Vreme za novog bebca!

odgovora

Objavljeno

Ja, pravo da vam kazem, imam tracak zelje svaki put kada vidim mm i malog zajedno, kako se igraju i smeju, i kad citam postove zena koje su tek ostale trudne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha, iglu i busi... tako je moja drugarica uradila.... :)

Hahahahaaaa... Dobar savet. I ja bih to uradila. :P

Ja imam problem sto hocu sve od jednom. Ja do pre 15 dana nisam mogla da smislim pomisao da imam drugo dete, al' sad... Sreca te nemogu sama da zacnem bebu, inace bih to uradila. Mm je moj glas razuma. On je za da sacekamo jos malo. Posto smo ovde na odredjeno vreme, do marta iduce godine, ja bih da se ovde porodim i drugi put... Tako da neznam sta mi je raditi...

I, zaboravih, hvala ti Phenix. Nije mi jasno kako sam omasila temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame koje imaju 2+ dece,kada je vreme za treceg bebca? Mi planiramo trecu bebu,ali moj dr. mi predlaze sto pre s obzirim na moje probleme,sto veci razmak manja sansa za trudnocu. Ja bih da sacekam jos malo(bar dok Ena ne napuni godinu) ali me zanimaju vasa misljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek je vreme. Kad ti osetis. Mi smo sigurno tri godine pricali o tome, ja se dvoumila i samo mi doslo jedan dan. Mada iskreno ne znam kako bih izdrzala da je manja razlika, Luka je jako nemiran a imam bas mnogo drugih obaveza pa bi bilo tesko. U svakom slucaju cestitam na odluci, sto vise to bolje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene,upravo je i meni problem kako cu izdrzati,ali negde u podsvesti imam jaku zelju za jos jednim detetom. Mislili smo da sacekamo 3-4 godine ali moj dr. je sumnjicav,i misli da bih morala sve terapije da ponovim da bi do zacetka doslo ukoliko prodje duzi vremenski period. Videcemo jos malo,mada mozda i meni treba samo okodac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast mamama koje prave prave male razlike. :) (Ja nisam medju njima.)

Mada vidim da vi razlikom koja nije mala smatrate 3 godine :lol: , sto je po meni jos uvek mala razlika. Pet, sest godina, pa i vise..... Jedino me godine sprecavaju da idem i dalje.

Mislim da je svako prica za sebe ko se kako slaze s bratom ili sestrom u odnosu na godine. Ja tako poznajem jako malo ljudi s malom razlikom, a s velikom dosta, i ima ih i privrzenih, i manje privrzenih, ima i onih koji se druze (s godinama, u odraslom dobu, razlika od 6-7 godina vise uopste nije velika). Cak bih mogla reci da sam s nekim starijim sestrama i bracom od tetaka u familiji oduvek bila bliskija nego s onima koji su mi blizi godinama. Mislim da je presudnije slaganje licnosti i interesovanja.

A u vezi odmaranja organizma - i to je individualno. Neko se oporavi brze, neko sporije. Nacelno sam i ja cula da treba praviti pauzu, posle carskog reza obavezno. Ne znam sta je najnoviji trend za preporuke u tom pogledu, ja cu se drzati svog osecaja, a to je da cu svakako sacekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, :)

Ja sam ovde nova, pripremamo se za drugu bebu pa sam tako procitala sve sto ste pisale. Medicinski je savetovano da se posle carskog reza pravi pauza jer materica treba dobro da zaraste kako ne bi doslo do pucanja rane prilikom njenog novog sirenja u novoj trudnoci. To naravno ne znaci da smo svi isti, ali... Ja se uvek drzim saveta doktora :)

Imamo decaka koji ce u januaru da napuni 7 godina. Nikada nismo mislili da cemo pozeleti jos jednu bebu. Kada se Lazar rodio imali smo 20 godina i on nam je bio, a i sada je, sasvim dovoljan (mozda je sebicno, nek mi oproste mame koje obozavaju i imaju mnogo dece). Nekako smo uvek gledali da mu pruzimo maksimum koji mozemo, da zavrsimo fakultete, ma bice mu ok i samom. To su nasi stavovi.

Ali :) stvovi naseg deteta su drugaciji. Unazad nekoliko godina Lazar kuka, moli, navaljuje, tuguje. I odolevala sam. A onda mi je jednog dana moj decak rekao :"Znas, u ovoj zgradi zivi Pavle. Je l znas da je on dobio sestru? Eto on ima sestru. A ja nemam ni brata, ni sestru, ni kucnog ljubimca nemam. Ja nemam nikog!"

Srce mi se slomilo. Eto. Resila sam da rodim svom decaku jednu bebu. Nije mi zao sto ce razlika biti velika. Zao mi je mene koja sam mislila da cu pobeci od svih pelena i neprospavanih noci zauvek. Ali Laki je tako zreo da bude brat, ozbiljan i uporan u svojoj zelji da ima nekog da ne mogu da pozalim.

Misljenja sam da svako od nas treba da oslusne svoju decu i vidi kada je pravo vreme za novu bebu. Kada je bio mali nije zeleo batu ili seku, sada mi se cini da je ovo ipak pravi trenutak. Kad bude beba, javicu vam kako je ispalo sa tolikom razlikom u godinama.

pusa :* za sve mame i njihove bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, :)

Ja sam ovde nova, pripremamo se za drugu bebu pa sam tako procitala sve sto ste pisale. Medicinski je savetovano da se posle carskog reza pravi pauza jer materica treba dobro da zaraste kako ne bi doslo do pucanja rane prilikom njenog novog sirenja u novoj trudnoci. To naravno ne znaci da smo svi isti, ali... Ja se uvek drzim saveta doktora :)

Imamo decaka koji ce u januaru da napuni 7 godina. Nikada nismo mislili da cemo pozeleti jos jednu bebu. Kada se Lazar rodio imali smo 20 godina i on nam je bio, a i sada je, sasvim dovoljan (mozda je sebicno, nek mi oproste mame koje obozavaju i imaju mnogo dece). Nekako smo uvek gledali da mu pruzimo maksimum koji mozemo, da zavrsimo fakultete, ma bice mu ok i samom. To su nasi stavovi.

Ali :) stvovi naseg deteta su drugaciji. Unazad nekoliko godina Lazar kuka, moli, navaljuje, tuguje. I odolevala sam. A onda mi je jednog dana moj decak rekao :"Znas, u ovoj zgradi zivi Pavle. Je l znas da je on dobio sestru? Eto on ima sestru. A ja nemam ni brata, ni sestru, ni kucnog ljubimca nemam. Ja nemam nikog!"

Srce mi se slomilo. Eto. Resila sam da rodim svom decaku jednu bebu. Nije mi zao sto ce razlika biti velika. Zao mi je mene koja sam mislila da cu pobeci od svih pelena i neprospavanih noci zauvek. Ali Laki je tako zreo da bude brat, ozbiljan i uporan u svojoj zelji da ima nekog da ne mogu da pozalim.

Misljenja sam da svako od nas treba da oslusne svoju decu i vidi kada je pravo vreme za novu bebu. Kada je bio mali nije zeleo batu ili seku, sada mi se cini da je ovo ipak pravi trenutak. Kad bude beba, javicu vam kako je ispalo sa tolikom razlikom u godinama.

pusa :* za sve mame i njihove bebe

Cico, bravo za odluku!!!

Nema veze što je razlika velika, njemu svakako trebaju bata ili seka :wub:

Ne plaši se pelena i obaveza, sin će sve da ti pomaže a i muž. Zamisli tu radost starijeg bate da ga pridrži i da mu peva pesmice - ima da se topiš gledajući.

Poželećeš da si ovu odluku ranije donela ;)

Samo napred, raspiši nam se i u plusićima, i kasnije po trimestrima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo cerkicu 3 god.sad zelimo drugu bebu ali nam nesto ne ide.Ponekad pre nego sto treba da dobijem npr. 2 nedelje pre menstr.imam neke simptome evo upravo ih sad imam prvo imam zatvor,bole me grudi,bradavice mi pobele stomak me bolucka cesto mokrim.To je meni sve cudno zato sto ja nikakvih simptoma nisam imala u prvoj trudnoci i lepo sam je nosila.Nervira me kad pored svega toga jos i dobijem. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ma znam ja sve to . Ali nesto ne znam ni sama sta mi je !Hvala u svakom slucaju !

Ovo nije istina,pa meni je doktorka rekla da mogu da imma drugo dete pre mesec dana a od carskog je prošla tačno godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika posle carskog reza ne sme da bude manja od 18 meseci od porođaja do porođaja,naravno sve zavisi od žene kako je kojoj rana zarasla i kava je prethodna trudnoća bila. Ja radim na drugoj a Nađa ima tačno godinu dana,doktorka mi je odobrila. Pozz svim mama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cico, bravo za odluku!!!

Nema veze što je razlika velika, njemu svakako trebaju bata ili seka :wub:

Ne plaši se pelena i obaveza, sin će sve da ti pomaže a i muž. Zamisli tu radost starijeg bate da ga pridrži i da mu peva pesmice - ima da se topiš gledajući.

Poželećeš da si ovu odluku ranije donela ;)

Samo napred, raspiši nam se i u plusićima, i kasnije po trimestrima :)

Ajde i ti da uzivas gledajuci ih zajedno..pridruzi nam se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke, nova sam, ali se ovde baš lepo osećam jer vas dugo čitam ;) Ja imam jako veliki problem (u glavi). U vezi sam sa momkom, živimo zajedno već skoro 7 godina. Kao i svi drugi parovi, imamo uspone i padove, svadje i nesporazume, ali generalno sam stvarno zadovoljna našim odnosom, koji mnogi više nemaju ni posle 2 godine zajedničkog života. On ima stalan posao, kao i ja, sredili smo stambeno pitanje i sve je idealno za bebu :unsure: osim mene :blink: Ja se toliko plašim dolaska novog člana porodice, jer sam već navikla da mi ovako funkcionišemo, i tako imamo previše obaveza, jer pored ova dva posla imamo i privatan biznis, imam užasan, paranoičlni strah od dobijanja deteta, u smislu da će se sve promeniti, u negativnom kontekstu, da ćemo se udaljiti on i ja, da ću se ja zarobiti u kuću (što me užasava) i da neću biti dobra majka. Radimo na bebi već 2-3 meseca, a ja koliko god da nisam spremna (ali imam utisak da nikada i neću biti, jer če me uvek ista dilema mučiti), uvek se razočaram kad dobijem. Sve mi je pomešano, i sva sam konfuzna :wacko::blink: :blink: Molim vas mi recite da nisam luda i da je sve ovo normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje imam veliku dilemu!

Vukasin mi ima 17,5 meseci , ja imam 24 godina, sa Vuletom mi je radjen carski rez.

Moj suprug i ja smo dobili strasnu zelju da imamo jos jednu bebicu.

Recite mi vase misljenje o tome da li je rano ili ne ?

Hvala u napred !

Mislim da je najbolje da sacekas jos godinu dve dana da se posvetis u svemu svom decaku koji je suvise mali da bi se privikao na batu ili seku!

A i da bi ti telo ojacalo posle trudnoce i carskog reza.

Ja imam devojcicu od 3 god.i tek sada imam zelju da rodim jos jednu bebu,ali se malo dvoumim,jer mislim da necu moci dovoljno da se posvetim cerki koju naravno obozavam i volim najvise na celom svetu!!!!

U svakom slucaju sta god odlucila zelim ti puno srece i hrabrosti.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke, nova sam, ali se ovde baš lepo osećam jer vas dugo čitam ;) Ja imam jako veliki problem (u glavi). U vezi sam sa momkom, živimo zajedno već skoro 7 godina. Kao i svi drugi parovi, imamo uspone i padove, svadje i nesporazume, ali generalno sam stvarno zadovoljna našim odnosom, koji mnogi više nemaju ni posle 2 godine zajedničkog života. On ima stalan posao, kao i ja, sredili smo stambeno pitanje i sve je idealno za bebu :unsure: osim mene :blink: Ja se toliko plašim dolaska novog člana porodice, jer sam već navikla da mi ovako funkcionišemo, i tako imamo previše obaveza, jer pored ova dva posla imamo i privatan biznis, imam užasan, paranoičlni strah od dobijanja deteta, u smislu da će se sve promeniti, u negativnom kontekstu, da ćemo se udaljiti on i ja, da ću se ja zarobiti u kuću (što me užasava) i da neću biti dobra majka. Radimo na bebi već 2-3 meseca, a ja koliko god da nisam spremna (ali imam utisak da nikada i neću biti, jer če me uvek ista dilema mučiti), uvek se razočaram kad dobijem. Sve mi je pomešano, i sva sam konfuzna :wacko::blink::blink: Molim vas mi recite da nisam luda i da je sve ovo normalno...

Svaki od tih strahova cete napustiti kad budes trudna.Beba ce vas samo zbliziti,nikako udaljiti.A bices zarobljena u kuci samo ako ti to dozvolis. Ne razmisljaj mnogo o tome,vec iscekuj bebicu koja ce biti kruna vase ljubavi. Nema niceg lepseg nego kad se prvo jutro kod kuce probudite sa bebom izmedju vas a ona vas gleda onim njenim slatkim okicama...bice sve u redu,ne brini. Nadam se da ces uskoro videti svoje dve crtice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki od tih strahova cete napustiti kad budes trudna.Beba ce vas samo zbliziti,nikako udaljiti.A bices zarobljena u kuci samo ako ti to dozvolis. Ne razmisljaj mnogo o tome,vec iscekuj bebicu koja ce biti kruna vase ljubavi. Nema niceg lepseg nego kad se prvo jutro kod kuce probudite sa bebom izmedju vas a ona vas gleda onim njenim slatkim okicama...bice sve u redu,ne brini. Nadam se da ces uskoro videti svoje dve crtice

Apsolutno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član Draguljce je napisala ovu poruku:

Koliki period izmedju dve drudnoce najvise odgovara telu zene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno :)

Sto volim kad me podrzis :D

Član Draguljce je napisala ovu poruku:

Koliki period izmedju dve drudnoce najvise odgovara telu zene?

Mislim da je to sve individualno i da ne prati svako telo literaturu...nekome odgovara i razlika od godinu dana a nekome ne dogovara ni ona od pet...tako da svako telo je prica za sebe..mislim da psiha igra veliku ulogu-ako si psihicki spreman onda ces biti i fizicki....

Podrzi me i sad,Ivancice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki od tih strahova cete napustiti kad budes trudna.Beba ce vas samo zbliziti,nikako udaljiti.A bices zarobljena u kuci samo ako ti to dozvolis. Ne razmisljaj mnogo o tome,vec iscekuj bebicu koja ce biti kruna vase ljubavi. Nema niceg lepseg nego kad se prvo jutro kod kuce probudite sa bebom izmedju vas a ona vas gleda onim njenim slatkim okicama...bice sve u redu,ne brini. Nadam se da ces uskoro videti svoje dve crtice

Hvala ti puno, i ja negde u dubini duše verujem da će tako biti, ali ubi me taj strah. Ali, ako su sve preživele i i dalje tvrde da je to nešto najlepše na svetu, pa valjda ću i ja :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno, i ja negde u dubini duše verujem da će tako biti, ali ubi me taj strah. Ali, ako su sve preživele i i dalje tvrde da je to nešto najlepše na svetu, pa valjda ću i ja :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Bice tako,ne brini.Strah ce nestati cim saznas da si trudna...mislim na taj strah koji trenutno imas,a posle dodju neki durgi strahovi,ali o tom- po tom. :D Jeste nesto najlepse sto moze da ti se desi.Sta god treba trazi ovde,uvek ima nekoga ko ce da ti pruzi podrsku,odgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice tako,ne brini.Strah ce nestati cim saznas da si trudna...mislim na taj strah koji trenutno imas,a posle dodju neki durgi strahovi,ali o tom- po tom. :D Jeste nesto najlepse sto moze da ti se desi.Sta god treba trazi ovde,uvek ima nekoga ko ce da ti pruzi podrsku,odgovor...

Jos jednom, hvala puno, divna si :) obavestiću te ako bude nešto novo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jednom, hvala puno, divna si :) obavestiću te ako bude nešto novo :D

Obavesti nas sve u plusicima,vazi?Pridruzi nam se tamo,evo link za temu Plusici ,bices dobrodosla,i svi strahovi ce ti uz nas nestati. Ok? Cekamo te tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavesti nas sve u plusicima,vazi?Pridruzi nam se tamo,evo link za temu Plusici ,bices dobrodosla,i svi strahovi ce ti uz nas nestati. Ok? Cekamo te tamo

Izvini, ja tek sad videh poruku, još se navikavam na forum :rolleyes: otišla sam u tu temu samoinicijativno, devojke su toliko pozitivne da nemam reči, def je lakše čekati tamo sa njima nego da mm dovedem do ludila.

Jutros sam dobila, tako da za sada ništa novo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, ja tek sad videh poruku, još se navikavam na forum :rolleyes: otišla sam u tu temu samoinicijativno, devojke su toliko pozitivne da nemam reči, def je lakše čekati tamo sa njima nego da mm dovedem do ludila.

Jutros sam dobila, tako da za sada ništa novo :blink:

t1815.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.