Imunitet kod beba

odgovora

Objavljeno

Imam malu bebu,a i dete od dve godine.Inace starija cerka ima jak imunitet.Za dve godine samo jednom virus i proslo bez posete lekaru.Sada je ponovo zakacila verovatno neki virus,ali nadam se bezazleno.Posto prva cerka skoro da nikada nije bila prehladjena,a pogotovo ne kao beba,sada se jako plasim da ona bebi ne prenese neke viruse.

Koliko je jak bebin imunitet i kako se njihov organizam bori sa tim?

Da li je moguce da se prehlade ako je u njihovoj blizini npr prehladjeno dete?

Ja ipak mislim da se priroda pobrinula za to i zastitila ih bar do nekog doba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam malu bebu,a i dete od dve godine.Inace starija cerka ima jak imunitet.Za dve godine samo jednom virus i proslo bez posete lekaru.Sada je ponovo zakacila verovatno neki virus,ali nadam se bezazleno.Posto prva cerka skoro da nikada nije bila prehladjena,a pogotovo ne kao beba,sada se jako plasim da ona bebi ne prenese neke viruse.

Koliko je jak bebin imunitet i kako se njihov organizam bori sa tim?

Da li je moguce da se prehlade ako je u njihovoj blizini npr prehladjeno dete?

Ja ipak mislim da se priroda pobrinula za to i zastitila ih bar do nekog doba.

Ovo i mene zanima. Cula sam da majka stiti bebu ako je doji, ali me zanima u kojoj meri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh to je tako individualno..Znam decu koja su evo prve dve godine svake nedelje kacila poneki virus :( , dok su druga (takodje dojena) jednom ili dva puta za isto vreme bila bolesna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste individualno, ali tvoja beba je dojena, i 99% imuniteta dobija preko tebe, dakle ako ti stvoriš antitela na virus, i tvoja beba će ih dobiti, te će biti manja mogućnost da je virus zakači. Ako tebi imunitet oslabi, i njoj će. Dakle, gledaj da gradiš svoj imunitet što bolje, pa ćeš time i bebu bolje zaštititi.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se boga mi debelo razmisljala da uvedem nesto od preparata. Oni u vrticu imaju voce najvise dva puta nedeljno za uzinu.

On je bolestan non stop. Ozdravio je, isao nedelju dana i opet se razboleo. Ocajna sam, mnogo se lose osecam zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj onaj homeopatski lek imunokid, drugo sva deca pocnu da se razboljevaju sa odlaskom u vrtic nemoj mnogo da brines

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva nemoj da se sekiras,to je normalno.Nego ja ti nikako ne bih savetovala neki preparat,jer sta ces kad prestane da ga pije,a i to ti nije 100% garancija da se nece razboleti.Pusti da se organizam sam izbori,daji mu ujutru cim ustane med i cimet i eto.

Mi i dalje hvala Bogu bez jace prehlade.Nijednom kod dr.sem za vakcine i jedna i druga.E sad moja deca ne idu u vrtic,ali druze se sa decom koja idu,pa i kad su prehladjeni,cak nam je i brat dobio Zoster virus,i moja deca su najnormalnije boravila sa njim, njemu dr.rekao da normalno ide u vrtic.Nije im preporucio izolaciju,jer ono dete kome je oslabljen imunitet dobice ga,kome nije nece i tu ne moze mnogo da se utice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa zenama, nista ja tu ne bih davala, evo i moje dete druga prehlada u relativno kratkom roku, dotad prakticno nista, nikakvog problema sa tim, i ja mu i dalje ne mislim davati nista od preparata, dajem mu sad ovaj fazon sto je Cicana pomenula, kasicicu meda sa malo cimeta, voce jede svaki dan, izvodim ga u setnju i to je to. On ne ide u vrtic pa eto opet zakaci prehladu, nema tu pravila.

Kristina86, Mejja i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva ako tamo slabo daju voće kako kažeš,rano ujutru čim ustane nek pojede voćku.Ja tako radim već duže vreme.Sat vremena pre doručka dajem joj voće,jer tada je iskorišćenje vitamina C najveće.Dakle,kad se probudi,naseckaš mu voćkicu,taman dok krene u vrtić uneo je svoju dozu vitamina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih preporučila C vitamin kroz voće ako je moguće, ako ne, onda čak i običan, par puta dnevno na prazan stomak. Svakako jednu dozu (ili voće ili C vitamin) ujutru pre polaska u vrtić. Takođe, možeš uvesti i propolis. Preventivno 2 kapi tri puta dnevno, ili malo veća doza kad potkači nešto. Ishrana kod kuće bogata svežim voćem i svežim povrćem u vidu salate uz svaki obrok je najbolje što možeš učiniti.

Ako nabaviš običan c vitamin u apoteci (ima da se kupi u prahu, čist). Njega razumiti u vodi, i popiti, a povremeno se može "gasiti" i sa malo sode bikarbone. Tako se dobije natrijum askrobat, a njega možemo uzimati i na pun stomak. Plus se ne opterećuje stalno želudac kiselinom. Takođe ne treba ni preterivati sa "gašenjem" c vitamina, da se ne bi opteretili bubrezi solju.

Schveca, paper_moon i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih preporučila C vitamin kroz voće ako je moguće, ako ne, onda čak i običan, par puta dnevno na prazan stomak. Svakako jednu dozu (ili voće ili C vitamin) ujutru pre polaska u vrtić. Takođe, možeš uvesti i propolis. Preventivno 2 kapi tri puta dnevno, ili malo veća doza kad potkači nešto. Ishrana kod kuće bogata svežim voćem i svežim povrćem u vidu salate uz svaki obrok je najbolje što možeš učiniti.

Ako nabaviš običan c vitamin u apoteci (ima da se kupi u prahu, čist). Njega razumiti u vodi, i popiti, a povremeno se može "gasiti" i sa malo sode bikarbone. Tako se dobije natrijum askrobat, a njega možemo uzimati i na pun stomak. Plus se ne opterećuje stalno želudac kiselinom. Takođe ne treba ni preterivati sa "gašenjem" c vitamina, da se ne bi opteretili bubrezi solju.

:wub: hvala draga Phoenix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, samo da kazem da sam sada zvala kolegu i doneo mi je propolis koji pravi njegov deka sa sela. Znaci 6 kapi dnevno, tj. dve kapi tri puta dnevno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix kako i kada se detetu daje propolis....(ovo kada mislim na period pre ili posle jela,u kom dobu dana.....)...ja sam mojoj starijoj dečici davala na kockicu šećera ali bi baš da izbegnem tu kockicu ionako jedu slatkiše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se pravi sirup od meda i luka?

Kod nas je zavladao neki gadan, stomacni virus, a mi se spremamo na more. Mogu li joj, preventivno, davati probiotik? I ako mogu, koji, koliko, kako :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene interesuje to za propolis. Ja ne znam kako da mu dam, nesto me strah da se ne zagrcne od kocke secera a i nju bih takodje da izbegnem. Ako mu stavim u caj ili tako nesto, onda nece da ga pije.*hladan caj)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.