Povišena temperatura kod beba

odgovora

Objavljeno

OFF TOPIC - sorry

... sto se mokrace tice, skini ga golog ako je topla prostorija, mala djeca tada dobiju nagon za piskenjem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo samo jedan savet od mene,to smo mi radili na inst.za majku i dete,ukoliko T prelazi 39 pored efferalgana kvasi pelene,odnosno nakvasis jednu pelenu namestis je tako da obmotas celu glavu najboje u trougao,kao maramu.

Dok smo na hitnom prijemu cekali da nas prozovu,temperaturu od 40,5 skidali smo tako sto su mi dali dve pelene i naizmenicno da kvasim i stavljam na glavu.

Izgledalo mi je suludo da detetu stavljam hladnu pelenu na glavu,meni je uvek baka skidala t tako sto mi stavi neke obloge na stopala ili masiranjem,ali eto mi smo sa tim pelenama jako brzo skinuli temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovo prvi put cujem. Nama su bas lekari savetovali da mozemo i da kombinujemo, izuzetno na 4h, a inace na 6h. Volela bih da nam pojasnis zasto je to tako, da li si lekar i slicno, jer me je bas iznenadilo.

moze da se kombinuje, recimo prvo cepic pa posle 4 ili6h zavisi od visine temperature pa sirup.

a trebalo bi da lekovi budu u istom sastavu, jer cepic (efferalgan) je ustvari paracetamol *i pise na samom omotu cepica. a i sirup je paracetamol. jer i ti kad imas temp.

sigurno ne pijes i prvo brufen pa kafetin ili andol,nego pijes jedan lek.

ja nisam lekar ali mi je ovo obajasnila i apotekarka i doktorka.

zasto bi detetu davali i brufen i paracetamol i onda se lekovi mesaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozovite halo bebu da vam kaze da li se daje brufen u kmbinaciji sa efferalgan *paracetamol,ili sa sirupom paracetamol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze da se kombinuje, recimo prvo cepic pa posle 4 ili6h zavisi od visine temperature pa sirup.

a trebalo bi da lekovi budu u istom sastavu, jer cepic (efferalgan) je ustvari paracetamol *i pise na samom omotu cepica. a i sirup je paracetamol. jer i ti kad imas temp.

sigurno ne pijes i prvo brufen pa kafetin ili andol,nego pijes jedan lek.

ja nisam lekar ali mi je ovo obajasnila i apotekarka i doktorka.

zasto bi detetu davali i brufen i paracetamol i onda se lekovi mesaju.

Baš zato da ne bi došlo do predoziranja lekom, jer ovako daješ na 8 sati jednu i drugu vrstu leka. Sigurno nisi dobro razumela apotekara, NE SME se davati efferalgan čepić u kombinaciji sa paracetamolom! Obavezno moraju dva različita leka!

Paracetamol je blag za decu, ali bi ga trebalo izbegavati, jer uništava krvne sudove. Mi smo u bolnici svaki dan-dva menjali braonilu jer su mu vene pucale, a dr. ni je obijasnila da je to zbog paracetamola koji je pio. Zamislite kakav je bio posle 15 dana u bolnici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legenda obavezno mu daj tekućine...makar i na silu, špricom ili slično...

Možda da mu daš čaj od šipka sa VIT CvitaminCzadecu-1243983381.jpg

To ja Filipu dajem...

Hvala Filipa... Nisam videla ovaj caj.

T nema preko dana ali mu se u toku noci vrati :(, Dr je na putu, a u petak zavrsavamo sa terapijom, dobio je Zinat antibiotik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa... Nisam videla ovaj caj.

T nema preko dana ali mu se u toku noci vrati :(, Dr je na putu, a u petak zavrsavamo sa terapijom, dobio je Zinat antibiotik.

Cico, da li sam te dobro razumela, on prima terapiju a i dalje mu se javlja T u toku noci? Jel visoka? :( o mogu samo da zamislim kako sve to zvuci na i ovako muke sa nosicem... :( Nadam se da ce sve biti ok kada ispije tu terapijicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa... Nisam videla ovaj caj.

T nema preko dana ali mu se u toku noci vrati :(, Dr je na putu, a u petak zavrsavamo sa terapijom, dobio je Zinat antibiotik.

Nije, draga, caj, vec vitamin C za decu. Prave Ivancici i super je stvar. Tacan naziv je Lakorastvorljivi vitamin C za decu. Filipa je mislila da stavis taj vitamin C u caj od sipka.

Kolika je nocu temperatura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa... Nisam videla ovaj caj.

T nema preko dana ali mu se u toku noci vrati :(, Dr je na putu, a u petak zavrsavamo sa terapijom, dobio je Zinat antibiotik.

uh...on ako pije antibiotike, ne bi smeo imati T, po svemu što vidim rekla bih da mu taj antibiotik ne deluje kako treba....i da ga treba promeniti... :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije, draga, caj, vec vitamin C za decu. Prave Ivancici i super je stvar. Tacan naziv je Lakorastvorljivi vitamin C za decu. Filipa je mislila da stavis taj vitamin C u caj od sipka.

Kolika je nocu temperatura?

Hvala, veruj da letimicno citam, bas sam sludjena, a moram na posao.... T je najvise 39, uglavnom brufen deluje 8h i onda se opet vraca. Curi mu nosic, a desni su mu upaljeni. Joj, pedijatar dolazi u subotu, labaratorija radi tek od ponedeljka... poludecu. Da li od zubica moze T trajati 4 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, veruj da letimicno citam, bas sam sludjena, a moram na posao.... T je najvise 39, uglavnom brufen deluje 8h i onda se opet vraca. Curi mu nosic, a desni su mu upaljeni. Joj, pedijatar dolazi u subotu, labaratorija radi tek od ponedeljka... poludecu. Da li od zubica moze T trajati 4 dana?

Mi smo imali zbog zubica T celih 7 dana i to ona mala 37 sa nesto... Ali kod vas je bas visoka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, veruj da letimicno citam, bas sam sludjena, a moram na posao.... T je najvise 39, uglavnom brufen deluje 8h i onda se opet vraca. Curi mu nosic, a desni su mu upaljeni. Joj, pedijatar dolazi u subotu, labaratorija radi tek od ponedeljka... poludecu. Da li od zubica moze T trajati 4 dana?

T od zubica je obicno granicna, 37.4 ili tako nesto. nije ovo od zuba, pogotovo sto pijete antibiotike i opet ima temperaturu.

a da das ti urin da provere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, veruj da letimicno citam, bas sam sludjena, a moram na posao.... T je najvise 39, uglavnom brufen deluje 8h i onda se opet vraca. Curi mu nosic, a desni su mu upaljeni. Joj, pedijatar dolazi u subotu, labaratorija radi tek od ponedeljka... poludecu. Da li od zubica moze T trajati 4 dana?

Privatno u laboratoriju, krv i urin. Rezultati su gotovi u toku dana i onda kod nekog drugog doktora. Ma, ko ce da ceka subotu i ponedeljak zato sto doktor nije tu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,ne mogu da ostanem ravnodusna na temu oko temperature.Ja je se bojim jako jer je moj stariji sin sa osam mjeseci dobio febrilne konvulzije.Ne mogu vam opisati u kakvom smo stanju bili.Djete je imalo blagu temp. 37,8 i ja sam mislila da je od zubica (u isto vrijeme 4 krenula da izbijaju),dala mu paracetamol (po savjetu ljekara cekala da temperatura poraste na 38,5),tusirala mlakom vodom,hladila oblogama,mazala senf na stopala (kazu da pomaze)...

Nakon tri sata temp.nije padala ispod 38,5 i ja ponovo uzela malenog da rashladim u vodi i umalo nisam umrla.Djete mi je prevrnulo oci,otvorilo jako usta,vilica se ukocila,poceo da trese rukicama i sav pomodrio.Mislim da je zivot stao u meni :(

Da vas ne bih davila detaljima,zadrzani smo u bolnici 10 dana na posmatranju.Imao je temperaturu prvih 5 dana i tamu su mu je skidali sa paracetamolom,brufenom,cepicima-eferalgan,tusiranjem i sa alkoholom (razblazen).

Sve ovo vam govorim jer ne zelim da prodjete kao ja.Temperatura nije bezazlena,vodite ih kod doktora i pored medikamenata koristite i recepte nasih baka.

P.S.Meni je mama kao djetetu skidala temp.tako sto mi je davala da pijem vruc caj da bih se preznojila i djelovalo je,ali danas to nije preporucljivo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je jednom imala "pocetak" te konvulzije od temperature i ziva sam se isprepadala ... nekontrolisano i ritmicno je trzala rukicama i nogicama. Svi oko mene su pricali o epilepsiji i slicno a ja sam ludila tako da pomisao na temperaturu mene psihicki iscrpi do maksimuma ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je jednom imala "pocetak" te konvulzije od temperature i ziva sam se isprepadala ... nekontrolisano i ritmicno je trzala rukicama i nogicama. Svi oko mene su pricali o epilepsiji i slicno a ja sam ludila tako da pomisao na temperaturu mene psihicki iscrpi do maksimuma ....

Jao,Nani nama je dezurna doktorka u bolnici rekla da moram malenog da vodim na skener jer ima epilepsiju...Meni se sve pomracilo.Sva sreca pa je bila i druga doktorka tu i rekla da je to glupost i da se ide na skener ako se konvulzije ponove vise od dva puta.Inace,meni su mama i brat kao bebe imali f.konvulzije tako da je i moj maleni povukao na njih (kazu da su u vecini slucajeva f.konvulzije nasljedne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja malena je tako desetak dana imala slabu temperaturu i doktor je garantovao da je od zubica, medjutim mi jedne noci zavrsimo na hitnu jer nismo mogli da joj skinemo temperaturu koja je bila 39.5 sutradan smo odmah radili laboratoriju i urin i ispostavilo se da ima bakteriju u mokraci, tako da ako temperatura traje dugo moj je savet da se da urin na analizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temperatura u trajanju od 3 dana i ako pada od antipiretika je od virusa.Svaka preko 3 dana je bakterijska infekcija.Tako kazu....A do 38.5 se i ne skida bas zbog toga sto je jedna od najjacih odbrana od virusa.Izuzetak je ,naravno,ako je dete sklono febrilnim konvulzijama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je jutros imao temperaturu od 38.1...pa je spala od Febricet čepića, sada ima 38.2...da li da ga vodim ljekaru?

Znam da je ambulanta prepuna bolesne djece...nemam pojma da li paničarim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,ja ne bih...Ipak,bebama se tolerise do 38.5 da je normalna temperatura!Pa,ako sutra bude ista situacija odvedi ga!Na sta sumnjas,prehlada,zubici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni ja...odjednom, uopšte nije pokazivao naznake da će se razboljeti.

Ja se jako bojim T, posebno što se približava noć...a da sad jurcam doktorici, ne znam, nisam pametna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj do sutra najbolje,a ako mu (a nadam se da nece),uvece poraste...vodi ga u dezurnu bolnicu

bolje da sacekas malo...kad vec nema visoku T nego da rizikujes da pokupi nesto u DZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije ovih virusa,pa ok...a mozda nije nista strasno!I meni je frka kad je temperatura u pitanju,a ide noc,ali ne moze covjek biti pametan!Pokusaj opet sa Febricetom kada krene na spavanje i istusiraj ga obavezno!Nadajmo se da nije nista! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je jutros imao temperaturu od 38.1...pa je spala od Febricet čepića, sada ima 38.2...da li da ga vodim ljekaru?

Znam da je ambulanta prepuna bolesne djece...nemam pojma da li paničarim!

Iskreno, ne bih... A evo i zašto... Obično se treba obratiti lekaru ako dete ima temperaturu tri dana e onda se treći dan javiti pedijatru. I iskreno, suzdrži se od davanja čepića... Probaj da masažom alkohola "oboriš" T... Uh verujem da ti ni najmanje nije lako jer bi i ja tako reagovala (dati bilo šta samo da T spadne) ali na duže staze takva rekacija (kao moja i tvoja) nisu dobre. Hvala bogu te imam muža koji zna da me "suzdrži".

U svakom slučaju mislim da bi mu odlazak kod pedijatra, sa bolesnom decom, moglo samo još da pogorša trenutno stanje. I ovde ću ponoviti (pisala sam i na Kutku za jadanje) mislim da je to reakcija na veliku promenu vremena.

Ipak ti znaš šta ti je najbolje činiti a ja ti "rekoh" kako bih ja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala djevojke na podršci...ovaj forum je stvarno mjesto za podršku u bilo kom obliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.