Kućna apoteka

odgovora

Objavljeno

Nikako da popunim apoteku :) uvek mi nešto zafali...

ajde da ovde napravimo spisak onoga što bi trebalo da imamo u našoj kućnoj apoteci...

dakle treba nam:

acidiborici

fiziološki rastvor

hanzaplast

sterilna gaza i komprese

hanzaplast

alkohol

hidrogen 3%

povidon jod

a od lekova

paracetamol

čepići diazepama

e sad, ja bih tu dodala i neku kremu protiv ujeda i opekotina, ali ne znam koju da uzmem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shveca, dva puta ti je na spisku hanzaplast. :lol:

Cepici diazepama ne trebaju svakome, jedino onima kojim je dr preporucio.

Od krema za ujede dobra je FLOGOCID ili FENISTILgel.

Ja uvek imam i jekoderm i pantenol krem.

Za opekotine: Sljaljicev melem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad.... imala mi je beba tep. pre neko veče, pa mi zatrebala moja apoteka :D

moje iskustvo je sledeće, galenikin Paracetamol i febricet ne uzimati... groznog je ukusa i beba ga je odmah povratila....

nabavili smo Panadol baby, a može i Eferalgan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad.... imala mi je beba tep. pre neko veče, pa mi zatrebala moja apoteka :D

moje iskustvo je sledeće, galenikin Paracetamol i febricet ne uzimati... groznog je ukusa i beba ga je odmah povratila....

nabavili smo Panadol baby, a može i Eferalgan....

Mi uvek imamo nesto za glavu, za zeludac za mucninu za zivce :D ako si mislila na nasu apoteku-za odrasle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma mislila sam na svaku apoteku... na ono što imaš u kući od lekova i medicinskih sredstava, za ne daj bože :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hocu da napravim kucnu apoteku, ali i za to treba para :D polako mi nestaje sve sto sam imala. Sta vi imate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hocu da napravim kucnu apoteku, ali i za to treba para :D polako mi nestaje sve sto sam imala. Sta vi imate?

Misliš za bebu?Za bebu imam samo eferalgan čepiće.A ispod terase mi je apoteka,mogu da trknem kad nešto usfali :) kuc,kuc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hocu da napravim kucnu apoteku, ali i za to treba para :D polako mi nestaje sve sto sam imala. Sta vi imate?

Eferalgan sirup i cepici, brufen, sirup beli slez, bronhikum, aerius, presing, melem eukaliptusa, hidrogen, jod, kapi za nos, tantum verde, berodual, pulmikort, fizioloski, pantenol krema, jao gel, hanzaplasti, gaze i zavoji.... pola ovog je za bronhitis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eferalgan sirup i cepici, brufen, sirup beli slez, bronhikum, aerius, presing, melem eukaliptusa, hidrogen, jod, kapi za nos, tantum verde, berodual, pulmikort, fizioloski, pantenol krema, jao gel, hanzaplasti, gaze i zavoji.... pola ovog je za bronhitis :D

Nadam se da ćete smanjiti spisak što pre ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima toga jos, redovnu terapiju nisam pisala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, je l' istina da berodual sme da se koristi samo 6 meseci nakon otvaranja?

Je l' vi pisete od kucnoj apoteci za decu ili generalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Miku imam Isilax sirup (za tvrdu stolicu), eferalgan sumece sirp i cepice, mikro klizme, brufen sirup, aerius, caj od belog sleza, fenistil gel za ujede, autan kremu, flavamed sirup, bronhikum (ako ostane, a uglavnom prodje rok pa ga bacim), fitobalm, fizioloski, probiotik forte, hidrogen, berodual (koji mislim da cu da bacim), krema za ojed, enbecin mast, krema za sunce... sigurna sam da sam nesto jos zaboravila da napisem sto mi je u frizideru pa ne vidim sad.

Za nas je tek poseban spisak... za bolove je tu diklofen, kafetin, andol300 i za cirkulaciju andol100, baralgin ili baralgetas, rapten k, rapten duo, trodon (na zalost), novalgetol ampule, tetrazepam.

Od antibiotika imamo uvek nesto, nemam pojma kako se nakupe, al' uglavnom eritromicin, sinacilin, kliacil, ampicilin, orvazil, i jos gomila toga, uvek puna kutija i samo izbacujem kad prodje rok. Ni sama ne znam odakle mi gomila penicilina uvek u kuci, na koji sam inace alergicna.

Za oralnu upoterbu heksoral, fitosept, septolete, daktanol, tantum verde sprej.

Za opekotine, rane, osip po kozi: jod, saljicev melem, enbecin mast, hidrogen, puhor, gaze, hanzaplast, flaster, didermal, gentamicin, acidi borici

Sto se tice ostalih tegoba tipa zeludac i probavni trakt tu su klometol, torekan, ranisan, probiotik forte

Od vitamina i slicno sumice C vitamin, heferol, bevipleks, E vitamin.

Za alergiju aerius, klaritin, eventualno ovaj gore naveden berodual koji koristi i Mika.

I tu su uvek umuvane neke vaginalete tipa nistatin, maxmiror, tantum rosa prasak za ispiranje...

Za sociva i oci komplet za odrzavanje sociva, vestacke suze (koje koriste svi ukucani...), tabletice za proteine.

Sve u svemu puna kutijetina lekova. Tu sad ne ubrajam trenutnu terapiju, a i sigurno sam jos nesto zaboravila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, samo 6 meseci, mada meni ni jedan do sad nije stigao tako dugo da stoji :D ja sam pisala o decijoj apoteci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, samo 6 meseci, mada meni ni jedan do sad nije stigao tako dugo da stoji :D ja sam pisala o decijoj apoteci...

Pa vidim ovde pise "kucna apoteka' pa nisam skontala je l' decja ili opsta ;)

Eee nama pretekne pa bacimo, hvala Bogu pa pretekne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da , ja mislim na kucnu. Uh bre andjelce ti si bas opremljena :lol: zlu ne trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba preterivati, i osnovno je uvek dovoljno. Neki gel za ujede insekata, jekoderm, hanzaplast, octanisept, hidrogen 3%, sirup za skidanje T, tantum verde.

Ostalo ne daj bože da treba daće ti dr šta da kupiš.

Lager ti ne treba, osim što ćeš da bacaš, kako god jeftino - izaći će na skupo ;)

Megi. i Maki-D volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

sto se ab tice, vec rekoh pojma nemam odakle mi, stalno se skupi i baca na kraju, ab nikad bez recepta nismo uzimali i opet se nakupi nepopijeno :)

Ma vise od pola toga mi ni ne treba, al svako od nas koristi svoje i onda za bolove recimo imamo 10 razlicitih, puna kutija u frizideru :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za nas odrasle u kuci imam kafetin, rapten K i panadol, sve ostalo uzimam po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice, pa ti nemas kucnu apoteku, nego drzavnu :D

Megi. i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko da mi kaze da li ima enterofurila po apotekama ili je i dalje nestasica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko da mi kaze da li ima enterofurila po apotekama ili je i dalje nestasica?

Ja znam da u Indjiji ima u privatnoj :)

Kod nas nemam pojma da li ima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veverice, pa ti nemas kucnu apoteku, nego drzavnu :D

Od toga je trecina moje, ostalo je mamino, mmovo i tatino, svako ima nesto posebno sto "ga leci", al' frizider nam je kao apoteka. I sve je u frizideru, o da :D Naravno osim onoga sto je kod mene u torbi, a pored toga i redovna terapija od jos 7 vrsta lekova :ph34r:

Rekoh li ja da sam tabletoman?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potrebe da kazes, shvatila. :lol: Nije tema, a da li postoji nacin pa da batalis bar polovinu tih lekova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.