Koliko otvoreno mozete da razgovarate sa svojim suprugom o vasim problemima?

odgovora

Objavljeno

Drage moje, da li posle nastalih problema u braku, mozete otvoreno da razgovarate sa svojim suprugom, ili probleme kao vecina parova gurate pod tepih? Ostavljate za neki drugi put, za neku zgodniju prliku? Zanima me kakva su vasa iskustva. Da li razbovor posle svadje ima efekta, ili se brzo vratite na staro, vec vidjeno???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad nismo imali ozbiljnijih rasprava,obicno se zakacimo oko nekih sitnica. Kad se strasti smire,porazgovaramo o tome sto je bilo,ukazemo jedno drugome na "greske" ili propuste i to je to. Mi smo takvi da volimo da debatujemo o svemu i analiziramo sve i svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nismo imali ozbiljne probleme ali ja nista od mm ne krijem. sve sto mislim i sto mi nije po volji ja kazem. kad mi kod njegovih nesto smeta ja kazem. u stanju sam sto puta da ponovim a znam mnoge koje cute da ne bi pravile probleme.

samo cu sebi napraviti problem ako cutim i trpim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta znam, ja nisam tip osobe koji baš ume da glumi i da se pretvara, tako da i kad ne bih rekla da me nešto muči, to se na meni itekako vidi, te radije biram da kažem odmah. Dakle, pristalica sam toga da se problemi, ako ih ima, rešavaju odmah, odnosno princip "govori sada ili zauvek ćuti" :lol: . Najviše me živcira kada neko neće da kaže ako mu nešto smeta pa posle jedva čeka priliku da mi to nabije na nos, to mi je tako kukavički i jadno. Mada, dosad nismo imali nekih posebnih problema, više su to različita mišljenja oko nekih stvari koje nisu tako bitne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta znam, ja nisam tip osobe koji baš ume da glumi i da se pretvara, tako da i kad ne bih rekla da me nešto muči, to se na meni itekako vidi, te radije biram da kažem odmah. Dakle, pristalica sam toga da se problemi, ako ih ima, rešavaju odmah, odnosno princip "govori sada ili zauvek ćuti" :lol: . Najviše me živcira kada neko neće da kaže ako mu nešto smeta pa posle jedva čeka priliku da mi to nabije na nos, to mi je tako kukavički i jadno. Mada, dosad nismo imali nekih posebnih problema, više su to različita mišljenja oko nekih stvari koje nisu tako bitne.

potpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene nervira sto je ponekad kao malo dete i cim mu nesto konkretno zamerim odmah zauzima odbrambeni stav...ranije sam pokusavala da budem suptilna i da zamotam to sto imam da kazem u neku lepsu foliju a sad mi je vec toga preko glave i konkretno kazem sta imam...vrlo cesto se desava da se nesto dogovorimo i da promena trazje ko i svako cudo 3 dana i opet nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene nervira sto je ponekad kao malo dete i cim mu nesto konkretno zamerim odmah zauzima odbrambeni stav...ranije sam pokusavala da budem suptilna i da zamotam to sto imam da kazem u neku lepsu foliju a sad mi je vec toga preko glave i konkretno kazem sta imam...vrlo cesto se desava da se nesto dogovorimo i da promena trazje ko i svako cudo 3 dana i opet nista...

Da, ima muskaraca koji lakse progutaju, kad im se lepo upakuje, medjutim kad dobiju kritiku bez filovanja, konkretnu, e onda to njima ne ne odgovara, pa bi onda da ne budu krivi, a oni koji ne zele da priznaju da su krivi, jednostavo krivicu prebacuju na drugoga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto smo nas dvoje još relativno sveži u braku(nepuna godina braka i 1,5 godina zajedničkog života) nekih problema nismo imali. Potpuno smo otvoreni i imamo jako dobru komunikaciju. Kad mi nešto smeta ja mu kažem e sad u zavisnoti od okolnosti,tj njegovog i mog raspoloženja, kažem konkretno ili krenem da zaobilazim dok ne dođem do poente. Ako je on nervozan(a samo je zbog posla takav) nema svrhe da mu bupnem nešto s neba pa u rebra jer me neće shvatiti na pravi način pa ja onda uvijam dok on ne ohladi glavu i shvati poentu moje priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ima muskaraca koji lakse progutaju, kad im se lepo upakuje, medjutim kad dobiju kritiku bez filovanja, konkretnu, e onda to njima ne ne odgovara, pa bi onda da ne budu krivi, a oni koji ne zele da priznaju da su krivi, jednostavo krivicu prebacuju na drugoga...

da ali kad ne provali sustinu onog sto je upakovano to je sve da izvines pisadnje uz vetar...i onda kad izgubis strpljenje efikasnije je da kazes sta mislis pa kako bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AL najjace mi ono pitanje - da li ste proracunati i podmukli? :lol::lol:

Pa i da neko jeste takav, sigurno to nece reci..hehehe

Da se vratim na temu :) Otvoreno razgovaram o svemu sa muzem. Ako bih dosla u situaciju da ne mogu da mu kazem sve otvoreno, mislim da bi to bio pocetak problema u braku.

Meni se nekako u (uspesnom) braku iskrenost podrazumeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AL najjace mi ono pitanje - da li ste proracunati i podmukli? :lol::lol:

Pa i da neko jeste takav, sigurno to nece reci..hehehe

Da se vratim na temu :) Otvoreno razgovaram o svemu sa muzem. Ako bih dosla u situaciju da ne mogu da mu kazem sve otvoreno, mislim da bi to bio pocetak problema u braku.

Meni se nekako u (uspesnom) braku iskrenost podrazumeva.

Naravno da se iskrenost podrazumeva, a pitanje da li ste proracunati ili podmukli, se ne odnosi ni na koga ponaosob, vec na odredjene situacije, i vise na nase jace polove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da li posle nastalih problema u braku, mozete otvoreno da razgovarate sa svojim suprugom, ili probleme kao vecina parova gurate pod tepih? Ostavljate za neki drugi put, za neku zgodniju prliku? Zanima me kakva su vasa iskustva. Da li razbovor posle svadje ima efekta, ili se brzo vratite na staro, vec vidjeno???

Mm i ja razgovaramo otvoreno o svemu.Do sada nikada nismo imali problema u braku.

Inace kada npr.treba nesto da mu saopstim uvek gledam najbolju priliku.Ako treba cekam i tri dana dok ne osetim da je najbolji trenutak.Mada mi on uvek kaze,sto me pitas kad ces uraditi kako ti hoces.Uglavnom mm je jako razuman covek,tako da sa njim mogu kako hocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AL najjace mi ono pitanje - da li ste proracunati i podmukli? :lol::lol:

Pa i da neko jeste takav, sigurno to nece reci..hehehe

Da se vratim na temu :) Otvoreno razgovaram o svemu sa muzem. Ako bih dosla u situaciju da ne mogu da mu kazem sve otvoreno, mislim da bi to bio pocetak problema u braku.

Meni se nekako u (uspesnom) braku iskrenost podrazumeva.

obozavam Hellen, tako pametno zbori, pomislim nekad da mi cita misli!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desavalo da se mm i ja posvajamo oko necega i da nasa ljutnja traje dan, dva i da bi tek kad se pomirimo, ja u stvari shvatila zasto smo se posvadjali. Naime on nece u vek da prizna sta mu smeta, misli ako mi odmah kaze pravi razlog da cemo se gadno :angry: , posvadajati, a u stvari ne shvata da kad ja saznam zasto smo se uopste posvadjali, da me na taj nacin jos vise povredjuje, jer me je recimo optuzivao za neke bezveze stvari. I u stvari na taj nacin izbegava razgovor, jer zna nije u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam podmukla :lol::P.

Uvek i samo otvoreno i iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, ja sam pokusala oba nacina. Jedini problem u nasem braku je svekrva. Shodno tome, prvo sam cutala i pokusavala sama "da resim problem", da ne kazem nadala sam se da ce sam od sebe proci. Problem je postao mnogo veci i strasniji i sada ne mozemo cak ni zajedno da ga resimo, a ja se strasno kajem sto sam od starta cutala. Cutala sam samo iz straha da ga ne povredim time kako meni njegova majka ne valja, jer nije lako cuti tako nesto, ali onda se oglasila druga strana i ispalo je da ja ne valjam njoj. Klupko je moralo sa neke strane da pocne da se odmotava, onda sam ga ja skroz odmotala i mmu ispljunula celokupan problem od pocetka do kraja. I nisam trebala sama da pokusavam to da resim, jer on je video da se nesto desava (a mislio je da je ppd jer se sve desavalo posle mog porodjaja) i na kraju je ipak sve moralo otvoreno.

Nemojte se ni u ludilu preci i precutati nesto i pokusati da resite same, da "njega ne biste opterecivale", jer sam covek nista ne moze. Umesto da smo zajedno resili problem u startu kad je nastao, sada se sve razvlaci vec skoro godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, ja sam pokusala oba nacina. Jedini problem u nasem braku je svekrva. Shodno tome, prvo sam cutala i pokusavala sama "da resim problem", da ne kazem nadala sam se da ce sam od sebe proci. Problem je postao mnogo veci i strasniji i sada ne mozemo cak ni zajedno da ga resimo, a ja se strasno kajem sto sam od starta cutala. Cutala sam samo iz straha da ga ne povredim time kako meni njegova majka ne valja, jer nije lako cuti tako nesto, ali onda se oglasila druga strana i ispalo je da ja ne valjam njoj. Klupko je moralo sa neke strane da pocne da se odmotava, onda sam ga ja skroz odmotala i mmu ispljunula celokupan problem od pocetka do kraja. I nisam trebala sama da pokusavam to da resim, jer on je video da se nesto desava (a mislio je da je ppd jer se sve desavalo posle mog porodjaja) i na kraju je ipak sve moralo otvoreno.

Nemojte se ni u ludilu preci i precutati nesto i pokusati da resite same, da "njega ne biste opterecivale", jer sam covek nista ne moze. Umesto da smo zajedno resili problem u startu kad je nastao, sada se sve razvlaci vec skoro godinu dana.

Potpuno si u pravu, ne treba cutati, od pocetka treba biti otvoren i reci sta nas muci, ali u vecini slucajeva, nasi dragi muzevi, ne mogu da se suprotstave svojim mamama, a vecina nas ne zeli da zapocinje vezu sa problemima, da se mnogo zali, te smeta mi ovo, te tvoja mama ono, nego mislis proci ce, necu da se svadjam a u stvari, to je ono s pocetka teme, guranje problema pod tepih!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od vas imao slucaj da ni sami neznate zasto ste se poslvadjali sa partnerom? Da li je nekada vasa ljutnja bila tolika da ste zaboravili razlog :angry::angry::angry: ??? Meni se desilo :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od vas imao slucaj da ni sami neznate zasto ste se poslvadjali sa partnerom? Da li je nekada vasa ljutnja bila tolika da ste zaboravili razlog :angry::angry::angry: ??? Meni se desilo :rolleyes: .

Naravno,desilo mi se to mnogo puta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od vas imao slucaj da ni sami neznate zasto ste se poslvadjali sa partnerom? Da li je nekada vasa ljutnja bila tolika da ste zaboravili razlog :angry::angry::angry: ??? Meni se desilo :rolleyes: .

Znaš kako, ja uvek znam da sam sa razlogom bila ljuta a to što razlog zaboravim je sporedna stvar :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom muzu izbrbljam sve, ali bukvalno sve :) Ja se uvek sprdam sa onim "covek je vredan koliko ima tajni", po tome ja sam potpuno bezvredna :) Meni je lakse da ja sve lepo ispricam nego da se jedem ili da krijem nesto. Kad mi se nesto ne svidja odmah kazem. Sto bih se ja jela, ako on gresi. Pa valjda treba on to da ispravi, a ne ja da se nerviram zbog toga. Al isto tako i on meni kaze sta mu smeta. I tako je nekako lakse. Mislim da nijedan problem ne deluje veliko ako se odmah raspravi, jer cesto tim "guranjem pod tepih" od neke bezvezne stvari ispadne pravi problem. I sto se familije i porodice tice, odmah i to kazem ako mi nije po volji. Ja sam tip osobe da me bas briga ko je ko, ako mi taj ide na zivce i nesto zakuvava. Nema kod mene "tvoji" i "moji". Meni kad je neko dobar moze biti ne znam ciji, a isto tako, ako je neko bezobrazan prema meni, ma moze biti meni najrodjeniji briga me! Ja sam stvarno za otvoren odnos i meni veceg prijatelja od mog muzica i porodice nema. Cak zna i u koga sam se glumca "zaljubila" kad sam bila klinka, pa kad naleti na nesto o njemu on mi to sacuva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste se nekada pomirili sa partnerom, radi "mira u kuci" :huh: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom muzu izbrbljam sve, ali bukvalno sve :) Ja se uvek sprdam sa onim "covek je vredan koliko ima tajni", po tome ja sam potpuno bezvredna :) Meni je lakse da ja sve lepo ispricam nego da se jedem ili da krijem nesto. Kad mi se nesto ne svidja odmah kazem. Sto bih se ja jela, ako on gresi. Pa valjda treba on to da ispravi, a ne ja da se nerviram zbog toga. Al isto tako i on meni kaze sta mu smeta. I tako je nekako lakse. Mislim da nijedan problem ne deluje veliko ako se odmah raspravi, jer cesto tim "guranjem pod tepih" od neke bezvezne stvari ispadne pravi problem. I sto se familije i porodice tice, odmah i to kazem ako mi nije po volji. Ja sam tip osobe da me bas briga ko je ko, ako mi taj ide na zivce i nesto zakuvava. Nema kod mene "tvoji" i "moji". Meni kad je neko dobar moze biti ne znam ciji, a isto tako, ako je neko bezobrazan prema meni, ma moze biti meni najrodjeniji briga me! Ja sam stvarno za otvoren odnos i meni veceg prijatelja od mog muzica i porodice nema. Cak zna i u koga sam se glumca "zaljubila" kad sam bila klinka, pa kad naleti na nesto o njemu on mi to sacuva :)

E vidis ja sam bila u fazonu "tvoja mama" i zato sam cutala. Ustvari poenta je bila u tome sto je problem nastao posle svekrove smrti kada je ona bila u teskom zdravstvenom stanju (metalno) i ja sam se nadala da ce nju to vremenom proci i da nece biti problema. Medjutim tu se izdesavalo svasta, a to svasta je zavrsilo pod tepihom. I kada smo otkrili tepih da to pocistimo, nije bas lako... tako da, nista ne gurati pod tepih, nece nestati...

Generalno sto se svega ostalog tice, uvek smo otvoreno raspravljali o tome i uvek smo uspeli da se dogovorimo. Ovaj moj pokusaj da precutim problem oko s, dokazao mi je da i dalje mora da se igra otvorenim kartama.

Da li ste se nekada pomirili sa partnerom, radi "mira u kuci" :huh: ?

Pa ne... mi se svadjamo dok problem ne raspravimo i to je to. Ustvari uglavnom sam aj ta koja se svadja (makra to trajalo i danima :P ) :D

Ali i kada bih trebala da se pomirim radi mira u kuci, verovatno bih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.