Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

Zato sto od svakog sirupa povraca!

:( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazes dele ih kao da imaju procenat,pa i imaju,primetite kako u sezoni forsiraju jedan antibiotik,pa cujes se sa drugaricom,ono isti dali i njenom detetu i tako neko vreme teraju,pa se preorijentisu na drugi,zavisi koji predstavnik farmaceutske kuce ih posete.

Znaci imaju procenat,ne znam koliki,a privatnici posebno.Ja sam u zadnje vreme po bolnici stalno pocela da srecem one ugladjene sa akt tasnom,ulaze preko reda i naravno nude cime sledece da se truju nasa deca.

Ovo zaista prvi put cujem da imaju procenat doktori od lekova koje prepisuju.Kakva je ovo izjava,odakle vama ovo? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo zaista prvi put cujem da imaju procenat doktori od lekova koje prepisuju.Kakva je ovo izjava,odakle vama ovo? :blink:

Pa to i vrapci na grani znaju.

Kad smo mi prelazi na dohranu nasa dr je insistirala na bebelacu cak smo i silne brosure dobili i neki njihov casopis, a ja uzela aptamil :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to i vrapci na grani znaju.

Kad smo mi prelazi na dohranu nasa dr je insistirala na bebelacu cak smo i silne brosure dobili i neki njihov casopis, a ja uzela aptamil :lol: :lol: :lol:

Znam to smo i mi dobili,ali dal je moguce da uzimaju procenat,od prepisanih lekova na recept.Da li to vazi za sve doktore i sve lekove,da li ste vi sigurni?

Ja samo pitam? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam to smo i mi dobili,ali dal je moguce da uzimaju procenat,od prepisanih lekova na recept.Da li to vazi za sve doktore i sve lekove,da li ste vi sigurni?

Ja samo pitam? :D

Neznam i necu da ulazim u to, al verujem da da :(

Cicana odosmo u OT :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam i necu da ulazim u to, al verujem da da :(

Cicana odosmo u OT :D :D

Kada kazes odosmo u OT,podseti me na ono odosmo u PM. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada kazes odosmo u OT,podseti me na ono odosmo u PM. :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo zaista prvi put cujem da imaju procenat doktori od lekova koje prepisuju.Kakva je ovo izjava,odakle vama ovo? :blink:

Mislim da nisu u pitanju svi doktori,ali da takva pojava postoji u to verujem.Onaj dr koji je alav na pare ili vec usluge(mozda nisu u pitanju pare nego organizovano vikend druzenje u nekom hotelu,sve gratis) on ce tako nesto i uraditi.Borba farmaceutskih kuca je gadna i naravno uvek ispastaju obicni ljudi.

Ja ti samo prenosim nesto sto sam cula,nemam dokaze,mozda ce se neki novinari pozabaviti time pa i objaviti u medijima.

A i znam kad odem kod lekara na stolu dr je masa brosura npr za olint kapi,sprej i dr ti samo pruzi to.

Nesto tu svakako ima da li su pare ili usluge neke ne znam,ali sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, sto vise citam, sve me vise hvata panika. Malena mi ima temperaturu od juce, s tim sto je juce islo do 38.2i mislila sam da je mozda reakcija jer smo bili na moru pa na planini, a sada ima 39.4! Stavila sam joj eferalgan cepic i oblogu na glavu, jel imate jos neki predlog? Tusirala sam je pre 2 sata, a sada spava, pa mi je zao da je budim. Idem opet da merim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, sto vise citam, sve me vise hvata panika. Malena mi ima temperaturu od juce, s tim sto je juce islo do 38.2i mislila sam da je mozda reakcija jer smo bili na moru pa na planini, a sada ima 39.4! Stavila sam joj eferalgan cepic i oblogu na glavu, jel imate jos neki predlog? Tusirala sam je pre 2 sata, a sada spava, pa mi je zao da je budim. Idem opet da merim.

Jao,pile malo...Jedino neki virus sa tako visokom temperaturom..Ada li ima slinica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,pile malo...Jedino neki virus sa tako visokom temperaturom..Ada li ima slinica?

Apsolutno niceg osim temperature. Cak je lepo i jela i juce i danas, bila raspolozena, pa nisam pridavala neku vaznost temperaturi. Medjutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, sto vise citam, sve me vise hvata panika. Malena mi ima temperaturu od juce, s tim sto je juce islo do 38.2i mislila sam da je mozda reakcija jer smo bili na moru pa na planini, a sada ima 39.4! Stavila sam joj eferalgan cepic i oblogu na glavu, jel imate jos neki predlog? Tusirala sam je pre 2 sata, a sada spava, pa mi je zao da je budim. Idem opet da merim.

Probaj , ako hoce da popije, da joj iscedis malo limuna , zasladi, to bi trbalo da obori temp., ali sutra je odvedi kod lekara, i ne daj da joj temp predje 38.5, makar je budila zbog toga. Na svaka 4 sata moze popiti paracetamol, ili brufen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno niceg osim temperature. Cak je lepo i jela i juce i danas, bila raspolozena, pa nisam pridavala neku vaznost temperaturi. Medjutim...

Pa sutra idite kod lekara,da mozda urade krvnu sliku da vide je li virus.Ja sam mojoj deci kod temperatura koje ne mogu da se obore davala naizmenicno brufen i febricet na 2 sata,posto jedan lek moze na 4 sata,a tempe.se ne skida ja posle 2-3 sata dam drugi,pa nekad obori.Tusiranje,svuci bebu golu,poj je i valjda ce taj cepic reagovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj , ako hoce da popije, da joj iscedis malo limuna , zasladi, to bi trbalo da obori temp., ali sutra je odvedi kod lekara, i ne daj da joj temp predje 38.5, makar je budila zbog toga. Na svaka 4 sata moze popiti paracetamol, ili brufen.

T je pala na 38.2. A ja sam citajuci sve ovo naisla na to da brufe i eferalgan mogu da se kombinuju na 3 sata, i bas sad racunam da mogu u 1 da joj dam brufen. Znaci ipak da sacekam 4 sata da prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

T je pala na 38.2. A ja sam citajuci sve ovo naisla na to da brufe i eferalgan mogu da se kombinuju na 3 sata, i bas sad racunam da mogu u 1 da joj dam brufen. Znaci ipak da sacekam 4 sata da prodje.

Pa ako joj das malo manju dozu sigurno, ali procitaj uputstvo sa lekova pa vidi.

Jel ima jos nekih simptoma osim temperature?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je svekrva prosli put u pola litre vode dodala malo alkohola i malo sirceta pa smo s tim kupali Miji nogice i rucice, navodno skida, ali ne znam da li je istina, posto smo je mi uz to i kupali i skidali i lek davali....pa je svakako temp. sisla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

T je pala na 38.2. A ja sam citajuci sve ovo naisla na to da brufe i eferalgan mogu da se kombinuju na 3 sata, i bas sad racunam da mogu u 1 da joj dam brufen. Znaci ipak da sacekam 4 sata da prodje.

Ja brufen i febricet(paracetamol) kombinujem za nuzdu na 2 sata kad su visoke temperature.Drugarica bila sa detetom u Tirsovoj i tamo su joj tu inf.rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

T je pala na 38.2. A ja sam citajuci sve ovo naisla na to da brufe i eferalgan mogu da se kombinuju na 3 sata, i bas sad racunam da mogu u 1 da joj dam brufen. Znaci ipak da sacekam 4 sata da prodje.

Ja mislim da bi trebala da sacekas ta 4 sata da prodju, barem ja nikada nisam davala na manje od 4 sata, a ujedno mozes skidati T kako ninuska.h cini mi se rece voda-alkohol-sirce i ja time masiram deci nozice i rucice i bude im lakse, mozes takodje izrendati krompir i staviti u carapicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam negde i da trebam da joj stavim vatu natopljenu mlakom vodom ispod miske, pa sam i to uradila i stavila sam krompir u carapice.

Na "pipanje" bih rekla da se temperatura jos spustila.

Drage mame hvala vam puno na savetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da bi trebala da sacekas ta 4 sata da prodju, barem ja nikada nisam davala na manje od 4 sata, a ujedno mozes skidati T kako ninuska.h cini mi se rece voda-alkohol-sirce i ja time masiram deci nozice i rucice i bude im lakse, mozes takodje izrendati krompir i staviti u carapicu.

Verovatno je dozvoljeno cesce samo u slucaju da detetu ne spada temp ispod 38.5 posle jedne doze, ali ne bi trebalo davati pre 4 sata ako temperatura nije tako stravicna.

Bas zbog tog "rizika" ja izmedju dajem limun, Mia nece da popije bas , ali ga grize onako sirovog i kiselog :wacko:

Meni od malih nogu samo to skida veliku temperaturu , pa sam ja maleckoj to praktikovala vec sa godinu dana kada je imala vise od 39C .

Nama je dr rekla da se ne brinemo, da odrzavamo ispod 38.5, temperetura je znak borbe organizma, u neku ruku je korisna, a posle primene antibiotika (u slucaju da je potrebno) se sve to brzo regulise. Zato sam rekla da odete kod lekara ako se ovo stanje nastavi, i pitala da li ima nekih drugih tegoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam negde i da trebam da joj stavim vatu natopljenu mlakom vodom ispod miske, pa sam i to uradila i stavila sam krompir u carapice.

Na "pipanje" bih rekla da se temperatura jos spustila.

Drage mame hvala vam puno na savetima!

Zato smo tu. ;)

Dobar je i krompir, a i bilo kakvo vlazenje tela pomaze, ja sam uvek spremna da probam sve bezazleno, prirodno mi je draze od sintetickih sredstava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam negde i da trebam da joj stavim vatu natopljenu mlakom vodom ispod miske, pa sam i to uradila i stavila sam krompir u carapice.

Na "pipanje" bih rekla da se temperatura jos spustila.

Drage mame hvala vam puno na savetima!

100% neki virus....jos mozes da joj blago masiras stopala rakijom ili nekim drugim alkoholom,tusiraj je stalno i gledaj da pije sto vise tecnosti najbolje vode,neku limunadu ili ohladjen caj...ne brini procice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100% neki virus....jos mozes da joj blago masiras stopala rakijom ili nekim drugim alkoholom,tusiraj je stalno i gledaj da pije sto vise tecnosti najbolje vode,neku limunadu ili ohladjen caj...ne brini procice

Joj znam da ce proci, ali oduzela sam se kada sam videla da je bila preko 39. Sada kada je pocela da pada malo mi je lakse, ali me ipak strah da zaspim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj znam da ce proci, ali oduzela sam se kada sam videla da je bila preko 39. Sada kada je pocela da pada malo mi je lakse, ali me ipak strah da zaspim.

Znam, tako ssam se i ja uplasila kada je ziva stigla do 39, i vidim da raste i dalje pa nisam ni merila vise nego odmah je razbudila da popije febricet.

Ne bih ni znala da se nisam probudila i pokrila je, a ono dete gori!Mm je hteo u hitnu, bas je panicar :D

A;li naravno da prodje, bice jos svasta sa klincima, a ti nocu jednom-dva puta proveri, a posle slobodno spavaj mirno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.