mleka, ili kad bebe budu malo vece malteks ili med. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy bila si u pravu za bananuuuuuuuu :( Mislim da mi se bebac muci da kaki zato sto je 2dana za redom jeo bananu, ili se tako poklopilo...

Poceo je bas tvrdo da kaki i da se napinje, kontam da sam mu zeznula malo sa kasicama... Sta bih mogla da mu pravim sto ne steze stolicu? Je l' dovoljno da mu kombinujem kasice sa mlekom?

Bebac jede kasice vec mesec i po dana, je l' je rano da mu uvedem maslac? Ne znam da li bi lakse kakio kad bi poceo da jede i maslac?

Koliko pitanja........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nato,rano je za gluten.

Mi uopste nemamo problem sa stolicom,a uglavnom jedemo bananu svaki dan po pola,tako joj maskiram neko voce i povrce.

Andjelcicu,ja bi prvo uvela maslinovo ulje.Mozes dati Hipp sokic od sljive ili kasicu.

Stav jednog pedijatra je da stolica u pocetku moze biti tvrdja zbog adaptacije na novu hranu.

Danas za dorucak palenta+jabuka+maslac+jogurt.

Rucak piletina+krompir+sargarepa+paskanat+tikvica+boranija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy bila si u pravu za bananuuuuuuuu :( Mislim da mi se bebac muci da kaki zato sto je 2dana za redom jeo bananu, ili se tako poklopilo...

Poceo je bas tvrdo da kaki i da se napinje, kontam da sam mu zeznula malo sa kasicama... Sta bih mogla da mu pravim sto ne steze stolicu? Je l' dovoljno da mu kombinujem kasice sa mlekom?

Bebac jede kasice vec mesec i po dana, je l' je rano da mu uvedem maslac? Ne znam da li bi lakse kakio kad bi poceo da jede i maslac?

Koliko pitanja........

Mozes da uvedes maslinovo, pa kad to prihvati mozes i buter, mada ne vidim razlog zasto ne bi moglo i obrnuto. Sto se stolice tice ako ne pomogne kasica od sljive ne znam sta ce... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy bila si u pravu za bananuuuuuuuu :( Mislim da mi se bebac muci da kaki zato sto je 2dana za redom jeo bananu, ili se tako poklopilo...

Poceo je bas tvrdo da kaki i da se napinje, kontam da sam mu zeznula malo sa kasicama... Sta bih mogla da mu pravim sto ne steze stolicu? Je l' dovoljno da mu kombinujem kasice sa mlekom?

Bebac jede kasice vec mesec i po dana, je l' je rano da mu uvedem maslac? Ne znam da li bi lakse kakio kad bi poceo da jede i maslac?

Koliko pitanja........

Što se tiče stolice, mora da nauči da kaki i tvrđe govance :D Moćda tebi sad izgleda da se muči, ali videćeš, za par dana kad se navikne i to će da izleti k'o od šale :P Tako je bar bilo sa Tisom. A ako hoćeš da ga proteraš, šljiva završava posao u roku od dva sata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nato,rano je za gluten.

Mi uopste nemamo problem sa stolicom,a uglavnom jedemo bananu svaki dan po pola,tako joj maskiram neko voce i povrce.

Andjelcicu,ja bi prvo uvela maslinovo ulje.Mozes dati Hipp sokic od sljive ili kasicu.

Stav jednog pedijatra je da stolica u pocetku moze biti tvrdja zbog adaptacije na novu hranu.

Danas za dorucak palenta+jabuka+maslac+jogurt.

Rucak piletina+krompir+sargarepa+paskanat+tikvica+boranija.

Kontam da mora biti tako :)

Bravo za klopicu!

Kod nas je mama prespavala celo prepodne, pa je tata išao linijom manjeg otpora i dao joj mleko za doručak :P

Ručak: šargarepa, celer, kukuruz i piletina.

Večera: pire od breskvi.

Sve je poručkala, tako da se ja danas nisam omrsila zdravom hranom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo krenuli u avanturu! :D Danas smo prvi put jeli krompiric... Ako vas zanima kako je to izgledalo http://www.youtube.com/watch?v=SUwb7XnRMcY. Inace smislila sam kako cu da smrsam sad kad Anita jede kasice: posto ionako nikada ne bacam hranu, i uvek jedem sve moguce ostatke, ja cu lepo odsad da kuvam samo za decu, a jescu ono sto iza njih ostane! :D Ozbiljno! Lepo je rekla YelenaC da nam je dovoljno mnogo manje nego sto inace jedemo, samo da se jede cesce po malo, e ja se sad bacam na to da skinem ovih 25 kg viska <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo krenuli u avanturu! :D Danas smo prvi put jeli krompiric... Ako vas zanima kako je to izgledalo http://www.youtube.com/watch?v=SUwb7XnRMcY. Inace smislila sam kako cu da smrsam sad kad Anita jede kasice: posto ionako nikada ne bacam hranu, i uvek jedem sve moguce ostatke, ja cu lepo odsad da kuvam samo za decu, a jescu ono sto iza njih ostane! :D Ozbiljno! Lepo je rekla YelenaC da nam je dovoljno mnogo manje nego sto inace jedemo, samo da se jede cesce po malo, e ja se sad bacam na to da skinem ovih 25 kg viska <_<

Podržavam jako, sa sve kikirikijem ispred sebe :D

Ja sam sinoć rekla mužu, od sad jedemo ono što i Tiletu kuvam, samo u negnječenom obliku :D Pogledao me je i rekao mi da nisam normalna :)

Pogledala sam snimak, medenjak je skroz na skroz :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, mogu li da dobijem odg od tebe na temi o zacinima, ja pitala nesto tamo, zelim tebe da cujem??? :D :************

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podržavam jako, sa sve kikirikijem ispred sebe :D

Ja sam sinoć rekla mužu, od sad jedemo ono što i Tiletu kuvam, samo u negnječenom obliku :D Pogledao me je i rekao mi da nisam normalna :)

Pogledala sam snimak, medenjak je skroz na skroz :*

Hehe ma kikiriki uooooopste ne goji :D Ma ja cu i gnjeceno, samo da vaga krene na dole! Hvala ti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je juce treci dan bio sa sargarepom, pirincem i mlijekom. Stolicu je juce imala maaalu i to sargarepastu. Je li to ok?

Danas bih joj pocela sa jabukom ili bananom. Problem je sto mi je riknuo blender, pa ne znam kako da izgnjecim bananu ili jabuku??? Sargarepicu sam ovih dana kroz cediljku.

Pogledala sam Nadjin snimak sa njenom sjatkom bebkom. Svaka cast! Ja sam joj ovih dana davala redju kasicu, sve iz straha da joj ne polekne :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bananu slobodno izgnječi viljuškom, a jabuku takođe(ali ju prije skuhaj ili ispeci).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih - a za mrsavljenje, drage dame, dobro je maslinovo ulje ujutro prije dorucka. Na ŠTE srca, ma sta ŠTE znacilo :rolleyes: Odlicno je za probavu, kozu...

A i na internetu bacite pogled na vjezbe Trejsi Anderson, ja sam se prije nekoliko godina stesala za dva-tri mjeseca zahvaljujuci njima. Naravno, moram i sad jos nekoliko kg. Ali, zbog vanrednog stanja u CG, vanredno se i hranim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas da se javimo. Ruckali smo pirincanu tri dana i to je ok. Onda sargarepu samu s mlekom malo e tu se mrstila al je pojela, i drugi dan tj juce sam joj pomesala sa pahuljicama pa je bilo bolje. Nije odusevljena sargarepom i nama je kaka bila od sargarepe :blink: Danas ce dobiti jabuku ;)

Nadja cure su ti med :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, mogu li da dobijem odg od tebe na temi o zacinima, ja pitala nesto tamo, zelim tebe da cujem??? :D :************

Odgovor je tamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje:mi cemo uskoro poceti sa cvrstom hranom,pa me interesuje koliko podoja je bebi dovoljno,tj da li sika ide pre ili posle dorucka...??Nadam se da sam se izjasnila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje:mi cemo uskoro poceti sa cvrstom hranom,pa me interesuje koliko podoja je bebi dovoljno,tj da li sika ide pre ili posle dorucka...??Nadam se da sam se izjasnila.

Siku kad se probudi, posle toga nesto za dorucak, e sad posto neces odmah uvesti ceo dorucak, moras siku ponuditi i posle dorucka sve dok ne pocne da jede ceo dorucak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ruckaju vasa deca pacetinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.