Decoupage tehnika

odgovora

Objavljeno

Znaci nije, papir mase je toalet papir tehnika :P

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna ja sam prezadovoljna, znači, po genima možda bi i meni išlo...ali gdje naći takve lijepe salvete :huh:

A vidi ove....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna...koji lak si koristila kada je ovako fino raspucano?

Daj objasni sve...i kako se šta zove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna ja sam prezadovoljna, znači, po genima možda bi i meni išlo...ali gdje naći takve lijepe salvete :huh:

A vidi ove....

Sigurno bi ti islo probaj i ti. Ovaj sajt je savrsen. Imaju super i salvete i rizani papir. Divnoooooo. Hocu i ja !!!

Koliko su im salvete i papiri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna...koji lak si koristila kada je ovako fino raspucano?

Daj objasni sve...i kako se šta zove...

Draga to da pucka je krakele. Tako se zove. Namazes jednu boju pa onda taj krakele pa drugu boju i ono pocne da puca. Ima ih jos mnogo boljih, tj rade drugacije puckanje ali ne znam sta je to, kako da ga nabavim. sad cu staviti sliku pa mozda andjelcic zna da mi kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salvete Stamperia 3 kom 6,90 Kn-1 eura

1KOM: 14,90 Kn-2 eura

48x33cm -24,90 Kn-oko 3 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salvete Stamperia 3 kom 6,90 Kn-1 eura

1KOM: 14,90 Kn-2 eura

48x33cm -24,90 Kn-oko 3 eura

Savrsene su im salvete ali cene su im tu i tamo.Ali su im poznate marke zato. Nasla ja sinoc neki sajt iz subotice fenomenalne salvete i cene su im super. Moram da ga proverim pa da vidim da od njih narucim.

A koliko sam samo salveta za ove godine pobacala <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam narucila oko 60 salveta preko tog subotickog sajta. Cene su im super a salju post expresom za beograd.Jedva cekam da mi stignu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam narucila oko 60 salveta preko tog subotickog sajta. Cene su im super a salju post expresom za beograd.Jedva cekam da mi stignu. :rolleyes:

Daj link...hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj link...hvala :)

Evo draga.

http://www.creatinas.co.rs/

I jako su ljubazni. Jer falilo je par salveta koje sam narucila pa smo se culi.

Ali videcemo kad stignu kakvi su za saradnju. Nadam se ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Feeeeeeenomenalno! Ja case nisam radila, ali jedva cekam! :)

Kada lepis vecu povrsinu, ako je ravna mozes da izbegnes nabore time sto polako cetkicom lepis salvetu. Ako je veca povrsina a neravna, salveta mora da se naguzva, ali ja je u tom slucaju cepkam ili zacepim da se preklopi, da bi nabor bio manje zguzvan. Ako me razumes...

Ako me nisi razumela, mogu ti slikati kako ja radim :)

Imam gomilu salveta, obozavam salvete! :) Kakvo crno prodavanje, salji mi adresu na pp i poslacu ti svoje duplikate salvete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo draga.

http://www.creatinas.co.rs/

I jako su ljubazni. Jer falilo je par salveta koje sam narucila pa smo se culi.

Ali videcemo kad stignu kakvi su za saradnju. Nadam se ok.

Kreatinas je fenomenalna radnja, ali kod njih je sve mnogo skupo :(

Ja u u Bgdu kupujem u jednoj knjizari salvete mislim da je komad 15din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kreatinas je fenomenalna radnja, ali kod njih je sve mnogo skupo :(

Ja u u Bgdu kupujem u jednoj knjizari salvete mislim da je komad 15din.

Ja sam i kod ovih plaala 15 evra salvete, kod Kreatinas.

Ajde slikaj mi tvoje salvete, ja hocu da ih kupim, necu za dzabe. Sto bi mi davala za dzabe. Mozes ih slikati sve zajedno pa cu ja otprilike videti sta zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Feeeeeeenomenalno! Ja case nisam radila, ali jedva cekam! :)

Kada lepis vecu povrsinu, ako je ravna mozes da izbegnes nabore time sto polako cetkicom lepis salvetu. Ako je veca povrsina a neravna, salveta mora da se naguzva, ali ja je u tom slucaju cepkam ili zacepim da se preklopi, da bi nabor bio manje zguzvan. Ako me razumes...

Ako me nisi razumela, mogu ti slikati kako ja radim :)

Imam gomilu salveta, obozavam salvete! :) Kakvo crno prodavanje, salji mi adresu na pp i poslacu ti svoje duplikate salvete :)

Mislis da ako se lepi cela salveta da je npr isecem na 8 delova ili koligo god pa da ih spajam???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic kakav je ovo krakele? Tj kako da dobijem ovakve neke pukotine?

Znam da se spominje nesto dvokomponentno ali ne znam sta.

ncw-35688-.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok nasla sta je. dvokomponentni krakele je.Jos samo da ga ovde nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela da skupljam kutije i cim otopli kod mm u radionicu i pocinje lepljenje.letos sam ukrasavala savletama saksije i nisam dobro radila jer su se sve odlepile.Bice bolje sad mi je jasnije kako se radi.A mm se bavi stolarijom pa mogu mnogo toga da radim na drvetu,nisam se toga ni setila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic kakav je ovo krakele? Tj kako da dobijem ovakve neke pukotine?

Znam da se spominje nesto dvokomponentno ali ne znam sta.

ncw-35688-.jpg

Krekel je ta tehnika koju sam ja pokusala da napravim bez krekel laka. On je nenormalno skup i ja nisam imala para za njega.

Jesi li videla ove moje ispucale kutije? To sam radila krekel tehikom bez krekela, nasla sam na jednom kreativnom forumu (da ne saljem sad ovde reklamu).

Namaze se tamna boja kao podloga, samo akrilna boja bez drvofiksa ja sam lakirala autolakom, jer nisam imala akrilnu boju i uspelo je. Kada se ta tamna boja dooooobro osusi, ide preko drvofiks. Kada se samo malo malo prosusi drvofiks, da ne bude bas tecan, preko ide svetla akrilna boja (obavezno da je akrilna boja). Kako se susi, tako se raspucava.

Evo par caka:

-u kom smeru nanosis cetkicom u tom smeru ispucava boja. Ako ides gore dole, ispucace samo gore dole. Ako ides levo desno, ispucace samo levo desno. Ako ides i gore-dole, i levo-desno cetkicom ispucace na kvadratice, i gore-dole i levo-desno, sto se meni najvise svidja.

-Koje ti je sirine cetkica kojom nanosis tu svetlu akrilnu boju, te ce ti sirine biti razmak izmedju pukotina.

-Sto je svetla akrilna boja gusca i u debljem sloju, to ce ti brazde tj. pukotine biti dublje ili ti deblje.

-Kada se sve to dobro osusi, trebalo bi da se preprska ili premaze sloj bezbojnog laka, pa tek posle preko toga da se radi dekupaz. Ja bih preprskala lakom u spreju, da se ne bi od cetkice razmazivalo sve. Kako se susi taj bezbojni lak, brazde ce jos da se pojacaju :)

To je za sad sve sto znam.

Na nekim kreativnim forumima i blogovima sam pronasla jos neke tehnike, gde moze da se radi krekel i preko salvete, tako da i slicica od salvete ispuca, ali to jos uvek nisam isprobala. Radi se sa zumancetom i sa fenom. Posto fen mora da duva hladno, a ja nemam fen sa hladnim, nisam isprobala ovu tehniku. Kad budem od mame iskukala fen na par dana, isprobacu, i poslacu vam isprobano uputstvo i za tu vrstu krekela bez krekel laka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela da skupljam kutije i cim otopli kod mm u radionicu i pocinje lepljenje.letos sam ukrasavala savletama saksije i nisam dobro radila jer su se sve odlepile.Bice bolje sad mi je jasnije kako se radi.A mm se bavi stolarijom pa mogu mnogo toga da radim na drvetu,nisam se toga ni setila.

Dekupaz na drvetu je fenomenalan :) Ja mastam da radim dekupaz na namestaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dekupaz na drvetu je fenomenalan :) Ja mastam da radim dekupaz na namestaju :)

Ja sam zato i pocela dekupaz da bih sredila jedan stocic :)

Sto se krakela tice, ja ga imam, onaj sto sam isprobala na casama, ali mi se ovaj dvokomponenti mnogo vise svidja, i on ide preko salveta, ali to sto kazes uzasno je skup.

Ajde slikaj te salvete. Cekam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je bio bokal za rakiju, koji sam dekupazirala i napravila vazu, koja je zavrsila kod svekrve jer joj se mnogo svidela, a meni je ostala samo slika ;)

da9-Pictur.jpg

A cime si ovo radila?

Kako ti se ne guzva ovolika povrsina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma za pocetak ti je dovoljan samo decoupage lepak. Posle onda mozes ubaciti mat ili sjajan decoupage finish. I jos neke akrilne boje. Ja sam sve narucila, ali me zezaju, nikako da stigne.

Koje je boje taj lijepak?

Ja juče kupila i on u bijeloj boji, kada namažem čašu ona je bijela, kako ja skinem taj lijep jer salveta ne pokriva sve baš? :unsure:

Joj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje je boje taj lijepak?

Ja juče kupila i on u bijeloj boji, kada namažem čašu ona je bijela, kako ja skinem taj lijep jer salveta ne pokriva sve baš? :unsure:

Joj...

Lepak jep providno-bele boje. Kad ga mazes on jeste beo ali cim se susi nestaje boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepak jep providno-bele boje. Kad ga mazes on jeste beo ali cim se susi nestaje boja.

:lol: Kako sam gl...ja kontala da griješim i odustala...

Kako obrišeš onaj preostali što nije pokrila salveta?

Znači lijepak ide ispod salvete(između čaše i salvete)? A preko salvete lak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, super su i case i skoljkica!

Takodje, Andjelcicu, cokanjce je ekstrica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.