Krvarenje iz uha

odgovora

Objavljeno

Danas posle kupanja na stapicu za usi, nakon ciscenja levog uha videla sam svezu krv. Malo sam trazila po internetu i jako se uplasila jer tamo pise da sve i svasta moze biti uzrocnik. Zvala sam naseg privatnog pedijatra,da vidim da li je alarmantno tj. da li da je odmah vodimo kod dezurnog lekara ili ne.

On mi je rekao da se to ponekad desava kod beba,i da je to kao sto nama ume da curi krv iz nosa, i da ne panicim. Kaze da ga nazovem sutra ukoliko bude i tokom noci curila krv ili je ujutru primetim na posteljini, ali da nema potrebe da vodim dete u dezurnu ambulantu obzirom da bebu NE boli kada je pritisnem iza uha. Ne reaguje na dodir.

Normalno je sisala,normalno se ponasala a sad spava sve u 16!

Znam da je dr. rekao da ne brinem, ali ja strepim. Ima li neko iskustva sa ovim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista, ako ti je rekao da ne panicis onda sacekaj jutro, ali ja bih sutra obavezno otisla pa makar samo nek joj pogleda usi, nista te ne kosta pa ces biti mirnija. I Elena je meni ovih dana bila ok, i zvala sam pedijatra zbog nekog kaslja i sasvim desetog, i na kraju ispade da su joj usi crvene i dobili hemomicin. A isto nije reagovala na to pipkanje oko usiju i normalno jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,ja sam se odsekla!

Na netu pominju i pucanje bubne opne, i da je dete mozda stavilo u uho sitan predmet, i da je mozda palo na glavu, pa se (ne daj Boze) tako manifestuje fraktura lobanje!!! :blink:

A danas je Lenka ceo dan bila kod moje sestre,ona ju je cuvala. Naravno,odmah sam je zvala da je pitam da li je pala,ali sestra negira. A sad me i savest grize sto sam je ostavila tamo ceo dan. :(

Ne znam, ne vredi mi nista do jutra. A vodicu je kod lekara 100% !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da razmisljas tako negativno. Veruj sestri, pa rekla bi ti valjda ako si joj objasnila o cemu se radi. A vidis i da doktor misli da nema mesta panici. Ti se smiri, ako je ona ok, jede, spava, neplace, sacekaj jutro i idi kod lekara da tebi bude lakse. Bice to sve uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mila pa da je nesto od toga ne daj boze ali veruj mi primetilo bi se. Verovatno nije nista, nego ti ja kazem bolje da proveris pa si mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu,hocu. Vodim je ujutru kod doktora pa javljam. Hvala na podrsci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre :( Prvi put čujem za to, verovatno bih se odsekla živa isto kao i ti kad bih to videla... Nadam se da nije ništa ozbiljno. Možda je imala i neku krasticu u uhu pa je češkanjem raskrvarila...? Eto, to mi je sad palo na pamet...

Javi obavezno sutra šta je Dr rekla. Ljubac za vas dve :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da te uznemirim, ali mene mama kad je odnela prvi dan iz porodilista sve je pocelo sa malim krvarenjem iz uva koje je bilo zanemareno kao bezazleno, a ja zbog toga imam citavog zivota ozbiljnih problema sa tim uvom uz trajno ostecenje centra za ravnotezu i cetvrtu operaciju istog uva koja me ceka za oko dva meseca...

Da je bilo na vreme iskontrolisano i spreceno verovatno sada ne bih imala tolikih posledica. Sigurno nije nesto previse strasno da bi morala odmah nocas da je vodis kod dezurnog lekara, ali moj je savet da sve lepo iskontrolises i tek onda budes sigurna da je to bezazlen, cak i ako se to krvarenje ne ponovi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da ti nju odvedes sutra kod dr,pa vidis.Ko zna sta je,mozda nije nista,ali bolje da se to lepo proveri. I javljaj sutra sta su rekli. obrati smao panju koji put preko noci da ne krene,ne daj Boze jace. Cisto da mozes koliko-toliko mrna da budes do ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim...

Bogu hvala, nije nista strasno!!!

Tek sam jutros videla, ima krasticu u samoj usnoj skoljci,skroz gore- znaci nije krv isla iz unutrasnjosti uha,nego je u pitanju rana na spoljasnjem delu, tako da je nisam ni vodila kod doktora,nema potrebe.

A sinoc nsam videla tu krasticu jer nije ni postojala,tek se tokom noci stvorila. Moja Lenka inace voli da se ceska ili cupa za uho kada je sanjiva,pa se garant zaderala nokticem.

Sve u svemu,pao mi kamen sa srca. Hvala devojke na podrsci, sinoc sam stvarno bila pretrnula od straha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim...

Bogu hvala, nije nista strasno!!!

Tek sam jutros videla, ima krasticu u samoj usnoj skoljci,skroz gore- znaci nije krv isla iz unutrasnjosti uha,nego je u pitanju rana na spoljasnjem delu, tako da je nisam ni vodila kod doktora,nema potrebe.

A sinoc nsam videla tu krasticu jer nije ni postojala,tek se tokom noci stvorila. Moja Lenka inace voli da se ceska ili cupa za uho kada je sanjiva,pa se garant zaderala nokticem.

Sve u svemu,pao mi kamen sa srca. Hvala devojke na podrsci, sinoc sam stvarno bila pretrnula od straha!

Superiška, sad si mirna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo još nešto...kod neke djece se javlja cerumen/smola koja izgleda kao zgrušana krv...Sasvim normalna pojava, F. ima u oba uha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda je imala i neku krasticu u uhu pa je češkanjem raskrvarila...?

Tek sam jutros videla, ima krasticu u samoj usnoj skoljci,skroz gore- znaci nije krv isla iz unutrasnjosti uha,nego je u pitanju rana na spoljasnjem delu, tako da je nisam ni vodila kod doktora,nema potrebe.

:rolleyes: Hvala bogu! Drago mi je da sam bila u pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.