Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Toni je potpuno u pravu. Ako se vi neizborite za sebe penzosi i ostali sigurno neće. Ja kad uđem u bus, kulturno sačekam 5 sek. pa ako niko ne ustane do prvog omladinca i tražim da ustane.

Ma normalno! Kad nisu kod kuce naucili reda, nek ga uce na licu mesta! I dalje mi nisu jasni oni koji sednu na mesta predvidjana za trudnice i majke s malom decom iako ima jos slobodnih mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi su čudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo devojke, da ospem drvlje i kamenje od rane zore. Ovog puta po novosadskoj laboratoriji Eurolab u Cara Dusana 11. Otiusla sam jutros znajuci da ce biti guzva jer je cetvrtkom besplatna krvna slika u secer u krvi. Otisla sam na vreme, da preteknem tu guzvu , hordu penzionera za koje znam da me nece pustiti preko reda ni u ludilu. I cekam i cekam i cekam, 10.po redu,svi pre mene rade besplatne analize, celokupno osoblje prolazi pored mene i vidi moj lako uocljivi veeeeliki stomak, i NIKO ne ponudi da idem preko reda. Kao i svaki put.

E onda je dosao otac s malom detetom i svi poskase "jel moze ovaj covek s detetom preko reda", ja se lepo okrenem, dam mu svoj broj i kazem (vrrrrrloooo glasno)da ga niko sigurno nece pustiti preko reda posto ocigledno i jedna trudnica u 8.mesecu treba da ceka, sram ih bilo :angry:! E onda lepo dodjem kuci, otkucam mejl i posaljem. I slacu ga svakog jutra s napomenom da ce tako biti dok god ne budem sigurna da ga je procitao neko od direktora,pa makar im napunila spem folder :) . Jasno mi je da je to privatna laboratorija,ali zaboga...

Nemam reci, a do sada sam imala jako pozitivno misljenje o toj laboratoriji, s`obzirom da sam vise puta bila kod njih i da uvek tamo i idem ako nesto treba brzo da mi se zavrsi... I ja sam jako revoltirana cinjenicom da se obraca vise paznja na ljude sa malom decom nego na trudnice... Naravno da i oni treba da imaju prednost, naravno da ne treba da cekaju, a mi mozemo jel da???? Juce sam sa muzem bila u mega marketu redovi i redovi... Naravno prednost nemam, a usla sam danas u 36-tu nedelju... Em smo setkali ceo dan, em na kasi cekamo a mene tabani razbijali, nemam gde da sednem... I jos da stvar bude gora, prolaze ljudi pored, laktaju se i guraju i bas ih briga!!! One nalepnice, ne znam da li sam u Novom Sadu videla na 2-3 mesta do sada, nigde nas ne pustaju preko reda... A gradski prevoz, ne to ne smem ni da pomislim, odmah se iznerviram !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam reci, a do sada sam imala jako pozitivno misljenje o toj laboratoriji, s`obzirom da sam vise puta bila kod njih i da uvek tamo i idem ako nesto treba brzo da mi se zavrsi... I ja sam jako revoltirana cinjenicom da se obraca vise paznja na ljude sa malom decom nego na trudnice... Naravno da i oni treba da imaju prednost, naravno da ne treba da cekaju, a mi mozemo jel da???? Juce sam sa muzem bila u mega marketu redovi i redovi... Naravno prednost nemam, a usla sam danas u 36-tu nedelju... Em smo setkali ceo dan, em na kasi cekamo a mene tabani razbijali, nemam gde da sednem... I jos da stvar bude gora, prolaze ljudi pored, laktaju se i guraju i bas ih briga!!! One nalepnice, ne znam da li sam u Novom Sadu videla na 2-3 mesta do sada, nigde nas ne pustaju preko reda... A gradski prevoz, ne to ne smem ni da pomislim, odmah se iznerviram !!!!

1. U gradskom podizem bez pardona s mesta namenjenom trudnicama

2. kao sto rekoh, dizem dreku kao prostakusa kad se neko pravi pametan

3. uvek bih pustila roditelje s malom decom, jer dete ne moze da ceka, posebno ne tako malo, a sem toga sigurno se uplasilo vadjenja krvi i bolje je to da zavrse sto pre,ali...

4. neko je rekao ovde da mi same moramo da se borimo za svoja prava

5. nemam texta za kasirke...a posebno ne za ostale "UVIDJAVNE" gradjane, SRAMOTA!!!!!

Elem, jutros sam imala okrsaj u SUPu kad sam isla da podignem dokumenta. Receno mi je prosli put (3 puta!) da trudnice dolaze u 7 kako bi isle preko reda i ja se lepo napenalim, dodjem tacno u 7 kad gospodin sredovecni: "Trebalo je da dodjete u pola 7 jer tad idu trudnice i invalidi, dodjite sutra", e pa reko' Ne mogu da dolazim sutra, porodicu se. Sacekala sam malo, pitala jednog mladjeg policajca ion me je naravno pustio preko reda. Pa stvarno....i naravno, sta je Marina uradila nego dosla kuci i pravac na komp i otkucala mejl...ko sta radi ja piskaram, puno mi vredi... <_<:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto, prosto me je strah sta ce biti kad se porodim i kad se usudim da sa kolicima ,onako napakovana odem da placam racune. Imam osecaj da mame s decom nigde nemaju prednost nego se jos komentarise kako "vuce to jadno dete sa sobom" ,kao da ona uziva u tome i kao da ne bi radije ostavila dete nekome , da ima kome...jao...mogli bi "kometatori" da popasu jednu disciplinsku ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bili u nedelju uveče na koncertu Vlatka Stefanovsko i bilo je sjajno. Osim što sam se zakačila sa jednim matorcem. Mislim, lepo je što je vitalan da prisustvuje koncertu, nemam ništa protiv. Ali kad neće da se pomeri a lepo sam rekla "samo malo" film mi je pukao. Htela sam svašta da mu kažem, ali sam se suzdržala jer sam žurila da slikam malo dok je tata čuvao dete na sigurnoj udaljenosti od bine. Rekla sam mu samo par sitnica koje nemogu ovde da ponovim. Nije baš pristojno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da deca ne treba da cekaju, ne trebaju ni trudnice... Skoro su promenili "politiku dz-a Novi Sad" pa vise trudnice ne treba da zakazuju telefonom preglede, nego samo treba da odu... E dakle ovako... Moj dr se vratio sa godisnjeg, ja odem, predam moju knjizicu i kaze mi sestra "sedite i sacekajte" red nevidjen zato sto je moj dr imao svoje zakazane pacijente + trudnice + zakazane pacijente koleginice koja je na godisnjem + njene trudnice.... Tako da sam ja koja "imam prednost" dosla u cekaonicu u 16:30 a izasla iz ordinacije dr-a u 18h i onda sam pokusala da zakazem na salteru kod sestre UZ za sutradan, kaze "nema mesta, popunjeni su termini, moze tek 19.08." (obratite paznju na ticker) uzdahnem ja, "ok, zakazite mi onda za 19.08." "ne mogu sada, jer su guzve, dodjite 16.08. da zakazemo" "ali, sta ako ni tada nema termina za UZ????" tek ce ona "vi ste trudnica, za vas mora da bude..." ???????????????????? :blink: :blink: :blink:

Ajde sada da mi neko objasni logiku po kojoj za mene trudnicu nema mesta za UZ za sutradan a mora da bude mesta za mene ako dodjem 16.08. da bi zakazala za 19.08. :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas!!! Koji je dr u pitanju, pitam cisto onako, da znam. Eh privatno zdravstveno osiguranje, zeljo moja pusta...placalo bi se vise,ali bar bi se znao red i radilo bi se. Pa super, najbolje da ti zakazu UZ posle porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bili u nedelju uveče na koncertu Vlatka Stefanovsko i bilo je sjajno. Osim što sam se zakačila sa jednim matorcem. Mislim, lepo je što je vitalan da prisustvuje koncertu, nemam ništa protiv. Ali kad neće da se pomeri a lepo sam rekla "samo malo" film mi je pukao. Htela sam svašta da mu kažem, ali sam se suzdržala jer sam žurila da slikam malo dok je tata čuvao dete na sigurnoj udaljenosti od bine. Rekla sam mu samo par sitnica koje nemogu ovde da ponovim. Nije baš pristojno ;)

Ma briga njih...mene bi bilo sramota ne pustiti trudnicu preko reda, ne pomoci joj kad joj nesto ispadne, ne ustupiti joj mesto i ne skloniti se kad prolazi. Gledam na ulici, svi se rasire k'o epidemija, ne pada im na pamet da se sklone ili makar predju na "svoju" stranu...ma narod je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da deca ne treba da cekaju, ne trebaju ni trudnice... Skoro su promenili "politiku dz-a Novi Sad" pa vise trudnice ne treba da zakazuju telefonom preglede, nego samo treba da odu... E dakle ovako... Moj dr se vratio sa godisnjeg, ja odem, predam moju knjizicu i kaze mi sestra "sedite i sacekajte" red nevidjen zato sto je moj dr imao svoje zakazane pacijente + trudnice + zakazane pacijente koleginice koja je na godisnjem + njene trudnice.... Tako da sam ja koja "imam prednost" dosla u cekaonicu u 16:30 a izasla iz ordinacije dr-a u 18h i onda sam pokusala da zakazem na salteru kod sestre UZ za sutradan, kaze "nema mesta, popunjeni su termini, moze tek 19.08." (obratite paznju na ticker) uzdahnem ja, "ok, zakazite mi onda za 19.08." "ne mogu sada, jer su guzve, dodjite 16.08. da zakazemo" "ali, sta ako ni tada nema termina za UZ????" tek ce ona "vi ste trudnica, za vas mora da bude..." ???????????????????? :blink: :blink: :blink:

Ajde sada da mi neko objasni logiku po kojoj za mene trudnicu nema mesta za UZ za sutradan a mora da bude mesta za mene ako dodjem 16.08. da bi zakazala za 19.08. :blink: :blink:

Zato sam ja vodila trudnoću u bolnici. Tamo radila UZ i sve analize. A još lakše mi je bilo kad sam ostajala u bolnici po 3-4 dana. Krv su mi seste vadile i u krevetu.

Možda da uzmeš uput za bolnicu pa tamo da uradiš UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sam ja vodila trudnoću u bolnici. Tamo radila UZ i sve analize. A još lakše mi je bilo kad sam ostajala u bolnici po 3-4 dana. Krv su mi seste vadile i u krevetu.

Možda da uzmeš uput za bolnicu pa tamo da uradiš UZ?

E vidis, ne znam kako ide kod nas u NSu. Znam da idiot od uskoro bivseg dr odbija da mi da bilo kakav uput do 36.nedelje. A ne razmislja sta ce se desiti ako se porodim ranije, za sta postoje realne indicije. Ponavljam - idiot, neopevani...a otisla sam kod njega na preporuku jednog drugog foruma <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I lepo je sto u Bg imate mogucnost izbora, a ovde je monopol - ili Betanija ili nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala sreću sa mojom DR u domu zdravlja. davala mi je upute ko od šale.

Nemoj da se nerviraš, ako ti je frka ti privatno. Znam da košta ali nerviranje može da ti naškodi. Pusti doktore, kakva zemlja takvi i oni. Misli na svoje bebče i uživaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i idem privatno,ali mi je puk'o film pre dve nedelje i odlucila da NECU da placam ono sto je vec placeno!Menjam lekara bar iz tog razloga. Ne razumem zasto je na meni nasao da stedi?! Jedino sto ne smatram da je potrebno to je UZ svakog meseca, al aj sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Знам да си тотално управу , али треба са њима изаћи на крај .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas!!! Koji je dr u pitanju, pitam cisto onako, da znam. Eh privatno zdravstveno osiguranje, zeljo moja pusta...placalo bi se vise,ali bar bi se znao red i radilo bi se. Pa super, najbolje da ti zakazu UZ posle porodjaja...

U pitanju je dr Rodic (dz Novo Naselje) A to za UZ posle porodjaja, to sam i ja rekla..... Mislim da nije ok da imam UZ 17.06. pa onda sledeci 19.08. pa nisam ja na pocetku trudnoce pa da tu nema sta da se vidi... A da ne pricam o tome da mi CTG jos ni jednom nisu radili, da jos nisam dobila uput na test za zuticu i tako... A poslednji put kad sam vadila krv i davala mokracu u istom domu zdravlja u laboratoriji, tada nisam dobila rezultat mokrace - jednostavno nema ga! Kaze sestra na salteru "treba da se ponovi" Pa dajte taj rezultat! Nema ga.... ??????? :blink::angry:

Tako da sad treba da ponovim i mokracu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pitanju je dr Rodic (dz Novo Naselje) A to za UZ posle porodjaja, to sam i ja rekla..... Mislim da nije ok da imam UZ 17.06. pa onda sledeci 19.08. pa nisam ja na pocetku trudnoce pa da tu nema sta da se vidi... A da ne pricam o tome da mi CTG jos ni jednom nisu radili, da jos nisam dobila uput na test za zuticu i tako... A poslednji put kad sam vadila krv i davala mokracu u istom domu zdravlja u laboratoriji, tada nisam dobila rezultat mokrace - jednostavno nema ga! Kaze sestra na salteru "treba da se ponovi" Pa dajte taj rezultat! Nema ga.... ??????? :blink::angry:

Tako da sad treba da ponovim i mokracu...

I ja sam na naselju, i htela sam da pitam da nije u pitanju mozda dr Rodic...sta reci, a suzu ne pustiti...a ta stednja na uputima...ma samo da se boze zdravlja porodim i da rodim mog malog zdravog bebana i da ih vise ne vidim!!! Jesi li ti trazila od njega uput? Mozda je magarac zabravio kao moj dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pitanju je dr Rodic (dz Novo Naselje) A to za UZ posle porodjaja, to sam i ja rekla..... Mislim da nije ok da imam UZ 17.06. pa onda sledeci 19.08. pa nisam ja na pocetku trudnoce pa da tu nema sta da se vidi... A da ne pricam o tome da mi CTG jos ni jednom nisu radili, da jos nisam dobila uput na test za zuticu i tako... A poslednji put kad sam vadila krv i davala mokracu u istom domu zdravlja u laboratoriji, tada nisam dobila rezultat mokrace - jednostavno nema ga! Kaze sestra na salteru "treba da se ponovi" Pa dajte taj rezultat! Nema ga.... ??????? :blink::angry:

Tako da sad treba da ponovim i mokracu...

Samo da te pitam, jel opet moras po uput? :) super, mi trudnice inace obozavamo da se motamo po dz po vrucini, bas je zabavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da te pitam, jel opet moras po uput? :) super, mi trudnice inace obozavamo da se motamo po dz po vrucini, bas je zabavno...

Za mokracu ne moram opet po uput jer su to oni tamo u lab. zeznuli, pa mi je sestra na salteru dala papir, koji treba da predam kad budem dolazila da ponovo ostavim mokracu, ali kod Rodica moram po upute ostale... Izmedju ostalog za zuticu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i ja nešto napišem na ovu temu (interesantna je). Ja sam jedna leeenja trudnica koja poslednje mesece svoje prve trudnoće provodi u kući (pa ko bi izlazio po ovoj vrelini???) i retko se krećem, ali je bilo par situacija kad sam morala da se prebacim javnim prevozom jer suprug nije mogao da me vozi autom. E bas kad sam se jednom vraćala od doktora u prepunom malom kombiju gradskog privatnog prevoza, na +30 stepeni jedna slatka devojčica (osnovna škola) mi je ustupila mesto. Verujte da su mi suze krenule od radosti jer je takvo ponašanje danas retkost. A što se tiče šaltera i raznih čekaonica-ja tu ne dam pardona. Inače imam veoma strog izraz lica (za one koji se malo razumeju u astrologiju - imam Saturna u 1. kući!) i obično ljudi ne ulaze sa mnom u raspravu, ali desilo mi se da je medicinska sestra pokušala da me, u čekaonici dupke punoj penzionera koji čekaju na vadjenje krvi, stavi pod nekakav broj da čekam. Aaaaa, sreća njena pa je odustala od te namere čim sam joj pokazala na natpis iznad šaltera "prednost trudnicama" inače bi joj bilo .... a stigla bih i do načelnika bolnice sasvim sigurno!

Da ne dužim - moj savet je (ne samo za trudnoću) uvek pokažite da imate stav i da se znate svoja prava i način da ih stvarite, a zube po potrebi doooobro pokažite i ne bi trebalo da bude problema! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaa, sreća njena pa je odustala od te namere čim sam joj pokazala na natpis iznad šaltera "prednost trudnicama" inače bi joj bilo .... a stigla bih i do načelnika bolnice sasvim sigurno!

Super sto imate natpis "prednost trudncama". Ja to u niskom DZ nisam primetila.

Mada, iskreno, postoji neko interno postovanje prava trudnica, tako da, osim kod ginekologa :o , kod ostalih lekara u DZ ni u bolnici nisam cekala ni malo... Uvek me sestre i lekari "saniraju" preko reda, a nemam vezu...

Gradski prevoz, stanice za gradski prevoz.... Grrrr... Muka mi od napirlitanih tzv. gospodja sto nas kao ne primecuju iza svojih naocara za sunce... Samo okrenu glavu i gledaju negde u daljinu zauzete svojim mislima... Ljudi nekako ne primecuju druge ljude. Svi su obuzeti sobom.

Juce u gradskom niko od ovih sto su sedeli nije primetio moj stomak, koji u petom mesecu zbog dve bebe i nije tako mali. Naravno, primete ga ljudi koji stoje, jer oni stoje bas sato sto primecuju da su drugi stari, umornu, trudni, ... Ma nisam ni htela da sedim, isla sam samo dve stanice i bilo mi je dobro, ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA na skoro svim šalterima u javnim ustanovama u našem gradu stoji sličica sa natpisom "prednost trudnicama", a na šalteruu laboratorije u Domu zdravlja stoji i rukom napisano tako da je dovoljno da uperiš prstom kad počnu da talasaju, mada i pored toga se dešava da se prave pametni pojedini koji čekaju. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas ako nema pandura u blizini ili nekog finog gospodina svi misle da si pojeo celu lubenicu... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da deca ne treba da cekaju, ne trebaju ni trudnice... Skoro su promenili "politiku dz-a Novi Sad" pa vise trudnice ne treba da zakazuju telefonom preglede, nego samo treba da odu... E dakle ovako... Moj dr se vratio sa godisnjeg, ja odem, predam moju knjizicu i kaze mi sestra "sedite i sacekajte" red nevidjen zato sto je moj dr imao svoje zakazane pacijente + trudnice + zakazane pacijente koleginice koja je na godisnjem + njene trudnice.... Tako da sam ja koja "imam prednost" dosla u cekaonicu u 16:30 a izasla iz ordinacije dr-a u 18h i onda sam pokusala da zakazem na salteru kod sestre UZ za sutradan, kaze "nema mesta, popunjeni su termini, moze tek 19.08." (obratite paznju na ticker) uzdahnem ja, "ok, zakazite mi onda za 19.08." "ne mogu sada, jer su guzve, dodjite 16.08. da zakazemo" "ali, sta ako ni tada nema termina za UZ????" tek ce ona "vi ste trudnica, za vas mora da bude..." ???????????????????? :blink: :blink: :blink:

Ajde sada da mi neko objasni logiku po kojoj za mene trudnicu nema mesta za UZ za sutradan a mora da bude mesta za mene ako dodjem 16.08. da bi zakazala za 19.08. :blink: :blink:

:blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda i one što ne ustaju nose traume od kada ih niko nije puštao pa sad misle kako kad njih nisu puštali neće ni one. Što je glupo i primitivno razmišljanje, jer što si ti boljio biće za toliko i bolji svet oko tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.