Ojed na guzi

odgovora

Objavljeno

I mi smo u haosu sa ojedom vec dve nedelje i sve sam probala.Koristimo pampers premium care od kad se rodio i one nemaju tih parfema i zelenog gela.Juce sam otisla u dm i kupila njihove pelene i stvarno su ok.Jedino sam primetila da se stanje malo popravilo od kad ga prskam aktivnim kiseonikom vec 2 dana i ne mazem kremu nego ddrzim ga golog da ga sto vise osusim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu, nismo imali problem sa ojedom... Ali pricala sam sa prijateljicom i kaze da je resila taj problem kad je promenila pelene. Kupila je neke Libero (100% pamuk) i ima ih samo u Letu... malo su skuplje od pampersa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obican pampers,sad smo presli na vel. 3 active baby.Ne verujem da je od pampersa jer joj se povuklo skroz dok nisam vratila siroki povoj,tad se opet ojela.

A gdje se tačno nalazi ojed?

Možda pelena(koju koristiš za široko povijanje) ipak ima dodir sa kožom, uz to i iritira(možda prašak koji koristiš za pranje veša)...

Na kraju, s ovim se više ne smije čekati, doktori kod kojih si išla nemaju dijagnozu. Ili kod nekog pravatnog dermatologa ili pedijatra da se uzme uzorak i pošalje na analizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada - slažem se. Ja bih prvo promenila pelene, pa sve ostalo... Ja toliko slučajeva u okruženju imam koji su imali problem sa pelenama, a devojčice i sa ešerihijom, da sam stalno zagledaa maloga... Doduše, nikad nismo imali problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana mnogo mi je zao zbog bebe :( Mene je brinuo ojed koji je trajao samo par dana, ne mogu da zamislim tek kako je tebi :(

Drzim palceve da sve prodje!

Slazem se

Koje su to pampers sa zelenim gelom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana mnogo mi je zao zbog bebe :( Mene je brinuo ojed koji je trajao samo par dana, ne mogu da zamislim tek kako je tebi :(

Drzim palceve da sve prodje!

Koje su to pampers sa zelenim gelom?

Pa ne znam kako se zovu kod vas, posto su tamo pakovanja drugacija ali mislim da je baby dry.

Nesto kao ovo:4420.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam kako se zovu kod vas, posto su tamo pakovanja drugacija ali mislim da je baby dry.

Nesto kao ovo:

Kod nas mislim da se zovu Active baby ili tako nesto,ali to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas mislim da se zovu Active baby ili tako nesto,ali to je to.

Kod nas ima active baby ali to je ono ljubicasto pakovanje. i ono je bez gela . ne znam kod vas da li je isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gdje se tačno nalazi ojed?

Možda pelena(koju koristiš za široko povijanje) ipak ima dodir sa kožom, uz to i iritira(možda prašak koji koristiš za pranje veša)...

Na kraju, s ovim se više ne smije čekati, doktori kod kojih si išla nemaju dijagnozu. Ili kod nekog pravatnog dermatologa ili pedijatra da se uzme uzorak i pošalje na analizu.

Ima na predelu pored ribice,onako crveno pa malo kao nateceno.Cini mi se da je malo manje sad crveno ili se mozda i tripujem.Ako ne prodje do utorka promenicu pelene.A imam jo jedno ipo jambo pakovanje pampersa ali ako ne prodje menjacemo ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima na predelu pored ribice,onako crveno pa malo kao nateceno.Cini mi se da je malo manje sad crveno ili se mozda i tripujem.Ako ne prodje do utorka promenicu pelene.A imam jo jedno ipo jambo pakovanje pampersa ali ako ne prodje menjacemo ih.

Ja sam uvjerena da su to gljivice...i da to nema veze sa pelenama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvjerena da su to gljivice...i da to nema veze sa pelenama....

Pa dr je rekla da to nije od pelena ali nije pomogla ni krema triderm koja je za bakterije i gljivice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dr je rekla da to nije od pelena ali nije pomogla ni krema triderm koja je za bakterije i gljivice.

draga moja nama samo triderm pomaze ali kako prestanem da ga koristim one crvene tackice se opet vracaju i sire. Ja sam vec resila. Prelazim na DM-ove BabyLove posto ih svi hvale, do sad nisam cula da se neko zalio pa cu videti da li je od pelena il sta je. Inace i mi od pocetka koristimo baby active Pampers. Ko zna, mozda su u proizvodnji nesto promenili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dr je rekla da to nije od pelena ali nije pomogla ni krema triderm koja je za bakterije i gljivice.

A kako izgleda taj vas osip? Jel' osip ili je ojed?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dr je rekla da to nije od pelena ali nije pomogla ni krema triderm koja je za bakterije i gljivice.

A jeste li probali kremu Nystatin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako izgleda taj vas osip? Jel' osip ili je ojed?

mislim da je ojed,crveno ali ne u tackicama nego skroz i malo kao nateceno

A jeste li probali kremu Nystatin?

nisam,dr nam nije dala a ja se bojim na svoju ruku.Sutra cu kupiti druge pelene pa ako ne prodje opet cemo kod dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je ojed,crveno ali ne u tackicama nego skroz i malo kao nateceno

nisam,dr nam nije dala a ja se bojim na svoju ruku.Sutra cu kupiti druge pelene pa ako ne prodje opet cemo kod dr

jesi probala sudocrem?ono malo sivo pakovanje sto dobijes u paketicu za bebu...nama je to pomoglo kad se ojela...i to se ojela bas od tih Baby love

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je ojed,crveno ali ne u tackicama nego skroz i malo kao nateceno

To mi deluje kao da vas je nesto izritiralo, ali sta?!

Mozda je i ekcem, ali kad kazes da je i malo nateceno onda ...hm....

Kad povuces prstima po tom ojedu jer nestaje crvenilo u tom momentu ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam,dr nam nije dala a ja se bojim na svoju ruku.Sutra cu kupiti druge pelene pa ako ne prodje opet cemo kod dr

Onda ni nemoj, nama je to u tom slucaju (crveno i nateklo) pomoglo ali ako ti nije dala onda nemoj. Pitaj je da li smes. Time nista ne gubis.

Secer, na sta sumnjas? Ja cula da se tako proverava dal je meningitis ili ne.. Ali kad je osip u pitanju, ne ojed.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi deluje kao da vas je nesto izritiralo, ali sta?!

Mozda je i ekcem, ali kad kazes da je i malo nateceno onda ...hm....

Kad povuces prstima po tom ojedu jer nestaje crvenilo u tom momentu ili ne?

zapravo ja mislim da vam je to ekcem ako je tako nateklo.

sta ste sve mazali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, na sta sumnjas? Ja cula da se tako proverava dal je meningitis ili ne.. Ali kad je osip u pitanju, ne ojed.. :unsure:

Ma ne ne sumnjam ni nasta. ali meni je to jos odavno dr rekla da proveravam tako svaki osip, da povucem prstima i vidim da li neka alergijska reakkcija ili ne. U svakom slucaju mi je rekla:kad povlacim i ostaje belo (tj nestaje osip) nije opasno i proci ce :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, to znam, a ako ostaje crveno pravac hitna/bolnica... eh, da vidis kako uvek trljam kad nadjem neke tackice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeste li probali kremu Nystatin?

Mislim da bi ovo rješilo stvar. Ne znam zašto je Triderm bezopasniji od Nystatina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeste li probali kremu Nystatin?

Mislim da bi ovo rješilo stvar. Ne znam zašto je Triderm bezopasniji od Nystatina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi ovo rješilo stvar. Ne znam zašto je Triderm bezopasniji od Nystatina.

Pa i to sto kazes.. kad bolje razmislim nama su prvo dali nystatin, medjutim on nije resio stvar pa onda didermal, opet nista i posle toga triderm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Triderm,didermal,nistatin,sve je to prejako i štetno ako se daje bez jasno ustanovljene dijagnoze,te prve su kortikosteroidi i bebina jetra to treba lepo da 'obradi' a te male jetre to slabije rade od odraslih,zato se pazite tih masti,ne mažu se one bez 'dijagnoze'.......prošle godine je Anđa imala osip (tačkice)',nekoliko dana,probala sma sve ove kremice,puder i kada se to nije povlačilo odvela sma je pedijatru oja je rekla da su gljivice i prepisala mast protiv gljivica i još jednu kremu koja je bila (mislim) na bazi kortizona....nešto mi tu nije 'štimalo' pa sam je odvela u laboratoriju (preko puta d.z ) platila 5oo din bris kože i ispostavilo se da je popuno druga stvar u pitanju...imala je bakteriju stafilokok......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.