Rodjendanske torte nasih andjelcica

odgovora

Objavljeno

xnv-SDC162.jpg

ldw-Image4.jpg

Moja prva torta od fondana!!! Pravila sam svom voljenom za 32.rodjendan! Kupila sam fondan, ali sam svakako naisla na mnooogo problema. Na kraju je super ispala, ali me je namucila. Da li vi znate gde sam gresila?

1. Fondan nije bio elestican, vec je pucao sve vreme-i jedva sam ga oklagijom razvukla do zeljene velicine (da li sam trebala da ga zagrejem ili da manje stavim secera u prahu)

2. Jedva sam zalepila ukrase od fondana. Nakvasila sam ih malo vodom i tako su se zadrzali, ali ne znam da li je trebalo necim drugim da ih zapepim da bi se cvrsce drzali???

3. Dok sam dodavala boje-fondan je postajao kao zvaka-onda ja dodam secer da dobijem nelepljivu masu-a onda boja postane bledja...nikako nisam uspela da dobijemm zeljenu jarku crvenu i plavu.

Na youtube je sve tako jednostano izgledalo...

:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. bolje da ja onda ne pokušavam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. bolje da ja onda ne pokušavam :lol:

Iskreno, ja sam toliko dugo mesila tu masu koja je prilicno cvrsta bila-da su me ruke zabolele... Garant ima neka caka koju ja ne znam-a dok je ne saznam-ne pocinjem ponovo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ja sam toliko dugo mesila tu masu koja je prilicno cvrsta bila-da su me ruke zabolele... Garant ima neka caka koju ja ne znam-a dok je ne saznam-ne pocinjem ponovo :lol:

Ja sam čula da je upravo caka u tome da treba sto duze mesiti...

posto nisam nasla gotovu a nisam isprobavala,narucila sam kod prijateljice da mi spremi masu a ja da je samo obojim i stavim,osecam da nista bolje necu proci od tebe..u svakom slučaju stavljam sliku,bice voz-valjda :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fondant se mesi da bi postao mekan i stalno treba posipati ispod njega secer u prahu kao kad mesite testo pa posipate brasno... Meni je super sve ispalo kada sam pravila tortu, nije fondant pucao a i boje su mi lepo ispale... Lepila sam ga vodom i drzalo je kako treba, moze se lepiti i slagom, ne znam kako onda drzi... Inace torta super izgleda ANA :) Mozda je fondant lose napravljen :blink: Ja sam koristila barvallo (to je proizvodjac)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fondant se mesi da bi postao mekan i stalno treba posipati ispod njega secer u prahu kao kad mesite testo pa posipate brasno... Meni je super sve ispalo kada sam pravila tortu, nije fondant pucao a i boje su mi lepo ispale... Lepila sam ga vodom i drzalo je kako treba, moze se lepiti i slagom, ne znam kako onda drzi... Inace torta super izgleda ANA :) Mozda je fondant lose napravljen :blink: Ja sam koristila barvallo (to je proizvodjac)

Hvala ti Strelchice. Reci mi koliko vremenski mesis fondan pre nego da ga oklagijom razvuces? Citam po forumima da fondan ne trpi vlagu, da ne sme preko slaga, nikako u dodir sa vodom...negde mi je promakla greska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo su samo neke torte koje se mogu naruciti u jednoj poslasticarnici u Uzicu,al evo i ideja ako neko zeli da pravi

jmb-41237-.jpg

g6d-45852-.jpg

hc3-76985-.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xnv-SDC162.jpg

ldw-Image4.jpg

Moja prva torta od fondana!!! Pravila sam svom voljenom za 32.rodjendan! Kupila sam fondan, ali sam svakako naisla na mnooogo problema. Na kraju je super ispala, ali me je namucila. Da li vi znate gde sam gresila?

1. Fondan nije bio elestican, vec je pucao sve vreme-i jedva sam ga oklagijom razvukla do zeljene velicine (da li sam trebala da ga zagrejem ili da manje stavim secera u prahu)

2. Jedva sam zalepila ukrase od fondana. Nakvasila sam ih malo vodom i tako su se zadrzali, ali ne znam da li je trebalo necim drugim da ih zapepim da bi se cvrsce drzali???

3. Dok sam dodavala boje-fondan je postajao kao zvaka-onda ja dodam secer da dobijem nelepljivu masu-a onda boja postane bledja...nikako nisam uspela da dobijemm zeljenu jarku crvenu i plavu.

Na youtube je sve tako jednostano izgledalo...

:unsure:

Joj ana preslatka je torta!!! svaka cast! ja ne smem ni da se usudim da bilo sta pravim i dekorisem po tortama..ako je kao plastelim , onda smo ugasili. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam cure! Bas mi je drago sto vam se svidja... :rolleyes: ...mozda ipak ja svojoj curici pravim rodjendansku tortu za petnaestak dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

n7w-DSC035.jpg

6fp-DSC035.jpg

f6r-DSC035.jpg

I rodjendan , tj krstenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4gx-DSC073.jpg

drugi rodjendan smo slavili kod mojih na selu, pa je i torta bila skromnija, mada samo izgledom a ukusom je bila divna !!! bilo mi zao da moji ne budu na rodjendanu, tata je malo pre toga slogiran pa ne bi mogli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nasem bratu pravila sad za ikend voz za prvi rodjendan a za nas jos nisam odlucila,bice nesto sareno,mislim da mi torta nije losa za prvi put :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze jakooo mi se sviđa ova maštovita torta...svaka čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze jakooo mi se sviđa ova maštovita torta...svaka čast.

E samo da znas da je najlaksa moguca sto se oblikovanja tice za nas pocetnike,samo koru iseces na tri dela i na jedan dodas sevndejs rolat da bude lokomotiva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tortice su bas lepe i mastovite.

Ime,najvise mi se svidja na vozicu,ovaj deo na lokomotivi gde izlazi para :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana :), slatke su obe torte! meni se cak vise svidja ona druga :)

bezveze, bravo. super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,hvala :D

Jaooo imeeee ja ceo dan razmisljam sto ti taj deo najvise svidja i nije mi jasno :blink:

tek sam se sad setila,sram te bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torte su prelepe. Mojoj Andrijani je sutra prvi rodjendan, ali ga necemo slaviti zbog smrtnog slucaja u porodici. Ali napravila sam joj danas torticu u obliku mede koju i ona moze da jede, samo jos slag da joj stavim. Na zalost, ne znam da postavim sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjendanska torta zutog peskirica! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako lijepa i jednostavna torta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Filipa,ali su nas jako lijepo "zapalili" za ovu jednostavnu tortu!Inace,ja bih tortu i pravila,ali nisam nasla kalup za gitaru!I meni se svidjela,bas zato sto je jednostavna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bas je lepa,ja neznam sta ovoj mojo da pravim,jos uvek razmisljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bas je lepa,ja neznam sta ovoj mojo da pravim,jos uvek razmisljam...

Iskreno,ja sam uvijek za neku jednostavniju varijantu,jer ipak oni su i suvise mali da bi shvatili i sam znacaj rodjendana! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torte su prelepe. Mojoj Andrijani je sutra prvi rodjendan, ali ga necemo slaviti zbog smrtnog slucaja u porodici. Ali napravila sam joj danas torticu u obliku mede koju i ona moze da jede, samo jos slag da joj stavim. Na zalost, ne znam da postavim sliku.

draga ides na www.slikomat.com i tu upload-ujes sliku i samo kopiras ovde prvi kod koji ti ponudi za tu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno,ja sam uvijek za neku jednostavniju varijantu,jer ipak oni su i suvise mali da bi shvatili i sam znacaj rodjendana! :rolleyes:

Ma za to su mali,ali recimo kad je vidla voz,oduševila se ,valjda sto je sareno,mada i zna sta je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.