Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Teska jeste, bila sam pod utiskom danima, ali je svima preporucujem. :lol::P

Za devojke koje vole Ljiljanu H. DJ. preporucujem PAPA JOVANU, to nije ona pisala, ali njena izdavacka kuca stoji iza tog romana. Nije teska, nego bas citka i zanimljiva, prepuna zapleta, prosto nisam mogla da je ostavim.

Ja imam sad Zapis duse da procitam, uzela sam iz biblioteke, mnogo volim njene knjige.

E bas tako teska jeste ali je svima preporucujem,ali ko je osetljiv posebno trudnice ne mora bas sada da uzima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dafni Kalotaj - RUSKA ZIMA, prelepa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dafni Kalotaj - RUSKA ZIMA, prelepa!

I ja preporučujem... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u jeku ove predizborne kampanje ne izbijaju iz glave Orvelove zastrašujuće realne knjige Životinjska farma i 1984. Strašno je kako se sve vrti u krug i ponavlja kroz prostor i vreme i kako političari čak ne moraju ni da smisle nešto novo nego nas večito vuku za nos na iste fore. Ove knjige su mi kad sam ih prvi put čitala na neki način otvorile oči. Besna sam što su svi isti i što nemam za koga da glasam!

Pa kako nema...ti znaš da je nas ZP "obrlatio" da glasamo za Dveri. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja preporucujem svima SOFIJIN SVET-Justein Gorder

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam romane od Agate Kristi,pre neki dan procitala "Zavesa", sad pocela "Hotel Bertram".

I jaaaaa obozavam! :)))) U srednjoj skoli sam toliko bila pod utiskom, da sam njene knjige citala po 100puta, imala sam ih tada 7 i citala sam ih po milion puta... :lol:

Trebalo je da mu kazes "Zar ne vidis da primam energiju od biljaka???" :lol: joj ko zna kako bi odreagovao :)

:lol:

Ja preporucujem svima SOFIJIN SVET-Justein Gorder

Bas mi je drugarica najavila da ce mi je doneti kad bude dolazila :rolleyes:

Meni je i dalje oooomiljena (i mogla bih je citati po stoti put) Ako docekam sutra od Sidni Seldon. Ima samo jos par knjiga koje bih mogla uvek da procitam, i svaki put procitam NESTO novo sto nisam registrovala pre toga... svaki put ima smisla procitati je ponovo, posebno ako se cita u razlicitim periodima u zivotu.

Prvi put sam je procitala sa 17god i shvatila da sam mnogo srecna sto sam rodjena u ovom vremenu i prostoru... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si osetlljiva ostavi Lovca za posle porodjaja,posto tebe Habjanovicka rasplace ovo ce te rasturiti..

Pa iskrena da budem, mislim da ce tako i biti jer evo vec tri dana se patim sa 50tak stranica, nesto sve kenjkavo i bas mi se ne da citati je.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u jeku ove predizborne kampanje ne izbijaju iz glave Orvelove zastrašujuće realne knjige Životinjska farma i 1984. Strašno je kako se sve vrti u krug i ponavlja kroz prostor i vreme i kako političari čak ne moraju ni da smisle nešto novo nego nas večito vuku za nos na iste fore. Ove knjige su mi kad sam ih prvi put čitala na neki način otvorile oči. Besna sam što su svi isti i što nemam za koga da glasam!

:lol:

Pa kako nema...ti znaš da je nas ZP "obrlatio" da glasamo za Dveri. :D

"обрлатио" :lol:

заиста, мислим да то нисам НИГДЕ написао за кога требате да гласате!

Оно што сам ја стављао, као линкове и текстове, то је све углавном из периода док је поменута организација била НВО, бавили су се питањима којима се НИКО не бави, бар не озбиљно и аргументовано, а ако је то утицало на ваш избор, може да буде добро или лоше, све једно је, али је битно да се свест народа мења, да су МАЈКЕ тј чланови бебца разумеле суштину, а ко ће да влада, нека влада, битно је да смо боље обавештени и свесни појединих друштвених феномена који нам углавном отежавају живот и стављају нас у позицију без "алтернативе".

Свако добро!

ЕКВ - дум дум

Dugo se pitam vredi li truda

ali sigurno da mi se svida

zato zelim da sacekam malo

u odluci ovoj

ne bih hteo da stradam

necu da kopam po djubristu srece

ne bih da zaprljam ruke

moc pociva negde iza debelih vrata

ja bih hteo da vladam

zaboravicu potrebe

i unutrasnje glasove

samo jedan je put koji vodi do trona

mi cekamo tvoj znak

mi cekamo tvoj znak

samo jedan je put koji dotice nebo

ja bih hteo da vladam

mogu poslati bolji trenutak

mogu birati pogodno vreme

mogu cekati momenat srece

ne zelim da stradam

ja cu mrzeti ledeno hladno

srcem sa sedam kora

ja cu pucati pravo u leda

ja sam roden da vladam

zaboravicu potrebe

i unutrasnje glasove

samo jedan je put koji vodi do trona

mi cekamo tvoj znak

mi cekamo tvoj znak

samo jedan je put koji dotice nebo

samo jedan je put koji vodi do trona

ja bih hteo da vladam, vladam

ja sam rodjen da vladam

necu da kopam po djubristu srece

ne bih da zaprljam ruke

moc pociva negde iza debelih vrata

ja bih hteo da vladam

ja cu mrzeti debelo hladno

srcem sa sedam kora

ja cu pucati pravo u leda

ja sam rodjen da vladam!..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc zavrsila trilogiju o Sultani. Braateee, znala sam da su te zene "donje", da su potcinjene, ali ono tamo je moderno ropstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam Ringispil od Bacicke...jao meni patetika do bola,ali bas je preterala sa istom..smucilo mi se do kraja romana...

Sad citam nesto bolje Zimski dvorac-Dzon Bojn :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro zavrsila Devicanski cvor po drugi put, pre nje Zelenu milju takodje po drugi put :rolleyes:

Nedavno sam citala Kapiju suza, bas mi se svidela, vrlo zanimljiv stil pisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro zavrsila Devicanski cvor po drugi put, pre nje Zelenu milju takodje po drugi put :rolleyes:

Nedavno sam citala Kapiju suza, bas mi se svidela, vrlo zanimljiv stil pisanja.

Devicanski cvor preporucujem i ja..

A zaintrigirala me je Kapija suza..pa da je stavim kod mene na listu cekanja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo procitala Alhemicar od Paulo Koelja ... odlicna knjiga, nekih 150 strana a ja je procitala za dva dana .... ima jako mudrih i poucnih recenica, nekako produhovljuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je Nice plakao-Irvin D.Jalom.Jako interesantna i mudra knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo procitala Alhemicar od Paulo Koelja ... odlicna knjiga, nekih 150 strana a ja je procitala za dva dana .... ima jako mudrih i poucnih recenica, nekako produhovljuje :)

Klasika sto kaze millar. mi smo je svi citali u srednjoj skoli i od tada nisam, ali secam se da mi se tada bas svidela. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam krenula da citam "Zlocin i kazna" nisam mogla da se zaustavim. Nakon nekoliko dana su mi oci bile kao sarmice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emir Imamović Pirke - Treće poluvrijeme. Progutah za tri dana :) Sad sam na Miljenku Jergoviću - Dvori od oraha, pomalo je teška ali ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Alhemičara nisam pročitala i upravo zato sam uzela sada da ga čitam i oduševio me je .... iskreno

Večeras sam htjela da uzmem knjigu KOLIBA od mame i tate ali mi nisu dali, kaže teška knjiga za trudnicu i mladu mamu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Alhemičara nisam pročitala i upravo zato sam uzela sada da ga čitam i oduševio me je .... iskreno

Večeras sam htjela da uzmem knjigu KOLIBA od mame i tate ali mi nisu dali, kaže teška knjiga za trudnicu i mladu mamu ...

Meni se alhemicar svidja sto svako moze da ga shvati drugacije, tj poruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam preporucujem Morske vucice Zoe Valdes.Super knjiga sa puno akcije i emocija,procitala sam je dva puta.Sad citam Ekvinocijum Majkl Vajt i cini mi se super,ali ne preporucujem trudnicama malo je potresna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo za Brezu jedna knjiga, a i za sve ostale voljne da eksperimentisu i poboljsaju svoje itelektualne sposobnosti, te pomognu sebi u isceljenju zdravstvenih problema i jos mnogo cemu :D

Vec par puta u razlicitim zivotnim okolnostima nalecem na ovu knjigu. Procitam je ja, ali nikako da se nakanim i na praktiku. Ajd, kazu da je dobra, pa izvolite i vi.

Kome krene od ruke nek nam napise iskustva ;)

Huan Silva, knjiga " Metod kontrole uma".

Milar misli na mene..sama sebi cu da kontrolisem um..e bre duso moja..nije u tome stvar..citam vas i sve ste mi prepametne jednostavno se vise ne nalazim u vasem visokom drustvu..a i za decu nemam sta pametno reci...

Inace kad smo kod knjiga Pariska zena-Pola Meklejn...o zeni Ernesta Hemingveja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Alhemičara nisam pročitala i upravo zato sam uzela sada da ga čitam i oduševio me je .... iskreno

Večeras sam htjela da uzmem knjigu KOLIBA od mame i tate ali mi nisu dali, kaže teška knjiga za trudnicu i mladu mamu ...

Uuuuuuu Kolibu sam ja citala kad je H bila jako mala... zavisi od osobe naravno... jeste ona potresna i to ali je i dobraaaaaa... preporucujem toplo. Kad bude bebac malo porastao ;) Objasnjava stvari vezane za Boga i religiju na jako lep i jednostavan nacin.

Milar misli na mene..sama sebi cu da kontrolisem um..e bre duso moja..nije u tome stvar..citam vas i sve ste mi prepametne jednostavno se vise ne nalazim u vasem visokom drustvu..a i za decu nemam sta pametno reci...

Inace kad smo kod knjiga Pariska zena-Pola Meklejn...o zeni Ernesta Hemingveja.

Sta lupetas ti bre? Ja sigurno nisam u visokom drustvu a o pameti mojoj bolje da ne pricamo :lol:

Ih.. koliko sam ja samo korisnih saveta od tebe procitala......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da citam Bibliju :ph34r: I bilo je vreme... Ko je nije citao, toplo je preporucujem, bolja je od svake latinoamericke sapunice-svega ima, i prevare i lazi, i trgovine ljudima, i incesta, i pokolja, ma sta ti dusa iste :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da citam Bibliju :ph34r: I bilo je vreme... Ko je nije citao, toplo je preporucujem, bolja je od svake latinoamericke sapunice-svega ima, i prevare i lazi, i trgovine ljudima, i incesta, i pokolja, ma sta ti dusa iste :lol::lol:

Ni ja je jos nisam procitala, al mislim da bi bilo genijalno da mi je prepricas.. kontam da bih, koliko god knjiga bila ozbiljna, umrla od smeha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam krenula da citam "Zlocin i kazna" nisam mogla da se zaustavim. Nakon nekoliko dana su mi oci bile kao sarmice.

:) A u srednjoj ti je to sigurno bila smorna knjiga... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.