Decoupage tehnika

odgovora

Objavljeno

Ej Ane...nisam ja imala vremena za to...Joj kada mi tata vidi...naći će i on odmah greške...

Ma hvala ti u svakom slučaju...potrudiću se oko stolica.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu i ja jedan ovakaaaaaav! Dala si mi dobru ideju za sto! I moj ce stradati, od starog ce postati nov, da bar nesto novo imamo kad se budemo selili :))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, a te drvenarije koje radite u dekupažu jel stružete lak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, a te drvenarije koje radite u dekupažu jel stružete lak?

Kako je l' struzemo lepak? :) Smirglamo ili sta? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja ne...ovo mi je prvo djelo, veće.

Ne znam šta da šmirglam, poslije akrila ostaje dosta glatko. A nekako mi se dopada taj starinski izgled...

A moram i kupiti šmirgl....joj ja sam fakat početnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je l' struzemo lepak? :) Smirglamo ili sta? :)

da...da... išmirglate?

Pa ja ne...ovo mi je prvo djelo, veće.

Ne znam šta da šmirglam, poslije akrila ostaje dosta glatko. A nekako mi se dopada taj starinski izgled...

A moram i kupiti šmirgl....joj ja sam fakat početnik.

Ma ova devojka što je radila par stvari za mm, je tražila uvek bez laka da bude jer tako bolje prijanja a ona je radila ovako:

1. očisti sa suvom krpom površinu

2. farba nekom tamnijom farbom

3. kada se dobro osuši stavlja belu farbu koju šmirgla da izjednači površine a na nekim mestima i više išmirgla da izbije ona prva tamnija farba

4. nanosi salvete tj ona je koristila neke salvete od pirinča ili trske tako nešto...

5. preko nanosi lak na celu površinu predmeta, šmirgla mlako pa opet lakira.

E sad verovatno ima još nekih caka i fora šta i kako i koliko puta ali to vi bolje znate od mene koja nikad u životu nisam uradila ništa u dekupaž.

I moram da priznam da je stvarno devojka uradila besprekorno. Ali je skupo tj ne može svako da prišti ovakav komat nameštaja u kući jer je sam taj papir skup

lx2-decoup.jpg ovaj poslužavnik sa njenim radom košta 4000din pa vi sad vidite

A evo i stolice 3k5-stolic.jpg

Ljudi su poprilično zainteresovani za kupovinu ovakvih stvari ali samo im je, kao što sam rekla, jaka cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ona radi sa krekelom-efekat ispucalosti....Zato to tako izgleda, a toliko i košta....Krekel je skup :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana...taj papir s kojim ona radi se zove rižin papir, prepoznajem mustru. Otprilike za taj pladanj je potošila jedan koji košta oko 2,5 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana...taj papir s kojim ona radi se zove rižin papir, prepoznajem mustru. Otprilike za taj pladanj je potošila jedan koji košta oko 2,5 eura...

E sve je tako kako si napisala. I ko kaže da si početnik :lol:;) Iskreno nisam znala da su ti materijali toliko skupi više sam mislila da je po sredi tehnika koja je malo više zahtevna tj više mora da se radi. Iskreno meni je savršeno da imam i ovakav jedan primerak tvog stočića za terasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...decupage je vrlo skup, ako ćeš ga raditi sa materijalima i priborom koji je propisan za to. Mada ima izmišljenih tehnika, ja se posebno tome divim...vjerujem da bih i ja naučila ali da gledam kako to rade....

Meni je decuage vrlo zanimljiv i možeš s njim svašta. Moja tetka sada radi kuhinju s njim. Odnosno naručila je kuhinju po mjerama, za selo...pa će po tome decupage...

Slikam kada završi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...decupage je vrlo skup, ako ćeš ga raditi sa materijalima i priborom koji je propisan za to. Mada ima izmišljenih tehnika, ja se posebno tome divim...vjerujem da bih i ja naučila ali da gledam kako to rade....

Meni je decuage vrlo zanimljiv i možeš s njim svašta. Moja tetka sada radi kuhinju s njim. Odnosno naručila je kuhinju po mjerama, za selo...pa će po tome decupage...

Slikam kada završi.

:o jaooooo mogu samo da zamislim kako će to fenomenalno da zgleda... MM kada bi video takvu kuhinju svisnuo bi. On obožava takve kuhinje. Ja i ne baš/onako... Ne bih volela da mi sve bude u dekupažu već samo na pojedinim mestima. OBAVEZNO slika a ja ću te podsetiti ;)

Još ako bi ti imala vremena pa da špijuniraš kako ona to radi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ofarbala sam saksije, i veceras kad Hana zaspi krecem u akciju :lol:

Konacno :wub:

Slikam kad zavrsim, samo jedno pitanjce.

Drvofix, razblazujem vodom do koje mere? Koliko tecan treba da bude da bi bio ok?

Ovo ce biti proba posto planiram Hani stolice neke da uradim dekupazom :)

Bolje ovo da mi ne uspe nego da upropastim stolice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikada nisam radila sa drvofiksom...

Jedino da anđelčić pitaš....

Kontam ako razblažiš sa vodom da će se raskvasiti salveta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikada nisam radila sa drvofiksom...

Jedino da anđelčić pitaš....

Kontam ako razblažiš sa vodom da će se raskvasiti salveta...

Pa i ja to mislim ali zato pitam do koje mere treba da razblazujem. Hvala svakako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Filipa, sad sam videla onaj stocic sto si radila.. bas je :wub:

Koja je procedura? Smirglanje, pa onda neka osnovna boja il nesto? Jesi mazala necim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj stolić je bio lakiran u boji drveta...malo sam išmirglala...

Premazala bijelom akrilnom bojom...onako neobavezno, sa greškama....namjernim, da mi izgleda starinski....

Poslije toga mjesta gdje sam željela salvetu, stavila ljepak/lak za salvete, pa salveta, pa opet ljepak/lak i to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj stolić je bio lakiran u boji drveta...malo sam išmirglala...

Premazala bijelom akrilnom bojom...onako neobavezno, sa greškama....namjernim, da mi izgleda starinski....

Poslije toga mjesta gdje sam željela salvetu, stavila ljepak/lak za salvete, pa salveta, pa opet ljepak/lak i to je to....

Joj ja bih i akrilnim zavrsnim da sto duze traje. Bas mi se svidja :)

Al ove stolice sto ja hocu da radim stvarno ne lice ni na sta. Ko zna od kad je to i koliko su stajale. Stari vlasnici kuce su to ostavili pa reko ajd da ne propadne, ima ko ce da koristi ;)

Htela sam da ismirglam i onda nekom osnovnom bojom za drvo da premazem.. hm?.. sta mislis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je ovaj odličan za zaštitu nakon svega

Pa da....išmirglaš, i akrilni lak-bijeli ili neka druga boja...

:) hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ofarbala sam saksije, i veceras kad Hana zaspi krecem u akciju :lol:

Konacno :wub:

Slikam kad zavrsim, samo jedno pitanjce.

Drvofix, razblazujem vodom do koje mere? Koliko tecan treba da bude da bi bio ok?

Ovo ce biti proba posto planiram Hani stolice neke da uradim dekupazom :)

Bolje ovo da mi ne uspe nego da upropastim stolice ;)

Ja razblazim odprilike 1:1, zavisi od toga koliko je gust drvofiks :) Probaj prvo da ne razblazujes uopste, ako bude ostavljalo previse trag samo malo umocis cetkicu u vodu :D

Ala sam ti objasnila... :)

Ana, ja drvo dobro osmirglam ako vec nije osmirglano, a uglavnom kupim drvene kutije koje nemaju lak na sebi i vec su osmirglane, jer ne ide bas preko laka... kontam da bi sve otpalo zajedno sa lakom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelko moj kapiram sta si htela da kazes ;) hvala :*

Ja sam juce napravila probu i evo kako je to ispalo. Nisam nesto preterano zadovoljna izborom salvete ali ova je bila najbolja od svih koje trenutno imam kod kuce.

1v8-saksij.jpg

A i jednu stolicu sam ismirglala i ofarbala osnovnom belom prvi put ;)

Sad kad sam se totalno navukla na sve ovo, prvo cu malo da radim tegle sa nekim malim delovima salveta da bi mi stolice sto bolje ispale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

H pa svaka ti cast, bas je lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuuu super je :))))))

Cekam stolicu i tegleeeeee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje :* :* ali ovo je bio pocetak i nadam se da ce vremenom biti bolje ;)

Sve sam ja lepo smislila :P

Stolice sam nasla tri ovde, i jednu kod moje mame :) :)

I sto cu da improvizujem od jedne hoklice sto nema sediste tako da cu malo da se bavim i stolarijom :lol:

Tako da cu uskoro Hani da napravim malu garnituricu taman za njen uzrast :wub:

Tema ce biti : 101 dalmatinac :lol:

Uostalom videcete ;)

stolicu farbam drugi put danas a smirglacu ove ostale tek sutra posto smirglam na struju a to je mnogo bucno a sad nemam vremena :)

Ja se nadam da ce to sve do sledece nedelje biti gotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.