Prevara u braku ili vezi

odgovora

Objavljeno

I to bas nakon sto je muz citao.E,sad me Jeka bas zabrinula :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Нисам од људи који би да варају а исто тако не би волео да будем преварен. Никада не би опростио превару, чак сам сигуран да би био у стању да сурово казним.

Знам да није морално, да само нас Бог награђује и кажњава али, ја ходам по земљи па исто то очекујем и од људи који живе самном.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Нисам од људи који би да варају а исто тако не би волео да будем преварен. Никада не би опростио превару, чак сам сигуран да би био у стању да сурово казним.

Знам да није морално, да само нас Бог награђује и кажњава али, ја ходам по земљи па исто то очекујем и од људи који живе самном.

Koji vid kazne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji vid kazne?

Не знам, нисам размишљао у том правцу, знам само да када ми се смркне изгубим контролу ... :( Није ми се то често дешавало, јесте можда два или три пута у животу, после сам се покајао, али, шта ћу, они који ме знају, знају докле смеју да иду.

Не причам о томе често, волео би то и да заборавим, али не могу.

Углавном, надам се да ми се то неће догодити .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Не знам, нисам размишљао у том правцу, знам само да када ми се смркне изгубим контролу ... :( Није ми се то често дешавало, јесте можда два или три пута у животу, после сам се покајао, али, шта ћу, они који ме знају, знају докле смеју да иду.

Не причам о томе често, волео би то и да заборавим, али не могу.

Углавном, надам се да ми се то неће догодити .

Misliš na fizički vid kaznje ... svoje supruge, ljubavnika ... ili psihološki vid kazne, deranja, lupanja i slično ... ili kazna u vidu pokupiš se i odeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misliš na fizički vid kaznje ... svoje supruge, ljubavnika ... ili psihološki vid kazne, deranja, lupanja i slično ... ili kazna u vidu pokupiš se i odeš?

Не желим да мислим о томе.

Док сам био млађи, био сам доста "импулсивнији". Онда сам кроз тренинге спознао своју физичку снагу и своје слабости па сам ту своју импулсивност каналисао на позитивно. На жалост, неки људи пређу границу, па се деси свашта.

У физичком смислу, реагујем само када је мојих пола метра око мене (или мени драгих људи) угрожено, у сваком другом случају, противник је на безбедној удаљености па могу да контролишем ситуацију, што значи, не верујем да би физички реаговао тј истукао жену.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Не желим да мислим о томе.

Док сам био млађи, био сам доста "импулсивнији". Онда сам кроз тренинге спознао своју физичку снагу и своје слабости па сам ту своју импулсивност каналисао на позитивно. На жалост, неки људи пређу границу, па се деси свашта.

У физичком смислу, реагујем само када је мојих пола метра око мене (или мени драгих људи) угрожено, у сваком другом случају, противник је на безбедној удаљености па могу да контролишем ситуацију, што значи, не верујем да би физички реаговао тј истукао жену.

u principu dobila sam odgovor ....

A da li bi priznao svojoj supruzi da se tebi to recimo jedan dan desi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u principu dobila sam odgovor ....

A da li bi priznao svojoj supruzi da se tebi to recimo jedan dan desi?

Не може да ми се "деси".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) djelim tvoje mišljenje i zaista želim da vjerujem u apsolutnu vjernost (govorim u svoje ime) ali su me neka dešavanja ljudi oko mene pa čak i nakon 30 i više godina braka malo poljuljala. Prestala sam da vjerujem u tu bezuslovnu vjernost te da se kunem u nju. Sada se samo nadam da ne bi nikada i molim Boga da ne dođem u to iskušenje jer svako prije ili kasnije naleti na neki vid kušnje sopstvene vjernosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) djelim tvoje mišljenje i zaista želim da vjerujem u apsolutnu vjernost (govorim u svoje ime) ali su me neka dešavanja ljudi oko mene pa čak i nakon 30 i više godina braka malo poljuljala. Prestala sam da vjerujem u tu bezuslovnu vjernost te da se kunem u nju. Sada se samo nadam da ne bi nikada i molim Boga da ne dođem u to iskušenje jer svako prije ili kasnije naleti na neki vid kušnje sopstvene vjernosti.

Da. U pravu si.

Mada svaka prevara, po meni počinje u glavi. Tako da, oprezno sa mislima i željama, možda se neke i ostvare. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ja verujem apsolutno u apsolutnu vernost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kazem nikada ne bih prevarila mm. Ali nikada se ne zna sta nosi dan a sta noc i koliko mozemo da se promenimo vremenom, koliko neke stvari mogu da nas otrgnu na drugu stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne bih prevarila supruga pa ne znam kakvi milioni da se vrte oko mene!! Jer za koji sam se djavo udavala i stvarala porodicu ako bih to jednim nepromisljenim cinom srusila? Ne bih oprostila prevaru, mislim da bi me to psihicki ubilo... Ako bi me ne daj Boze prevario ne bi me vise nikad video a ni dete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne bih prevarila supruga pa ne znam kakvi milioni da se vrte oko mene!! Jer za koji sam se djavo udavala i stvarala porodicu ako bih to jednim nepromisljenim cinom srusila? Ne bih oprostila prevaru, mislim da bi me to psihicki ubilo... Ako bi me ne daj Boze prevario ne bi me vise nikad video a ni dete..

to i ja sada mislim. Zbog prevare sam ostavila decka i vezu od 6god od cega 2god zajednickog zivota. Bilo je tesko, ali to je bilo jedino ispravno resenje, jer mu nikada vise ne bih verovala i to bi se pretvorilo u agoniju.

Sad isto mislim, medjutim, ono sto imam sa mm (dete) ne moze da izbrise ni jedna prevara, a nikada ne bih mogla da zabranim detetu da bude u kontaktu sa ocem. Ako on ne bi bio meni dobar muz ne znaci da bi bio los otac detetu, a svakom detetu je potreban otac... Mozda bih mu zbog deteta i oprostila (nikad se ne zna), ali sigurno ga nikada vise ne bih bezuslovno volela i nikada vise ne bih imala poverenja...

Htedoh reci - trenutno mislim da mene i dete nikada ne bi video vise, ali ne znam da li bih bila dovoljno jaka da to sprovedem u delo kad bi se (ne daj Boze!) prevara i desila.

A da ja prevarim? Mislim da za to nisam sposobna i kad bih htela, a ne zelim jer je moj zivot i brak milion puta vredniji od prevare.

Covek prevarom ne vara partnera, vec samog sebe jer vise ne zna sta zeli, a sta radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to i ja sada mislim. Zbog prevare sam ostavila decka i vezu od 6god od cega 2god zajednickog zivota. Bilo je tesko, ali to je bilo jedino ispravno resenje, jer mu nikada vise ne bih verovala i to bi se pretvorilo u agoniju.

Sad isto mislim, medjutim, ono sto imam sa mm (dete) ne moze da izbrise ni jedna prevara, a nikada ne bih mogla da zabranim detetu da bude u kontaktu sa ocem. Ako on ne bi bio meni dobar muz ne znaci da bi bio los otac detetu, a svakom detetu je potreban otac... Mozda bih mu zbog deteta i oprostila (nikad se ne zna), ali sigurno ga nikada vise ne bih bezuslovno volela i nikada vise ne bih imala poverenja...

Htedoh reci - trenutno mislim da mene i dete nikada ne bi video vise, ali ne znam da li bih bila dovoljno jaka da to sprovedem u delo kad bi se (ne daj Boze!) prevara i desila.

A da ja prevarim? Mislim da za to nisam sposobna i kad bih htela, a ne zelim jer je moj zivot i brak milion puta vredniji od prevare.

Covek prevarom ne vara partnera, vec samog sebe jer vise ne zna sta zeli, a sta radi.

Da, u pravu si, i ja tako trenutno mislim ali ne daj Boze da do prevare dodje ne znam sta bih uradila.. Nisam razmisljala o tome dok nisam videla ovu temu.. A sto se mene tice potpisujem tvoje dve poslednje recenice!!! Ljubimooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam za prevaru. Ako smo razumna ljudska bica kojima ponestane volje/želje/ljubavi za zajedničkim životom, uvek se može naći rešenje, pa ne daj Bože, i razvod ako je potrebno. Smatram da je brak bez ljubavi gori od bilo koje osude jer ljudi same sebe osude na takav život. Da rezimiram: pošto ne varam, ne bih oprostila! Detetu bi ostao otac i bio uključen u njegov život koliko on to želi i koliko mogućnosti dozvoljavaju, ali ja ga ne bih smatrala čovekom a tek ostala sa njim - nema šanse! Deca su, nek su nam živa i zdrava, plod ljubavi a ne razlog za sklapanje braka ili za ostajanje u lošem braku. Odužih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih nikad prevarila mm...jeste mi se desilo da prevarim bivseg momka ranije, ali tad je ta veza vec bila pukla, samo ja nisam imala snage da raskinem, pa sam kukavicki bezala od svog nezadovoljstva na taj nacin.. ali ubrzo nakon prevare sam raskinula, ne bih mogla da zivim sa tim kao da je sve ok..

Tacno je da varas sam sebe a ne drugog. Ako si nezadovoljan u vezi/braku prevara ti nece nista pomoci, a ako si zadovoljan, neces imati potrebu da varas..

Naravno da moze da mi bude privlacan drugi muskarac, ali ne mogu da zamislim sebe da unistim i ukaljam sve sto smo mm i ja stvarali ove godine zbog nekog tamo prolaznog trenutka strasti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu ste od reci do reci!

Ja sam ranije imala takav stav da nikad vise ne bih dozvolila osobi koja me je prevarila da me vidi. To sam i uradila, cak nisam dala ni vremena decku da mi "objasni", otisla sam i iskreno receno svaki put kad bi dosao i kada bismo se sreli ja bih bezala. Kukavicki, ali nisam zelela da mu dam prostora ni vremena da pokusa da mi "objasni" jer bih mozda poklekla jer sam ga mnogo volela.

Iskreno receno sada me mnogo zanima kakvo bih objasnjenje dobila :D koja bi to nebuloza bila... :)

da je biio pijan, ih... Glupo, ako pijan covek prevari to je onda jos gore, jer pripiti ljudi uglavnom na videlo iznose svoje planove, a pijani rade ono sto im je treznima u mislima. Valjda je tako, a ako je mislio i planirao prevaru onda jos gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu ste od reci do reci!

Ja sam ranije imala takav stav da nikad vise ne bih dozvolila osobi koja me je prevarila da me vidi. To sam i uradila, cak nisam dala ni vremena decku da mi "objasni", otisla sam i iskreno receno svaki put kad bi dosao i kada bismo se sreli ja bih bezala. Kukavicki, ali nisam zelela da mu dam prostora ni vremena da pokusa da mi "objasni" jer bih mozda poklekla jer sam ga mnogo volela.

Iskreno receno sada me mnogo zanima kakvo bih objasnjenje dobila :D koja bi to nebuloza bila... :)

da je biio pijan, ih... Glupo, ako pijan covek prevari to je onda jos gore, jer pripiti ljudi uglavnom na videlo iznose svoje planove, a pijani rade ono sto im je treznima u mislima. Valjda je tako, a ako je mislio i planirao prevaru onda jos gore...

Na samu pomisao na prevaru u braku prevrne mi se želudac..Možda sam ja previše patrijarhalna,al gade mi se takvi ljudi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na samu pomisao na prevaru u braku prevrne mi se želudac..Možda sam ja previše patrijarhalna,al gade mi se takvi ljudi..

tu smo negde...

Hajde, u nekoj neobaveznoj vezi i razumela bih prevaru, ali u ozbiljnoj vezi (u mom slucaju 6god) ili ne daj Boze braku... To je teska dilema onoga ko vara i povreda onoga ko je prevaren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko god volim mm,prevaru mu nikad ne bih oprostila...! posle toga ne bih vise bila sigurna dal bi me opet prevario..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam sta je ljudima tesko da kazu,ej zeno/muzu ja nisam zadovoljan/na nasim odnosom,fali mi paznje,ljubavi,seksa....ili bilo cega drugog i jednostavno da se rastanu ko ljudi pogotovo ako imaju decu.Nego se varaju prave kojekakve smicalice i prave dramu od toga,sto se mene tice nikada ne bih oprostila prevaru,jer tada nestaje sve sto je bilo izmedju nas i uvek postoji doza straha da ce se to ponovo desiti.Ali kada bi kojim slucajem oprostila prevaru taj muskarac bi bio dozivotan ROB,u svakom smislu.I nikada mu ne bi mogla verovati do kraja...Ne znam mislim da je sa takvim slucajevima najbolje zavrsiti zauvek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam sta je ljudima tesko da kazu,ej zeno/muzu ja nisam zadovoljan/na nasim odnosom,fali mi paznje,ljubavi,seksa....ili bilo cega drugog i jednostavno da se rastanu ko ljudi pogotovo ako imaju decu.Nego se varaju prave kojekakve smicalice i prave dramu od toga,sto se mene tice nikada ne bih oprostila prevaru,jer tada nestaje sve sto je bilo izmedju nas i uvek postoji doza straha da ce se to ponovo desiti.Ali kada bi kojim slucajem oprostila prevaru taj muskarac bi bio dozivotan ROB,u svakom smislu.I nikada mu ne bi mogla verovati do kraja...Ne znam mislim da je sa takvim slucajevima najbolje zavrsiti zauvek...

Slazem se sa tobom i istomisljenicima...ako bi izgubio moje poverenje na taj nacin i da predjem preko toga, nastao bi pakao i meni i njemu...svaki put kad ode negde bez mene, makar i do prodavnice, mene bi ubijale sumnje, a ja bih ubijala njega konstantnim proveravanjem...

Mrvica9388 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako..ja imam problem...cula sam da me je mm prevario a kaad mu kazem govori da nije tako a dokaza nemam...imamo bebija od cetiri meseca i bilo bi mi zao da ga ostavim ali ovako ide.....poceo je pre god dana da radi kao vozac u jednoj firmi a tamo se nezna ko koga je*e...i on je poceo kasno da dolazi oko jedan dva nocu i kao radi takjo kasno ali ja znam da ne radi...sa tim nekim radnicama je kao super..onda jedno vreme svako vece je isao kod nekog nazovi kolege u stan da piju...al nije on ranije bio takav bukvalno od kad radi u toj firmi....neznam sta da radim...kroz kakve muke smo prosli da dobijemo dete a on je sad negleda ni da je komsijina....dva puta sam u 8mesecu izgubila bebu drugi put jedva ja ostala ziva al on je sve to zaboravio i sad je veliki momak...oko moje dore sve ja radim nije meni tesko daleko od toga ali mi je zao sto on kao da ne postoji u braku cak on kad je i uzme ona place da je ja uzmem...glumi tatu samo kad je neko tu .....neznam sta cu i kako da ga otkrijem......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i jos nesto kazu kad zena oseti da je prevarena da i jeste prevarena...a ja se tako osecam :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.