Odgoj vrlo živahne i radoznale bebe

odgovora

Objavljeno

Ljudi moji UPOMOĆ .... ne znam šta da radim, vrištaću!!!

Stefan je stvarno ekstremno zločest, ni jedna do sada metoda koja je palila kod Anastasije ne pali kod Stefana ..... ne želim da ga tučem, da se derem na njega, da ga kaznim neprimjerenim kaznama i slično .... navešću konkretne primjere

Popne se na krevet i počne namjerno da se baca sa kreveta, svjestan da može da padne na pod i razbije se. Njemu je smjesno kada ga mi hvatamo!

Uporan je u diranju smeca NE POSTOJI NAČIN da ga otjeram od njega!

Čupa se i udara po glavi, pogotovo Ancicu

Utičnice sam sve zaštitila ali džaba, prsti su redovno u njima

Kada mu za nešto kažem NE kao da sam mu rekla DIRAJ TO.

Penje se na sve što je visoko - kako nemam pojma a li u rekordnom roku nalazi se na rdnom stolu

Čim se dočepa bilo čega staklenog, dohvati sa stola namjerno baci da se razbije

On doslovno od jedne *izdarije ide na drugu, dok ja potrcim i smaknem ga od smeca, zatvorim poklopac i slično njemu su prsti vec u uticnici, dok ga sklonim od uticnice on je vec otvorio ladicu sa krpama i baca ih napolje, dok ga stignem i vratim krpe vec se popeo na stolic kod televizora. DOSLOVNO PO CITAV DAN TRCIM ZA NJIM

POLAKO PUCAM, uhvatila sam se da se suzdržavam da dobije batine, nisam pobornik batina, galame i ekstremnih kaznenih mjera kao disciplinskog odgoja.

On svaku svoju glupost shvata kao igru da ga ja ganjam i smije se, smije se čak i kada zagalamim. Jos uvjek je mali da bi shvatao posljedice svojih postupaka a ništa i nikog ne sluša.

Djete je puno fela, svaki dan nesto novo, bukvalno na 30 cm od mene on razbije usnu, nabije sebi felu ispod oka i slično. Nece cak vise ni da ga držim na rukama. osjecam se bespomocno i nesposobno da odgojim djete

KAKO DA GA SMIRIM A DA GA PRI TOME NE TUČEM, NE GALAMIM NA NJEGA I NE KAZNIM GA (bar ne još dok ne shvati da ga kaznim zbog njegovih nestasluka)?

Ne možeš da ga smiriš. Možeš samo da skloniš opasnosti po kući jer on stvarno sada ne zna šta će mu se dogoditi. A normalno je i radoznalo dete. Moj Pepa je isti takav. Ne smem ni da pišem šta je sve uradio dok sam ja bila na metar od njega. A čuvam ga da ne mogu bolje. Takvo je dete. Proći će.

Dobra je ideja da ga odvedeš negde da se iskače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije sam gledala pre porodjaja i odatle mi je ostalo ono da decu treba kazniti,ali ne oduzimanjem strvari,igracaka itd.vec ih poslati same u sobu ili cosak i sl.i pustiti ih da razmisle o onome sto su uradili.Uciti ih da se izvine.Takodje i ignorisanje i mnogo situacija i samo prica,prica i prica.

Iskreno meni je nezamislivo da dete nece da poslusa,ako je roditelj zaista istrajan u nameri da ga dete poslusa.Moje dete ima potpunu slobodu,ali ipak mora da se zna "ko je koga rodio".

Kod mog deteta uveliko razum radi i sigurna sam kod vecine dece njenog pa i mladjeg uzrasta.

Meni je emisija odlicna, i stvarno se moze nauciti milion korisnih stvari , narocito za tako malu decu. Ali mi se svidja samo UK izdanje, ono sto je snimano u americi ne volim da gledam. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih svima toplo preporucila emisiju supernanny, mada verujem da je svi gledate. e tu zaista ima zivahne dece,a ako one mogu da se nauce redu, onda mogu svi :rolleyes:

Samo kada se sjetim pojedinih slučajeva :) ...neko će reći da sam luda :lol: ...ali dokumentarac "šaptač psima"...ja nešto iskoristim i odatle..

U svakom slučaju, sve se to da iskristalisati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko kako se zove ona emisija (americka) nesto kao "saptac psima" samo sto su ovde u pitanju jako zlocesta i razmazena djeca gdje strucna lica dolaze i za nekih 10-ak dana ih dotjeraju u red?

Da li je neko gledao tu emisiju, ja sam je prije redovno gledala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel to onaj pe*ercic sa srebrenim pramenovima?? :lol:

ja dok njega vidim,mjenjam kanal... :lol:

a super nanny sam par puta gledala,i zadesile su se situacije gdje su djeca bas bas zapustena i roditelji ne znaju sa njima...tako da ih je bilo posve tesko utjerati u red...

uglavnom ima finih savjeta...

Ona ne ide dok se ne smire stvari. Uglavnom svakom roditelju odredi putanje , u kom pravcu da se krecu ubuduce. Odlicna je.Kod nas se opet reprizira, pa je gledam svakodnevno. Roditeljstvo se definitivno uci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se ta emisija tako zove? super nanny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel to onaj pe*ercic sa srebrenim pramenovima?? :lol:

ja dok njega vidim,mjenjam kanal... :lol:

Nemoj mijenjati kanal..lik je super... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se ta emisija tako zove? super nanny?

Da supernanny, imas je na youtube, ali gledaj samo uk porodice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,, Gillian Lynne (1926), procenjena je od strane nastavnika u školi kao dete koje ne može da prati nastavu, te je njenoj majci preporučeno da je odvede kod doktora na lečenje. Nakon susreta sa lekarom, majka je zamoljena da napusti prostoriju u kojoj je sama ostala njena ćerka. Na izlasku iz sobe, doktor je uključio radio. Gillian je istog trenutka ustala i počela da igra. Doktor je majci objasnio da je dete sasvim zdravo i normalno, samo je treba upisati u plesnu školu. Nakon toga, ona je postala jedna od najpopularnijih balerina na britanskom ostrvu, a zatim i jedan od najboljih i najplaćenijih koreografa na svetu. Najpoznatija je po koreografijama urađenim za mjuzikle Mačke i Fantom u operi. Sva sreća pa je njena majka naišla na pravog doktora."

Ovo je nesto ukratko, p kog zanima gogle je uvek tu. Inace, ovo je deo iz govora Kena Robinsona, specijaliste za edukaciju i razvoj kreativnosti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ken_Robinson_...itish_author%29

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.